Διχρωμία μετά από μεταμόσχευση

LoverBoy

Well-Known Member
Αυτο είναι το μόνο που σκεφτόμουν να ξεκινήσω. Γιατί όλοι λένε για χάπια φιναστεριδη και απλά δεν υπάρχει περίπτωση.
Μην πιέζεσαι να ακολουθήσεις κάτι που δεν το θέλεις και θα σου δημιουργεί πρόβλημα!Αλλά τουλάχιστον βάλε μίνο(αφρό θα πρότεινα)
Και πάρε καμία βιταμίνηνα βοηθήσει την φύτρωση σου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Το χρώμα δεν είναι πρόβλημα φίλε μου μην σε ανησυχεί αυτό. Τώρα όσον αφορά την μεταμόσχευση η φώτο που ανέβασες δεν είναι καθαρή αλλά τολμώ να πω ότι η φύτευση δεν φαίνεται ιδιαίτερα πυκνή. Μπορεί να έχουν πέσει και κάποια βέβαια. Σου είπε ο γιατρός έκταση που καλύψατε και λόγο εξαγωγής?
 

Them

New Member
Μην πιέζεσαι να ακολουθήσεις κάτι που δεν το θέλεις και θα σου δημιουργεί πρόβλημα!Αλλά τουλάχιστον βάλε μίνο(αφρό θα πρότεινα)
Και πάρε καμία βιταμίνηνα βοηθήσει την φύτρωση σου!
Έχεις να προτείνεις κάποια; Ένας φίλος, μου πρότεινε αυτή. Δεν έχω ρωτήσει εκεί που έκανα ΜΜ αλλα θα ρωτήσω όταν πάω για το πρώτο έλεγχο
 

Συνημμένα

  • IMG_4194.jpeg
    IMG_4194.jpeg
    169.3 KB · Προβολές: 6

Them

New Member
Το χρώμα δεν είναι πρόβλημα φίλε μου μην σε ανησυχεί αυτό. Τώρα όσον αφορά την μεταμόσχευση η φώτο που ανέβασες δεν είναι καθαρή αλλά τολμώ να πω ότι η φύτευση δεν φαίνεται ιδιαίτερα πυκνή. Μπορεί να έχουν πέσει και κάποια βέβαια. Σου είπε ο γιατρός έκταση που καλύψατε και λόγο εξαγωγής?
Δεν είναι καθαρή φωτογραφία γι’αυτό φαίνεται έτσι.. αλλα όντως κάποια λίγα έχουν πέσει που έβλεπα κατά το λούσιμο. Από κοντά δεν είναι καμία σχέση.. φαίνεται ζώνη Β ότι δεν υπάρχει τρίχα αλλα έχω δικές μου..
Κάναμε όλη τη ζώνη Α
 

Flag17

Well-Known Member
Δεν είναι καθαρή φωτογραφία γι’αυτό φαίνεται έτσι.. αλλα όντως κάποια λίγα έχουν πέσει που έβλεπα κατά το λούσιμο. Από κοντά δεν είναι καμία σχέση.. φαίνεται ζώνη Β ότι δεν υπάρχει τρίχα αλλα έχω δικές μου..
Κάναμε όλο τη ζώνη Α
Έκταση σε τ.ε μέτρησες εσύ ή ο γιατρός? Σου είπε πόσα μονοτριχα διτριχα τριτριχα κλπ βγάλατε να δούμε τον λόγο? Αν μας πεις κάποια στοιχεία όπως αυτά μπορούμε να δούμε τι πυκνότητα σου έβαλε και τι κάλυψη να περιμένεις. Βιταμίνες pillfood είναι καλές που σου πρότεινε και ο @LoverBoy
 

Them

New Member
Έκταση σε τ.ε μέτρησες εσύ ή ο γιατρός? Σου είπε πόσα μονοτριχα διτριχα τριτριχα κλπ βγάλατε να δούμε τον λόγο? Αν μας πεις κάποια στοιχεία όπως αυτά μπορούμε να δούμε τι πυκνότητα σου έβαλε και τι κάλυψη να περιμένεις. Βιταμίνες pillfood είναι καλές που σου πρότεινε και ο @LoverBoy
Όχι δε μου είπε και δε ρώτησα να πω την αλήθεια.. αλλα αυτό που λέγανε συνέχεια ήταν ότι έχω πολλά τριπλά..
 

FilipposStar

New Member
Δυστυχώς από διάφορες διαφημίσεις υπάρχει η παραπληροφόρηση ότι τα μαλλιά της μεταμόσχευσης κρατάνε για πάντα. Μεγάλο ΨΈΜΑ.
Αν με κάποιο τρόπο δεν ξεκινήσεις Φιναστερίδη και Μινοξιδίλη σε 2-3 χρόνια θα τα βλέπεις να φεύγουν και δεν θα φταίει η κλινική που πήγες. Ψάξου όσο είναι ακόμα σχετικά νωρίς γιατί θα έπρεπε να είχες ξεκινήσει 1 χρόνο πριν την επέμβαση για να μην έχεις απώλειες και στην φύτρωση
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δυστυχώς από διάφορες διαφημίσεις υπάρχει η παραπληροφόρηση ότι τα μαλλιά της μεταμόσχευσης κρατάνε για πάντα. Μεγάλο ΨΈΜΑ.
Αν με κάποιο τρόπο δεν ξεκινήσεις Φιναστερίδη και Μινοξιδίλη σε 2-3 χρόνια θα τα βλέπεις να φεύγουν και δεν θα φταίει η κλινική που πήγες. Ψάξου όσο είναι ακόμα σχετικά νωρίς γιατί θα έπρεπε να είχες ξεκινήσει 1 χρόνο πριν την επέμβαση για να μην έχεις απώλειες και στην φύτρωση
Εκανα το 2012 ημουν 33 και τωρα 45. Ολα ειναι στην θεση τους οπως και απο την μεταμοσχευση στο crown το 2019. Πιστευω κρατανε για παντα εκτος αν εχεις σοβαρο θεμα στην δοτρια. Αλλα και να μην κρατανε αν τα εχω εως τα 60 δηλαδη σχεδον 30 χρονια χαλαλι δεν ειναι?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οσο για τον φιλο στην διχρωμια δεν υπαρχει προβλημα παντα ειναι και πιο σκουρα τα μεταμοσχευμενα.

Εγω αυτό που παρατηρώ και ανησυχώ και θα ήθελα και μια καθαρή φωτογραφία φυσικά γιατί βλέπω οτι η φορά των μοσχευμάτων που τοποθετηθηκαν δεν είναι σωστή? Τι λέτε εσείς?
 
Μπλουζα