ΕΝΤΟΝΟ SHEDDING 3 ΜΗΝΕΣ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ

vag25

Well-Known Member
Κοιτά vag, η αλήθεια πιστεύω ειναι κάπου στη μέση .
Προσωπικά εάν σε ηλικια ας πούμε των 30+ είχα εμφανή αραιωση στα μαλλια μου και με χάλαγε αισθητικά
Θα ξεκινούσα φιναστεριδη.
Αν παρατηρούσα παρενεργειες θα τη σταματούσα .
Δε νομίζω να ειναι βουβές οι οποίες παρενεργειες.
Καταλαβαινω τι λες. Εκανα πλακα πριν λογο της ''ζωηραδας'' σου ως προς το αλλο φυλο.

Η μονη μαρτυρια που εχω εκτος φορουμ ειναι ενας φιλος που την ξεκινησε στα 29-30 περιπου και καθε καλοκαιρι που ερχοταν ελλαδα λυσσαγε με τις μικρουλες. Δεν καταλαβαινα οτι επαιρνε φινα (αν μου ελεγε βιαγκρα θα τον πιστευα :p), γιατι ειχε τρομερη διαθεση. Αν δεν ειχα μπει ποτε στο φορουμ θα ημουν χρηστης φινα εδω και 10+ χρονια γιατι θα ειχα επηρεαστει απο αυτον και οχι απο το φορουμ.
Τον πηρα τηλεφωνο πριν εβδομαδες και μου ειπε παρ'το αφοβα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Παίδες δεν γνωρίζω ποια είναι η αλήθεια για την φίνα, όσοι παίρνετε γνωρίζετε απο πρώτο χέρι.
Αν και έχω ¨αρρώστια" με το μαλλί προτιμώ το "Σκίσε με καράφλα και πέταμε στα βράχια" απο το
¨Μαλλί, γυαλί και μαλακό πουλί"
Αυτά να μου τα πεις αγαπητέ oreo,αν ο μη γενοιτο αρχίζεις και χάνεις.
Καλή η θεωρία αλλά στην πράξη πάσχουν οι περισσότεροι.
Ο Giorgos-3 έχει μια πάγια άποψη και την ακολουθεί.
Από τους λίγους.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτά να μου τα πεις αγαπητέ oreo,αν ο μη γενοιτο αρχίζεις και χάνεις.
Καλή η θεωρία αλλά στην πράξη πάσχουν οι περισσότεροι.
Ο Giorgos-3 έχει μια πάγια άποψη και την ακολουθεί.
Από τους λίγους.
Μια φορά είπα να ακολουθήσω την άποψη άλλων και με γονατισατε!ποτέ ξανά ! Χαχα
 

vlafo

Well-Known Member
Μια φορά είπα να ακολουθήσω την άποψη άλλων και με γονατισατε!ποτέ ξανά ! Χαχα
Έτσι είναι ο τελικός κριτής των αποφάσεων είναι μόνο ο εαυτός μας και αυτόν πρέπει να ακολουθούμε.
Για το θέμα σου αν και εγώ είχα προβληματιστεί πολύ,νομίζω καλά κάνουμε στην τελική παρά τα όποια πρόσκαιρα συμπτώματα έχουμε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έτσι είναι ο τελικός κριτής των αποφάσεων είναι μόνο ο εαυτός μας και αυτόν πρέπει να ακολουθούμε.
Για το θέμα σου αν και εγώ είχα προβληματιστεί πολύ,νομίζω καλά κάνουμε στην τελική παρά τα όποια πρόσκαιρα συμπτώματα έχουμε.
υποτιθεται ρωτωντας τον γιατρο οτι αυτο που επαθα ειναι πολυ καλο και συνεβει επειδη εχω ισχυρο ανοσ. συστ. αλλα πολυ κακο ταιμινγκ και δεν περιμενα τετοια εξελιξη....να δω πως θα βγαλω το σκ.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
υποτιθεται ρωτωντας τον γιατρο οτι αυτο που επαθα ειναι πολυ καλο και συναβει επειδη εχβ ισχυρο ανοσ. συστ. αλλα πολυ κακο ταιμινγκ και δεν περιμενα τετοια εξελιξη....να δω πως θα βγαλω το σκ.....
Θα το βγάλεις εσύ σκύλος είσαι.:)
 

oreo

Well-Known Member
Αυτά να μου τα πεις αγαπητέ oreo,αν ο μη γενοιτο αρχίζεις και χάνεις.
Καλή η θεωρία αλλά στην πράξη πάσχουν οι περισσότεροι.
Ο Giorgos-3 έχει μια πάγια άποψη και την ακολουθεί.
Από τους λίγους.
Ο μη γένοιτο και
Θού, Κύριε, φυλακήν τώ στόματί μου καί θύραν περιοχής περί τά χείλη μου
διότι σε τέτοια περίπτωση εγώ μπορεί να φάω και την συσκευασία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Oreo, Georgie, Aeratos, Vlafo (για την ώρα) δε θα φύγω απ' αυτή τη ζωή αν δεν σας γνωρίσω από κοντά!
Μα με τέτοιο κοπλιμάν, το καφεδάκι τουλάχιστον επιβάλλεται!!!
Και επειδή κοντοζυγώνει και ο Ιούλιος - Uriah Heep * July Morning :cool:
 

giannis88test

Active Member
κουρεύτηκα σήμερα και το μαλλί είναι μάλλον χειρότερα από ποτέ.
ας ελπίσουμε ότι απλά λειτουργεί σε λίγο κλείνω το 6 μηνο με το χάπι, και ότι θα ξαναβγούν περισσότερο, αν και για κάποιο λόγο δεν είμαι αισιόδοξος :(
 

Nik.Mos

Well-Known Member
κουρεύτηκα σήμερα και το μαλλί είναι μάλλον χειρότερα από ποτέ.
ας ελπίσουμε ότι απλά λειτουργεί σε λίγο κλείνω το 6 μηνο με το χάπι, και ότι θα ξαναβγούν περισσότερο, αν και για κάποιο λόγο δεν είμαι αισιόδοξος :(
[/
Οι περισσοτεροι χρηστες φινας θα δουν την μεγιστη επιδραση απο την ληψη της στο 12μηνο και οχι πιο πριν.Συνεχισε κανονικα την θεραπεια σου σε καθημερινη βαση και δωσε χρονο στο φαρμακο για να δουλεψει.Το σημειο καμπης που βρισκεσαι ειναι αρκετα κρισιμο,ειναι αυτο στο οποιο οι χρηστες λογω μη επιτευξης προσδοκομενων αποτελεσματων αποθαρρυνονται και διακοπτουν την ληψη με αρνητικες συνεπειες(Ποιος δεν θελει αμεσα αποτελεσματα?).Θα σε συμβουλευα να επισκεφτεις εναν γιατρο μεταμοσχευσης και να ελεγξει το τριχωτο σου στο 6μηνο που εισαι τωρα και αργοτερα στον 12μηνο,ειναι ο μονος τροπος να διαπιστωθει αν και κατα ποσο δεν ανταποκρινεσαι στο φαρμακο.
Θες να ανεβασεις φωτογραφια πριν την εναρξη ληψης φιναστεριδης και μια τωρινη ωστε να δουν και τα μελη την κατασταση σου;Stay strong
 

giannis88test

Active Member
Οι περισσοτεροι χρηστες φινας θα δουν την μεγιστη επιδραση απο την ληψη της στο 12μηνο και οχι πιο πριν.Συνεχισε κανονικα την θεραπεια σου σε καθημερινη βαση και δωσε χρονο στο φαρμακο για να δουλεψει.Το σημειο καμπης που βρισκεσαι ειναι αρκετα κρισιμο,ειναι αυτο στο οποιο οι χρηστες λογω μη επιτευξης προσδοκομενων αποτελεσματων αποθαρρυνονται και διακοπτουν την ληψη με αρνητικες συνεπειες(Ποιος δεν θελει αμεσα αποτελεσματα?).Θα σε συμβουλευα να επισκεφτεις εναν γιατρο μεταμοσχευσης και να ελεγξει το τριχωτο σου στο 6μηνο που εισαι τωρα και αργοτερα στον 12μηνο,ειναι ο μονος τροπος να διαπιστωθει αν και κατα ποσο δεν ανταποκρινεσαι στο φαρμακο.
Θες να ανεβασεις φωτογραφια πριν την εναρξη ληψης φιναστεριδης και μια τωρινη ωστε να δουν και τα μελη την κατασταση σου;Stay strong
δεν έχω timelapse φώτο (κακώς), τι να κάνω με στεναχωρούν.
θα υποθέσω ότι πέσαν οι πειραγμένες τρίχες και στο επόμενο τρίμηνο θα αρχίσουν να βγαίνουν πιο χοντρές άρα θα είναι καλύτερες οι περιοχές που τώρα μου φαίνονται χειρότερες.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
κουρεύτηκα σήμερα και το μαλλί είναι μάλλον χειρότερα από ποτέ.
ας ελπίσουμε ότι απλά λειτουργεί σε λίγο κλείνω το 6 μηνο με το χάπι, και ότι θα ξαναβγούν περισσότερο, αν και για κάποιο λόγο δεν είμαι αισιόδοξος :(
[/QU

Με ΑΣΥΛΛΗΠΤΑ μπακαλίστικη λογική που δεν μπορεί να είναι αληθής για όλους καθώς υπάρχουν μπόλικοι παράγοντες που καθορίζουν την ακεραιότητα της σαν έννοια θα σου πρότεινα ψηλό σβήσιμο και ότι έχεις πάνω να το αφήσεις να μακρύνει ως ένα σημείο φίλε. Θα σε ρωτήσω με πολύ αγάπη, έχεις παραπάνω μαλλί από τον Νικόλα Ράπτη ; Αν ναι κάνεις αυτό που σου λέω προχθές. Το ψηλό σβήσιμο με shaver αφαιρεί όγκο από το πλάι και εκτός του ότι κάνει το κεφάλι σου πιο ''fresh'' δίνοντας μία φουλ clean νότα άμα πηγαίνεις σε καλό Μπαρμπέρη σου δείχνει πιο ογκώδες και το πάνω μέρος. Όσο πιο πολύ θα μακραίνεις οτιδήποτε εκτός της κορυφής του κεφαλιού, τόσο πιο έντονο θα φαίνεται το πρόβλημα. Παιξτο έτσι και θα ξεχαστείς, θα δίνεις 10-15 ευρώ το μήνα απλά για 2 σβησίματα και θα μαζεύεις τα πάνω ανά ένα τρίμηνο και θα σαι κομπλέ. Ρόκαρε και μία σκόνη με ίνες κερατίνης που είναι ΑΚΑΚΗ να σου πυκνώσει το υπάρχον μαλλί πριν βγεις με την κοπελιά ή σε κάνα κλαμπάκι για να παίρνεις μπουστ αυτοπεποίθησης και θα ξεχαστείς. Στον χρόνο όμως θα κρίνεις για την αποτελεσματικότητα της φίνα στο ατόφιο μαλλάκι σου.

Υ.Γ. Μια συμβουλή, αν βάζεις Μινο βάζε πριν βάλεις αυτή τη σκόνη πύκνωσης που σου λέω και όταν είναι να ξαναβάλεις μινο καθάρισε το κεφάλι σου, διαφορετικά το αποτέλεσμα θα ναι ένα ''κουλό'' υγρό που πιο πολύ θα φέρνει σε λάδι που ψεκάζει τον ρότορα rx8 παρά σε Μινοξιδιλη.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
δεν έχω timelapse φώτο (κακώς), τι να κάνω με στεναχωρούν.
θα υποθέσω ότι πέσαν οι πειραγμένες τρίχες και στο επόμενο τρίμηνο θα αρχίσουν να βγαίνουν πιο χοντρές άρα θα είναι καλύτερες οι περιοχές που τώρα μου φαίνονται χειρότερες.
Για καποιο λόγο εμφάνισε την απάντηση μου σε σένα σαν συνέχεια του πρωτότυπου σχολίου σου.
 

fasda

Active Member
να πω και εγω την αποψη μου , η φινα ναι ειναι super και για μαλλια αλλα και για το δερμα αλλα μαγκες ας μην λεμε και οτι ναναι οταν θα κοψεις το 70% της DHT που νομιζεται οτι παει το υπολοιπο? τεστο? δυστυχως παει μονο ενα μικρο ποσοστο ενα αλλο μεγαλο παει που αλλου? οιστρογονα οποτε αναγκαστηκα κανεις κατακρατηση αυτοματος σου ανεβενει και καπως και η προλακτινη εφοσον αρχιζεις και οιστρογονιζεις αυτο αυτοματος σε κανει λιγοτερο ανταγωνιστικο στο κρεβατι αλλα κατα ταλλα εχεις ωραιο μαλλακι

προσοχη δεν λεω οτι δεν σου κανει κουκου αλλα το πριν και το μετα εχει μια μικρη διαφορα στην αποδοση και να σας πω και κατι αλλο οι οδηγιες οταν αγοραζεις φιναστεριδη 1mg propecia or γεννοσημο γραφουν οτι το φαρμακο κανει να το παιρνεις μεχρι τα 41, γιατι? γιατι μετα τα 40 οι ορμονες πεφτουν φυσικα και αμα βαλεις και φιναστεριδη παει σε χωρισε η γυναικα βεβαια εχουμε παντα και εξαιρεσεις

η γνωμη μου ειναι οτι θεραπεια κανετε, αν νιωθετε καλα συνεχιστε την, θελω να πιστευω οτι 2023 -2024 θα βγει η breezula που θα ειναι λογικα σαν την μινοξ 2χ την ημερα και ισως τοτε ερθει με καμια μεταμοσχευση μαζι το τελος της καραφλας μεχρι τοτε θα παιζουμε με ορμονες κεφαλια και οτι αλλο φανταστουμε
 
Μπλουζα