Διχρωμία μετά από μεταμόσχευση

Them

New Member
Καλησπέρα σε όλους, πριν περίπου δυο εβδομάδες έκανα μεταμόσχευση μαλλιών. Σήμερα ήταν η τελευταία ημέρα όπου έπεσαν όλα τα καπαλα κλπ. Δεν είχα κανένα θέμα στην αποθεραπεία καθώς είχα πολύ γρήγορη ανάρρωση.
Το πρόβλημα μου είναι αλλο.
Υπάρχει διχρωμία στα μοσχεύματα σε σχέση με το υπόλοιπο κεφάλι και είναι αισθητό.
Θα είναι μόνιμα έτσι; Ή θα πέσουν αυτά της δότριας και οταν θα βγει η νέα τρίχα θα είναι εντάξει; Επισυνάπτεται και φωτογραφία.
 

Συνημμένα

  • IMG_4193.jpeg
    IMG_4193.jpeg
    163.3 KB · Προβολές: 57

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kollaps

Member
Όταν λες διχρωμία τι εννοείς; Γκρίζες και μαύρες; Είναι λογικό να υπάρχουν γκρίζες αν είσαι στα 30+ γιατί είναι η ηλικία που πολλοί άντρες αρχίζουμε και γκριζάρουμε στα πλάγια και τους κροτάφους.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους, πριν περίπου δυο εβδομάδες έκανα μεταμόσχευση μαλλιών. Σήμερα ήταν η τελευταία ημέρα όπου έπεσαν όλα τα καπαλα κλπ. Δεν είχα κανένα θέμα στην αποθεραπεία καθώς είχα πολύ γρήγορη ανάρρωση.
Το πρόβλημα μου είναι αλλο.
Υπάρχει διχρωμία στα μοσχεύματα σε σχέση με το υπόλοιπο κεφάλι και είναι αισθητό.
Θα είναι μόνιμα έτσι; Ή θα πέσουν αυτά της δότριας και οταν θα βγει η νέα τρίχα θα είναι εντάξει; Επισυνάπτεται και φωτογραφία.
Aδερφέ καλησπέρα!Μην ανησυχείς για αυτό που βλέπεις!Είναι επειδή έχει ερεθιστεί η περιοχή θα στρώσει αυτό και όταν πέσουν όλες οι τρίχες θα βγούν και θα δέσουν με τα υπόλοιπα μαλλιά σου!Που την έκανες την ΜΜ?Ακολουθείς θεραπεία?
 

Them

New Member
Aδερφέ καλησπέρα!Μην ανησυχείς για αυτό που βλέπεις!Είναι επειδή έχει ερεθιστεί η περιοχή θα στρώσει αυτό και όταν πέσουν όλες οι τρίχες θα βγούν και θα δέσουν με τα υπόλοιπα μαλλιά σου!Που την έκανες την ΜΜ?Ακολουθείς θεραπεία?
Δε θα ήθελα να απαντήσω που την έκανα, αν σε ενδιαφερει στείλε μου μήνυμα!

Όχι δεν ακολουθώ κάποια θεραπεία. Δε θα ήθελα να ξεκινήσω κιόλας γι’αυτό και πήγα σε ΜΜ ώστε να τελειωνω παρα να παντρευτώ μια ζωή κάποια θεραπεία (γνωρίζω βέβαια ότι ΜΜ μαζί με θεραπεία θα είχες καλύτερα αποτελέσματα αλλα και πάλι)
 

Them

New Member
Όταν λες διχρωμία τι εννοείς; Γκρίζες και μαύρες; Είναι λογικό να υπάρχουν γκρίζες αν είσαι στα 30+ γιατί είναι η ηλικία που πολλοί άντρες αρχίζουμε και γκριζάρουμε στα πλάγια και τους κροτάφους.
Εννοώ ότι είμαι καστανός και τα μοσχεύματα είναι μελαχρινά και φαίνεται αυτή η διαφορα που βλέπεις στη φωτογραφία
 

LoverBoy

Well-Known Member
Δε θα ήθελα να απαντήσω που την έκανα, αν σε ενδιαφερει στείλε μου μήνυμα!

Όχι δεν ακολουθώ κάποια θεραπεία. Δε θα ήθελα να ξεκινήσω κιόλας γι’αυτό και πήγα σε ΜΜ ώστε να τελειωνω παρα να παντρευτώ μια ζωή κάποια θεραπεία (γνωρίζω βέβαια ότι ΜΜ μαζί με θεραπεία θα είχες καλύτερα αποτελέσματα αλλα και πάλι)
Αδερφέ δεκτό και σεβαστό!Αλλά θα έλεγα να το ξανασκεφτείς για την θεραπεία έστω τοπική!Πόσο χρονών είσαι?
 

LoverBoy

Well-Known Member
Εννοώ ότι είμαι καστανός και τα μοσχεύματα είναι μελαχρινά και φαίνεται αυτή η διαφορα που βλέπεις στη φωτογραφία
Έτσι δείχνουν γιατί είναι πιο γερές-χοντρές τρίχες καθώς παρθήκαν απο την ζώνη που οι τρίχες μας είναι πιο ανθεκτικές-δυνατές!
 

Them

New Member
Aδερφέ καλησπέρα!Μην ανησυχείς για αυτό που βλέπεις!Είναι επειδή έχει ερεθιστεί η περιοχή θα στρώσει αυτό και όταν πέσουν όλες οι τρίχες θα βγούν και θα δέσουν με τα υπόλοιπα μαλλιά σου!Που την έκανες την ΜΜ?Ακολουθείς θεραπεία?
Ευχαριστώ επίσης για την απάντηση! Ξέχασα..
ρώτησα για το γιατρό και μου είπε αυτό ακριβώς που μου είπες, αλλα λόγο ότι ειμαι γενικά αγχώδεις τύπος το έψαχνα και έβρισκα ότι να ναι
 

Them

New Member
Έτσι δείχνουν γιατί είναι πιο γερές-χοντρές τρίχες καθώς παρθήκαν απο την ζώνη που οι τρίχες μας είναι πιο ανθεκτικές-δυνατές!
Ναι εντάξει, απλώς ελπίζω να στρώσουν και να ενσωματωθούν με τις υπόλοιπες αρκετά γρήγορα ή έστω όταν μακρύνουν να μη φαίνεται έτσι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Ευχαριστώ επίσης για την απάντηση! Ξέχασα..
ρώτησα για το γιατρό και μου είπε αυτό ακριβώς που μου είπες, αλλα λόγο ότι ειμαι γενικά αγχώδεις τύπος το έψαχνα και έβρισκα ότι να ναι
Όλοι έτσι είμαστε μετά απο μια ΜΜ ψάχνουμε το κάθε τι οπότε σε καταλαβαίνω!
 

JimKan1

Well-Known Member
Δε θα ήθελα να απαντήσω που την έκανα, αν σε ενδιαφερει στείλε μου μήνυμα!
Γιατι μυστικο ειναι;

Όχι δεν ακολουθώ κάποια θεραπεία. Δε θα ήθελα να ξεκινήσω κιόλας γι’αυτό και πήγα σε ΜΜ ώστε να τελειωνω παρα να παντρευτώ μια ζωή κάποια θεραπεία (γνωρίζω βέβαια ότι ΜΜ μαζί με θεραπεία θα είχες καλύτερα αποτελέσματα αλλα και πάλι)

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει καλα, αν θες να μην εισαι καραφλος δεν γινεται να μην κανεις θεραπεια, η ΜΜ δεν ειναι εναλλακτικη της θεραπειας για να πεις το ενα το αλλο, επισης οπως βλεπω στη φωτο εισαι NW5-6
 

Them

New Member
Είσαι σε ηλικία που πρέπει να το κυνηγήσεις πολύ φίλε μου!Μη το αφήσεις κοίτα να το προλάβεις!Πόσα βάλατε?
Κάπου 900 τριχοθυλακια στο hairline και κάπου 1050 στο υπόλοιπο (έγινε καλή δουλειά γιατί έχω άριστη δότρια με πολλά τριπλά επίσης)
 

JimKan1

Well-Known Member
Κάπου 900 τριχοθυλακια στο hairline και κάπου 1050 στο υπόλοιπο (έγινε καλή δουλειά γιατί έχω άριστη δότρια με πολλά τριπλά επίσης)
1950 grafts Α ζωνη δηλαδη, μαλιστα, με ποιο κρητιριο εχεις αριστη δοτρια; σου ειπαν επιφανεια, παχος τριχας και συνολικα τριχοθυλακια; η απλα σου ειπαν "εχεις αριστη δοτρια";

Δες εδω περιστατικο που μπηκαν 2100 grafts σε ολη την Α ζωνη πως βγηκε

 

Them

New Member
1950 grafts Α ζωνη δηλαδη, μαλιστα, με ποιο κρητιριο εχεις αριστη δοτρια; σου ειπαν επιφανεια, παχος τριχας και συνολικα τριχοθυλακια; η απλα σου ειπαν "εχεις αριστη δοτρια";

Δες εδω περιστατικο που μπηκαν 2100 grafts σε ολη την Α ζωνη πως βγηκε

Είχα πάει σε τρεις διαφορετικούς και μου είπαν ότι έχω πολυ τρίχα σε δότρια οπότε μπορούν να πάρουν πολλά για πύκνωση, και ενώ έκανα τη μεταμόσχευση μου το ελεγε και ο γιατρός ότι παρα πολλα είναι τριπλά, χοντρές τρίχες και καθαρές
 

Them

New Member
Θα στο πω ακόμα μια φορά τουλάχιστον ξεκίνα μινοξιδίλη!Είναι κρίμα ο κόπος και τα λεφτά που έδωσες να πάνε χαμένα!
Αυτο είναι το μόνο που σκεφτόμουν να ξεκινήσω. Γιατί όλοι λένε για χάπια φιναστεριδη και απλά δεν υπάρχει περίπτωση.
 
Μπλουζα