ΕΝΤΟΝΟ SHEDDING 3 ΜΗΝΕΣ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ

vag25

Well-Known Member
fasda
εγω εχω μειωμενη λιμπιντο εδω και ενα χρονο+ χωρις φιναστεριδη. Ευτυχως που δεν ειχα παρει το χαπι γιατι θα το εριχνα ολο το φταιξιμο σε αυτο. Δεν ξερω αν θα παρω ποτε, ισως εστω χαμηλη δoση γιατι εχω dupa, αλλα θα του εδινα περισσοτερο χρονο απο τον ενα μηνα που του εδωσες γιατι λενε οτι στην συνεχεια φευγουν οι παρενεργειες η θα φυγουν σιγουρα αν μειωσεις την δοση.

ισχυει αυτο οτι κανει να το παιρνεις μεχρι τα 41 το φαρμακο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
να πω και εγω την αποψη μου , η φινα ναι ειναι super και για μαλλια αλλα και για το δερμα αλλα μαγκες ας μην λεμε και οτι ναναι οταν θα κοψεις το 70% της DHT που νομιζεται οτι παει το υπολοιπο? τεστο? δυστυχως παει μονο ενα μικρο ποσοστο ενα αλλο μεγαλο παει που αλλου? οιστρογονα οποτε αναγκαστηκα κανεις κατακρατηση αυτοματος σου ανεβενει και καπως και η προλακτινη εφοσον αρχιζεις και οιστρογονιζεις αυτο αυτοματος σε κανει λιγοτερο ανταγωνιστικο στο κρεβατι αλλα κατα ταλλα εχεις ωραιο μαλλακι

προσοχη δεν λεω οτι δεν σου κανει κουκου αλλα το πριν και το μετα εχει μια μικρη διαφορα στην αποδοση και να σας πω και κατι αλλο οι οδηγιες οταν αγοραζεις φιναστεριδη 1mg propecia or γεννοσημο γραφουν οτι το φαρμακο κανει να το παιρνεις μεχρι τα 41, γιατι? γιατι μετα τα 40 οι ορμονες πεφτουν φυσικα και αμα βαλεις και φιναστεριδη παει σε χωρισε η γυναικα βεβαια εχουμε παντα και εξαιρεσεις

η γνωμη μου ειναι οτι θεραπεια κανετε, αν νιωθετε καλα συνεχιστε την, θελω να πιστευω οτι 2023 -2024 θα βγει η breezula που θα ειναι λογικα σαν την μινοξ 2χ την ημερα και ισως τοτε ερθει με καμια μεταμοσχευση μαζι το τελος της καραφλας μεχρι τοτε θα παιζουμε με ορμονες κεφαλια και οτι αλλο φανταστουμε
Άμα γυμνάζεσαι με βάρη και κάνεις σωστή διατροφή μπορείς να περιορίσεις τα οιστρογόνα και την αρωματοποίηση και να αυξήσεις φυσικά την τεστοστερόνη σου, ακόμα και με την φίνα θα διατηρείς έτσι σε καλά επίπεδα τις ορμόνες σου χωρίς παρενέργειες.
Δεν λέει να μη το παίρνεις σε μεγαλύτερη ηλικία απλά αναφέρει ότι "Το Propecia ενδείκνυται σε άνδρες ηλικίας 18-41 ετών"
 

133989

New Member
να πω και εγω την αποψη μου , η φινα ναι ειναι super και για μαλλια αλλα και για το δερμα αλλα μαγκες ας μην λεμε και οτι ναναι οταν θα κοψεις το 70% της DHT που νομιζεται οτι παει το υπολοιπο? τεστο? δυστυχως παει μονο ενα μικρο ποσοστο ενα αλλο μεγαλο παει που αλλου? οιστρογονα οποτε αναγκαστηκα κανεις κατακρατηση αυτοματος σου ανεβενει και καπως και η προλακτινη εφοσον αρχιζεις και οιστρογονιζεις αυτο αυτοματος σε κανει λιγοτερο ανταγωνιστικο στο κρεβατι αλλα κατα ταλλα εχεις ωραιο μαλλακι

προσοχη δεν λεω οτι δεν σου κανει κουκου αλλα το πριν και το μετα εχει μια μικρη διαφορα στην αποδοση και να σας πω και κατι αλλο οι οδηγιες οταν αγοραζεις φιναστεριδη 1mg propecia or γεννοσημο γραφουν οτι το φαρμακο κανει να το παιρνεις μεχρι τα 41, γιατι? γιατι μετα τα 40 οι ορμονες πεφτουν φυσικα και αμα βαλεις και φιναστεριδη παει σε χωρισε η γυναικα βεβαια εχουμε παντα και εξαιρεσεις

η γνωμη μου ειναι οτι θεραπεια κανετε, αν νιωθετε καλα συνεχιστε την, θελω να πιστευω οτι 2023 -2024 θα βγει η breezula που θα ειναι λογικα σαν την μινοξ 2χ την ημερα και ισως τοτε ερθει με καμια μεταμοσχευση μαζι το τελος της καραφλας μεχρι τοτε θα παιζουμε με ορμονες κεφαλια και οτι αλλο φανταστουμε
καλημερα σας/Εχετε δοκιμασει τα προιοντα της fargon κανεις?και αν ναι τι αποτελεσμα ειχατε?
 

IoannisG

Active Member
fasda
εγω εχω μειωμενη λιμπιντο εδω και ενα χρονο+ χωρις φιναστεριδη. Ευτυχως που δεν ειχα παρει το χαπι γιατι θα το εριχνα ολο το φταιξιμο σε αυτο. Δεν ξερω αν θα παρω ποτε, ισως εστω χαμηλη δoση γιατι εχω dupa, αλλα θα του εδινα περισσοτερο χρονο απο τον ενα μηνα που του εδωσες γιατι λενε οτι στην συνεχεια φευγουν οι παρενεργειες η θα φυγουν σιγουρα αν μειωσεις την δοση.

ισχυει αυτο οτι κανει να το παιρνεις μεχρι τα 41 το φαρμακο?
Αυτο με την μειωμενη λιμπιντο, ειναι μεγαλη αληθεια, γιατι ειναι κυριως λογο ηλικιας, και νομιζω οτι πολλοι που τους συμβαινει, το ριχνουν στο χαπι, χωρις στην ουσια να ειναι αυτο...το μεχρι 41, πιστευω πως αναγραφεται για τον λογο πως απο εκει κ περα πρεπει να παρακουλουθεις τον προστατη, και ισως το χαπι να κρυψει τυχον μεταβολη του PSA...
 

vlafo

Well-Known Member
41 για προστάτη είναι πολύ νωρίς,δεν θα σου πώ στα 60 αλλά μετά τα 50 ξεκινάς,για αυτό και οι γιατροί δεν σου γράφουνε σχετική εξέταση psa.
 

jersey

Well-Known Member
41 για προστάτη είναι πολύ νωρίς,δεν θα σου πώ στα 60 αλλά μετά τα 50 ξεκινάς,για αυτό και οι γιατροί δεν σου γράφουνε σχετική εξέταση psa.
Όντως παιδιά PSA κάνουν οι μεγάλοι άνω των 50 από όσο ξέρω. Το 41 το αναφέρει το propecia με την έννοια ότι όσο μεγαλώνεις, μικραίνει έτσι και αλλιώς η DHT, σε αυτή την περίπτωση θα μπορούσε να χορηγηθεί μικρότερη δόση.
 

Kostas97

Well-Known Member
Σε περίπτωση που κάνει psa και ενημερώσεις τον παθολόγο ότι παίρνεις φιναστεριδη, απλα θα διπλασιάζει το αποτελεσμα της εξέτασης και θα δρι κατά προσέγγιση την τιμή
 

Gianney

Well-Known Member
Η μαλάκια με την ιατρική και ποιο συγκεκριμένα σχετικά με τα μαλλιά μας είναι ότι εκμεταλλεύομαστε παράπλευρες απώλειες σκεύασματων που προορίζονται για κάτι άλλο, ακριβως όπως τα αναβολικά που πρόκειται για φάρμακα που αντιμετωπίζουν κάποιες ασθενειες.
 

fasda

Active Member
ακριβως ,τωρα φαντασου να βγαλουν φαρμακο για τα μαλλια χωρις καμια παρενεργεια ,που θα πουλησουν βιταμινες και σαμπουαν ? ειναι πολλα τα δις και το βλεπω με τον εαυτο μου εχω ξοδεψει εκατονταδες ευρω σε δηθεν συμπληρωματα και σαμπουαν με την ελπιδα να δω κατι αλλα δεν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
ακριβως ,τωρα φαντασου να βγαλουν φαρμακο για τα μαλλια χωρις καμια παρενεργεια ,που θα πουλησουν βιταμινες και σαμπουαν ? ειναι πολλα τα δις και το βλεπω με τον εαυτο μου εχω ξοδεψει εκατονταδες ευρω σε δηθεν συμπληρωματα και σαμπουαν με την ελπιδα να δω κατι αλλα δεν
Μια από τα ίδια φίλε,έτσι ακριβώς.Υπαρχουν περιπτώσεις που πλούτισαν με αστεία πράγματα hair fair,mexis κλπ είναι πολλά τα λεφτά.Η δε μμ από τις πιο κερδοφόρες μαζί με τις λοιπές αισθητικες που κάνουν οι γκόμενες
 

Gianney

Well-Known Member
Αυτο με την μειωμενη λιμπιντο, ειναι μεγαλη αληθεια, γιατι ειναι κυριως λογο ηλικιας, και νομιζω οτι πολλοι που τους συμβαινει, το ριχνουν στο χαπι, χωρις στην ουσια να ειναι αυτο...το μεχρι 41, πιστευω πως αναγραφεται για τον λογο πως απο εκει κ περα πρεπει να παρακουλουθεις τον προστατη, και ισως το χαπι να κρυψει τυχον μεταβολη του PSA...
Ρε @IoannisG τελικά θα πάρεις φίνα χάπι η τοπική;;το έψαξες καθόλου μιας και είσαι σε φάση παιδιού οπότε είναι σημαντικό όπως ξες.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μια από τα ίδια φίλε,έτσι ακριβώς.Υπαρχουν περιπτώσεις που πλούτισαν με αστεία πράγματα hair fair,mexis κλπ είναι πολλά τα λεφτά.Η δε μμ από τις πιο κερδοφόρες μαζί με τις λοιπές αισθητικες που κάνουν οι γκόμενες

Πάντα μία βιομηχανία όταν έχει χτιστεί πάνω σε κάτι, για να τροποποιηθεί και να πάει σε κάτι ''επόμενο'' χρειάζεται καιρός αδερφέ και είναι το λεγόμενο μεταβατικό στάδιο. Αν βγει αυτό το μπριζουλα, μπριζόλα πως το λένε και τούμπανο να ναι και να θέλει στην καθισιά του 15 κιλά φιναστεριδη και άλλα 20 μινοξιδιλη έχουν τόσα χρόνια προιστορια αυτές οι 2 και τόσα εκατομμύρια εκατομμυρίων επενδυμένα πάνω τους που για να πάρει τα ηνία θα χρειαστεί καιρός. Πάντα με δεδομένο ότι θα το σνομπάρουν και οι εταιρείες που βγάζουν αυτά γιατί αν παιχτεί καμιά εξαγορά του φαρμάκου από κάναν κολοσσό που βγάζει και τα άνωθεν βλέπω να παίρνει μπριζουλα μέχρι και το golden retriever μου μέσα σε κάνα δίμηνο.
 

IoannisG

Active Member
Ρε @IoannisG τελικά θα πάρεις φίνα χάπι η τοπική;;το έψαξες καθόλου μιας και είσαι σε φάση παιδιού οπότε είναι σημαντικό όπως ξες.
Φίλε μου δεν έχω κάνει επιπλέον ραντεβού, κ όποιον ρωτάω δεν απαντάει με ακρίβεια, παρά μόνο «καλό θα ήταν»… μάλλον τείνω στην τοπική κ βλέποντας κ κάνοντας, γιατί αν γίνει καμία στραβή στο άλλο θέμα, θα το χω τύψεις μια ζωή..
 

Gianney

Well-Known Member
Φίλε μου δεν έχω κάνει επιπλέον ραντεβού, κ όποιον ρωτάω δεν απαντάει με ακρίβεια, παρά μόνο «καλό θα ήταν»… μάλλον τείνω στην τοπική κ βλέποντας κ κάνοντας, γιατί αν γίνει καμία στραβή στο άλλο θέμα, θα το χω τύψεις μια ζωή..
Ίσως ο γιατρός @Anastasakis Hair Clinic μπορεί να βοηθήσει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλό είναι να την κόψει 3 μήνες πριν την προσπάθεια και να την ξανά ξεκινήσει όταν έχει θετικό τεστ εγκυμοσύνης.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να διευκρινήσω ότι δεν υπάρχει κάτι τεκμηριωμένο, πάρα πολλοί έχουν τεκνοποίησει χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς να την κόψουν. Από την άλλη όμως αν κάτι στραβά ακόμα και αν δεν ευθύνεται η φίνα θα υπάρχει πάντα μια σκιά. Από την στιγμή που μπορείς να πετύχεις και τα 2 και να την κόψεις χωρίς να έχεις επιπτώσεις αλλά και να κάνεις την δουλειά σου νομίζω ότι είναι η σοφότερη επιλογή.
 
Μπλουζα