Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
το παρον θεμα ειναι αρκετα παλιο και απο τοτε που γραφτηκε εχουν προκυψει νεα δεδομενα
οπως προκυπτουν καθε μερα σε ολους τους τομεις
συστατικα που ειναι καλυτερα η πιο αποτελεσματικα απο τα υπαρχων συστατικα
για να δυναμωσεις την μινοξιδιλη σου

το παρον οχι οτι δεν το συστήνω
αλλα μπορειτε να κανετε κατι καλυτερο απο αυτο






αγοραζετετε 1 μπουκαλι μεγαλυτερης χωρητηκοτητας απο τα 60ml που εχει το regaine

πηγαινετε σε μια σελιδα οπως αυτη η απλα στο φαρμακειο και αγοραζεται απο εκει ( το οποιο δεν συνιστώ γιατι ειναι πολυ πιο ακριβο )

αδειαζετe το μπουκαλι σας μεσα στο μεγαλυτερο δοχειο προσθετεται 4g απο αυτο
εγω να σας πω καλυτερα να αγορασεται ετοιμη μινοξιδιλη με azelaic acid ειναι καλυτερα
αν παρετε ετοιμη μινοξιδιλη με azelaic παρακαμψτε τα 10 ml αλκοολης

επειτα προσθετεται (edit)5ml αλκοολη (την βρισκετε στα φαρμακεια) το ανακατευεται κανενα 5 λεπτο το αφηνεται λιγο και παλι το ανακατευεται μπορει να παρει λιγη ωριτσα μεχρι να διαλυθει μολις τα καταφερεται και την διαλυσεται
αλλα 5ml νερο απιονισμενο

μετα αγοραζεται αυτο και βαζετε στο διάλυμα σας 6ml

ακομη αλλα 6ml αποσταγμα πρασινου τσαγιου
ΑΥΤΟ

και 3 ml B sitosterol (link in down)

βαλτε και Pygeum ριξτε 5ml Αυτο

για τους μερακληδες τρυπηστε και 6 χαπακια απο ντουταστεριδη ριχτε τα και αυτα στο (μπλεντερ ;D)
και αν βρειτε τιποτα απο alpha lipoic acid (ALA) και Gamma lipoic acid (GLA) βαλτε 3ml απο το καθενα
εγω σε υγρη μορφη δυστυχως δεν βρηκα ακομη


τα οχηματα υπαρχουν τα συστατικα θα φτασουν στο θυλακιο σας

τι πετυχαμε λοιπον στην γνωστη καλη μας μινοξιδιλη
με το Azelaic-Acid δωσαμε περισσοτερη αντι-βακτηριακη δραση
το palmetto ειναι γνωστο πλεον οπως και η σιτοστερολη που βοηθουν στην τριχοφυια σε συνδιασμο με Pygeum
πιστευω πως αν και καποιοι που δεν πολυ πιστευουν σε αυτα με αυτον τον συνδιασμο θα αλλαξουν γνωμη
και τελος με το αποσταγμα πρασινου τσαγιου δωσαμε περισσοτερη αντιοξειδωτικη δραδη στο διαλυμα μας


Αντε και Καλα ΜΑΣ Αποτελεσματα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Καλό Παναγιώτη. Δεν ξέρω αν πάρει κανείς αυτό και σπάσει τα χάπια σε σκόνη αν κάνει δουλειά, γιατί έχει πολλά μέσα.

Την αλκοόλη γιατί την έβαλες;
Πάντως, βρήκα σε ξένο site να πουλάνε την μινοξ με palmetto 119$ και την μινοξ με Spiro 162$.
Τζάμπα τα δίνουν τα παιδιά, για την ψυχή της μάνας τους...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

η αλκοολη χρησιμοποιηται και σαν διαλυτης ισως 10ml ειναι λιγο υπερβολικα
αλλα διακρινομαι για την υπερβολη μου μερικες φορες οπως με τα καψακια του avodart
για μεγαλυτερα διαλυτικοτητα καθως προσθετω μερικα ml ακομη απο palmetto azelaic sitosterol αποσταγμα τσαγιου
και τα αλλα σχετικα νομιζω πως καλο θα ηταν να μπουν μερικα ml απο δαυτο

edit αν το δοκιμασεις ειδικα επειδη το azelaic δεν ειναι σε υγρη μορφη θα σου σπασει να νευρα μεχρι να το διαλυσεις στην λοσιον


αν παλι παρεις ετοιμη μινοξιδιλη με azelaic τοτε δεν χρειαζεται η αλκοολη οταν βαλεις μεσα τα υπολοιπα
 

panosm

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

3 ml B sitosterol (link in down)

Αυτό πού θα το βρούμε ;
στον νετ βρήκα σε χάπια δεν βρήκα υγρο
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Πάντως και γι'αυτό ρώτησα για την αλκοόλη, το διάλυμα από την μάνα του έχει μέσα τα απαραίτητα οχήματα.Alcohol (30%v/v), Propylene Glycol (50%v/v), Νερό.
Αν προσθέσεις αλκοόλη, θα πρέπει να προσθέσεις και Propylene Glycol και νερό για να διατηρηθεί το διάλυμα σταθερό, αλλιώς θα γίνει ασταθές.
Πιστεύω, χωρίς να είμαι και απόλυτος, ότι δεν χρειάζεται κάποιο άλλο είδος οχήματος από την στιγμή που η μινοξ τα έχει.
Γι 'αυτό και οι περισσότεροι χρησιμοποιούν μινοξ, για να μην μπλέκουν με αλχημείες.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

ακη την επιπροσθετη αλκοολη δεν την βαζω για "οχημα" αλλα και σαν διαλυτης χρησιμοποιεται η αλκοολη
και την βαζω οχι για οχημα αλλα για να διαλυθει η azelaic
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Οκ, την γνώμη μου είπα, δεν έχω δοκιμάσει azelaic σε χάπι να δω πως διαλύεται...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Admin είπε:
Οκ, την γνώμη μου είπα, δεν έχω δοκιμάσει azelaic σε χάπι να δω πως διαλύεται...
δεν ειναι χαπι ακη ειναι νιφαδες μικρα μικρα μπιλακια
αν δοκιμασεις να το διαλυσεις θα σου σπασει να νευρα
αν βαλεις μεσα αλκοολη θα δεις οτι διαλυεται πιο ευκολα

ΣΕΒΑΣΤΗ η γνωμη σου δασκαλε
εξαλλου απο πολλα ποστ σου εχω αναθεωρησει καποιεις αποψη μου
και εχω μαθει πολλα
ξερω πως οτι κανεις το κανεις και καλα και ψαγμενα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Άστο καλύτερα. Για να επιμένεις, πάει να πει είναι εκνευριστικό και δεν τα πηγαίνω αυτά.
Προτιμώ το χαλαρό Ζιχ :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

να σου πω απλα το εγραψα για το azelaic κατα την γνωμη μου πιο πολυ για την φαση ασχολουμε
οχι οτι πιστευω σε αυτο εξαλλου δεν πιστευω να κανει σχεδον τιποτα στην dht μας

απλα επειδη πολλοι πουλαν λοσιον με azelaic και ψαρωνει ο κοσμος το εγραψα για να εχουν μια ιδεα

δεν ειναι χαπι αυτο ακη αν δεις λεει ποσοτητα 4g ειναι γραμμαρια μικες νιφαδες ειναι

να σου πω στο εξωτερικο αυτοι ξερεις τις κανουν κυριως για το azelaic
το φτιαχνουν μονο του
αν θυμαμαι καλα πρεπει να το κανουν ως εξης 5g azelaic μεσα σε 60ml αλκοολης και μολις το ανακατευσουν και διαλυθει τοτε προσθετουν αλλα 60ml απιονισμενο νερο
και ετσι γινετε το διαλυμα 2,5%azelaic και μετα προσθετουν στην μινοξιδιλη μια ποσοτητα απο αυτο που καναν

αλλα να τονιζω πως το azelaic το θεωρω πλεον δευτερευον συστατικο
καλο ειναι να μην το βαζεται μεσα σε μια λοσιον οπως αυτη που εγραψα
απο μονη της ειναι μια χαρα μικρη η προσθηκη του azelaic
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Εγώ επειδή από τα πρώτα μου ποστ εδώ θα καταλάβεις ότι δεν το βλέπω με καλό μάτι το azelaic, πιστεύω ότι το βάζουν μέσα για να πουλήσουν την μινοξ τους. Ποιος θα πάρει άλλωστε μίνοξ πχ από τον Lee, όταν μπορεί να βρει αρκετά φτηνή από αλλού; Ενώ με azelaic, θα πάρουν του Lee.
Κάπως έτσι το έβλεπα πάντα με το azelaic.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

ναι ακη συμφωνω απολυτα μαζι σου
απλα το κοτσαρουν για να τραβηξουν κοσμο
αδικος κοπος ειναι να το βαλει κανεις μεσα
 

panos27

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

καλημερα , πολυ ενδιαφερωντα ολα αυτα που γραφεις αλλα θα μου βγουν πιο ακριβα απο το να παρω μια εξαδα kirkland , οποτε η ερωτηση ειναι, ειμαι καλυμενος εαν παρω μονο το kirkland και με αυτο να αντικαταστησω το regaine? γιατι και το regaine ειναι λιγακι ακριβο για εμενα .
 

panos27

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, θελω να ρωτησω ακομα κατι, υπαρχει φθηνοτερη μινοξιδιλη απο το regaine? αν ναι που μπορω να την βρω?

Σκευτωμαι να κανω αυτο το σκευασμα που μου ειπες με avodart και kirkland , σε συνδιασμο με fungoral shampoo, και μπορει να το συνδιασω με κανενα σκευασμα super zix 2 , η και spironolactone! (αχταρμας ε?) ,

θελω πολυ να μπλοκαρω την DHT! ελπιζω παντος να υπαρχει καπου φθηνοτερη μοινοξιδηλη απο το regaine .

ευχαριστω και παλι.
 

Teri

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Στο ebay θα βρεις τρίμηνες θεραπείες για Kirkland με 20-25 dollars. Χτες συγκεκριμένα τα παρελαβα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

panos27 είπε:
θελω να ρωτησω ακομα κατι, υπαρχει φθηνοτερη μινοξιδιλη απο το regaine? αν ναι που μπορω να την βρω?
απαντήθηκε από τον προύχοντα Τέρι :eek:

panos27 είπε:
Σκευτωμαι να κανω αυτο το σκευασμα που μου ειπες με avodart και kirkland , σε συνδιασμο με fungoral shampoo, και μπορει να το συνδιασω με κανενα σκευασμα super zix 2 , η και spironolactone! (αχταρμας ε?) ,
τον ίδιο (και χειρότερο!) αχταρμά βάζω κάθε μέρα στο κεφάλι μου ... ΧΑΛΑΡΆ!!! ;D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα