Διακοπή Μινοξιδίλης

Andreas10

Active Member
Εγω μινοξ βαζω απο το 11 και πλεον παπαλα.Την ειχα κοψει πριν 6 μηνες το 19 γιατι βαρεθηκα και δεν εβλεπα και κατι πλεον αλλα φευ.Τωρα την ξαναρχισα αλλα δεν μ δινει κατι.Κ αφου φινα δεν θελω να παρω θα προχωρησω σε μεταμοσχευση γιατι αυτο το πραγμα πλεον ειναι ψυχοφθορο.Με κουρασε απιστευτα μια δεκαετια τωρα.
Αφοτου την έκοψες παρατηρησες shedding;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Έκανα σήμερα αρχή με μινοξιδίλη foam5%.
Λόγω θερμοκρασίας οτι ο αφρός διαλύεται αμέσως σε υγρό?
 

Gianney

Well-Known Member
Διατηρείται και στο ψυγείο ? Είχα την εντύπωση οτι ήθελε θερμοκρασία δωματίου.
Κανονικά θερμοκρασία δωματίου αλλά το καλοκαίρι μου παν ένα ψυγείο θα ταν καλύτερο,όχι ότι αλλάζει κάτι απλά ο αφρός θα ναι πιο αφρός καταλαβες έτσι;
 

nick90

Well-Known Member
Αμα το βάλετε στο ψυγείο και είναι σε χαμηλή θερμοκρασία ισως να αλλοιωθούν τα συστατικά της μινοξ. Τι μινοξ αφρο χρησιμοποιείτε; της fagron;
 

oreo

Well-Known Member
Αμα το βάλετε στο ψυγείο και είναι σε χαμηλή θερμοκρασία ισως να αλλοιωθούν τα συστατικά της μινοξ. Τι μινοξ αφρο χρησιμοποιείτε; της fagron;
Regaine.
Ίσως στο ψυγείο έχει και το ρίσκο να το φάω αντι για σαντυγί ,σε βάφλα :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Αμα το βάλετε στο ψυγείο και είναι σε χαμηλή θερμοκρασία ισως να αλλοιωθούν τα συστατικά της μινοξ. Τι μινοξ αφρο χρησιμοποιείτε; της fagron;
Εγώ ναι fagron,100 ml αλλά βλέπω να τελειώνει σε να μήνα αντι για 2,5 λίγος μου φαίνεται
 

Kostas97

Well-Known Member
Η τιμή του φαγκρόν ?
To MFT(0.1%φινα ,5%μινο) κυμαινεται αναλογως φαρμακειου απο οτι καταλαβα στην καλυτερη ενα 16αρι τα 50 ml και στη χειροτερη 20αρικο.
Απο μενα ειναι μεγαλο Ναι αν το σκεφτεσαι. :D
Αλλωστε τα λεει και ο πολυπειρος @vlafo
 

Andreas10

Active Member
To MFT(0.1%φινα ,5%μινο) κυμαινεται αναλογως φαρμακειου απο οτι καταλαβα στην καλυτερη ενα 16αρι τα 50 ml και στη χειροτερη 20αρικο.
Απο μενα ειναι μεγαλο Ναι αν το σκεφτεσαι. :D
Αλλωστε τα λεει και ο πολυπειρος @vlafo
Εμένα μου το πούλησε 20.. μάλλον ξενέρωσε που δεν πήρα τα ματζουνια που μου πρότεινε :p
 

Dob31

Active Member
Αμα το βάλετε στο ψυγείο και είναι σε χαμηλή θερμοκρασία ισως να αλλοιωθούν τα συστατικά της μινοξ. Τι μινοξ αφρο χρησιμοποιείτε; της fagron;
Πάντως και η θερμοκρασία δωματίου το καλοκαίρι δεν είναι ο,τι καλύτερο, με το που το βάζεις στο χέρι λιώνει... και ας έχεις πλεινει τα χέρια με κρύο νερό
 
Μπλουζα