Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Teri

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Παναγιωτης είπε:
[quote author=Teri link=topic=463.msg8677#msg8677 date=1236855851]
Απλά υπάρχει και ένα θεματάκι με το συκώτι μου. Στις τελευταίες αναλύσεις που έκανα μου βρίσκουν διπλάσια σχεδόν ανεβασμένη την GT -είναι μία βαθμίδα που αφορά το συκώτι- και μου έχουν πει να προσέχω και τα ποτά και γενικά τα φάρμακα που παίρνω. Ολα βέβαια ξεκινήσανε απο μία χαζομάρα που έπαιρνα στο γυμναστήριο.. Τέλοςπάντων.

τι επαιρνες γιατι εχω παρει και εγω τον αμπακο απο εκει μεσα

για το συκωτι σου αυτο θα σε βοηθησει πολυ http://www.discount-supplements.co.uk/shopexd.asp?id=7186
η γενικα οτι μαρκα θες εχει πολλες με Milk Thistle
παλια επαιρνα το legalon αλλα τωρα δεν ξερω τι εγινε δεν το βρισκω
[/quote]

Είναι καιρός τώρα.. νομίζω ότι έπαιρνα την Triplex. Είναι πρωτείνη όγκου και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει και μία μικρή δόση κρεατίνης μέσα.Να φανταστείς ότι αυτό είχε συμβεί 6 μήνες πριν όταν το πρωτοανακάλυψα δλδ και δυστυχώς απο τότε ταλαιπωρούμαι με αναλύσεις , εξετάσεις,. Ευτυχώς έκανα υπέρηχο πριν 2 μήνες, δεν υπάρχει καμία φλεγμονή, μου είπαν συγκεκριμένα ότι είναι λιπώδης καθύζηση , και το έχει πολύς κόσμος και ίσως και κάποιοι να μην το ξέρουν κιόλας. Δεν είναι κάτι τρομερό, δεν είμαι άρρωστος δλδ απλά είναι έτσι η κατασκευή του ύπαρ και θέλει λίγο προσοχή απο δω και μπρος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

ρε 'σεις πραγματικά με φοβίζεται με αυτά που χρησιμοποιείτε ... :eek:

τουλάχιστον αξίζει τον κόπο/θυσία;! :-\
 

Teri

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Σπύρος είπε:
ρε 'σεις πραγματικά με φοβίζεται με αυτά που χρησιμοποιείτε ... :eek:

τουλάχιστον αξίζει τον κόπο/θυσία;! :-\

Kαλά αν ενοείς αυτό που έπαιρνα εγώ, ούτε να το σκέφτεσαι. Να φανταστείς ότι το έπαιρνα για κανα μήνα και είδες τι ζημιά έπαθα. Μακριά μωρέ.Βλακείες χαζομάρες είναι αυτά. Κάνε σωστά βάρη με συνδυασμό καλης διατροφής και όλα οκ. Τα υπόλοιπα είναι για φούσκωμα..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

τι να πω...
εδώ κατά της τριχόπτωσης την παλεύω και πάλι υπάρχουν στιγμές που απελπίζομαι... ::)
 

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Σπύρος είπε:
τι να πω...
εδώ κατά της τριχόπτωσης την παλεύω και πάλι υπάρχουν στιγμές που απελπίζομαι... ::)

Σπυρο,φιλε πως τα βλεπεις τα πραγματα με τοπικη χρση avodart...?Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το ξεκινησω και επειδη ξερω οτι το χρησιμοποιεις καμποσο καιρο θα θελα να ξερα αν εισαι καθολου ευχαριστημενος... :D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

τώρα είμαι σε φάση shedding... :mad:
λόγω εποχής,λόγω saw palm/pygeum/Avodart..δεν ξέρω ::)

"κάτι" κινείται βέβαια στους κροτάφους και αυτό είναι το ενδιαφέρον... :-\

πιστεύω πολύ στην ντουτα - λέω να αντικαταστήσω την φίνα και να βάζω αυτά που έχω παρακάτω και revivogen (έχω καβάντζα 3 μπουκαλάκια!) με 5 Avodart προσθήκη... :eek:

θα δούμε τέλος αυτού του μήνα.. ;)

υ.γ.: αυτή είναι η κατάσταση στον 2ο μήνα Avodart
 

Συνημμένα

  • DSC00144.JPG
    DSC00144.JPG
    21.1 KB · Προβολές: 32
  • DSC00146.JPG
    DSC00146.JPG
    21.1 KB · Προβολές: 27
  • DSC00142.JPG
    DSC00142.JPG
    21.1 KB · Προβολές: 35

baybars

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

teri ποια εταιρια βγαζει την πρωτεινη ογκου triplex? για να το ψαξω λιγο...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

2 μήνες, και χρήση ντουτα (double A και στην μινοξ.)
 

kabamarou

Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

η φάση shedding είναι αν κατάλαβα καλά η φάση που σου πέφτουν αρχικά τα μαλλιά και στην συνέχεια ξαναβγαίνουν καινούρια.
Πάντως είναι μεγάλη η διαφορά προς το χειρότερο για την ώρα από ότι βλέπω(αν είναι δηλαδή οι φωτογραφίες αυτής της σελίδας οι πιο πρόσφατες και οι άλλες οι παλιότερες και αν έχουν τραβηχθεί με τον ίδιο φωτισμό)και θέλει μεγάλη υπομονή και ψυχραιμία μέχρι να περιμένεις να βγουν τα καινούρια μαλλιά.

και με την μινοξιδίλη σε συνδυασμό με μια τοπική dht blocker τόση μεγάλη διαφορά παρουσιάζεται;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

στην κορυφή έχει ξεφύγει το πάρτι τριχόπτωσης,
αλλά μην ξεχνάς μπήκα δυναμικά το τελευταίο 2μηνο με Avodart πρωί-βράδυ και Saw palmetto/pygeum ...

είναι και η εποχική (ανοιξιάτικη) τριχόπτωση...
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

ναι κ εγω εχω παρατηρησει μια αυξηση του shedding αλλα δεν ξερω που να την αιτιολογησω
στον ερχομό της άνοιξης (αχ αχ) η' στην προσθηκη duta στη μινοξιδηλη ?
Παιζει να ειναι κ απο τα δυο :-\
Υπομονη κ συνεχιζουμε, με ορεξη παντα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

αλλά μην ξεχνάς μπήκα δυναμικά το τελευταίο 2μηνο με Avodart πρωί-βράδυ και Saw palmetto/pygeum ...

Σπύρο, μιας και είδα αυτό http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?products_id=3092&language=gr&sesId=34b522f045a622d6f8f4d4dfd7ceb897 στο φαρμακείο, σκεφτόμουν αν είναι καλό να το προσθέσω στην minox, στην οποία ύστερα από υπόδειξη του Παναγιώτη έχω προσθέσει μόνο πράσινο τσάι. Δεν χρησιμοποιώ κάτι ιδιαίτερο για dht λόγω του ότι σκέφτομαι αργά η γρήγορα να τεκνοποιήσω.

Δεν πρόσεξα βέβαια αν είναι ταμπλέτες ή κάψουλες αλλά το κοιτάω αυτό. (Φαντάζομαι κάψουλες είναι καλύτερο από άποψη διαλυτότητας)
Αdovart προς το παρόν δεν το πλησιάζω.
Τι λές?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

4 καψ. από αυτό έβαλα στην μινοξ. + 5 καψ. Avodart
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Thx. Οπότε θα το πάρω να το προσθέσω και γω. Όλο και κάποιο καλό αποτέλεσμα πιστεύω να έχει...

Διαλύεται εύκολα?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Teri είπε:
Είναι καιρός τώρα.. νομίζω ότι έπαιρνα την Triplex. Είναι πρωτείνη όγκου και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει και μία μικρή δόση κρεατίνης μέσα.Να φανταστείς ότι αυτό είχε συμβεί 6 μήνες πριν όταν το πρωτοανακάλυψα δλδ και δυστυχώς απο τότε ταλαιπωρούμαι με αναλύσεις , εξετάσεις,. Ευτυχώς έκανα υπέρηχο πριν 2 μήνες, δεν υπάρχει καμία φλεγμονή, μου είπαν συγκεκριμένα ότι είναι λιπώδης καθύζηση , και το έχει πολύς κόσμος και ίσως και κάποιοι να μην το ξέρουν κιόλας. Δεν είναι κάτι τρομερό, δεν είμαι άρρωστος δλδ απλά είναι έτσι η κατασκευή του ύπαρ και θέλει λίγο προσοχή απο δω και μπρος.

ελα ρε φιλε αυτο με το συκωτι ειναι γεγονος δεν ειναι ανησυχητικό καθολου
καπου ειχα διαβασει ενα review απο εναν γιατρο πανο στο θεμα

τωρα με μια πρωτεινη και ας εχει στειχεια μεσα απο κρεατινη δεν ειναι κατι ιδιαιτερο για μενα

οταν μιλησες εν αρχη για το συκωτι περιμενα να μου μιλησεις για winstrol και trebolon και testX
εχω κανει αρκετες αποθεραπειες . . .
την πρωτεινη την εχω για πλακα 3 φορες την μερα επαιρανα απο 2 scoop σε καθε ροφημα αλλα σχεδον παντα επαιρνα καθαρες και οχι πρωτεινες ογκου οπου για μενα ειναι αχρηστες εντελως
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

GOMI είπε:
Thx. Οπότε θα το πάρω να το προσθέσω και γω. Όλο και κάποιο καλό αποτέλεσμα πιστεύω να έχει...

Διαλύεται εύκολα?
ναι,
χαλαρά ανοίγεις το καψάκι και με οδοντογλυφίδα αδειάζεις το περιεχόμενο στο μπουκάλι μινοξ.=>το κουνάς στο τέλος

το μόνο κάκό είναι ότι μπουκώνει τον ψεκαστήρα,
οπότε βρές droper(σταγονόμετρο)
 

Teri

New Member
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

Παναγιώτη πήρα το απόσταγμα πράσινου τσαγιού.Health Aid η εταιρεία. Τα συστατικά του είναι: Water,Glycerine,Green Tea extract*(Camellia sinensis)

*Standarised to min 40% polyphenols

Όλα οκ έτσι?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Regaine η αποιαδηποτε μινοξιδιλη σας απλα

ναι φιλε μου 6 ml στα 60ml μινοξιδιλης ειναι καλα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα