Βοήθεια για μεταμόσχευση μαλλιών.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φαίνεται να ανεβαίνει και άλλο επάνω,απλά όσο εύκολο με το μάτι φαίνεται η αραίωση τόσο δύσκολο είναι να έχει πράγματι retro.
Δεν λέω ότι δεν έχει αλλά στους περισσότερους ανθρώπους χαμηλά στο αυτί είναι αραιωμένα εως πολύ.
Το θέμα είναι να μην ανεβαίνει και τρώει την temporal όπως λές.

Εννοείται ότι δεν μιλάω για χαμηλά στο αυτί αλλά για την συνολική εικόνα της lower & mid temporal area. Εδώ φαίνεται αρκετά αδύναμη και είναι πολύ νέος ακόμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fiponazio

Active Member
Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι μια μεταμόσχευση τον Σεπτέμβρη - Οκτώβρη 2500-3000 drafts από ότι μου είπαν οι γιατροί. Και εφόσον το λέτε να ξεκινήσω και θεραπεία παράλληλα με Μινοξ-φίνα, μπας και καταφέρω έστω να μην είναι τόσο εμφανές τι λέτε γιαυτο ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η φίνα δεν πρόκειται να σου κάνει κάτι σε αυτή την περιοχή αλλά θα σε κρατήσει σε ένα διαχειρίσιμο NW ως προς την δότρια και θα σου κρατήσει και τις υπάρχουσες τρίχες στην λήπτρια. Αυτό σημαίνει ότι θα κινηθείς με μεγαλύτερη ασφάλεια στο μέλλον μόνο με FUE. Η περίπτωση σου είναι must για φίνα. Καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου και να ξεκινήσεις την φίνα πριν την μμ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επίσης έχεις ακόμη αρκετό μαλλάκι πρέπει να γίνει προσεχτική δουλειά και καλή επιλογή του γιατρού.
 

Fiponazio

Active Member
Ακόμα ψάχνω γιατρό-κλινική πήγα σε 2-3 ένας γιατρός μου είπε δεν χρειάζεστε τίποτα από θεραπεία μόνο μμ οι άλλοι δυο μου είπαν ότι σίγουρα θες θεραπεία για να μην έχεις σκολος κλπ. Διαβάζω και εδώ μέσα αλλά πολλές απόψεις και όσο ψάχνω ποιο πολύ μπερδεύομαι για το ποιος τελικά είναι καλός
 

manly_Man

Well-Known Member
Ακόμα ψάχνω γιατρό-κλινική πήγα σε 2-3 ένας γιατρός μου είπε δεν χρειάζεστε τίποτα από θεραπεία μόνο μμ οι άλλοι δυο μου είπαν ότι σίγουρα θες θεραπεία για να μην έχεις σκολος κλπ. Διαβάζω και εδώ μέσα αλλά πολλές απόψεις και όσο ψάχνω ποιο πολύ μπερδεύομαι για το ποιος τελικά είναι καλός
σου εδωσαν και τιμες φιλε, για καποιο ευρος grafts?
 

manly_Man

Well-Known Member
2400-3000 drafts τιμές από 2000-3000 ευρώ αλλά τα οικονομικά έχουν θεραπείες μέσα που κοστίζουν 200-300 ευρώ πάνω κάτω είναι στα 2500 άρα 0.8-1 ευρώ ανά draft.
τις θεραπειες παρτες απο φαρμακεια, υπαρχουν οικονομικες τιμες. Πχ για φινα σε χαπι, βρες φαρμακειο που φτιαχνει φτιαχτες καψουλες, αλλιως τοπικη φινα μπορεις επισης να στην φτιαξει ο φαρμακοποιος μεσα στην μινοξιδιλη. Μη παρεις τα προιοντα απο κλινικες γιατι ειναι overpriced. Πολυ Καλές παντως βλεπω ειναι οι τιμες για τα grafts.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ορίστε τα είδατε που φωνάζουμε για τις τιμές?
Τζάμπα η Ελλάδα.
Για αποτέλεσμα δεν ξέρω.
Αν και πάει το μυαλό μου εντούτοις θα περιμένω.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ορίστε τα είδατε που φωνάζουμε για τις τιμές?
Τζάμπα η Ελλάδα.
Για αποτέλεσμα δεν ξέρω.
Αν και πάει το μυαλό μου εντούτοις θα περιμένω.
χρειαζονται οι φωνες για τις τιμες vlafo, γιατι αλλιως θα χρεωνουν οτι θελουν και θα μας πιουν το αιμα :p
 

Fiponazio

Active Member
Ορίστε τα είδατε που φωνάζουμε για τις τιμές?
Τζάμπα η Ελλάδα.
Για αποτέλεσμα δεν ξέρω.
Αν και πάει το μυαλό μου εντούτοις θα περιμένω.
Οι τιμές φαίνονται δίκαιες για τον χρόνο που παίρνει η διαδικασία και τον καιρό που διανύουμε. Δεν γνωρίζω για το αποτέλεσμα ακούγονται διαφορά αλλά από την άλλη δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιες Κλινικές είναι ακριβές σε τιμές 5000-6000 για μια μέρα. Πιστεύεις γενικα ότι δεν αξίζει Ελλάδα ; Γιατί ο τρόπος που το λες είναι σαν να ξες ότι είναι χάλια τα πράγματα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και γιατί κρύβεις για πια κλινική μιλάς ρε φίλε fiponazio με γρίφους θα μιλάμε,δεν είναι απαγορευμένο να πεις.
 

manly_Man

Well-Known Member
Και γιατί κρύβεις για πια κλινική μιλάς ρε φίλε fiponazio με γρίφους θα μιλάμε,δεν είναι απαγορευμένο να πεις.
αστον φιλε να κρινει μονος του, δεν χρεαζεται να του λεμε που θα παει..εχει καταντησει βαρετο αυτο το πραγμα...καμια προωθηση.
 

dim d

Well-Known Member
Οι τιμές φαίνονται δίκαιες για τον χρόνο που παίρνει η διαδικασία και τον καιρό που διανύουμε. Δεν γνωρίζω για το αποτέλεσμα ακούγονται διαφορά αλλά από την άλλη δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιες Κλινικές είναι ακριβές σε τιμές 5000-6000 για μια μέρα. Πιστεύεις γενικα ότι δεν αξίζει Ελλάδα ; Γιατί ο τρόπος που το λες είναι σαν να ξες ότι είναι χάλια τα πράγματα.
ΔΕΝ υπαρχει δικαια κι αδικη τιμη. Στην ζωη οτι πληρωνεις παιρνεις κατα κανονα. Φθηνο κι καλο ειναι ελληνικη πρακτικη. Καλυτερα αυτο τον καιρο απλα διαβασε κανε ερευνα κι ενημερωσου.
 

vlafo

Well-Known Member
Οι τιμές φαίνονται δίκαιες για τον χρόνο που παίρνει η διαδικασία και τον καιρό που διανύουμε. Δεν γνωρίζω για το αποτέλεσμα ακούγονται διαφορά αλλά από την άλλη δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιες Κλινικές είναι ακριβές σε τιμές 5000-6000 για μια μέρα. Πιστεύεις γενικα ότι δεν αξίζει Ελλάδα ; Γιατί ο τρόπος που το λες είναι σαν να ξες ότι είναι χάλια τα πράγματα.
Φίλε μου
Δεν θα σου αναλύσω αν οι τιμές είναι δίκαιες η όχι,εκείνο που έχω να σου επισημάνω,είναι επειδή είσαι ιδιαίτερα δύσκολη περίπτωση όπως σου έχουνε πει πολλοί,θέλει να είσαι άριστα ενημερωμένος και μια σειρά από πολλές παραμέτρους που πρέπει να γίνουν όλες πολύ καλά.
Αυτό θέλει καλό γιατρό,καλή κλινική ,αλλά πάνω από όλα ακριβείς μετρήσεις της δότριας σου για να δεις που πας.
Είναι κρίμα να πετάξεις τα λεφτά σου και τα g σου.
 
Μπλουζα