Διασημοι/Celebrities

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Όταν τον είχα πρωτοδεί είχα αγχωθεί να πω την αλήθεια. Αλλα τωρα που τον παρατήρησα καλύτερα μάλλον τα ξυρίσε. :D
Πάντως και στην πρώτη το άσπρο του δίνει καλη εικ
 

dlazaros

Well-Known Member
Φίλε είπες την πιο σωστή ευχή μιας και είναι το λιγότερο όταν το μυαλό πάει (εύλογα) σε πιο "πονηρά" μονοπάτια :(
Το να μπείς στην διαδικασία μετά τα 50 να αρχίσεις trt (testosterone replacement treatment) έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Εαν θέλεις να έχεις σωματική ρώμη και σεξουαλική ζωή είσαι μέσα, αλλά τα μαλλιά έχουν επιπτώσεις είναι η αλήθεια. Επιλογές είναι αυτές.
 

leas

Well-Known Member

βίαιο πετσόκομμα
Αυτο το χιομορακι ρε φίλε ενώ δεν ξέρεις πως μπορεί να νιώθει για αυτό ο άλλος είναι πολύ κακό.
 

oreo

Well-Known Member
Αυτο το χιομορακι ρε φίλε ενώ δεν ξέρεις πως μπορεί να νιώθει για αυτό ο άλλος είναι πολύ κακό.
Όταν φτάνεις στο σημείο να προσβάλεις κάποιον με τέτοιον τρόπο για να εκμαιεύσεις γέλιο, μάλλον πολλά ψυχολογικά προσπαθείς να κουκουλώσεις. Έπρεπε να τον πληρώνουν με το ίδιο νόμισμα τον κολοκυθοκεφτέ.....
 

Kostas97

Well-Known Member
Αυτο το χιομορακι ρε φίλε ενώ δεν ξέρεις πως μπορεί να νιώθει για αυτό ο άλλος είναι πολύ κακό.
Το προσβλητικο αυτο χιουμορ που ο συγκεκριμενος εχει καθολη τη διαρκεια της εκπομπης, εχει ξεκινησει και υιοθετειται απο πολλους και εξω. Δεχομαι οτι ειναι επιλογη σου να πας εκει και να σε προσβαλει ο συγκεκριμενος με χιουμορ, ομως το να νομιζεις πως οποιον γνωστο δεις στο δρομο μπορεις να του το κανεις επειδη εισαι κουλ με ξεπερνα.
 

Georgie

Well-Known Member
Δυστυχώς είναι ένα είδος humour που ευδοκιμεί στη χώρα μας.
Γελάμε με τον άλλο, και στραβωνουμε όταν γελάνε με εμάς.
Καμία σχέση με το Αγγλοσαξωνικό humour που βασίζεται στον αυτοσαρκασμο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
46 χρόνων μαλλουρα. Αν έχεις καλά τζενς προχώρα!
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20211123_220909_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20211123_220909_com.facebook.katana.jpg
    759.7 KB · Προβολές: 175

Aris81

Well-Known Member
Αυτο το χιομορακι ρε φίλε ενώ δεν ξέρεις πως μπορεί να νιώθει για αυτό ο άλλος είναι πολύ κακό.

Aν και δεν ήμουν ποτέ fan του συγκεκριμένου, έχει καταντήσει λίγο κουραστικό που όλοι θίγονται με το παραμικρό.
Ένας που είναι και χοντρός και καραφλός, έκανε άνοστο χιούμορ σε κάποιον για.......τρίχες.

Η δική μου γνώμη και σεβόμενος την ουσία ύπαρξης του forum,είναι πως αν κάποιος μπορεί να σε καταρρακώσει σχολιάζοντας.......τρίχες,
τότε πρέπει να ψαχτείς με την πάρτη σου,γιατί η ζωή επιφυλάσσει πολύ μεγαλύτερα αγγούρια.

Το ότι το άξεστο χιούμορ είναι διαδεδομένο και τυγχάνει ευρείας αποδοχής(ειδάλλως ο συγκεκριμένος διασκεδαστής? δε θα είχε βήμα)
είναι φαινόμενο κοινωνικής παθογένειας.
Όπως όμως είναι και η πολιτική ορθότητα και η λογοκρισία των αυτόκλητων social justice warriors.
 

Kostas97

Well-Known Member
Aν και δεν ήμουν ποτέ fan του συγκεκριμένου, έχει καταντήσει λίγο κουραστικό που όλοι θίγονται με το παραμικρό.
Ένας που είναι και χοντρός και καραφλός, έκανε άνοστο χιούμορ σε κάποιον για.......τρίχες.

Η δική μου γνώμη και σεβόμενος την ουσία ύπαρξης του forum,είναι πως αν κάποιος μπορεί να σε καταρρακώσει σχολιάζοντας.......τρίχες,
τότε πρέπει να ψαχτείς με την πάρτη σου,γιατί η ζωή επιφυλάσσει πολύ μεγαλύτερα αγγούρια.

Το ότι το άξεστο χιούμορ είναι διαδεδομένο και τυγχάνει ευρείας αποδοχής(ειδάλλως ο συγκεκριμένος διασκεδαστής? δε θα είχε βήμα)
είναι φαινόμενο κοινωνικής παθογένειας.
Όπως όμως είναι και η πολιτική ορθότητα και η λογοκρισία των αυτόκλητων social justice warriors.
Κανεις δεν μπορει να σε προσβαλει με τον οποιοδηποτε τροπο.
Ουτε για τριχες, ουτε για παχος, ουτε για υψος ουτε για τιποτα.
Μαθαμε ολες τις προσβολες οταν ακολουθουνται απο χασκογελακι να τις λεμε και χιουμορ. Επειδη οι εποχες δε τα σηκωνουν αυτα , δες περιστατικο με τον χορευτη που προσεβαλε μια υπερβαρη για το τι σφορουσε και μετα εκανε τον αυτοκτονικο, ο συγκεκριμενος θα την ποατησει καποια στιγμη...

Οπως την πατησε και ο Σεφερλης στα πρωιναδικα οταν εκανε τηλεφωνικες φαρσες σε γιαγιαδες.
Ο Σεφερλης παρολα αυτα σε μεγαλο βαθμο πλεον εχει μαζευτει.

Για εμενα το σημαντικοτερο προβλημα ειναι οτι καποιοι βλεπουν το Φανη και νομιζουν πως το συγκεκριμενο "χιουμορ" ειναι κουλ και μπορουν να το χρησιμοποιουν και εξω σε καποιον γνωστο.
Προσωπικα ο,τιδηποτε παρομοιο απο γνωστουδακι δε θα το "σηκωνα".
 

Aris81

Well-Known Member
Επειδη οι εποχες δε τα σηκωνουν αυτα , δες περιστατικο με τον χορευτη που προσεβαλε μια υπερβαρη για το τι σφορουσε και μετα εκανε τον αυτοκτονικο, ο συγκεκριμενος θα την ποατησει καποια στιγμη...

Oι εποχές δεν μπορούν καν να βάλουν στεγανά μεταξύ μίας άθλιας δημόσιας διαπόμπευσης και του γεγονότος ότι άμα είσαι υπέρβαρος είναι πρόβλημα υγείας.
Αντίθετα προβάλλουν ηλίθια πρότυπα "My body, my choice" ανθρώπων που αν στα 40 τους "κοιμηθούν" στον ύπνο τους επειδή στούμπωσαν από λαρδί οι αρτηρίες,
θα τους γράψουμε στην ταφόπλακα "My body, my choice".
Κοντολογίς,στην σωστή κατεύθυνση να αποτραπεί κάθε είδους μπούλινγκ,έχουμε πιάσει το άλλο άκρο όπου όλα λογοκρίνονται.
Και αυτό αφορά και άλλες εκφάνσεις της ζωής και κουράζει αφάνταστα..
 

Andreas10

Active Member
Αν και ούτε εγώ ειμαι φαν του λαμπροπουλου, θεωρώ πως οι δουλειές του-βιντεο του είναι ότι πιο αντιρατσιστικό υπάρχει στο ελληνικό yt. Και εξηγούμαι. Το να διακωμωδείς μεμονωμένα ομάδες και να αφήνεις στην απ' έξω άλλες γιατί πιθανόν θα παρεξηγηθουν αυτομάτως σε κάνει ρατσιστή. Και με τον όρο διακωμωδω δεν εννοώ να λες χοντραδες που να καταρρακωνουν τον άλλον αλλά να σχολιάζεις κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό αυτού. Ο ίδιος ο Λαμπρόπουλος πάμπολλες φορές σχολιάζει καυστικα τον ίδιο του τον εαυτό και πραγματικά πιστεύω ότι είναι 1000 φορές πιο κουλ με την εμφάνιση του από όλους μας εδώ. Επίσης, όσοι πανε στις εκπομπές του γνωρίζουν ότι πρέπει να τσαλακωθουν. Και αυτό μέσα στη ζωή είναι και ίσως είναι καλό να έχεις αίσθηση του χιούμορ ακόμα και για στοιχεία που σε ενοχλούν πάνω σου.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ούτε σκοπεύω να δικαιολογήσω τον Λαμπρόπουλο, ούτε να αποποινικοποιήσω το political correctness και την ευαισθησία ορισμένων ατόμων για ορισμένα χαρακτηριστικά τους για τα οποία δεν είναι περήφανοι. Θέλω απλά να πω πως ο Λαμπρόπουλος είναι από τα πιο καλά άτομα που έχω γνωρίσει. Επειδή καλή μου φίλη δουλεύει στο netwix ως μακιγιέρ τον έχω πετύχει άπειρες φορές backstage και έχουμε μιλήσει. Φουλ ανοιχτός και δεν πρέπει να έχω γνωρίσει κάποιον άλλον να αυτοσαρκάζεται στον ίδιο βαθμό όπως αυτός. Σχετικά με το από πάνω βιντεάκι πολλές φορές ο Φάνης πιάνει τους διαγωνιζόμενους πριν βγουν on stage και τους ρωτάει ως ποιο βαθμό μπορούν να δεχτούν την ΄΄καφρίλα΄΄ του ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Παρόλα αυτά, το χιούμορ που κατά 95 τοις εκατό βασίζεται στις φωνές και τον σχολιασμό κιλών, μαλλιών, μύτης, καμπούρας, αφτιών, δοντιών και πάει λέγοντας έχει πεθάνει. Το θεωρώ φουλ κουραστικό. Όποιου δήθεν κωμικού η ποικιλία της θεματολογίας του εξαρτάται ως επί των πλείστων από αυτά τα 2 δε θα έπρεπε να θεωρείται κωμικός. Άποψη μου.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser

βίαιο πετσόκομμα
Εν τω μεταξύ ο μαν δεν έχει καν ακραία αραίωση ξέρω γω. Receding hairline με καλή πυκνότητα βλέπω εγώ ( εκτος αν κουμπώνει τοπικ )
 

oreo

Well-Known Member
Αν και ούτε εγώ ειμαι φαν του λαμπροπουλου, θεωρώ πως οι δουλειές του-βιντεο του είναι ότι πιο αντιρατσιστικό υπάρχει στο ελληνικό yt. Και εξηγούμαι. Το να διακωμωδείς μεμονωμένα ομάδες και να αφήνεις στην απ' έξω άλλες γιατί πιθανόν θα παρεξηγηθουν αυτομάτως σε κάνει ρατσιστή. Και με τον όρο διακωμωδω δεν εννοώ να λες χοντραδες που να καταρρακωνουν τον άλλον αλλά να σχολιάζεις κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό αυτού. Ο ίδιος ο Λαμπρόπουλος πάμπολλες φορές σχολιάζει καυστικα τον ίδιο του τον εαυτό και πραγματικά πιστεύω ότι είναι 1000 φορές πιο κουλ με την εμφάνιση του από όλους μας εδώ. Επίσης, όσοι πανε στις εκπομπές του γνωρίζουν ότι πρέπει να τσαλακωθουν. Και αυτό μέσα στη ζωή είναι και ίσως είναι καλό να έχεις αίσθηση του χιούμορ ακόμα και για στοιχεία που σε ενοχλούν πάνω σου.
Το χιούμορ έχει πολλές εκφάνσεις και πτυχές, όταν όμως προσωποποιείς και γελοιοποιείς κάποιον, εκεί γίνεται προσβολή. Δεν μπορεί να βγαίνει και να ξεφτιλίζει το κάθε παλικαράκι γιατί πίσω απο το αμήχανο γέλιο κρύβεται πρόβλημα. Τώρα για τον αυτοσαρκασμό, αυτό συνήθως είναι γνώρισμα των ατόμων που έχουν συμβιβαστεί με την εικόνα τους γιατί έχουν καθρέφτη και βλέπουν πως είναι. Τα πράγματα αλλάζουν όμως αν αρχίσεις εσύ να προσβάλεις αυτά που αυτοσαρκάζονται.
 
Μπλουζα