Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

somari είπε:
Ρε μη κουμπώνετε ότι βρίσκετε μπροστά σας! Περιμένετε τουλάχιστον μπας και κανείς φτιάξει κανένα τοπικό...

Ο κάπ κατάφερε και τους έκανε όλους "pill poppers" ;D 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Πολλές καινούργιες δοκιμές διαβάζω… για να δούμε παίδες, νοιώθω σαν να συμμετέχω σε ένα μεγάλο πείραμα ως παρατηρητής. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, ωστόσο ακόμα δεν έχω καταλάβει αν «καταπολεμήσεις» ή «απομονώσεις» την πρωτεΐνη αυτή, αν πετυχαίνεις το επιθυμητό χωρίς να πειράξεις καθόλου την DHT????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

[shadow=red,left]ραστα πονεμενα ποσο σας εχω εννοια[/shadow] :violin: :violin:
:angel:
 

somari

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

n094 είπε:
Πολλές καινούργιες δοκιμές διαβάζω… για να δούμε παίδες, νοιώθω σαν να συμμετέχω σε ένα μεγάλο πείραμα ως παρατηρητής. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, ωστόσο ακόμα δεν έχω καταλάβει αν «καταπολεμήσεις» ή «απομονώσεις» την πρωτεΐνη αυτή, αν πετυχαίνεις το επιθυμητό χωρίς να πειράξεις καθόλου την DHT????

Αν ισχύουν τα αποτελέσματα αυτά, ίσως η DHT απλά να παίζει τον ρόλο τουκαταλύτη, και όχι της αιτίας.

Όσον αφορά το κούμπωμα, το ξέρω ότι είναι απλά βιταμίνη, αλλά όταν ξεπερνας την ΣΗΠ ακόμα και το νερό έχει παρενέργειες.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

somari....με τόσες έρευνες και τόσες αιτίες που εμφανίζονται κατά καιρούς...τελικά είμαστε από μόνοι μας μια παρενέργεια.... :p
 

ziggy

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

somari είπε:
Αν ισχύουν τα αποτελέσματα αυτά, ίσως η DHT απλά να παίζει τον ρόλο τουκαταλύτη, και όχι της αιτίας.

Όσον αφορά το κούμπωμα, το ξέρω ότι είναι απλά βιταμίνη, αλλά όταν ξεπερνας την ΣΗΠ ακόμα και το νερό έχει παρενέργειες.
Προσφατα διαπιστωσα πως η χρηση σπιρουλινας η οποια περιεχει εναν ψευδοτυπο της βιταμινης Β12 ειναι ικανη να αλλιωσει αιματολογικες εξετασεις και να δειξει πλασματικα κανονικο επιπεδο βιταμινης Β12.
Δεν υπαρχει κατι που δεν εχει παρενεργειες συμφωνω
 

kos1987

New Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Ο κωτσαρελης το μελεταει απο το 2007 το συγκεκριμενο θεμα.Γιατι τοσα χρονια ασχολουνταν με τη φολικα και τωρα εμφανισε ως δια μαγειας τη λυση? :chinscratch

Εγω κραταω τεραστιες επιφυλαξεις για αυτη τη "ανακαλυψη" που για 4-5 χρονια ηταν στο συρταρι...
 

xk

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

kos1987 είπε:
Εγω κραταω τεραστιες επιφυλαξεις για αυτη τη "ανακαλυψη" που για 4-5 χρονια ηταν στο συρταρι...

θελουν να την ''αποσβεσουν'' με τις τσεπες μας,μη παει χαμενη τοση ερευνα... :grandpa:
 

xDante

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

εγώ σκέφτομαι να αρχίσω να κουμπώνω Ω3 αλλά τι ποσότητες πρέπει να πάρω.. απ' ότι κατάλαβα πρέπει να μπω γερά ....έχουμε υποψιν κανα σκέυασμα (θα προτιμούσα μακακές κάψουκες να έχουν το ψαρέλαιο μέσα τους και όχι αποξηραμένα) έχουμε καμια πρόταση ???
Η να πάρω flax seed oil αντί fish oil :chinscratch
 

mikipitri

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

giannis1975 είπε:
Προσφατα διαπιστωσα πως η χρηση σπιρουλινας η οποια περιεχει εναν ψευδοτυπο της βιταμινης Β12 ειναι ικανη να αλλιωσει αιματολογικες εξετασεις και να δειξει πλασματικα κανονικο επιπεδο βιταμινης Β12.
Δεν υπαρχει κατι που δεν εχει παρενεργειες συμφωνω
τι είπες τώρα για τι σπιρουλίνα? :chinscratch
και παίρνω τους τελευταίους πέντε μήνες! μήπως να τη σταματούσα? :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

mikipitri είπε:
τι είπες τώρα για τι σπιρουλίνα? :chinscratch
και παίρνω τους τελευταίους πέντε μήνες! μήπως να τη σταματούσα? :chinscratch

Ναι ισχύει αυτό για την spirulina, αλλά αυτό δεν σημένει ότι δεν κάνει καλό ως συμπλήρωμα, απλά στις εξετάσεις αίματος μπορεί να δείξει λάθος στοιχεία για το πόσο B12 έχεις στον οργανισμό σου.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

xDante είπε:
εγώ σκέφτομαι να αρχίσω να κουμπώνω Ω3 αλλά τι ποσότητες πρέπει να πάρω.. απ' ότι κατάλαβα πρέπει να μπω γερά ....έχουμε υποψιν κανα σκέυασμα (θα προτιμούσα μακακές κάψουκες να έχουν το ψαρέλαιο μέσα τους και όχι αποξηραμένα) έχουμε καμια πρόταση ???
Η να πάρω flax seed oil αντί fish oil :chinscratch
δεν εβγαλε κανενας μαλλια με ω3... παρολαυτα δε χανεις τπτ με το να δοκιμασεις
στο ιμορταλ που διαβαζω λενε οτι βοηθαει στη μειωση της pgd2 συνδιασμος ωμεγα3 και Quercetin http://www.herbshop.gr/index.php?page=shop.product_details&product_id=99&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=202
οποτε αν ειναι να ξεκινησεις κανε combo attack :)
 

lab_rat

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

GOMI είπε:
kapa, κατόπιν επικοινωνίας μέσω μαιλ με την Primordial Performance, ύστερα και από δική τους επιβεβαίωση για την αξιοπιστία του site, το παρήγγειλα από δω
http://www.supplementcentral.com/primordial-performance-toco-8-1.4-oz
γιατί από τη μαμά εταιρεία τα μεταφορικά κόστιζαν παραπάνω από το προϊόν.
Δεν έχω παραλάβει ακόμα ώστε να το επιβεβαιώσω...αναμένω.
Ποσο σου πηγαν τα μεταφορικα ?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

lab, 4,27 δολάρια....απλό ταχυδρομείο βέβαια..
 

somari

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Ρε σεις, ξαναλέω μην κουμπώνετε ότι μπλοκάρει γενικά την PGD2, πρέπει να βρείτε φάρμακα που μπλοκάρουν συγκεκριμένα τον υποδοχέα PD2
 

lab_rat

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

GOMI είπε:
lab, 4,27 δολάρια....απλό ταχυδρομείο βέβαια..
Μια χαρα... Η δικια μου ειναι 5ε φθηνοτερη με περιπου ιδια περιεκτικοτητα σε tocotrienols. Αλλα η δικια σου εχει και gamma- tocopherol που ειναι επισης πολυ καλο αντιοξειδωτικό! Την επομενη φορα θα αγορασω αυτην!
 

lab_rat

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

somari είπε:
Ρε σεις, ξαναλέω μην κουμπώνετε ότι μπλοκάρει γενικά την PGD2, πρέπει να βρείτε φάρμακα που μπλοκάρουν συγκεκριμένα τον υποδοχέα PD2
Somari σου απαντησαν και πιο πανω! Το συγκεκριμενο ειναι βιταμινη E απλα εχει ολους τους τυπους της βιταμινης μαζεμενους. Και μαλιστα δεν ξεπερνα καν την συνηστωμενη ημερίσια δόση Ως αντιοξειδοτικο μονο καλο μπορει κανει γενικα. Δεν ειναι ουτε φινα, ουτε ντουτα ουτε τιποτα!
Αν ψαξεις και βρεις πιθανες παρενεργειες με τη χρηση τους ευχαριστως το συζηταμε! Οχι ομως σε τεραστιες δοσεις... Εκει υπαρχουν γιατι το εχω ψαξει!!
 

somari

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Επειδή σε αναζήτηση παλιότερη, όντως είχα βρει παρενέργειες και στην Ε, σίγουρα ήταν σε υπερδοσολογία;
Επίσης, γιατί να μην δοκιμάσουμε να την κάνουμε τοπική, πχ, σε κανα ζιξ μέσα;
 

somari

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Eδώ πάντως οι τοκο φαίνεται να αυξάνουν την PGD

http://www.biomedcentral.com/content/pdf/1476-511X-10-39.pdf
 
Μπλουζα