Βοήθεια για μεταμόσχευση μαλλιών.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλήμερα φίλε,
Η δυναμική τις τριχόπτωσης σου είναι στην φάση εξέλιξης,είσαι 28 ετών ακόμη και υπάρχει αρκετό μαλλάκι ακόμη.
θεωρώ την κατάσταση λίγο ριψοκίνδυνη στο να μπούνε μοσχεύματα ανάμεσα στα ήδη μαλλάκια άλλα σε ένα βαθμό εξαρτάτε και από την μαεστρία του γιατρού.
Υπάρχει περίπτωση να τοποθετήσεις 3000 μοσχεύματα και μέσα σε 1-2 χρονιά χωρίς θεραπείες να βρεθείς στην ίδια κατάσταση που είσαι τώρα.
Εαν ξεκινήσεις θεραπείες πάλι δεν θα αποκαταστησει το πρόβλημα σου άλλα θα σου κρατήσει ίσως τα ήδη μαλλιά & ίσως δεις κάποια επανέκφυση.

Ολα αυτά βέβαια τα λέω εγώ και όχι ο γιατρός που δεν έχει δει τις φωτογραφίες σου για να κρίνει καλύτερα.
Θα μπορούσα να στείλω τις φωτογραφίες σου κλινική να μου δώσουν μια πρώτη εκτίμηση.

Στην θέση σου,στην ηλικία που έχεις αν ήμουν διαβασμένος όπως τώρα θα περίμενα έως τα 31 τουλάχιστον.
Αν δεν ήμουν καν ενημερωμένος στο θέμα μεταμοσχευσεων ναι,ίσως να έμπαινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Καλήμερα φίλε,
Η δυναμική τις τριχόπτωσης σου είναι στην φάση εξέλιξης,είσαι 28 ετών ακόμη και υπάρχει αρκετό μαλλάκι ακόμη.
θεωρώ την κατάσταση λίγο ριψοκίνδυνη στο να μπούνε μοσχεύματα ανάμεσα στα ήδη μαλλάκια άλλα σε ένα βαθμό εξαρτάτε και από την μαεστρία του γιατρού.
Υπάρχει περίπτωση να τοποθετήσεις 3000 μοσχεύματα και μέσα σε 1-2 χρονιά χωρίς θεραπείες να βρεθείς στην ίδια κατάσταση που είσαι τώρα.
Εαν ξεκινήσεις θεραπείες πάλι δεν θα αποκαταστησει το πρόβλημα σου άλλα θα σου κρατήσει ίσως τα ήδη μαλλιά & ίσως δεις κάποια επανέκφυση.

Ολα αυτά βέβαια τα λέω εγώ και όχι ο γιατρός που δεν έχει δει τις φωτογραφίες σου για να κρίνει καλύτερα.
Θα μπορούσα να στείλω τις φωτογραφίες σου κλινική να μου δώσουν μια πρώτη εκτίμηση.

Στην θέση σου,στην ηλικία που έχεις αν ήμουν διαβασμένος όπως τώρα θα περίμενα έως τα 31 τουλάχιστον.
Αν δεν ήμουν καν ενημερωμένος στο θέμα μεταμοσχευσεων ναι,ίσως να έμπαινα.
αν επαιρνε ο φιλος φιναστεριδη για πανω απο 6 μηνες, παλι δεν θα τον αναλαμβανε η hdc; θα του ελεγε να περιμενει να αραιωσει ; επισης και φιναστεριδη να παρει παλι δε θα αλλαξει πολυ η εικονα του, το πιο πιθανον να γινει ελαχιστα καλυτερη και θα τον διατηρησει...γιατι να περιμενει ποτε θα γινει σχεδον καραφλος για να μπει για μεταμοσχευση και να μη μπει αμεσα παραλληλα με την χρηση της φιναστεριδης;
 

Fiponazio

Active Member
@Fiponazio ''φίλε'' να σοβαρευτούμε λίγο! Δεν είμαστε ούτε ταξιτζήδες ούτε τσατσαδες εδώ μέσα!Αν νομίζεις ότι θα σε χειρουργήσουν οι φορουμητες κάνεις λάθος. Το κεφάλι σου παίζεις όχι το δικό μας . Κάνε την έρευνα σου διάβασε και πάρε την απόφαση σου! Εσύ θα χαρείς αν κάνεις την σωστή απόφαση εσύ θα το μετανιώσεις αν ακούσεις τον bill1991! Ο Bill μια χαρά θα κοιμάται τα βράδια!
Επειδή μιλάμε για εγχώρια αγορά και πολύ εδώ μέσα είτε δουλεύουν είτε κάνουν οι ίδιοι μ.μ το καταλαβαίνω. Παρόλα αυτά από αυτά που έχω διαβάσει το συμπέρασμα μου είναι ότι τελικά σαφώς και παίζει μεγάλο ρόλο ο γιατρός αλλά το μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει τελικά η τρίχα της δότριας και πως θα αντίδραση ο οργανισμός μετά την μ,μ. Επίσης εφόσον είναι έτσι όπως τα λες καλό θα ήταν τότε να μην υπάρχει τόσο κράξιμο για κάποιες κλινικές-γιατρούς εφόσον δεν μπορείς να προτείνεις κάτι μην θάβεις τα αλλά. Εγώ ρώτησα αν υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έκανε κάπου μ.μ να έμεινε ευχαριστημένος με ωραίο αποτέλεσμα να μου πει και μένα πχ ψάξε αυτό. Αν ακούς την μια α αυτή είναι καλή μετά όχι δεν είναι χάνει το νόημα το φόρουμ. Όπως μπαίνεις σε φόρουμ για κινητά πχ και σου λένε καλό το κινητικό προχωρά η όχι κάτι τέτοιο περίμενα και εδώ. Φυσικά θα μου πεις δεν είναι απλά ένα κινητό αλλά έστω μια βοήθεια από κάποιον ήδη που το έκανε θα ήταν σουπερ. Και αν πάρω τελικά (εγώ) μια απόφαση φυσικά και δεν θα φταίει αυτός που με συμβούλεψε.
 

Bill1991

Active Member
@Fiponazio αν σε στείλει κάποιος κάπου καρφί ξέρεις τι θα ακούσει από τα άλλα μέλη; Εγώ μέχρι στιγμής μόνο την lp έχω κράξει κανέναν άλλο
 

Fiponazio

Active Member
Καλήμερα φίλε,
Η δυναμική τις τριχόπτωσης σου είναι στην φάση εξέλιξης,είσαι 28 ετών ακόμη και υπάρχει αρκετό μαλλάκι ακόμη.
θεωρώ την κατάσταση λίγο ριψοκίνδυνη στο να μπούνε μοσχεύματα ανάμεσα στα ήδη μαλλάκια άλλα σε ένα βαθμό εξαρτάτε και από την μαεστρία του γιατρού.
Υπάρχει περίπτωση να τοποθετήσεις 3000 μοσχεύματα και μέσα σε 1-2 χρονιά χωρίς θεραπείες να βρεθείς στην ίδια κατάσταση που είσαι τώρα.
Εαν ξεκινήσεις θεραπείες πάλι δεν θα αποκαταστησει το πρόβλημα σου άλλα θα σου κρατήσει ίσως τα ήδη μαλλιά & ίσως δεις κάποια επανέκφυση.

Ολα αυτά βέβαια τα λέω εγώ και όχι ο γιατρός που δεν έχει δει τις φωτογραφίες σου για να κρίνει καλύτερα.
Θα μπορούσα να στείλω τις φωτογραφίες σου κλινική να μου δώσουν μια πρώτη εκτίμηση.

Στην θέση σου,στην ηλικία που έχεις αν ήμουν διαβασμένος όπως τώρα θα περίμενα έως τα 31 τουλάχιστον.
Αν δεν ήμουν καν ενημερωμένος στο θέμα μεταμοσχευσεων ναι,ίσως να έμπαινα.
Καταλαβαίνω τι λες και είναι ωραία που δίνεις συμβουλή με βάση τα πιστεύω σου και δεν το βλέπεις κερδοσκοπικά πχ και όπως και να έχει μου αρέσει που έχεις άποψη, αν και δεν υπάρχει περίπτωση να πήγαινα στην κλινική που δουλεύεις και να μου λέγαν όχι αυτό δεν το πιστεύω και ειδικά αυτόν τον καιρό. Απλά είναι ένα πρόβλημα που με τρώει αρκετά εδώ και κοντά 2 χρόνια και συνεχίζει ακόμα, και θεωρώ για μένα τουλάχιστον πολύ βλακώδες να χάνω τόσο χρόνο και να έχω κακιά ψυχολογία για τρίχες. Άρα τελικά δεν θα ήθελα να καθυστέρηση αυτή η κατάσταση και άλλο έχω πολύ σημαντικότερα προβλήματα να λύσω, επειδή ακόμα μπορώ να κάνω κάτι γιαυτο σκεφτόμουν την μ.μ. Μπορεί τελικά να καταλήξω στο ξύρισμα κάποτε κανείς δεν ξέρει. Απλά τώρα μου αρέσει να πηγαίνω με την ηλικία μου κάπως εμφανισιακά.
 

Fiponazio

Active Member
@Fiponazio ''φίλε'' να σοβαρευτούμε λίγο! Δεν είμαστε ούτε ταξιτζήδες ούτε τσατσαδες εδώ μέσα!Αν νομίζεις ότι θα σε χειρουργήσουν οι φορουμητες κάνεις λάθος. Το κεφάλι σου παίζεις όχι το δικό μας . Κάνε την έρευνα σου διάβασε και πάρε την απόφαση σου! Εσύ θα χαρείς αν κάνεις την σωστή απόφαση εσύ θα το μετανιώσεις αν ακούσεις τον bill1991! Ο Bill μια χαρά θα κοιμάται τα βράδια!
Δεν γνωρίζω αν είναι ενάντια στους κανόνες, αλλά αν μου έλεγε κάποιος πήγα εκεί έμεινα ευχαριστημενος δες το για εκεί δεν νμζ να ήταν πρόβλημα ούτε να τον έκραζε κάποιος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καταλαβαίνω τι λες και είναι ωραία που δίνεις συμβουλή με βάση τα πιστεύω σου και δεν το βλέπεις κερδοσκοπικά πχ και όπως και να έχει μου αρέσει που έχεις άποψη, αν και δεν υπάρχει περίπτωση να πήγαινα στην κλινική που δουλεύεις και να μου λέγαν όχι αυτό δεν το πιστεύω και ειδικά αυτόν τον καιρό. Απλά είναι ένα πρόβλημα που με τρώει αρκετά εδώ και κοντά 2 χρόνια και συνεχίζει ακόμα, και θεωρώ για μένα τουλάχιστον πολύ βλακώδες να χάνω τόσο χρόνο και να έχω κακιά ψυχολογία για τρίχες. Άρα τελικά δεν θα ήθελα να καθυστέρηση αυτή η κατάσταση και άλλο έχω πολύ σημαντικότερα προβλήματα να λύσω, επειδή ακόμα μπορώ να κάνω κάτι γιαυτο σκεφτόμουν την μ.μ. Μπορεί τελικά να καταλήξω στο ξύρισμα κάποτε κανείς δεν ξέρει. Απλά τώρα μου αρέσει να πηγαίνω με την ηλικία μου κάπως εμφανισιακά.


Όπως σου είπα τον τελικό λόγο τον έχει ο γιατρός και όχι εγώ γιαυτό σου είπα να στείλουμε τις φωτογραφίες και σίγουρα δεν θα έφτανες έως την Κύπρο για να σου πούνε εκεί το όχι.
Σίγουρα σε καίει το θέμα από τώρα όπως και όλους μας ανεξαρτήτως ηλικία,εγώ βρίσκομαι στα 41 θα χρειαστώ και 3 μεταμόσχευση για μπαλώματα,με ενοχλεί ακόμη σε κάποια σημεία η εικόνα μου άλλα το καθυστερώ όσο δεν γίνεται ενώ είμαι μέσα στα πράματα και μπορώ να μπω οποιαδήποτε στιγμή για μεταμόσχευση στην κλινική μου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν γνωρίζω αν είναι ενάντια στους κανόνες, αλλά αν μου έλεγε κάποιος πήγα εκεί έμεινα ευχαριστημενος δες το για εκεί δεν νμζ να ήταν πρόβλημα ούτε να τον έκραζε κάποιος.

Fiponazio, καταρχήν πρέπει να διαβάσεις το φόρουμ όχι για να βρεις γιατρό αλλά για να καταλάβεις πως πρέπει να αντιμετωπίσεις σωστά το θέμα της ΑΑ. Από εκεί ξεκίνα. Μόλις καταλάβεις τι παίζει, η επιλογή γιατρού θα είναι πιο εύκολη.
 
Μπλουζα