Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

xk

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

MANKAR είπε:
μπορεις να ανεβασεις το σχετικο video να δουμαι τι εγινε στην tv???

αμε

στο 40:25

http://www.alphatv.gr/Alpha-Video/News/%CE%9A%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%B9%CE%BF-25-03-12.aspx
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Δεν ξερω αν ανεβηκε αλλα εδω ειναι τα χαρτια...Λιωστε τα αν εχετε χρονο.Παντως πολλες απο τις αρχικες υποθεσεις τις ακυρωσε μετα... :( Εγω βλεπω μια μεγαλη νευρικοτητα απο πλευρας του που ισως μας λεει οτι replicel δουλευει εξαιρετικα.Πως ειναι δυνατον να λενε οτι βρεθηκε η λυση οταν δεν εχει γινει καμια κλ. δοκιμη?

http://www.google.com/patents?id=MNTyAAAAEBAJ&printsec=abstract&zoom=4#v=onepage&q&f=false
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Kaloko είπε:
"Η αναστολή της ανάπτυξης της τρίχας προκαλείται όταν η πρωτεΐνη προσδένεται σε έναν υποδοχέα των κυττάρων των θυλάκων της τρίχας. Αρκετά φάρμακα που στοχεύουν αυτό ακριβώς το στάδιο της αλωπεκίας έχουν ήδη αναπτυχθεί και βρίσκονται στο στάδιο των κλινικών δοκιμών. "

Παιδιά αυτό το πήρα από ένα αρθρο από το in.gr .Εδώ λέει πως έχουν αναπτυχθέι τέτοια φάρμακα και βρίσκονται σε στάδιο κλινικών δοκιμών. Ξέρει κανείς κανένα τέτοιο φάρμακο???
Τα φαρμακα που εννοει δεν ειναι για αλωπεκια αλλα για αλλες ασθενειες
"Merck, based in Whitehouse Station, New Jersey, is testing laropiprant as a flushing inhibitor to be administered with niacin. Allschwil, Switzerland-based Actelion’s setipiprant is being studied as a treatment for allergic inflammation of nasal pathways. Both therapies are in the final phase of testing generally needed for regulatory approval.''
Και τα 2 αυτα φαρμακα laropiprant-setipiprant αναστελουν τη πρωτεινη pgd2 η οποια οντως προσδενεται στον υποδοχεα GPR44 και μας κανει τη ζημια.Ειδικοτερα το δευτερο φαρμακο ακολουλει και το μονοπατι ακριβως που θελουμε, γιατι εαν μπλοκαρουμε τη πρωτεινη αυτη γενικα δε ξερουμε τη παρενεργιες μπορει να εχουμε , γιατι εμπλεκεται σε διεργασιες του μυαλου και των μυων :chinscratch
Υπαρχουν παντως πολλα αναπαντητα ερωτηματα σε ολη αυτη την ιστορια που ο κ κωτσαρελης πρεπει να μας εξηγησει οπως γιατι ειναι τριπλασια τα νουμερα της συγκεκριμενης πρωτεινης??? τη την επηρεαζει αν σχετιζεται με την τεστοστερονη κλπ κλπ
 

scarface

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

παιδια καλησπερα ξανα κ απο μενα...οσο ζουμε ελπιζουμε κ περιμενουμε..εχουμε υπομονη..
ασ μην απογοητευομαστε κ ας πιστεύουμε..ο φαρμακοποιός μου μου είπε , ότι ελευθερώθηκε η αγορά, και ότι γενικά θα κυκλοφορήσουν πολλά φάρμακα , χωρίς δεσμεύσεις και συμφωνίες , όπως παλιά όπου ένα φάρμακο π.χ. regaine , πρέπει να κανει τον κύκλο του λόγω συμβολαίων για 20 χρόνια..όποτε ας περιμένουμε και να μην ακούω αρνητικά σχόλια ...αμα είναι οι κακεντρεχείς , και απαισιόδοξοι που δεν περιμένουν τίποτα, να μην μπαίνουν στο site να γραφουν ...μακάρι να μπήκαμε στην τελική ευθεία ...!!καλή συνέχεια.!!
 

xk

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

scarface είπε:
όποτε ας περιμένουμε και να μην ακούω αρνητικά σχόλια ...

η υπομονη ειναι κατι σχετικο δεν ειναι μονο θεμα χαρακτηρα σκεψου οτι στη θεση σου πριν 10 χρονια με nw2 ηταν καποιος αλλος κι αυτος ελεγε ''που θα παει θα βρεθει πριν παμε nw7 σε 10 χρονια''...και σκεψου ποσα απειρα λεφτα εχει ξοδεψει εχει πιστεψει εχει σφαχτει...ειπαμε να μην ειμαστε μηδενιστες αλλα οχι και να κανουμε πως δε τρεχει και τιποτα σ ενα θεμα που το χουν γ@μησει τελειως...μολις βρεις τη θεραπεια αν τη βρεις βγες και πες το να τελειωνουμε...οχι καθε πεντε χρονια ''χμμμμ τι να κανουμε ας βγαλουμε κανα φραγκο στην υγεια των κοροιδων καραφλων...'' βλεπουν οτι οι αντρες δε ξοδευουν σε καλυντικα και τετοια οπως οι γυναικες και βρηκανε τους καραφλους να γεμιζουν τα ταμεια τους...καλα εχουν πει καποιοι εδω μεσα οτι αμα τα κοβαμε ΟΛΟΙ μαχαιρι και δε παιρνανε φραγκο την αλλη μερα σου χαν βγαλει και τη θεραπεια.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

xk είπε:
η υπομονη ειναι κατι σχετικο δεν ειναι μονο θεμα χαρακτηρα σκεψου οτι στη θεση σου πριν 10 χρονια με nw2 ηταν καποιος αλλος κι αυτος ελεγε ''που θα παει θα βρεθει πριν παμε nw7 σε 10 χρονια''...και σκεψου ποσα απειρα λεφτα εχει ξοδεψει εχει πιστεψει εχει σφαχτει...ειπαμε να μην ειμαστε μηδενιστες αλλα οχι και να κανουμε πως δε τρεχει και τιποτα σ ενα θεμα που το χουν γ@μησει τελειως...μολις βρεις τη θεραπεια αν τη βρεις βγες και πες το να τελειωνουμε...οχι καθε πεντε χρονια ''χμμμμ τι να κανουμε ας βγαλουμε κανα φραγκο στην υγεια των κοροιδων καραφλων...'' βλεπουν οτι οι αντρες δε ξοδευουν σε καλυντικα και τετοια οπως οι γυναικες και βρηκανε τους καραφλους να γεμιζουν τα ταμεια τους...καλα εχουν πει καποιοι εδω μεσα οτι αμα τα κοβαμε ΟΛΟΙ μαχαιρι και δε παιρνανε φραγκο την αλλη μερα σου χαν βγαλει και τη θεραπεια.

σωστα τα λες φιλε , συμφωνω σε ολα μαζι σου!!!!!!
 

xaris12

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

kos1987 είπε:
Εγω βλεπω μια μεγαλη νευρικοτητα απο πλευρας του που ισως μας λεει οτι replicel δουλευει εξαιρετικα.Πως ειναι δυνατον να λενε οτι βρεθηκε η λυση οταν δεν εχει γινει καμια κλ. δοκιμη?

http://www.google.com/patents?id=MNTyAAAAEBAJ&printsec=abstract&zoom=4#v=onepage&q&f=false
Σίγουρα μόνο τυχαίο δεν είναι το γεγονός οτι το έβγαλε τώρα στην δημοσιότητα(τέλος Μαρτίου..)την στιγμή που η προσοχή είναι στραμμένη στην replicel και στα αποτελέσματα που θα παρουσιάσει(θετικά η αρνητικά....).προσσπαθει να τραβήξει τα βλέμματα...χωρίς βέβαια αυτο να ακυρώνει την ανακάλυψη του.
 

kos1987

New Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

GOMI είπε:
Δεν είδα ακόμα κάποια γνώμη για την κουρκουμίνη... :p :p :p
Την έχω βάλει στο μάτι καιρό

Ουτε εγω για την τοκοτριενολη...συνδεονται με το συγκεκριμενο θεμα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

kos1987 είπε:
Ουτε εγω για την τοκοτριενολη...συνδεονται με το συγκεκριμενο θεμα.

kos, έχω παραγγείλει ήδη toco-8 και την περιμένω από μέρα σε μέρα...

Προσεχώς θα πάρω και αυτό...που έχει curcumin + resveratrol

http://healthforcesuperfoods.com/2011/11/04/new-upgrade-acai-resveratrol-ultimate-orac-antioxidant-extreme%E2%84%A2/
 

lab_rat

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Χρησιμοποιω εγω εδω και καποιες μερες. Αλλα ειναι νωρις ακομα!
 

kos1987

New Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

GOMI είπε:
kos, έχω παραγγείλει ήδη toco-8 και την περιμένω από μέρα σε μέρα...

Προσεχώς θα πάρω και αυτό...που έχει curcumin + resveratrol

http://healthforcesuperfoods.com/2011/11/04/new-upgrade-acai-resveratrol-ultimate-orac-antioxidant-extreme%E2%84%A2/

nice...

Lab_hair είπε:
Χρησιμοποιω εγω εδω και καποιες μερες. Αλλα ειναι νωρις ακομα!
Περιμενουμε εξελιξεις...


Οσο αφορα εμενα με ενημερωσαν οτι ακριβως σε ενα μηνα θα μου ερθουν και θα αρχισω τα σκληρα...τωρα τι θα γινει... O0 ή :dying:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

GOMI και lab hair δωστε λινκ,θα ρθει και η σειρα μου για toco
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

kapa, κατόπιν επικοινωνίας μέσω μαιλ με την Primordial Performance, ύστερα και από δική τους επιβεβαίωση για την αξιοπιστία του site, το παρήγγειλα από δω
http://www.supplementcentral.com/primordial-performance-toco-8-1.4-oz
γιατί από τη μαμά εταιρεία τα μεταφορικά κόστιζαν παραπάνω από το προϊόν.
Δεν έχω παραλάβει ακόμα ώστε να το επιβεβαιώσω...αναμένω.
 

lab_rat

Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

kapamarou είπε:
GOMI και lab hair δωστε λινκ,θα ρθει και η σειρα μου για toco
Εγω χρησιμοποιω αυτο:
http://viewitem.eim.ebay.gr/Pure-Natural-Vitamin-E-Tocotrienols-Complex--50mg-x60/290603141890/item?transId=676385135019
2caps τη φορα!
 

somari

Active Member
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Ρε μη κουμπώνετε ότι βρίσκετε μπροστά σας! Περιμένετε τουλάχιστον μπας και κανείς φτιάξει κανένα τοπικό...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

Ρε μη κουμπώνετε ότι βρίσκετε μπροστά σας!

ζηλευεις εεεε? ;D
ενας συνδιασμος βιταμινων ειναι

Περιμένετε τουλάχιστον μπας και κανείς φτιάξει κανένα τοπικό...

ποιος? :ninjsm:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

somari, συμφωνώ...αλλά η βιταμίνη Ε είναι από τις καλύτερες αντιοξειδωτικές βιταμίνες και ειδικά οι τοκοτριενόλες από τις πιο ισχυρές. Έχουν να προσφέρουν πολλά πράγματα στον οργανισμό ως αντιοξειδωτικά και μόνο.
Από κει και πέρα, συγκεκριμένα για την toco-8, υπάρχουν πολλές αναφορές χρηστών ότι έχει δώσει πολύ καλά αποτελέσματα και σε θέματα regrowth...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

GOMI είπε:
θα το χαραμισουμε στο κεφαλι :D υπαρχουν μπαρουτια για εκει ;D
οι μισοι απο οσους κουμπωσαν toco ειδαν [move]regrowth[/move]
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Βρέθηκε υπαίτια πρωτεΐνη για την τριχοπτωση!!

το ξέρω....απορώ πως μου είχε διαφύγει η τοκο τόσο καιρό....έχω κατεβάσει τρελά συμπληρώματα κατά καιρούς όταν ήμουν στις δόξες μου στο γυμναστήριο...ας όψονται οι φλεγμονές.... :grandpa:
 
Μπλουζα