Δυσαρεστημενοι απο ΜΜ - Να η ευκαιρια !!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

super7

Member
Παιδια εγινε χαμος σε αλλο thread οποτε ειπα να ανοιξω καινουργιο...Παρακαλω τους διαχειριστες αν αρχισει παλι πολεμος κ αντιπαραθεση να διαγραψουν το συγκεκριμενο thread. Δεν ειναι σκοπος του να γινει πεδιο μαχης αλλα να βοηθησει οσους σκεφτονται να κανουν ΜΜ. Στο πεδιο παρουσιασεις μεταμοσχευσεων δεν εχω δει κανεναν απο τους δυσαρεστημενους. Βαλτε ρε παιδια με λεπτομερειες..Χρονολογια(βασικο),κλινικη,γιατρο, τριχοθυλακια τα παντα ολα....φωτο πριν μετα κτλ

να ξεστραβωθουμε κι εμεις που ψαχνομαστε...ετσι θα κανετε ΣΩΣΤΑ αυτο που θελετε..να προειδοποιησετε εμας που παμε να κανουμε ΜΜ και παραλληλα θα ριξετε ενα γερο χτυπημα σε αυτους που σας εσφαξαν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Αν δηλαδή σου βάλω την παρακάτω φωτογραφία και σου πω ότι μου την έκανε η χ κλινική το 2004, που ενώ είχαμε συμφωνήσει να μου βάλουν 3000 μοσχεύματα μου βάλανε 1800 και από αυτά δεν βγήκαν ούτε τα 300 σου κάνει;


Τι εννοώ με το παραπάνω Super7 ότι μια φωτογραφία και μια αναφορά σε όνομα κλινικής δεν φτάνει και το έχω ξαναπεί, με κάποιον τρόπο πρέπει να αποδεικνύεις και αυτά που λες (Μια απόδειξη πληρωμής πχ ή μια φωτογραφία από την κλινική ή κάτι άλλο). Να μου πεις είναι δυνατόν κάποιος που έκανε μμ πριν από 10 χρόνια να έχει ένα παραστατικό, ίσως όχι. Αλλά αν πραγματικά εγώ είχα ένα τέτοιο αποτέλεσμα, ή ένα από τα αποτελέσματα που έχω δει κατά καιρούς να βγαίνουν "στη φόρα" θα είχα όχι μόνο την απόδειξη ανά χείρας, αλλά και σίγουρα μεγάλους τσακωμούς με την κλινική που θα μου το έκανε. Βέβαια για να είμαι δίκαιος, πρόσφατα μίλησα με μέλος που είχε αποτυχημένη μμ και δεν έκανε τίποτα γι' αυτό. Άρα μπορεί να υπάρχουν και τέτοιοι.
 

Συνημμένα

  • IMG_5523_2.jpg
    IMG_5523_2.jpg
    124.5 KB · Προβολές: 419

super7

Member
αν ειναι πριν 10 χρονια δε θα μας βοηθησει κ πολυ εμας που ψαχνομαστε τωρα αλλα την τελευται 3ετια σιγουρα μετραει...φανταζομαι ολοι βγαζουν με το λογοτυπο της εταιριας φωτο...αυτο δε φτανει? εκει δειχνει πως ηταν κ που μπηκαν τα μοσχευματα...κατι παρομοιο με τις φωτο πυ ανεβαινουν τωρα κ δειχνουν τη δουλεια γινεται κ δεχονται τα μελη το φορουμ...αυτες που ειναι καθαρες μ καλη αναλυση κλπ
 

athenian

Well-Known Member
Εγώ λέω να μπουν οι φωτογραφίες και τα ονόματα των κλινικών κανονικά. Αν κάποιος έκανε μμ τόσα χρόνια πριν δεν είναι εύκολο να αποδείξει τώρα τι έγινε τότε. Ας κρίνει ο καθένας μόνος του μετά αν τον πιστεύει ή όχι.
 

super7

Member
μια στοιχειωδης αποδειξη χρειαζεται...αλλιως θα γινει μπαχαλο...ας αποφασισουν οι διαχειριστες τι δεχονται...αλλα νομιζω φωτο με λογοτυπο που δειχνει κ τι μοσχευματατ μπηκαν ειναι το καλυτερο
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά σκεφτόμουν κάτι..επειδή έγινε και θέμα πριν και έχει ξανά ειπωθεί.. για όσους θέλουν να μιλήσουν με ακράδαντα στοιχεία περί κλινικών και μεταμοσχεύσεων, στο οτιδήποτε θέλουν να πουν, μπορούν να στείλουν σκαναρισμένο κάποιο έγγραφο σε εμένα η στον admin και εννοείται με εχεμύθεια προς το μέλος, να γίνεται blur - απόκρυψη στα προσωπικά στοιχεία, και να ποστάρεται ως αποδεικτικό στα λεγόμενα σας. Έτσι θα λύνονται πολλά κατά καιρούς και δεν θα υπάρχουν προβλήματα.
 

n094

Active Member
Chs είπε:
Παιδιά σκεφτόμουν κάτι..επειδή έγινε και θέμα πριν και έχει ξανά ειπωθεί.. για όσους θέλουν να μιλήσουν με ακράδαντα στοιχεία περί κλινικών και μεταμοσχεύσεων, στο οτιδήποτε θέλουν να πουν, μπορούν να στείλουν σκαναρισμένο κάποιο έγγραφο σε εμένα η στον admin και εννοείται με εχεμύθεια προς το μέλος, να γίνεται blur - απόκρυψη στα προσωπικά στοιχεία, και να ποστάρεται ως αποδεικτικό στα λεγόμενα σας. Έτσι θα λύνονται πολλά κατά καιρούς και δεν θα υπάρχουν προβλήματα.

Ή μπορούν να το κάνουν και οι ίδιοι blur, ας βάζουν ένα χαρτί στο όνομα κλπ όταν σκανάρουν, αν δεν ξέρουν πως να το κάνουν με απλό τρόπο, ας πούμε στο πρόγραμμα που δίνει στα accessories (βοηθήματα) τα windows στη ζωγραφική μπορείς στο σκαναρισμένο έγγραφο να σβήσεις (μαρκαδοράτα) οτιδήποτε θες. Αν δεν μπορούν να κάνουν αυτό, φαντάζομαι πως δεν θα μπορούν ούτε να σκανάρουν ένα έγγραφο.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Εγώ μίλησα για αποστολή στους διαχειριστές για να υπάρχει η έγκυρη γνώμη και απόδειξη, πριν βγει δημοσίως στα μέλη.
 

pazuzu

New Member
Υποτίθεται ότι έλαβα μία προειδοποίηση για την ειρωνία που επιδεικνύω σε κάποια συγκεκριμένα άτομα εδώ μέσα.

Σε μία τέτοια στιγμή ειρωνικής έξαρσης λοιπόν είχα αναφέρει ότι ορισμένοι σε λίγο θα αρχίσουν να μας ζητάνε απόδειξη παροχής υπηρεσιών και συμβόλαιο, συνοδευόμενα από αντίγραφο της αστυνομικής μας ταυτότητας, ως απόδειξη της εγκυρότητας του λόγου μας. Ιδού λοιπόν που έπεσα μέσα: για άλλη μια φορά, ο n04, δεν προσπαθεί να ακυρώσει μόνο τα προσφάτως αναφερθέντα περιστατικά του κάπα και το δικό μου, αλλά όλων όσοι έχουν υποστεί τον εφιάλτη της αποτυχημένης μεταμόσχευσης ειδικά από την DHI. Δηλαδή, ούτε λίγο ούτε πολύ, μας λέει ότι όλοι όσοι ισχυριζόμαστε πως έχουμε κάνει αποτυχημένη μεταμόσχευση στην Ελλάδα, εφόσον δεν έχουμε φέρει έγγραφα που να δείχνουν ξεκάθαρα το ποιοι είμαστε (δηλαδή διπλή φωτοτυπία του δελτίου ταυτότητας και συμβόλαιο ή παραστατικό), είμαστε ψεύτες.

Chs, πραγματικά πιστεύεις ότι θα δεχτεί έστω και ένα άτομο να κάνει αυτό που λες;

Νομίζω ότι εδώ μέσα ο κόσμος μοιράζεται κάτι κοινό: την αγωνία και τον τρόμο του να μην έχει αύριο μαλλιά στο κεφάλι του. Ορισμένοι, εκτός από αυτά, έχουμε βιώσει και την κοροιδία από κλινικές μεταμόσχευσης που υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια, δώσαμε πολλά χρήματα και αυτό που πήραμε ήταν ένα πολύ κακό αποτέλεσμα που θα το κουβαλάμε στα κεφάλια μας μέχρι να πεθάνουμε. Όποιος θέλει να παίξουμε αυτό το παιχνιδάκι, μπορεί να δοκιμάσει.

Για να είμαστε απόλυτα αντικειμενικοί και επί ίσοις όροις, προτείνω να ξεκινήσουν αναγράφοντας τα πλήρη στοιχεία τους αυτοί που δηλώνουν ικανοποιημένοι πελάτες της DHI.

n04, περιμένουμε τα πλήρη στοιχεία σου στο θέμα σου, με φωτοτυπίες ταυτότητας, συμβόλαιο και απόδειξη. Θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
pazuzu είπε:
Υποτίθεται ότι έλαβα μία προειδοποίηση για την ειρωνία που επιδεικνύω σε κάποια συγκεκριμένα άτομα εδώ μέσα.

Σε μία τέτοια στιγμή ειρωνικής έξαρσης λοιπόν είχα αναφέρει ότι ορισμένοι σε λίγο θα αρχίσουν να μας ζητάνε απόδειξη παροχής υπηρεσιών και συμβόλαιο, συνοδευόμενα από αντίγραφο της αστυνομικής μας ταυτότητας, ως απόδειξη της εγκυρότητας του λόγου μας. Ιδού λοιπόν που έπεσα μέσα: για άλλη μια φορά, ο n04, δεν προσπαθεί να ακυρώσει μόνο τα προσφάτως αναφερθέντα περιστατικά του κάπα και το δικό μου, αλλά όλων όσοι έχουν υποστεί τον εφιάλτη της αποτυχημένης μεταμόσχευσης ειδικά από την D*I. Δηλαδή, ούτε λίγο ούτε πολύ, μας λέει ότι όλοι όσοι ισχυριζόμαστε πως έχουμε κάνει αποτυχημένη μεταμόσχευση στην Ελλάδα, εφόσον δεν έχουμε φέρει έγγραφα που να δείχνουν ξεκάθαρα το ποιοι είμαστε (δηλαδή διπλή φωτοτυπία του δελτίου ταυτότητας και συμβόλαιο ή παραστατικό), είμαστε ψεύτες.

Chs, πραγματικά πιστεύεις ότι θα δεχτεί έστω και ένα άτομο να κάνει αυτό που λες;

Νομίζω ότι εδώ μέσα ο κόσμος μοιράζεται κάτι κοινό: την αγωνία και τον τρόμο του να μην έχει αύριο μαλλιά στο κεφάλι του. Ορισμένοι, εκτός από αυτά, έχουμε βιώσει και την κοροιδία από κλινικές μεταμόσχευσης που υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια, δώσαμε πολλά χρήματα και αυτό που πήραμε ήταν ένα πολύ κακό αποτέλεσμα που θα το κουβαλάμε στα κεφάλια μας μέχρι να πεθάνουμε. Όποιος θέλει να παίξουμε αυτό το παιχνιδάκι, μπορεί να δοκιμάσει.

Για να είμαστε απόλυτα αντικειμενικοί και επί ίσοις όροις, προτείνω να ξεκινήσουν αναγράφοντας τα πλήρη στοιχεία τους αυτοί που δηλώνουν ικανοποιημένοι πελάτες της D*I.

n04, περιμένουμε τα πλήρη στοιχεία σου στο θέμα σου, με φωτοτυπίες ταυτότητας, συμβόλαιο και απόδειξη. Θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου.

Όπως τα λες.. "μοιραζόμαστε κάτι κοινό" πολύ σωστό.. όμως αν δεν το καταλάβουμε όλοι αυτό δεν πάμε μπροστά δυστυχώς..

Αυτό που είπα πριν για την αποστολή κάποιου εγγράφου στους διαχειριστές είναι μια καλή λύση στο να σταματήσει η κόντρα με το αλήθεια - ψέματα που γίνεται κατά καιρούς. Δεν χρειάζονται ταυτότητες και άλλα προσωπικά στοιχεία, μόνο μια απόδειξη από την κλινική με ημ/νιες κλπ και τίποτα παραπάνω.

Απλά αν κάποιος δεν δέχεται να το κάνει μην περιμένει μετά να πιστέψει κάποιος τα λεγόμενα του, από την άλλη όποιος είναι καθαρός δεν έχει να φοβηθεί κάτι, και θα κλείσει και στόματα πολλά με μια τέτοια κίνηση.


Μην ξεχνάμε.. πολλοί είναι αυτοί που λένε "να μιλάμε με αποδείξεις". Λοιπόν, ιδού μια λύση.
 

no_hair

New Member
Γιατί οι ευχαριστημένοι βάζουν φωτογραφιες απο την μεταμφυτευση εως το τελικο αποτελεσμα ενω οι δυσαρεστημενοι ουτε 1? Μεχρι να δυσαρεστηθουν δεν βγαζανε φωτογραφίες???? Εχω αρχισει πραγματικα να πιστευω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι βαλτοι λογω ανταγωνισμου και οτι πολυ λιγοι ειναι πραγματικα μελη που ψαχνονται. Και θα συμφωνησω με τον super7 οταν λες κατι να το αποδεικνυεις τουλαχιστον αλλιως μη το λες καθολου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pazuzu

New Member
Εάν θέλουμε πάσα αλήθεια και διαφάνεια, τότε κανένα blur και καμία αποστολή στοιχείων στους admin δεν μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη. Όλοι είμαστε ψεύτες εάν δεν προσκομίσουμε και τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Όπερ μεθερμηνευόμενο:

1) Καθαρές φωτογραφίες προσώπου και κεφαλιού για να συγκριθούν με τις φωτογραφίες της ταυτότητας.

2) Καθαρό σκανάρισμα διπλής όψης του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας για να συγκριθεί το όνομα του προσώπου με το όνομα στο συμβόλαιο και στο παραστικό.

3) Καθαρό σκανάρισμα συμβολαίου ή/και παραστατικού για να αποδεικνύει τη συναλλαγή με την εκάστοτε κλινική.

n04, περιμένουμε.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αδέρφια τα πράγματα είναι απλά.. όποιος θέλει να μιλάει από εδώ και πέρα με τόνο βαρύ και ασήκωτο προς κάποια κλινική, να φροντίζει να το κάνει με τον τρόπο που ανέφερα παραπάνω, με ένα απλό αποδεικτικό, πρώτα στους διαχειριστές, και μετά με απόκρυψη στοιχείων και εχεμύθεια, προβολή αυτού στα μέλη του forum. Δεν γίνεται παιδιά κάθε λίγο και λιγάκι να τρέχω εγώ και ο κάθε ένας συντονιστής να βγάλει το φίδι από την τρύπα, και να χαλάνε τα thread με καυγάδες και με αμφιβολίες περί αλήθειας - ψέματος. Σκεφτείτε τουλάχιστον ότι μπαίνουν άνθρωποι να ενημερωθούν για κάτι σημαντικό, και μόνο αυτό δεν καταφέρνουν να κάνουν..

Αποδεικτικό = αληθή λόγια :22m:

Μη αποδεικτικό = άλλα λόγια να αγαπιόμαστε :lipsrsealed:
 

n094

Active Member
Πραγματικά αγαπητέ pazuru δεν ξέρω τι να πω με εσένα. Έχεις μεγάλο ταλέντο να μπαίνεις σε ένα νήμα και να το κάνεις άνω κάτω. Ξεκινάει κάτι (καλό ή κακό) και το κάνεις σε λίγα λεπτά και με λίγα ποστς σου χειμαδιό... Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Προσπαθεί ο Super7 και άλλοι να ενημερωθούν, προσπαθεί ο chs να κρατήσει μία τάξη και να φερθεί δίκαια, αλλά με εσένα εδώ μέσα δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Και σου ξαναλέω και τελειώνω, εγώ δεν είμαι ανώνυμος, με λένε Νίκο, είμαι 38 και όποιος θέλει μπορεί να με συναντήσει, ήδη το έχουν κάνει αρκετοί, αν θες μπορείς να με συναντήσεις και εσύ.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
pazuzu είπε:
Εάν θέλουμε πάσα αλήθεια και διαφάνεια, τότε κανένα blur και καμία αποστολή στοιχείων στους admin δεν μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη. Όλοι είμαστε ψεύτες εάν δεν προσκομίσουμε και τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Όπερ μεθερμηνευόμενο:

1) Καθαρές φωτογραφίες προσώπου και κεφαλιού για να συγκριθούν με τις φωτογραφίες της ταυτότητας.

2) Καθαρό σκανάρισμα διπλής όψης του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας για να συγκριθεί το όνομα του προσώπου με το όνομα στο συμβόλαιο και στο παραστικό.

3) Καθαρό σκανάρισμα συμβολαίου ή/και παραστατικού για να αποδεικνύει τη συναλλαγή με την εκάστοτε κλινική.

n04, περιμένουμε.

Φίλε pazuzu αυτά που λες δεν γίνονται.. δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε τον κάθε ένα να βγάλει τα προσωπικά του στοιχεία στην φόρα.. όπως είπα και πριν, ένα απλό έγγραφο από την κλινική είναι μια χαρά.

Επίσης είναι ξεκάθαρο ότι έχεις κόντρα με τον n094, σε παρακαλώ επειδή δεν χρειάζεται να πάρει και άλλη επέκταση το θέμα, να σταματήσει εδώ λοιπόν. Αν θέλεις κάτι παραπάνω υπάρχει και το pm αλλά και η αγνόηση.. το 2ο κατ'εμέ είναι η καλύτερη κίνηση γενικά για κάτι που δεν μας αρέσει..
 

Panos1982

Well-Known Member
n094 είπε:
Αν δηλαδή σου βάλω την παρακάτω φωτογραφία και σου πω ότι μου την έκανε η χ κλινική το 2004, που ενώ είχαμε συμφωνήσει να μου βάλουν 3000 μοσχεύματα μου βάλανε 1800 και από αυτά δεν βγήκαν ούτε τα 300 σου κάνει;

Για να πουμε την αληθεια Νο94 ακριβως ετσι οπως το ειπες ηταν τα αποτελεσματα των ελληνικων μεταμοσχευσεων....
και υπαρχουν πολλα κεφαλια και παιδιων απο φορουμ αλλα και στην εξω ζωη που τα εχω δει live και ειναι οικτρα....το προβλημα εν το μεταξυ δεν ειναι μονο το ψυχολογικο που ειναι τεραστιο....αλλα ειναι και το οτι καταστρεφαν εντελως σχεδον την δοτρια και δεν ειχες καν το δικαιωμα διορθωτικης...δλδ σε κατεστρεφαν μια για παντα....!!!! Δικαιολογημενο το κραξιμο λοιπον και αφορα ολες τις ελληνικες κλινικες μηδενος εξαιρουμενης....!!!!
Το παρηγορο ειναι οτι τωρα με το φυε τουλαχιστον το πολυ πολυ να χασεις τα λεφτα σου και τα θυλακια σου και να μην φυτρωσουν...δε σου καταστρεφουν τη δοτρια οπως γινοταν παλια με τα στριπ....
 

pazuzu

New Member
Νίκο, 38 ετών, μη λέμε τα ίδια. Η συνάντηση δεν αποδεικνύει σε καμία περίπτωση το αν εσύ σχετίζεται με οποιονδήποτε τρόπο με την συγκεκριμένη κλινική. Μπορεί να είσαι από μέτοχος μέχρι εξωτερικός συνεργάτης-κράχτης. Από τη συνάντηση δεν αποδεικνύεται τίποτα.

Θα μου πεις, εγώ το υποψιάζομαι, εγώ πρέπει να φέρω και τις αποδείξεις. Μάλλον ελλείψει αποδείξεων οι υποψίες παραμένουν υποψίες και δεν μετατρέπονται σε ευθείες κατηγορίες. Το γεγονός ότι κάποιοι υπερασπίζεστε με τόσο πάθος τη DHI, και αμφισβητείτε ή προσπαθείτε να ακυρώσετε τη γνώμη -που βασίζεται σε αληθινες εμπειρίες- όλων όσοι είχαμε κακή εμπειρία από αυτήν, είναι εξαιρετικά ύποπτο. Είμαι ο πρώτος που αντιλαμβάνομαι κάτι τέτοιο; Όχι. Το έχουν υπογραμμίσει και οι krhtikos21, flosk, kapa, και πολλοί άλλοι. Λες όλοι αυτοί που κατά καιρούς έχουν αναφέρει ότι η στάση σας είναι υπέρ του δέον υπερασπιστική προς την DHI να είναι χαζοί; Να βλέπουν οράματα; Να μην ξέρουν να διαβάζουν; Ακόμη και απλός πελάτης να είσαι, και να έχεις συνεπαρθεί από τα καταπληκτικά αποτελέσματα που έχεις, οφείλεις να σεβαστείς το γεγονός ότι πολλοί άλλοι πελάτες της ίδιας κλινικής είχαν οικτρά αποτελέσματα. Το σέβεσαι αυτό ή θεωρείς ότι αποτελείς το αδιάψευστο και αυταπόδεικτο παράδειγμα του αδιαμφισβήτητου επαγγελματισμού της DHI;
 

athenian

Well-Known Member
Βάλε φώτο πριν και μετά την μεταμόσχευση σου pazuzu να δούμε κι εμείς και να κρίνουμε και άσε τι κάνουν οι άλλοι. Χωρίς τιμολόγια χωρίς τίποτα. Μόνο φωτογραφίες.
 

super7

Member
pazuzu είπε:
Νίκο, 38 ετών, μη λέμε τα ίδια. Η συνάντηση δεν αποδεικνύει σε καμία περίπτωση το αν εσύ σχετίζεται με οποιονδήποτε τρόπο με την συγκεκριμένη κλινική. Μπορεί να είσαι από μέτοχος μέχρι εξωτερικός συνεργάτης-κράχτης. Από τη συνάντηση δεν αποδεικνύεται τίποτα.

πες οτι ειναι κραχτης...αυτο δε το ξερουμε κ αντε να το αποδειξεις...αυτο που ξερουμε ειναι οι φωτογραφιες με το αποτελεσμα του..εκτος κι αν υπονοεις δεν ειναι αποτελεσμα της συγκεκριμενης κλινικης...ας στειλει στους διαχειριστες ο Νικος παραστατικα αν ειναι ετσι

κανε κι εσυ το ιδιο οπως προτεινε κι o Chs ...ας μιλησουν τα αποτελσματα απο μονα τους...με κοντρες μονο να μας μπερδευετε καταφερνετε..εκτος κι αν αυτος ειναι ο σκοπος...αν σε εσφαξαν μαζι σου ρε φιλε σφαχτους κι εσυ..ξεμπροστιασε τους
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα