Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Cool, μιας και το πήρες ήδη, βλέπεις στη συσκευασία να αναγράφει κάτι παρόμοιο από αυτά που αναφέρει πιο πάνω ο Παναγιώτης?

(Contains No Sugar, Salt, Yeast, Wheat, Gluten, Soy, Milk, Egg,)

Γιατί στο mail που έστειλα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα και μην το παραγγείλω άδικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Στα συστατικα γραφει:
εμπλουτισμενο αποσταγμα απο πρασινο τσαι(50%), γλυκερινη(20%), νερο, κιτρικο οξυ, βενζοικο νατριο, σορβικο καλιο.

Δεν γραφει τιποτε αλλο. Να υποθεσω οτι το οτι δεν γραφει αυτα ((Contains No Sugar, Salt, Yeast, Wheat, Gluten, Soy, Milk, Egg,), οτι δεν τα περιεχει, ή απλα δεν το ξερουμε?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Επισης, αν μπορει καποιος βρε παιδια, ας κανει μια συνοψη, με απλα λογακια, τι να περιμενει κανεις βαζοντας το αποσταγμα τσαγιου στη μινοξιδιλη μας.

1. ταδε
2. ταδε
3. ταδε κλπ

Εχω διαβασει ολο το thread πολλες φορες, ολιγον σκορπιες οι πληροφοριες, εγω προσπαθω να τις εχω οσο γινεται πιο συμμαζεμενες γινεται, και εχω ψιλομπερδευτει. Συγκεκριμενα, τι ξερουμε, τι γνωριζουμε, τι υποθετουμε εστω.

Οτι γνωριζουμε τελωσπαντων, μιας και απ' οτι φαινεται ειμαστε αρκετοι που θα μιξαρουμε τσαγακι με μινοξ.
 

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Αξιζει να δειτε καποια αποτελεσματα χρηστη και να αναρωτηθειτε....μαλλον αναρωτηθουμε και περισσοτερο τα παιδια που μπαινουν ενα μηνα και χωρις να εχουν κανει καποια βασικη θεραπεια.....λενε αυτο ειναι καλυτερο παμε στο επομενο η πως θα κανω καλυτερο αυτο χωρις καλα καλα να εχουν δει αν εχει αποτελεσματα.....
Και τι θελω να πω αποτελεσματα????
Τα αποτελεσματα που εχω παραθεσει στο link απο κατω τα εβαλα οχι τοσο για να δειτε τα αποτελεσματα αλλα για να καταλαβετε ποσο υπομονη χρειαζεται για να δεις αποτελεσματα.....χωρις σπασμωδικες κινησεις ....
Κινησεις που στο παρελθον εκανα κ εγω και μαλλον δεν με οδηγησαν πουθενα......
Δειτε ..... :D ;)


http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=30&t=22969
 

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

cool11 είπε:
Στα συστατικα γραφει:
εμπλουτισμενο αποσταγμα απο πρασινο τσαι(50%), γλυκερινη(20%), νερο, κιτρικο οξυ, βενζοικο νατριο, σορβικο καλιο.

Δεν γραφει τιποτε αλλο. Να υποθεσω οτι το οτι δεν γραφει αυτα ((Contains No Sugar, Salt, Yeast, Wheat, Gluten, Soy, Milk, Egg,), οτι δεν τα περιεχει, ή απλα δεν το ξερουμε?

το οτι δεν το γραφει μαλλον δεν ειναι free απο αυτες τις ουσιες...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Αν τελικά περιλαμβάνει κάποιες από αυτές τις ουσίες, κάνει κακό αντί για καλό δηλαδή?
 

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

GOMI είπε:
Αν τελικά περιλαμβάνει κάποιες από αυτές τις ουσίες, κάνει κακό αντί για καλό δηλαδή?

Δεν το γνωριζω αυτο....απλα επειδη ρωτησες....
Αν καποιο προιον ειναι free απο ουσιες αναγραφεται στην συσκευασια του...τωρα αν ειναι καλο η κακο δεν το γνωριζω...
Παντως δεν νομιζω να ειναι κακο..... :)
 

corkala

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Αν δεν σας πειραζει μια μικρη διυκρινηση,
χωρις χημεια και μπουκαλια θα ηταν απλα καλο να ριξουμε το αποσταγμα τσαγιου μεσα στο μπουκαλακι του ρεγαιν 6μλ??? Παιζει κατι αλλο που απλα με αγορα απο φαρμακειο μπορεις να το βαλεις?
Για παραδειγμα παιζει μεσα στο μπουκαλακι παιζει να σταξεις λιγο αβονταρτ?
ΠΟΣΑ ΤΡΥΠΗΜΕΝΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ???
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

4-5 avodart στα 60 ml μινοξ.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

cool11 είπε:
Σημερα, και αφου ρωτησα σε 4 διαφορετικα φαρμακεια και δεν ειχαν αποσταγμα τσαγιου(ταλαιπωρια δηλαδη...), στο 5ο φαρμακειο, ω του θαυματος ειχε, αυτο
http://www.balance.com.gr/green_tea.html
και στην τιμη των 35 ευρω! (νομιζα ειχαμε πει κανει γυρω στα 25 ευρω, ισως αλλη μαρκα βεβαια...ακριβο μου φαινεται).
Anyway, το αγορασα, με την ελπιδα καλυτερευσης της μινοξιδιλης, και να μπαινει στο κεφαλι κατι εστω και λιγο με αντι-dht δραση...

Ειναι καλο το εν λογω αποσταγμα?

Βαζω λοιπον " 6 ml στο μπουκάλι μινοξιδίλης 60 ml"?

απο φαρμακειο ειχα αγορασει μια φορα και κοστιζε 24 ευρω παραγγειλα απο εξωτερικο και το πηρα με 15 ευρω περιπου

cool11 είπε:
Στα συστατικα γραφει:
εμπλουτισμενο αποσταγμα απο πρασινο τσαι(50%), γλυκερινη(20%), νερο, κιτρικο οξυ, βενζοικο νατριο, σορβικο καλιο.

Δεν γραφει τιποτε αλλο. Να υποθεσω οτι το οτι δεν γραφει αυτα ((Contains No Sugar, Salt, Yeast, Wheat, Gluten, Soy, Milk, Egg,), οτι δεν τα περιεχει, ή απλα δεν το ξερουμε?

αυτα που γραφει στα συστατικα ειναι καλα τα περισσοτερα αυτα περιεχουν

συνηθως αν δεν τα γραφει συνηθως λεω και τονιζω δεν τα εχει χωρις να ειναι απολυτο
απλα η εμπειρια μου αυτο λεει
πολλες φορες το γραφουν τα προιοντα σαν διαφημιση οτι δεν περιεχει αυτα

και επισης δεν ειναι καλο να περιεχονται τετοιου ειδος ουσιες

cool11 είπε:
Επισης, αν μπορει καποιος βρε παιδια, ας κανει μια συνοψη, με απλα λογακια, τι να περιμενει κανεις βαζοντας το αποσταγμα τσαγιου στη μινοξιδιλη μας.

1. ταδε
2. ταδε
3. ταδε κλπ

Εχω διαβασει ολο το thread πολλες φορες, ολιγον σκορπιες οι πληροφοριες, εγω προσπαθω να τις εχω οσο γινεται πιο συμμαζεμενες γινεται, και εχω ψιλομπερδευτει. Συγκεκριμενα, τι ξερουμε, τι γνωριζουμε, τι υποθετουμε εστω.

Οτι γνωριζουμε τελωσπαντων, μιας και απ' οτι φαινεται ειμαστε αρκετοι που θα μιξαρουμε τσαγακι με μινοξ.

να περιμενεις κυριως η μινοξιδιλη σου να αποχτησει πλουσιες αντιοξειδωτικες ιδιοτητες

το χρησιμοποιω εδω και μηνες το συγκεκριμενο

magic810 είπε:
το οτι δεν το γραφει μαλλον δεν ειναι free απο αυτες τις ουσιες...
οπως ειπα και πριν συνηθως δεν περιεχονται αλλα παιζεις με πιθανοτητες εχει δεν εχει
καλυτερα να προτιμησει κανεις καποιο αλλο που να αναγραφεται οτι δεν περιεχονται

GOMI είπε:
Αν τελικά περιλαμβάνει κάποιες από αυτές τις ουσίες, κάνει κακό αντί για καλό δηλαδή?
νομιζω πως δεν θα σου κανει καλο
 

panosm

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Βρε παιδιά έψαξα στο google να βρω azelaic acid σε flakes ή liquid και δεν έχω βρει από που μπορούμε να αγοράσουμε .
Έχει πάρει κάποιος από εδώ ;
αν ναι από πού ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

εγω ειχα βρει σε γραμμαρια

ειναι φτηνο συστατικο

σε ενα διαλλυμα 60ml βαζεις 3 γραμμαρια σαν δοσολογια αναλογια
 

panosm

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Από πού βρε συνονόματε ;
δεν βρίσκω κάτι στο net
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

και εγω μην νομιζεις τυχαια την βρικα

αλλα αν ψαξεις απο το google σιγουρα θα βρεις
 

vayero

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Κοιτάζοντας του dr. Lee το site (minoxidil.com) είδα ότι στα προιόντα με μινοξιδίλη έχει κάποια με azelaic acid, finasteride κλπ.
Έχει πάρει κανείς κάτι από αυτά ή από αλλού ή να έχει κάνει homemade; Αν θυμάμαι καλά σε άλλα post η ανάμιξη μινοξιδίλης με fina ή duta εντείνει τα προβλήματα αντί να τα λύνει (δηλ. shedding);

Προς Barman: κάπου είδα σ'ένα παλιό post (νομίζω double A) ότι χρησιμοποίησες dr lee minoxidil 6% finasteride.
Το χρησιμοποιείς ακόμη, πόσο καιρό, γενικά είσαι ευχαριστημένος, είδες αποτελέσματα, sides;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

vayero79 είπε:
Κοιτάζοντας του dr. Lee το site (minoxidil.com) είδα ότι στα προιόντα με μινοξιδίλη έχει κάποια με azelaic acid, finasteride κλπ.
Έχει πάρει κανείς κάτι από αυτά ή από αλλού ή να έχει κάνει homemade; Αν θυμάμαι καλά σε άλλα post η ανάμιξη μινοξιδίλης με fina ή duta εντείνει τα προβλήματα αντί να τα λύνει (δηλ. shedding);

λαθος δεν εχει αποδειχτει κατι τετοιο

αυτο δεν συμβαινει σε ολους και εγω εβαζα ντουτα μεσα στην μινοξιδιλη και δεν ειχα κανενα προβλημα παρατεταμενου shedding
 

barman

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

[quote author=vayero79 link=topic=463.msg14942#msg14942 date=1247911959

Προς Barman: κάπου είδα σ'ένα παλιό post (νομίζω double A) ότι χρησιμοποίησες dr lee minoxidil 6% finasteride.
Το χρησιμοποιείς ακόμη, πόσο καιρό, γενικά είσαι ευχαριστημένος, είδες αποτελέσματα, sides;
[/quote]
χρησιμοποιω ακομα το minoxidil 6% me finasteride αλλα εχω σταματισει το double a λογω εντονου shedding(ισως επειδη μετα εβαζα καπακι την μινοξιδιλη..)..ειναι απλα ενισχυμενη μινοξιδιλη.ενα βημα καλυτερη απο την απλη..τωρα χρησιμοποιω τοπικη spiro 2% απο lee και στο καπακι μινοξιδιλη(με azelaic acid και finasteride εναλλαξ) και ειναι ισως ο καλυτερος συνδιασμος που εχω βρει..και εχω αραξει σε αυτον..αν κατι αλλαξω 8α ειναι η spiro που σκεφτομαι να παρω την 5%gel απο lee και παλι..
 

vayero

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

barman είπε:
[quote author=vayero79 link=topic=463.msg14942#msg14942 date=1247911959

Προς Barman: κάπου είδα σ'ένα παλιό post (νομίζω double A) ότι χρησιμοποίησες dr lee minoxidil 6% finasteride.
Το χρησιμοποιείς ακόμη, πόσο καιρό, γενικά είσαι ευχαριστημένος, είδες αποτελέσματα, sides;
χρησιμοποιω ακομα το minoxidil 6% me finasteride αλλα εχω σταματισει το double a λογω εντονου shedding(ισως επειδη μετα εβαζα καπακι την μινοξιδιλη..)..ειναι απλα ενισχυμενη μινοξιδιλη.ενα βημα καλυτερη απο την απλη..τωρα χρησιμοποιω τοπικη spiro 2% απο lee και στο καπακι μινοξιδιλη(με azelaic acid και finasteride εναλλαξ) και ειναι ισως ο καλυτερος συνδιασμος που εχω βρει..και εχω αραξει σε αυτον..αν κατι αλλαξω 8α ειναι η spiro που σκεφτομαι να παρω την 5%gel απο lee και παλι..
[/quote]

Ευχαριστώ φίλε, αν δεν μπορέσω να διαλύσω φίνα σε μίνοξ θα την πάρω έτοιμη από εκεί (με το ανάλογο τίμημα βέβαια!!!), το μόνο σίγουρο που έχω καταλήξει από εκεί για παραγγελία είναι το 5% σπιρο (τζελ;;; νόμιζα ότι ήταν σε υγρή μορφή) και tricomin. Γνωρίζετε κανα φαρμακείο στην Αθήνα που να μπορεί να βάλει φιναστερίδη σε μινοξιδίλη γιατί στην περιοχή μου δεν το κάνει κανείς και μόνος μου φοβάμαι μήπως κάνω κάτι λάθος!
 

barman

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

vayero79 είπε:
Ευχαριστώ φίλε, αν δεν μπορέσω να διαλύσω φίνα σε μίνοξ θα την πάρω έτοιμη από εκεί (με το ανάλογο τίμημα βέβαια!!!), το μόνο σίγουρο που έχω καταλήξει από εκεί για παραγγελία είναι το 5% σπιρο (τζελ;;; νόμιζα ότι ήταν σε υγρή μορφή) και tricomin. Γνωρίζετε κανα φαρμακείο στην Αθήνα που να μπορεί να βάλει φιναστερίδη σε μινοξιδίλη γιατί στην περιοχή μου δεν το κάνει κανείς και μόνος μου φοβάμαι μήπως κάνω κάτι λάθος!
αποψη μου αλλα και κοινη ολων εδω ειναι στα τοπικα να μιν μπλεκουμε πολλες ουσιες..πχ εγω χρησιμοποιουσα spiro 2% απο lee και καπακι εβαζα μινοξιδιλη οπως σου ανεφερα σε πιο πανω post..ειχα τρελα αποτελεσματα! αποφασισα να μπλε3ω και double a στο παιχνιδι..ταυτοχρονα αρχισα να εχω και καποιες ψιλοφλεγμονες οποτε εβαλα και tricomin...το αποτελεσμα?
τρελο shedding......για τρελη τριχοπτωση..σταματησα double a και tricomin και 3αναγυρισα σε spiro και minoxidil..και επανερχομαι!
 

vayero

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

barman είπε:
[quote author=vayero79 link=topic=463.msg14952#msg14952 date=]
Ευχαριστώ φίλε, αν δεν μπορέσω να διαλύσω φίνα σε μίνοξ θα την πάρω έτοιμη από εκεί (με το ανάλογο τίμημα βέβαια!!!), το μόνο σίγουρο που έχω καταλήξει από εκεί για παραγγελία είναι το 5% σπιρο (τζελ;;; νόμιζα ότι ήταν σε υγρή μορφή) και tricomin. Γνωρίζετε κανα φαρμακείο στην Αθήνα που να μπορεί να βάλει φιναστερίδη σε μινοξιδίλη γιατί στην περιοχή μου δεν το κάνει κανείς και μόνος μου φοβάμαι μήπως κάνω κάτι λάθος!
αποψη μου αλλα και κοινη ολων εδω ειναι στα τοπικα να μιν μπλεκουμε πολλες ουσιες..πχ εγω χρησιμοποιουσα spiro 2% απο lee και καπακι εβαζα μινοξιδιλη οπως σου ανεφερα σε πιο πανω post..ειχα τρελα αποτελεσματα! αποφασισα να μπλε3ω και double a στο παιχνιδι..ταυτοχρονα αρχισα να εχω και καποιες ψιλοφλεγμονες οποτε εβαλα και tricomin...το αποτελεσμα?
τρελο shedding......για τρελη τριχοπτωση..σταματησα double a και tricomin και 3αναγυρισα σε spiro και minoxidil..και επανερχομαι!
[/quote]

Συνεχίζεις με μινοξ 6% + φινα (μέσα σ'αυτήν) ή μινοξ σκέτη; Φαντάζομαι το πρόβλημα θα δημιουργήθηκε επειδή πρόσθεσες και ντούτα πέρα από την φίνα και όχι γιατί η φίνα είναι μέσα σε μίνοξ, σωστά; Spiro 2% πιστεύεις ότι είναι "λίγο" για να πας σε 5%;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα