ΕΝΤΟΝΟ SHEDDING 3 ΜΗΝΕΣ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ

johnmp

Member
Γεια σας,

εδώ και 3 μήνες παίρνω φιναστερίδη 1.25mg και το τελευταίο διάστημα έχω πολύ έντονο shedding σε σημείο που να μην πιστεύω πια ότι θα βοηθήσει.Έχω δει πως στους περισσότερους στον 3ο μήνα υπάρχει μια σταθεροποιήση ή ακόμα και regrowth. Μήπως πρέπει να ξεκινήσω ντουταστερίδη;

Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Μάλλον καλό σημάδι θεωρείται το shedding στους 3 μήνες και αναμενόμενο.
Συνέχισε ακόμη 3 μήνες τουλάχιστο για να καταλάβεις εάν λειτουργεί ή όχι η θεραπεία.
 

Kostas97

Well-Known Member
Νομίζω πως καποιο ποσοστό ανθρώπων την πατάει στο σημείου που είσαι εσύ . Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τη σταματήσεις.
Στο χρόνο θα δεις.
Σε περίπτωση που δεν είσαι σταθερός τότε το βλέπεις.
Μέχρι τότε ΣΥΝΕΠΕΙΑ!!
 

jersey

Well-Known Member
Το πότε θα προκύψει το shedding μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο. Δώσε χρόνο στο φάρμακο και όλα θα πάνε καλά. Μη κάνεις βιαστικές κινήσεις.
 

dim d

Well-Known Member
αν ξεκινησεις ντουντα θα δεις ακομα παραπανω σεντινκ.. υπομονη χρονο τουλ
 

Xristos87

Well-Known Member
πριν λιγες μερες εκλεισα 6 μηνες με φινα. Αν κ κοντο το μαλλι λογω μμ, παρατηρησα οτι στο λουσιμο με το τριψε τριψε ξεβγαλε δεν βλεπω καμια τριχα στις παλαμες μου, ΚΑΜΙΑ. (κανω κ λειζερ)
απιστευτο μ φαινεται ειλικρινα.
οσον αφορα το κομματι των παρενεργειων μπορω να πω οτι στις αρχες μ ελειπε η σκληρη πρωινη στυση κ ιισως λεω ισως καποιες φορες στο ερωτικο κομματι δεν ηταν το γνωστο εξκαλιμπερ αλλα λιιιιγο πιο μαλακος. κ λεω ισως γιατι μπορει η αυθυποβολη μ να μ κανε να το βλεπω ετσι. Παντως στους 6μηνες κλειστα π ειμαι τωρα αυτο π μπορω να πω με ασφαλεια ειναι οτι νιωθω,λειτουργω και "βλεπω" σαν να μην παιρνω κανενα χαπι. το μονο π εχω να αναφερω ειναι οτι οι ορχεις κ η βαλανος ειναι (την περισσοτερη διαρκεια της ημερα) σαν να εχω βγει απο κρυα θαλασσα, κρυο νερο παγωνενο. Δεν ξερω αν οφειλεται στο χαπι απλα δεν θυμαμαι ξανα ποτε να ηταν ετσι.
 

koumparos

Well-Known Member
Θα περάσεις και άλλες φάσεις περίεργες με την φίνα.Οσο το μυαλό θα πηγαίνει στην φίνα τόσο θα νομίζεις ότι σε επηρέασε το χάπι.Η αλήθεια είναι ότι 100% όπως ήσουν πριν το χάπι δεν θα είσαι.Πολλοι δεν το παραδέχονται αλλά είναι πραγματικότητα.Αρκετοι που την σταματούν παρατηρούν ένα σούπερ boostarisma στον ερωτικό τομέα.Δεν είναι τυχαίο.Συμβιβαζομαστε και προχωράμε...δυστυχως
 

vag25

Well-Known Member
.Η αλήθεια είναι ότι 100% όπως ήσουν πριν το χάπι δεν θα είσαι.Πολλοι δεν το παραδέχονται αλλά είναι πραγματικότητα.Αρκετοι που την σταματούν παρατηρούν ένα σούπερ boostarisma στον ερωτικό τομέα.Δεν είναι τυχαίο.Συμβιβαζομαστε και προχωράμε...δυστυχως
Αυτο ειναι που με φοβιζει με fina. Το να πεσει λιγο και να μην το παρατηρησεις η να μην σε νοιαζει τοσο οποτε να λες και να αισθανεσαι οτι δεν εχεις παρενεργειες.
Και επειδη εδω στο φορουμ για τους περισσοτερους το μαλλι παει πρωτο δεν ξερω τι να λαβω υποψη μου και τι οχι απο τις μαρτυριες.

για αυτο ειχα ρωτησει τον Georgie.
Georgie παιρνεις φινα και αν ναι ολα καλα? Δοση?

αν δεν ειχε παρενεργειες θα επαιρνα το χαπι την αλλη μερα :D :D
 

Kostas97

Well-Known Member
Πολλα απο αυτα ειναι απλα υποθεσεις και ο καθενας μεαφραζει ο,τι το απασχολει με τον τροπο του.
Δοκιμαζεις και βγαζεις τα συμπερασματα σου.
Δεν ειναι τυχαιο που οποιος δεν ειχε παρενεργεια , ανακαλυπτε και μια δικια του. :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Θα περάσεις και άλλες φάσεις περίεργες με την φίνα.Οσο το μυαλό θα πηγαίνει στην φίνα τόσο θα νομίζεις ότι σε επηρέασε το χάπι.Η αλήθεια είναι ότι 100% όπως ήσουν πριν το χάπι δεν θα είσαι.Πολλοι δεν το παραδέχονται αλλά είναι πραγματικότητα.Αρκετοι που την σταματούν παρατηρούν ένα σούπερ boostarisma στον ερωτικό τομέα.Δεν είναι τυχαίο.Συμβιβαζομαστε και προχωράμε...δυστυχως
Παιδιά δεν είναι δυνατόν να είσαι 100% όπως ήσουν πριν, όταν παίρνεις φιναστερίδη σε χάπι. Δεν μπορείς να μειώνεις μια αντρική ορμόνη 70% και να είναι όλα ίδια με πριν. Απλά δεν γίνεται.....
Κάποιους τους επηρεάζει λιγότερο, πχ πτώση libido και μαθαίνουν να ζουν με αυτό προκειμένου να κρατήσουν τα μαλλιά τους, κάποιους άλλους τους επηρεάζει περισσότερο με αδυναμία στύσης οπότε και την σταματάνε και το παλεύουν με μινοξιδίλη και μεταμοσχεύσεις μόνο ή τα ξυρίζουν...
Δεν είναι καραμέλα όπως πολλοί θέλουν να λένε, για τους δικούς τους λόγους και ίσως κάποιοι να θυσιάζουν τα πάντα στη ζωή τους ακόμα και την ερωτική τους ζωή προκειμένου να έχουν τα τέλεια μαλλιά...Και σίγουρα από εγωισμό δεν θα το παραδεχτούν ότι δεν είναι όπως πριν άμα τους ρωτήσεις αν όλα είναι καλά.
 

Kostas97

Well-Known Member
Παιδιά δεν είναι δυνατόν να είσαι 100% όπως ήσουν πριν, όταν παίρνεις φιναστερίδη σε χάπι. Δεν μπορείς να μειώνεις μια αντρική ορμόνη 70% και να είναι όλα ίδια με πριν. Απλά δεν γίνεται.....
Κάποιους τους επηρεάζει λιγότερο, πχ πτώση libido και μαθαίνουν να ζουν με αυτό προκειμένου να κρατήσουν τα μαλλιά τους, κάποιους άλλους τους επηρεάζει περισσότερο με αδυναμία στύσης οπότε και την σταματάνε και το παλεύουν με μινοξιδίλη και μεταμοσχεύσεις μόνο ή τα ξυρίζουν...
Δεν είναι καραμέλα όπως πολλοί θέλουν να λένε, για τους δικούς τους λόγους και ίσως κάποιοι να θυσιάζουν τα πάντα στη ζωή τους ακόμα και την ερωτική τους ζωή προκειμένου να έχουν τα τέλεια μαλλιά...Και σίγουρα από εγωισμό δεν θα το παραδεχτούν ότι δεν είναι όπως πριν άμα τους ρωτήσεις αν όλα είναι καλά.
Το δεν είναι δυνατόν να είσαι 100% οπως πριν κλπ είναι ένα τελείως αυθαίρετο συμπέρασμα.
Έχετε δει σε τι τιμές κυμαίνεται αυτη η ορμόνη στο συστημα ;; σε τι ευρος ;;

Αρα ο καθένας από μας από πριν είναι διαφορετικός από τον άλλο:D

Μπορει καποιος με το 30% να είναι ακριβώς όπως ήταν ενώ ένας αλλος όχι.
Εκτός και αν ξέρετε εσείς ακριβείς τιμές ν μας τις πείτε και μας.
 
  • Like
Reactions: spi

jersey

Well-Known Member
Το δεν είναι δυνατόν να είσαι 100% οπως πριν κλπ είναι ένα τελείως αυθαίρετο συμπέρασμα.
Έχετε δει σε τι τιμές κυμαίνεται αυτη η ορμόνη στο συστημα ;; σε τι ευρος ;;

Αρα ο καθένας από μας από πριν είναι διαφορετικός από τον άλλο:D

Μπορει καποιος με το 30% να είναι ακριβώς όπως ήταν ενώ ένας αλλος όχι.
Εκτός και αν ξέρετε εσείς ακριβείς τιμές ν μας τις πείτε και μας.
Εδώ το ίδιο το μέλος από πάνω που παίρνει φιναστερίδη χρόνια είπε ότι δεν μπορείς να είσαι 100% όπως ήσουν πριν και εσύ το αμφισβητείς που δεν έχεις μπει καν στη διαδικασία να δοκιμάσεις το χάπι; Τώρα θα μου πεις, έχεις διαβάσει τις έρευνες, και εγώ τις έχω διαβάσει χαίρω πολύ.
Προφανώς και γνωρίζω σε τι τιμές κυμαίνεται και μπορείς εύκολα να δεις την τιμή της DHT αν την μετρήσεις οπότε λίγο πολύ θα ξέρεις που θα κατέβει μετά την 70% μείωση αν παίρνεις κάθε μέρα 1 mg. Προσωπικά έχω κάνει εξέταση DHT και ξέρω που κυμαίνεται, αν δεν έχεις κάνει τράβα να κάνεις και έλα να μου πεις μετά. Ακόμα και να έχεις αρκετά αυξημένη θα μειωθεί αρκετά οπότε και πάλι θα σε επηρεάσει αλλά όχι όσο αυτόν που από πριν δεν είχε υψηλή τιμή . Απλή λογική είναι φίλε μου. Κρίνε λίγο αυτά που διαβάζεις και μη τα μαθαίνεις παπαγαλία.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εδώ το ίδιο το μέλος από πάνω που παίρνει φιναστερίδη χρόνια είπε ότι δεν μπορείς να είσαι 100% όπως ήσουν πριν και εσύ το αμφισβητείς που δεν έχεις μπει καν στη διαδικασία να δοκιμάσεις το χάπι; Τώρα θα μου πεις, έχεις διαβάσει τις έρευνες, και εγώ τις έχω διαβάσει χαίρω πολύ.
Προφανώς και γνωρίζω σε τι τιμές κυμαίνεται και μπορείς εύκολα να δεις την τιμή της DHT αν την μετρήσεις οπότε λίγο πολύ θα ξέρεις που θα κατέβει μετά την 70% μείωση αν παίρνεις κάθε μέρα 1 mg. Προσωπικά έχω κάνει εξέταση DHT και ξέρω που κυμαίνεται, αν δεν έχεις κάνει τράβα να κάνεις και έλα να μου πεις μετά. Ακόμα και να έχεις αρκετά αυξημένη θα μειωθεί αρκετά οπότε και πάλι θα σε επηρεάσει αλλά όχι όσο αυτόν που από πριν δεν είχε υψηλή τιμή . Απλή λογική είναι φίλε μου. Κρίνε λίγο αυτά που διαβάζεις και μη τα μαθαίνεις παπαγαλία.
Τα χουμε πει 100 φορές δεν μπορώ να τα πω άλλη... Ο καθένας κάνει ο,τι νομιζει.
Καλη συνέχεια!
 

oreo

Well-Known Member
Παίδες δεν γνωρίζω ποια είναι η αλήθεια για την φίνα, όσοι παίρνετε γνωρίζετε απο πρώτο χέρι.
Αν και έχω ¨αρρώστια" με το μαλλί προτιμώ το "Σκίσε με καράφλα και πέταμε στα βράχια" απο το
¨Μαλλί, γυαλί και μαλακό πουλί"
 

crossfire

Well-Known Member
Παίδες δεν γνωρίζω ποια είναι η αλήθεια για την φίνα, όσοι παίρνετε γνωρίζετε απο πρώτο χέρι.
Αν και έχω ¨αρρώστια" με το μαλλί προτιμώ το "Σκίσε με καράφλα και πέταμε στα βράχια" απο το
¨Μαλλί, γυαλί και μαλακό πουλί"

Και μαλλί και σκιζεις.
Απλα τα πραγματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδιά δεν είναι δυνατόν να είσαι 100% όπως ήσουν πριν, όταν παίρνεις φιναστερίδη σε χάπι. Δεν μπορείς να μειώνεις μια αντρική ορμόνη 70% και να είναι όλα ίδια με πριν. Απλά δεν γίνεται.....

Με συγχωρείς αλλά είναι πολύ απλουστευτική αυτή η λογική.
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτο ειναι που με φοβιζει με fina. Το να πεσει λιγο και να μην το παρατηρησεις η να μην σε νοιαζει τοσο οποτε να λες και να αισθανεσαι οτι δεν εχεις παρενεργειες.
Και επειδη εδω στο φορουμ για τους περισσοτερους το μαλλι παει πρωτο δεν ξερω τι να λαβω υποψη μου και τι οχι απο τις μαρτυριες.

για αυτο ειχα ρωτησει τον Georgie.


αν δεν ειχε παρενεργειες θα επαιρνα το χαπι την αλλη μερα :D :D
Κοιτά vag, η αλήθεια πιστεύω ειναι κάπου στη μέση .
Προσωπικά εάν σε ηλικια ας πούμε των 30+ είχα εμφανή αραιωση στα μαλλια μου και με χάλαγε αισθητικά
Θα ξεκινούσα φιναστεριδη.
Αν παρατηρούσα παρενεργειες θα τη σταματούσα .
Δε νομίζω να ειναι βουβές οι οποίες παρενεργειες.
 
Μπλουζα