Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

nucky

Active Member
Πιθικα σου μίλησε κανένας; Καλο καλοκαίρι και απο φθινόπωρο ξεκινά και διδακτορικό στην ψυχολογία
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nucky

Active Member
Κι εγω δε σε καταλαβαίνω ρε βαγκ. Να στο πω και αλλιώς . Αν ήσουν 1 60 θα το θεωρούσες αδιάφορο;
 

vag25

Well-Known Member
Κι εγω δε σε καταλαβαίνω ρε βαγκ. Να στο πω και αλλιώς . Αν ήσουν 1 60 θα το θεωρούσες αδιάφορο;

Στην κοινωνια που ζουμε με τα προτυπα του πρεπει να δειχνω ''συγκεκριμενα'' για να υπαρχω?(οτι λεει η TV ουγκ?)

οχι δεν θα μου ηταν αδιαφορο στην αρχη, αλλα θα γινοταν καποια στιγμη το φυσιολογικο να μην με ενοχλει καθολου. Και αν δυσκολευομουν θα πηγαινα σε ψυχολογο να το λυσω.
 

nucky

Active Member
Θα κάνω μια ανακεφαλαίωση , για 25η φορά

Δεν είπα ότι ο καραφλός δεν μπορεί να βρει γκομενα
Δεν είπα ότι ακόμα ακόμα μπορεί να βρει ωραία γκομενα
Δεν είπα ότι ο καραφλός πρέπει να κλειστεί σπίτι και να αρχίσει τα Ζάναξ

Είπα ότι ειναι σαφώς δυσκολότερο και λιγότερο πιθανό για ενα καραφλό να χτυπήσει μια καλή, με την κοινή έννοια του όρου, γυναίκα.
 

nucky

Active Member
Δεν μιλάει κανεις ρε βαγκ για ύπαρξη και ανυπαρξία , μην πάτε στα άκρα. Πρακτικά , καθαρά πρακτικά, στατιστικά και πιθανότατικα, αν πάρεις όλους του άνδρες και αγνοείς όλα τα αλλα τους χαρακτηριστικά ποια ομάδα ειναι πιο πιθανό να εχει περισσότερες χυλόπιτες και λιγότερο ωραίες γυναίκες ; Οι καραφλός η οι μαλλιάδες ; Οι ψηλοί η οι κοντοί;
 

pithikas

Well-Known Member
Tι πίνεις; Eσύ δεν έγραψες τις τρεις κατηγορίες που για να βρει γκόμενα καράφλας πρέπει να έχει λεφτά, να καράφλιασε εκ των υστέρων η να έχει όλιβ δέρμα σε προηγούμενα ποστ;
Παίζει και ουζάκι εκεί που είσαι;:p
 

nucky

Active Member
Πιθήκα μιλάω μόνο με άτομα διψήφιου και άνω iq και η ερώτηση που κανεις αποδεικνύει και πάλι ότι όσο χρόνο και να χάσω δεν θα καταλάβεις. Τελευταία φορά που σου απευθύνομαι κάνε μου τη Χάρη να με αγνοείς, γατί εγω θα το κάνω στο εξής όσο και προσπαθήσεις .
 

vag25

Well-Known Member
Είπα ότι ειναι σαφώς δυσκολότερο και λιγότερο πιθανό για ενα καραφλό να χτυπήσει μια καλή, με την κοινή έννοια του όρου, γυναίκα.

Nα σχολιασω κατι πανω σε αυτο.

Για καποιο λογο το βλεπω ως ξεσκαρταρισμα αυτο που περιγραφεις. Δηλαδη η τυπισσα που θα ασχοληθει με τις τριχες μου δεν μου κανει εμενα πρωτα.

Παλια θα ξενερωνα και θα εβαζα τα κλαμματα που λεει ο λογος. Οσο μεγαλωνω αυτες οι κοπελες τρωνε χ ετσι και αλλιως οπως και να ειναι.

Θα σου πω ενα παραδειγμα. Η συνατσακη για καποιο λογο δεν μου αρεσε καθολου. Την εβλεπα και ελεγα ασχημη, ποτε!! Η Δούκισσα Νομικού που ειναι στον θεμο ομως, θεαρα σε πρωτη φαση.
Βλεπω μια εκπομπη του θεμου στο γιουτιουμπ με τιτλο την ειπε η συνατσακη στον θεμο η καπως ετσι και μπαινω για να γελασω.
Ακουω την αποψη της Συνατσακη την ωρα που βλεπω την θεαρα δουκισσα να χαμογελα απεναντι της.
Ε δεν ηθελα πολυ να κολλησω με τις αποψεις και προσωπικοτητα της συναντσακη σε φαση που αρχισα να ψαχνω αλλες συνεντευξεις της.

Οχι απλα μου αρεσει αλλα την ερωτευομουν για πλακα πλεον. Και σου λεω οτι δεν μου εκανε καθολου μα καθολου κλικ σε πρωτη φαση.

Ετσι αλλα και περισσοτερο απο ''ετσι'' σκεφτονται οι γυναικες και αυτες που δεν σκεφτονται ετσι δεν με ενδιαφερουν.
 

Serifis

Active Member
Ρε μάγκες πραγματικά το έχουμε αναλύσει το θέμα όσο δεν πάει..."Τελικά αρέσουν στις γυναίκες οι καραφλοί;", "ΣΟΚ! Δεν θα πιστεύετε σε πόσες γυναίκες αρέσουν οι καραφλοί!","Τελικά τα μαλλιά σου λένε πολλά για σένα...", "72% των γυναικών προτιμούν τους καραφλούς" κ.ο.κ. Δεν έχετε καταλάβει πως το θέμα μας δεν είναι οι γυναίκες και τι αρέσει στις γυναίκες, το θέμα είναι τι αρέσει σε εμάς. Όλοι εδω μέσα είμαστε γιατί αυτό το γαμ***νο το θέμα μας ρίχνει και μας χαλάει ψυχολογικά, γιατί δεν δεχόμαστε εμείς αυτήν την εικόνα για τον εαυτό μας και ταυτόχρονα θέλουμε οι γυναίκες να την δέχονται. Ε δεν γίνεται ρε μάγκες, αν το μόνο που θέλετε από τον εαυτό σας είναι η επιβεβαίωση στο γυναικείο φύλο και δεν σας νοιάζει η εικόνα σας να γίνετε εκατομμυριούχοι τότε, περισσότερες πιθανότητες έχετε από το να γυρίσετε σε NW0.
 

nucky

Active Member
Βαγκ , αυτο που γράφεις για τις τρίχες ειναι δεκτό αν μου πεις ότι σε αφήνει αδιάφορο σε μια γυναίκα η εμφάνιση. Και αν εσυ το έχεις επιτύχει μπράβο αλλα είσαι εξαίρεση και για άνδρες και για γυναίκες. Το παράδειγμα με τη συνατσακη λίγο άκυρο, μπορεί να μην ειναι ο τύπος σου αλλα ειναι ωραία κοπέλα , που αν πει και δυο ωραία πράγματα σε καλύπτει. Για πες μια γυναίκα σαν την ξέρω γω Μελίσσα μακαρθυ, αυτή μου ήρθε τώρα, θα σε γοήτευε ερωτικά αν τα έλεγε όμορφα;;α;α
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pithikas

Well-Known Member
Πιθήκα μιλάω μόνο με άτομα διψήφιου και άνω iq και η ερώτηση που κανεις αποδεικνύει και πάλι ότι όσο χρόνο και να χάσω δεν θα καταλάβεις. Τελευταία φορά που σου απευθύνομαι κάνε μου τη Χάρη να με αγνοείς, γατί εγω θα το κάνω στο εξής όσο και προσπαθήσεις .
Μα γράφεις ασυναρτησίες. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο.Θα μου πεις στην Ελλάδα ζεις οκ. Διάβασε ξανά τα ποστ σου και τα λογικά άλματα που κάνεις για να δεις πόσο φελλός είσαι.
Τεσπα δε ξανασχολούμαι μαζί σου γράφε τα δικά σου...
 

nucky

Active Member
Σέριφ

Υπαρχουν δυο λόγοι για να ασχολείται ενας άνδρας με θέματα εμφάνισης. Το ενα ειναι η ΑΥΤΟΕΙΚΟΝΑ του και το αλλο ειναι η εικόνα του στους άλλους. Απλά εδώ συζητάμε το δεύτερο.
 

vag25

Well-Known Member
Βαγκ , αυτο που γράφεις για τις τρίχες ειναι δεκτό αν μου πεις ότι σε αφήνει αδιάφορο σε μια γυναίκα η εμφάνιση. Και αν εσυ το έχεις επιτύχει μπράβο αλλα είσαι εξαίρεση και για άνδρες και για γυναίκες. Το παράδειγμα με τη συνατσακη λίγο άκυρο, μπορεί να μην ειναι ο τύπος σου αλλα ειναι ωραία κοπέλα , που αν πει και δυο ωραία πράγματα σε καλύπτει. Για πες μια γυναίκα σαν την ξέρω γω Μελίσσα μακαρθυ, αυτή μου ήρθε τώρα, θα σε γοήτευε ερωτικά αν τα έλεγε όμορφα;;α;α

Δεν με αφηνει αδιαφορο η εμφανιση, με αφηνει αδιαφορη η εμφανιση με βαση τα προτυπα.
Αυτα που μας θελουν μαλλιαδες και γυναικες με βυζαρες ας πουμε.

Παλιοτερα επελεγα με βαση τα προτυπα το τι πρεπει να μου αρεσει , τωρα επιλεγω με βαση τι μου αρεσει.

Και ετσι οχι δεν με νοιαζει να εχει βυζαρες με ενα χαμογελο ομορφο με εχει ριξει.
Επικεντρωθηκα στο τι θελω εγω και οχι στο προτυπο που κυνηγουσα. Το ιδιο κανουν και απειρες γυναικες εκει εξω και αυτες που δεν σκεφτονται ετσι, ειτε ομορφες ειτε ασχημες δεν μου κανουν.

οπως δεν βλεπω εγω την ''καραφλα'' τους ετσι δεν βλεπουν και αυτες την δικη μου, οχι για ''ανταλλαγη'' αποδοχης κουσουριων αλλα γιατι δεν με νοιαζει και δεν τις νοιαζει.


Η συγκεκριμενη δεν μου κανει καθολου κλικ, αλλα αλλες μου αρεσουν(αν σκεφτω καμια θα σου πω).
Στην σοου μπιζ δεν υπαρχουν πολλες επιλογες ''οχι προτυπων'', αν μπορουσα να σου δειξω γνωστες μου θα καταλαβαινες.
Μπορω να σου βρω ομως πολλες ''ομορφες'' που δεν θα εκανα ποτε τιποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nucky

Active Member
Τα πρότυπα δεν βγαίνουν τυχαία αγαπητέ. Το ότι οι ψηλοί άνδρες έχουν περάση εχει σχέση με το πως ειναι καλωδιωμένος ο γυναικείος εγκέφαλος. Κατι παρόμοιο ισχύει και για την καράφλα , το τι συμβόλιζε ειδικά παλιά. Αν θες ψάξτο, δεν θέλω να λένε ότι πάω να καταστρέψω αθώες ψυχολογίες.

Οι γυναίκες που έχουν αυτή τη λογική που περιγράφεις , και τη οποία σε χαίρομαι αν έχεις, ειναι κατα τη γνώμη μου μειοψηφία.και σε μικρές ηλικίες, συντριπτική μειοψηφία. Αν και δεν μου ειναι απολύτως ξεκάθαρο ποιο ειναι το προσωπικό σου πρότυπο και ποσο ρόλο παίζει η εμφάνιση σε αυτο.εκεινη τη Μελίσσα μακαρθυ την άφησες αναπάντητη ;)
 

Serifis

Active Member
Σέριφ

Υπαρχουν δυο λόγοι για να ασχολείται ενας άνδρας με θέματα εμφάνισης. Το ενα ειναι η ΑΥΤΟΕΙΚΟΝΑ του και το αλλο ειναι η εικόνα του στους άλλους. Απλά εδώ συζητάμε το δεύτερο.

Για μένα το θέμα εικόνα προς τους άλλους και συγκεκριμένα στις γυναίκες προκύπτει από το την γνώμη που έχεις εσύ για την (όπως λες) αυτοεικόνα σου. Το να κάθεσαι τώρα να λες πόσο κομμάτι της πίτας δεν έχει θέμα με την καράφλα κλπ είναι άνευ ουσίας.
 

nucky

Active Member
Διαφωνούμε Σέριφ, όση αυτοπεποίθηση και να εχει κάποιος σαν τον , ας το τέντωσω λίγο, χλαπατσα, η αντικειμενική εικόνα υπάρχει και ειναι εξίσου , το λιγότερο , σημαντικη
 

vag25

Well-Known Member
Δεν ειπα οτι βγαινουν τυχαια, φυσικα ξεκιναει απο το παρελθον.
Υπαρχουν πολλοι που εχουν ξεφυγει απο αυτο πραγμα παντως. Οσο πιο γρηγορα ξεφυγεις τοσο το καλυτερο για σενα, τοσο καλυτερες επιλογες θα κανεις και τοσο θα συνειδητοποιεις οτι δεν ειναι η μειοψηφια αυτες οι γυναικες οπως νομιζεις(αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια).

Σου απαντησα για την συγκεκριμενη, δεν μου κανει τιποτα ετσι και αλλιως. Δεν ειναι θεμα κιλων.
 

vag25

Well-Known Member
Δεν υπαρχει ασπρο η μαυρο.
προφανως μας επηρεαζει, αλλα φαινεται οχι οσο εσενα η οσο μας επηρεαζε στο παρελθον.
 
Μπλουζα