Διακοπη φινας και οι παρενεργειες συνεχιζουν

otherdude

Member
giwrgos athina είπε:
Ε ρε δεν μου το λεγατε λιγες μερες πριν να την κοιταξω και αυτην?




ε βεβαια αφου ο ουρολογος σου ειναι λακης :mad: :dammit:
οχι μονο ο δικος σου ολοι οι ελληνες ουρολογοι
ειναι λακηδες :mad::mad: :bon:
τα λεω αυτα επειδη μενω εξωτερικο και βλεπω στην ευρωπη πως ειναι οι γιατροι
και τα νοσοκομεια και πως ειναι στην ελλαδα...

επρεπε να σου γραψει εξετασεις και για dht
ειναι δυνατον να εχεις ασθενη με sexual dysfunction

και να μην του γραφεις εξετασεις για δυιδροτεστοστερονη
μαμω τον δια?
που ειναι η ορμονη που τα ελεγχει ολα αυτα?? :dammit:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Θα κανονισω απο τον αλλο μηνα να κοιταξω dht και το psa στο αιμα.Τι λες?


Επισεις η dht εχει πει ο Gomi πως δεν γραφεται.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα giwrgo.

Οι εξετάσεις φαίνονται μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια εκτός της dhea και της Βιταμίνης Β 12.

Προσωπικά δεν θα ψαχνόμουν για την dht με αυτές τις τιμές μιας και κατά 99% θα συμβαδίζει με τα φυσιολογικά επίπεδα της οιστραδιόλης. Αν αυτή ήταν ανεβασμένη, τότε θα είχε νόημα να κοιτάξεις την dht εφόσον το μερίδιο της τεστοστερόνης θα το εκμεταλλευόταν κυρίως η αρωματάση. Αν παρόλο αυτά θες κάποια στιγμή να την κοιτάξεις, κάντο μαζί με την κορτιζόλη.

Η fsh έχει να κάνει με την ποσότητα σπέρματος και κυρίως με την ποιότητα. Εγώ πάντως με την ίδια χαμηλή τιμή fsh όπως της δικής σου, τεκνοποίησα. Μην σε ανησυχεί ιδιαίτερα προς το παρόν, μια και δεν νομίζω ότι θες να γίνεις σύντομα μπαμπάς.

Εφόσον η τέστο σου βγαίνει φυσιολογική, δεν έχει κανένα νόημα να δεις την LH.

Στη θέση σου θα ξεκινούσα οπωσδήποτε ενέσεις NEUROBION. Η αύξηση της Β12 θα σου βελτιώσει την ποιότητα του αίματος σε ότι αφορά τη φυσιολογική ανάπτυξη των ερυθρών αιμοσφαιρίων και θα σου δώσει ενέργεια. Μέσα σε αυτό υπάρχουν και αρκετές αναφορές για καλύτερες στύσεις.

Είναι πάμφθηνες, 2 ευρώ περίπου, μπορείς να τις κάνεις κάθε ημέρα, απλά πονάνε αρκετά. Είναι δίχως παρενέργειες και μόνο καλά πράγματα μπορείς να δεις, οπότε δοκιμασέ το.

Τώρα σε ότι αφορά την dhea, έχω καλύτερες τιμές από την δική σου και πάω και 40χρονών.
Υπό φυσιολογικές συνθήκες, αρχίζει να μειώνεται μετά τα 25.

Επειδή είναι ορμόνη που την τσέκαρα πάντα, μέχρι τα 35 μου ήμουν στα ανώτερα φυσιολογικά. Έπεσε όταν η κορτιζόλη μου ανέβηκε αρκετά και η κορτιζόλη κάνει μεγάλη ζημιά στις ορμόνες της υπόφυσης (fsh - lh) και κατά συνέπεια στην τεστοστερόνη.

Κάτι τέτοιο πχ θα μπορούσε να βοηθήσει

http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy-Youthful-You-DHEA-5-mg-60-Veggie-Caps/2159#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=dhea%205mg&rc=7&sr=null&ic=1


αλλά, μέρος της θα μετατρέπεται σε οιστρογόνα και ανδρογόνα και μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση. Βελτιώνει επίσης αρκετά την ποιότητα στύσης.

Εγώ κάνω κατά καιρούς ένα κύκλο του 1 μηνός. Οι bodybuilders πάνε σε μεγαλύτερες δόσεις, αλλά πάνω από 5mg υπάρχει ο κίνδυνος γυναικομαστίας, ειδικά αν η αρωματάση είναι υψηλή.

Όπως και να χει, επειδή είναι στεροειδή ορμόνη, δεν μπορώ να σου πω πάρτη ή μην την πάρεις.
Δείξε τις εξετάσεις σου στον γιατρό, να δεις τι θα σου πει, αν και πιστεύω ότι εφόσον κινούνται μέσα στο φυσιολογικό εύρος, δεν θα ασχοληθεί ιδιαίτερα.

Ξεκίνα σίγουρα NEUROBION για κανα μήνα και μετά βλέπεις.
 

giwrgos athina

Active Member
Καλημερα Gomi.Δεβ υπαρχει φυσικος τροπος να αναιβασω την Β-12χωρις να μπλεξω με ενεσεις?Π.χ με κανα τρεξιματακι?Δεν μου καθεται καλα να τρυπιεμαι καθ μερα σαν πρεζακιας.Ασε που δεν ξερω να της κανω θα τρυπησω καμοια φλεβα.Περα απο αυτο αφοι οι τιμες κυμαινωνται σε φυσιολογικα πλαισια εστω και κανα δυο αν ειναι κατεβασμενα δεν νο ιζω να φταινε αυτα για το προβλημα των στυσεων.Σε αλλο νημα o welec ειπε να κοιταξω τον προστατη.Το θεωρεις απαραιτητο λογο που εκανα χρηση φινας?Επισεος πιστευω και οτι η εξεταση που μετραει τις νυχτερινες στυσεις θα ηταν χρησιμη για να ξεκαθαριστει αν εχω ψυχολογικο η οργανικο προβλγμα.Οποτε αυτα που απωμενουν απο οργανικες εξετασεις ειναι dht, κορτιζολη και οι εξετασεις του προστατη σωστα?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
giwrgos athina είπε:
Καλημερα Gomi.Δεβ υπαρχει φυσικος τροπος να αναιβασω την Β-12χωρις να μπλεξω με ενεσεις?Π.χ με κανα τρεξιματακι?Δεν μου καθεται καλα να τρυπιεμαι καθ μερα σαν πρεζακιας.Ασε που δεν ξερω να της κανω θα τρυπησω καμοια φλεβα.Περα απο αυτο αφοι οι τιμες κυμαινωνται σε φυσιολογικα πλαισια εστω και κανα δυο αν ειναι κατεβασμενα δεν νο ιζω να φταινε αυτα για το προβλημα των στυσεων.Σε αλλο νημα o welec ειπε να κοιταξω τον προστατη.Το θεωρεις απαραιτητο λογο που εκανα χρηση φινας?Επισεος πιστευω και οτι η εξεταση που μετραει τις νυχτερινες στυσεις θα ηταν χρησιμη για να ξεκαθαριστει αν εχω ψυχολογικο η οργανικο προβλγμα.Οποτε αυτα που απωμενουν απο οργανικες εξετασεις ειναι dht, κορτιζολη και οι εξετασεις του προστατη σωστα?

Β12 έχει το κρέας, αλλά δεν την ανεβάζει τόσο όσο χρειάζεται. Ούτως η άλλως κάποιος θα πρέπει να στην κάνει μιας και γίνεται στον κώλο και όχι ενδοφλέβια.

Κοίτα, εγώ ότι σου πρότεινα αφορά μια συντηρητική προσέγγιση μιας και φαίνεται ότι το ψυχολογικό είναι 100% ένας παράγοντας.

Εφόσον όμως έχεις βάλει τόσα στο μυαλό σου κάνε και ένα psa μαζί με τις άλλες εξετάσεις αίματος και πήγαινε να μετρήσουν τη ροή αίματος καθώς και τις νυχτερινές στύσεις. Καμία από τις 2 πάντως δεν είναι ευχάριστη διαδικασία, αλλά αν έτσι ηρεμήσεις, κάντο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
tdm84 είπε:
οι neurobion βγαινουν κ σε δισκια-χαπια,το κουτακι εχει 20 μεσα κ κανουν 3 ευρω απο φαρμακειο.

H βιοδιαθεσιμότητα της B12 είναι πολύ υψηλότερη με ενδομυϊκή ένεση, είναι η σωστή επιλογή.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
tdm84 είπε:
οι neurobion βγαινουν κ σε δισκια-χαπια,το κουτακι εχει 20 μεσα κ κανουν 3 ευρω απο φαρμακειο.

H βιοδιαθεσιμότητα της B12 είναι πολύ υψηλότερη με ενδομυϊκή ένεση, είναι η σωστή επιλογή.

Και εκτός αυτού, εφόσον ήδη είναι χαμηλά στον οργανισμό, υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες να μην απορροφάται όπως πρέπει μέσω του πεπτικού συστήματος, οπότε το οραλ συμπλήρωμα δεν θα κάνει τίποτα.
Υπάρχουν και patch αλλά είναι αρκετά ακριβότερα και οι απόψεις για την αποτελεσματικότητά τους είναι μοιρασμένες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
οπότε γιωργο.
ορθιος,δεξι ποδαρακι πανω σε σκαμπο η κρεβατι.
σπαμε την αμπουλα,βιδωνουμε την βελονα στην συριγγα,τραβαμε αερα οσα ml θελουμε να ρουφηξουμε απο την αμπουλα,βαζουμε την βελονα μεσα στην αμπουλα,σπρωχνουμε,τραβαμε το υγρο.
γυρναμε την συριγγα αναποδα,χτυπαμε με το δαχτυλο και σπρωχνουμε την συριγγα να φυγει ο αερας.
σκουπιζουμε με οινοπνευμα το πανω δεξι κ@λ@μερι του γλουτου.
με το αριστερο χερι τεντωνουμε το δερμα,βαζουμε την βελονα ολη μεσα,τραβαμε λιγο στην συριγγα για να βεβαιωθουμε οτι δεν χτυπησαμε φλεβα,αν βγαλει αιμα βγαζουμε βελονα ξανα τρυπαμε αλλου.
αδειαζουμε ολο το υγρο,βγαζουμε βελονα,πεταμε βελονα,σκουπιζουμε με οινοπνευμα.
ο γλουτος δεχεται μεχρι 3ml υγρου,μεγαλυτερη ποσοτητα θα προκαλεσει πονο.
αν το δεις live 2 η 3 φορες ειναι παιχνιδακι
 

Άκης

Administrator
Πως μπορω να της αναιβασω σε φοτο γιατι με την αναβαθμιση δεν τα καταφερνω
Στην απάντηση στην μέση σου εμφανίζει το "Ανέβασμα αρχείου". Επίσης μπορείς να "σύρεις" με το ποντίκι σου μια εικόνα στο πεδίο του κειμένου (που γράφεις το σχόλιο σου δηλαδή) και θα τις ανεβάσει αυτόματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ο γιωργος μου εστειλε τις εξετασεις του
 

Συνημμένα

  • 10559068_1516477648601915_323814217_n.jpg
    10559068_1516477648601915_323814217_n.jpg
    63.5 KB · Προβολές: 44
  • 10816246_1516477655268581_582127207_n.jpg
    10816246_1516477655268581_582127207_n.jpg
    50.7 KB · Προβολές: 38
  • 10818914_1516477698601910_381434488_n.jpg
    10818914_1516477698601910_381434488_n.jpg
    58 KB · Προβολές: 41
  • 10822362_1516477701935243_967554054_n.jpg
    10822362_1516477701935243_967554054_n.jpg
    50.3 KB · Προβολές: 38
  • 10841682_1516477671935246_151644950_n.jpg
    10841682_1516477671935246_151644950_n.jpg
    71.2 KB · Προβολές: 39

giwrgos athina

Active Member
Oλα φαινοται καλα εκτος απο λευκοματικο πυλικο και λευκωματινες ορου που ειναι ανεβασμενα..ξερει καποιος τι ειναι αυτα τα δυο?
 
Μπλουζα