Δωρεαν προσωπικες συναντησεις με εκπροσωπο της h*c 25-27 φεβρουαριου στην αθηνα

gkast

Active Member
Φανατικούς συριζαίους βλέπω αλλά ας μην επεκταθώ. Πρώτον γιατί δεν με απασχολούν τα πολιτικά ιδιαίτερα ούτε υποστηρίζω κανένα, κρίνω απο τα φαινόμενα, δεύτερον γιατί στηρίζω και πιστεύω στην κυβέρνηση αυτή και στο τι προσπαθεί να κάνει παρότι δεν την ψήφισα, τρίτον διότι τέτοιες συζητήσεις απαγορεύονται εδώ και πολύ σωστά. Επίσης φίλε μου καλέ δεν ειμαι πωλητής πλακιδίων για να σε διορθώσω, στο κομμάτι του μάρκετινγκ και των εισαγωγών ασχολούμαι του κλάδου αυτού. Μακάρι πάντως να μην κλάψουμε.
Dan
Φανατικούς συριζαίους βλέπω αλλά ας μην επεκταθώ. Πρώτον γιατί δεν με απασχολούν τα πολιτικά ιδιαίτερα ούτε υποστηρίζω κανένα, κρίνω απο τα φαινόμενα, δεύτερον γιατί στηρίζω και πιστεύω στην κυβέρνηση αυτή και στο τι προσπαθεί να κάνει παρότι δεν την ψήφισα, τρίτον διότι τέτοιες συζητήσεις απαγορεύονται εδώ και πολύ σωστά. Επίσης φίλε μου καλέ δεν ειμαι πωλητής πλακιδίων για να σε διορθώσω, στο κομμάτι του μάρκετινγκ και των εισαγωγών ασχολούμαι του κλάδου αυτού. Μακάρι πάντως να μην κλάψουμε.
Ακριβώς ασχολήσου με αυτό το κομάτι είναι μια τίμια δουλειά ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Typhoon

Member
Καλησπέρα, παρά τις περί αντιθέτου γνωμες, αποφάσισα να πάω κόντρα στο σύστημα και να κάνω μεταμόσχευση στην Κύπρο στην H*C. Σήμερα τελείωσε η δεύτερη και τελευταία μέρα. 2500-2600 grafts με FUE είναι η πρώτη εικόνα αλλά αύριο θα ξέρω λεπτομέριες. Μόλις έχω οπτικό υλικό θα ενημερώσω. Παραμένει μεγάλη έννοια μου η εικόνα μου σε 1ο περίπου μέρες στη δουλειά. Και προφανώς το τελικό αποτέλεσμα. I will keep you updated!
 

Bouklas

Well-Known Member
ρε παιδια μια ερωτηση..εσεις που πηγατε κυπρο για μμ ποσα περιπου χρηματα χρειαστηκατε
εκει για να περασετε μια εβδομαδα???ενοω προσωπικα εξοδα,,,,φαγητο καναν καφε κτλπ...
θενξ
Γιατί 1 εβδομάδα? Λίγες μέρες μένεις, εγώ 3 νύχτες ήμουν Κύπρο οποτε δεν είχα να ξοδέψω τίποτα. Γενικά πάντως επειδή έχω ζήσει χρονια εκεί (μέχρι το 2012) τα έξοδα διασκέδασης είναι λίγο τσιμπημένα, πχ ο μέσος ορος, ένας φράπες σε καφετερια είχε 3.5-4 ευρώ, μια πίτα με γύρο 3-3.50 ευρώ, τα ταξί από την άλλη πολύ ακριβά μονο με λεωφορεία. Βεβαια προ μνημονίου είχαν και καλύτερους μισθούς τώρα δεν ξέρω τι παίζει.
 

Bouklas

Well-Known Member
Καλησπέρα, παρά τις περί αντιθέτου γνωμες, αποφάσισα να πάω κόντρα στο σύστημα και να κάνω μεταμόσχευση στην Κύπρο στην H*C. Σήμερα τελείωσε η δεύτερη και τελευταία μέρα. 2500-2600 grafts με FUE είναι η πρώτη εικόνα αλλά αύριο θα ξέρω λεπτομέριες. Μόλις έχω οπτικό υλικό θα ενημερώσω. Παραμένει μεγάλη έννοια μου η εικόνα μου σε 1ο περίπου μέρες στη δουλειά. Και προφανώς το τελικό αποτέλεσμα. I will keep you updated!
Καλή επιτυχία να έχεις φιλε!
 

geeorgee

Active Member
Ειναι και αναλογα σε ποια κλινικη θα πας στην κυπρο.Στην H@C μενεις εκει 6-7 μερες ενω στην αλλη περιπου 3.
Επισης στην Η@C δεν εχει πρωινο αποτι ξερω αλλα εχει ακριβως διπλα 2 φουρνους που δουλευουν 24ωρο με οτι φαγητο θες περιπου 6-7 ευρω η μεριδα.Αντιθετα με Μ@RC που εχει δωρεαν πρωιναρα αλλα εκει γυρω εχει μονο εστιατορια και σουβλατζιδικα που οι τιμες ειναι αστα να πανε.Αρα υπολογιζεις μονος σου περιπου τα εξοδα σου
 

poseidonas77

Well-Known Member
Typhoon καλη επιτυχια...γιατι ειχες αρνητικες αποψεις για κυπρο??η κλινικη που επελεξες
ισως ειναι η καλυτερη επιλογη (για την ωρα) για καποιον που θελει υψηλο αποτελεσμα και δεν μπορει να παει
σε αλλους τοπ γιατρους...
 

Typhoon

Member
Το αρνητικό πήγαινε όχι για την κλινική αλλά για την χρονική συγκυρία καθώς έγινε μεγάλη κουβέντα για την οικονομική κατάσταση της χώρας και την επιλογή να κάνει κάποιος σήμερα μεταμόσχευση. Απλώς κάποια πράγματα στη ζωή είναι και θέμα timing. Και για μένα αυτό ήταν ιδανικό.

Ευχαριστώ Flosk και Boukla.

Οφείλω στην 6ετή+ παρουσία μου στο forum (αθόρυβος όμως!) να σας κάνω μια καλή παρουσίαση όλης της διαδικασίας. Θα γίνει μόλις με το καλό επιστρέψω Ελλάδα.

Sorry για το off-post.
 

Bouklas

Well-Known Member
Ειναι και αναλογα σε ποια κλινικη θα πας στην κυπρο.Στην H@C μενεις εκει 6-7 μερες ενω στην αλλη περιπου 3.
Επισης στην Η@C δεν εχει πρωινο αποτι ξερω αλλα εχει ακριβως διπλα 2 φουρνους που δουλευουν 24ωρο με οτι φαγητο θες περιπου 6-7 ευρω η μεριδα.Αντιθετα με Μ@RC που εχει δωρεαν πρωιναρα αλλα εκει γυρω εχει μονο εστιατορια και σουβλατζιδικα που οι τιμες ειναι αστα να πανε.Αρα υπολογιζεις μονος σου περιπου τα εξοδα σου

Δεν συμφωνώ 1 φορα χρειάστηκε να φάω σε εστιατόριο και οι τιμές ήταν μια χαρά, 6-7 ευρώ που ανέφερες και εσύ. Γι όσους δεν ξέρουν να αναφέρω ότι οι 2 Κυπριακές κλινικές είναι πολύ κοντά η μια με την άλλη, καμια 300ρια μετρα. Τις υπόλοιπες μέρες έπαιρνα από το ξενοδοχείο για να μην χρειαστώ να βγω έξω και οι τιμές ήταν πολύ καλές. Μεσημεριανό έτρωγα στην κλινική, πρωινό στο ξενοδοχείο οποτε 1 γεύμα πλήρωνα. Η άλλη κλινική έχει το καλο πως έχει κοντά τον φούρνο (το Πανδώρα φαντάζομαι).

Τα σουβλατζίδικα πάντως σε ολόκληρη την Κύπρο είναι πανάκριβα. Η Ελληνική πίτα (αυτή που ξέρουμε όλοι μας) έχει 3+ ευρώ, έχουν και Κυπριακή που δεν μου αρέσει καθόλου και που είναι ακόμα πιο ακριβή! Δυστυχώς τα σουβλάκια στην Κύπρο είναι μεγάλη απάτη και ηταν από τα λίγα πράγματα που με είχαν ξενερώσει τόσο πολύ στα όσα χρονια έζησα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
Κοιτα εγω κατι σουβλακια που ειχα παραγγειλει ηταν φαρμακειο οπως λες κιεσυ πληρωσα 2 κυπριακες 10 ευρω
γιατι οι κυπριοι χρεωνουν και ενα διευρω για να σου φερουν την παραγελλια τουλαχιστον στο συγκεκριμενο.Απο κει και περα και απο εστιατοριο που εφαγα εκλαψα με την τιμη τι να σου πω μπορει να ετυχε.αλλα και απο το ξενοδοχειο μου φανηκαν τσιμπημενες.Παντως η πρωιναρα σωζει..
 

Bouklas

Well-Known Member
Κοιτα εγω κατι σουβλακια που ειχα παραγγειλει ηταν φαρμακειο οπως λες κιεσυ πληρωσα 2 κυπριακες 10 ευρω
γιατι οι κυπριοι χρεωνουν και ενα διευρω για να σου φερουν την παραγελλια τουλαχιστον στο συγκεκριμενο.Απο κει και περα και απο εστιατοριο που εφαγα εκλαψα με την τιμη τι να σου πω μπορει να ετυχε.αλλα και απο το ξενοδοχειο μου φανηκαν τσιμπημενες.Παντως η πρωιναρα σωζει..
Έτσι φιλε! 2 πιτούλες παίρνεις και κυριολεκτικά σε κλέβουν, και να πεις ότι χορταίνεις και όλας. Ας είναι καλά τα Πανδώρα.

Μάλλον έτυχε, πάντως αυτό που μου έκανε εντύπωση στην Κύπρο γενικά είναι πως 1 προιόν μπορείς να το βρείς αλλου 50% και βάλε πιο φτηνά. Και τιμές ακόμα πιο φτηνές από το φτηνότερο super market στην Ελλάδα.
 

poseidonas77

Well-Known Member
ρε σεις και κατι τελευταιο...ειχατε αγχος στο χειρουργιο??
οι ξυλοκαινες πους σου πατανε σε χαλαρωνουν καθολου?
 

Bouklas

Well-Known Member
ρε σεις και κατι τελευταιο...ειχατε αγχος στο χειρουργιο??
οι ξυλοκαινες πους σου πατανε σε χαλαρωνουν καθολου?
0 άγχος. Απο την αλλη τα αναισθητικά πέρα από το μούδιασμα στο κεφαλι δεν ένιωθα κάτι αλλο.
 

geeorgee

Active Member
Εγω ειχα πολυ αγχος αλλα επειδη ειναι συχνο το φαινομενο και επειδη οι ξυλοκαινες ειναι
πιθανο να σου ανεβασουν κιαλλο την αδρεναλινη,σου μετρανε την πιεση να δουνε σε τη
κατασταση εισαι και σου δινουν χαπακι σαν αγχολυτικο ηρεμιστικο (αφου σε ρωτησουν) δε θυμαμαι τι ακριβως ειναι αλλα μετα εισαι cool μεχρι και να κοιμηθεις μπορεις
 

Lampros K.

New Member
Με συγχωρείται αλλά αν γνωρίζει κάποιος που θα γίνουν οι συναντήσεις με τον κύριο Φιο*ρης στις 25-27 Φεβρουαριου στην Αθηνα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
απαιτω νημα με τα καλυτερα σουβλατζιδικα στην κυπρο.
Ρε μαν geoorgee χαχαχαχα οκ θα παω Mrch διοτι εχει πρωιναρα και τζαμπα αχχαχααχαχ....
Χαριτολογοντας παντα!
 
Μπλουζα