Αρνητική απάντηση απο Keser & Lorenzo..

Alex25

New Member
Μιλανο πηγαινε με μη μονιμο γιατι αν πας με μονιμο και γινει η οποια στραβη(ευχομαι οχι) μετα τελος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
μόλις το έγραψα στο άλλο θέμα που αφορά τα τατοο...
"...Δες εδώ: http://www.hairlossexperiences.com/view_...by=&page=1 έχει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.. δλδ ανθρώπων που συνδύασαν MP με μμ. Έχει αποτελέσματα και από τις δύο γνωστές κλινικές his hair και beuaty med. Προσωπικά εγώ προτιμώ τη δεύτερη μιας και το κάνουν με μη μόνιμο μελάνι που διαρκεί 2-3 χρόνια. Έτσι σε περίπτωση που δεν σου κάνει... δεν τραβάς "τα μαλλιά" σου...."
Τώρα όσον αφορά τα μεγάλα NW έχω ξαναγράψει... χωρίς μούσι και τρίχες στήθους δεν γίνεται δουλειά.... εκτός αν επικεντρωθείς σε ένα τμήμα και αφήσεις το άλλο ακάλυπτο... για έναν 5αρι-6άρι, με τα δικά μου χαρακτηριστικά (κυριότερο, το ότι έχω μικρό κεφάλι, άρα μικρότερη επιφάνεια για να καλύψω) χρειάζονται τουλάχιστον 4.000 μοσχεύματα από κεφάλι και άλλα 2.000 μοσχεύματα και από άλλα μέρη του σώματος και κυρίως από γένια για να έχει ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.
 

jmirko

New Member
Alex25 είπε:
Μιλανο πηγαινε με μη μονιμο γιατι αν πας με μονιμο και γινει η οποια στραβη(ευχομαι οχι) μετα τελος.

Ναι και εγώ για εκεί το βλέπω. Πήρα ήδη απάντηση και τιμές.


n094 είπε:
μόλις το έγραψα στο άλλο θέμα που αφορά τα τατοο...
"...Δες εδώ: http://www.hairlossexperiences.com/view_...by=&page=1 έχει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.. δλδ ανθρώπων που συνδύασαν MP με μμ. Έχει αποτελέσματα και από τις δύο γνωστές κλινικές his hair και beuaty med. Προσωπικά εγώ προτιμώ τη δεύτερη μιας και το κάνουν με μη μόνιμο μελάνι που διαρκεί 2-3 χρόνια. Έτσι σε περίπτωση που δεν σου κάνει... δεν τραβάς "τα μαλλιά" σου...."
Τώρα όσον αφορά τα μεγάλα NW έχω ξαναγράψει... χωρίς μούσι και τρίχες στήθους δεν γίνεται δουλειά.... εκτός αν επικεντρωθείς σε ένα τμήμα και αφήσεις το άλλο ακάλυπτο... για έναν 5αρι-6άρι, με τα δικά μου χαρακτηριστικά (κυριότερο, το ότι έχω μικρό κεφάλι, άρα μικρότερη επιφάνεια για να καλύψω) χρειάζονται τουλάχιστον 4.000 μοσχεύματα από κεφάλι και άλλα 2.000 μοσχεύματα και από άλλα μέρη του σώματος και κυρίως από γένια για να έχει ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω πολλές τρίχες στα μούσια (σχεδόν τίποτα :p) οπότε λίγο δύσκολο αυτό το πλάνο.. Και εγώ πιστεύω ότι έχω μικρό κεφάλι ή τουλάχιστον έτσι μου λένε..
 

n094

Active Member
jmirko είπε:
Alex25 είπε:
Μιλανο πηγαινε με μη μονιμο γιατι αν πας με μονιμο και γινει η οποια στραβη(ευχομαι οχι) μετα τελος.

Ναι και εγώ για εκεί το βλέπω. Πήρα ήδη απάντηση και τιμές.


n094 είπε:
μόλις το έγραψα στο άλλο θέμα που αφορά τα τατοο...
"...Δες εδώ: http://www.hairlossexperiences.com/view_...by=&page=1 έχει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.. δλδ ανθρώπων που συνδύασαν MP με μμ. Έχει αποτελέσματα και από τις δύο γνωστές κλινικές his hair και beuaty med. Προσωπικά εγώ προτιμώ τη δεύτερη μιας και το κάνουν με μη μόνιμο μελάνι που διαρκεί 2-3 χρόνια. Έτσι σε περίπτωση που δεν σου κάνει... δεν τραβάς "τα μαλλιά" σου...."
Τώρα όσον αφορά τα μεγάλα NW έχω ξαναγράψει... χωρίς μούσι και τρίχες στήθους δεν γίνεται δουλειά.... εκτός αν επικεντρωθείς σε ένα τμήμα και αφήσεις το άλλο ακάλυπτο... για έναν 5αρι-6άρι, με τα δικά μου χαρακτηριστικά (κυριότερο, το ότι έχω μικρό κεφάλι, άρα μικρότερη επιφάνεια για να καλύψω) χρειάζονται τουλάχιστον 4.000 μοσχεύματα από κεφάλι και άλλα 2.000 μοσχεύματα και από άλλα μέρη του σώματος και κυρίως από γένια για να έχει ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω πολλές τρίχες στα μούσια (σχεδόν τίποτα :p) οπότε λίγο δύσκολο αυτό το πλάνο.. Και εγώ πιστεύω ότι έχω μικρό κεφάλι ή τουλάχιστον έτσι μου λένε..



Ναι αλλά αν τελικά συνδυάσεις FUE μμ με Τατοο μπορεί να έχεις ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα (με κοντό μαλλί). Εγώ στη θέση σου θα επένδυα περισσότερο σε μοσχεύματα στα εμφανή μέρη (δλδ μια σχετικά "ισχυρή" hairline και μια καλή κάλυψη στις πτέρυγες και στο πίσω κάτω τμήμα) ενώ στα υπόλοιπα θα "έπαιζα" με διάσπαρτα μοσχεύματα και τατοο. Με αυτό τον τρόπο θα έχεις το καλύτερο illusion και άρα το καλύτερο αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση, να αναφέρεις και να σχεδιάσεις το πλάνο σου με την Milena Lardi ούτως ώστε να "παίξει" την πυκνότητα των τελειών τατοο, βάσει αυτού... Πάρε και τη γνώμη της και προχώρα. Ανυπομονώ να δω το πρώτο μέλος μας με αυτήν την διαδικασία. Για μένα, όπως έχω ξαναγράψει, Τατοο και FUE, μπορεί να δώσουν πολύ ωραίο αποτέλεσμα σε σχετικά κοντό κούρεμα... οπότε, ανυπομονώ να σε δω: :14m::14m: ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΦΩΤΟΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...
 

Alex25

New Member
εγω πρεπει να περιμενω να ερθει UK,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχω κανει μαζι της μεχρι το καλοκαιρι,οποτε σιγουρα θα ανεβασω και εγω φωτο στο επομενο διαστημα.
 

kevork78

New Member
Καλησπέρα jmikro, καλησπέρα σε όλους

ειμαι ακριβώς η ιδια περίπτωση με σενα. Ειμαι τωρα 34 χρονων και το NW που εισαι τωρα ημουν στα 28-29.Τοτε χρησιμοποίησα για πρώτη φωρα μινοξιδίλη και είχα το ίδιο αποτελεσμα με σενα, μονο που κράτησε για περίπου 1 ½ χρόνο οπότε και στάματησα να βάζω. Στα 33 μου εκανα FUE στην γνωστη κλινική στο νησί με 3800 μοσχευματα στο μισο κεφάλι και σε συνδιασμό με μινοξιδιλη ειδα μεγάλη αλλαγή…όμως και αυτό δεν κράτησε πανω από 1 χρόνο και αρχησε πάλι η αντιστροφη μέτρηση. Τωρα, 1 ½ χρονο μετά την μεταμόσχευση, εχω ένα καλουτσικο hairline και τα υπόλοιπα αστα να πάνε. Το κακό είναι ότι ακομα και τωρα εχω τριχοπτωση και δεν ξερω τι να κανω. Ετσι όπως παω θα φθασω στο ιδιο επίπεδο που ημουν. Από την κλινική λενε για πιθανή φλεγμονή και ότι θα πρεπει να κανουν βιοψια βγάζοντας 2 θυλακες από τους μεταμοσχευμένους μαζι με δέρμα κάνοντας ουλή 1 εκ. αλλα εγω πλεον δεν ξερω τι να πιστεψω. Γιατί να το κάνω αυτό και να μου αφήσουν και ουλή; Ασε που μου ειπαν ότι το να πεφτουν τα μεταμοσχευμένα το εχουν αντιμετωπίσει άλλες 2 φορές, αλλα και τις 2 παρόλο που κάνανε βιοψια δεν υπάρχει θεραπεία. Αυτό που σκεφτομαι εγω με βαση και τις απαντήσεις που έλαβες αλλα και αυτό που ανέφερες (diffuse thinner και όχι bald spots), το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης δεν κρατάει. Το μονο καλό είναι ότι εκανα FUE και δεν εχω ουλή. Δική μου γνωμη είναι να μην κάνεις ΜΜ.

Για το μη μονιμο tatoo οποιος εχει πληροφορίες, ας στείλει
 

n094

Active Member
Kevork, για να καταλάβω, έκανες μμ στην HDC της οποίας τα αποτελέσματα κρατήσανε για περίπου 1 χρόνο και στη συνέχεια άρχισαν να πέφτουν τα μμ ή τα υγιή γύρω από τα μεταμοσχευμένα; τα περί βιοψίας για πιθανή φλεγμονή πως ειπώθηκε, είχες κάποιες ενοχλήσεις πρηξίματα, έντονη φαγούρα, κάποιο σύμπτωμα που να υποδηλώνει φλεγμονή; Σε είδαν από κοντά και στο είπαν ή από απόσταση;
 

kevork78

New Member
n094, ναι, το καλυτερο αποτελεσμα το ειδα στο 8μηνο και μετα αρχισε η πτωση και μμ και υγιη. Μπορω φυσικα να διακρινω την διαφορά τους μιας και τα δικα μου υγιη στην ληπτρια ειναι πιο λεπτα. Η φλεγμονη δεν ειπωθηκε απο την hdc αλλα απο τον γιατρό Μ.Γ που με ειχε κανει την μμ και τωρα δεν δουλευει εκει. και οι 2 με εχουν δει αλλα κανενας δεν δινει λυση...το μονο που λενε ειναι να παω και να ξαναβαλω. Το ασχημο ειναι οτι δεν σου λενε την αληθεια, εστω και αν αυτη ποναει. Πρηξιματα δεν ειχα, φαγουρα ειχα με την μινοξιδιλη αλλα οχι εντονη. Ο ΜΓ λεει οτι η φλεγμονη μπορει να μην φαινεται!!! Ο δερματολογος μου παντως δεν συμφωνει! Καμια ιδεα τι αλλο να κανω;
 

n094

Active Member
Αγαπητέ φίλε δεν ξέρω τι να σου πω... Κατ' αρχάς θα συμφωνήσω με τον δερματολόγο σου.... μια φλεγμονή φαίνεται. Κατά τα άλλα έχω ακούσει ιστορίες για μη-δεκτικότητα ιδίων μοσχευμάτων αλλά δεν είχα ξαναδιαβάσει προσωπική εμπειρία ανθρώπου. Η πρότασή μου είναι να ξανακάνεις ένα μικρό τεστ. Δηλαδή να βάλεις (σε εμφανές σημείο) περί τα 50 μοσχεύματα και να τα παρακολουθήσετε. αν δεις ότι και αυτά πέσουν ή δεν βγουν μετά από 12 μήνες, τότε σίγουρα κάτι παίζει με τον οργανισμό σου από την άποψη της δεκτικότητας των μοσχευμάτων (δλδ τα απορρίπτει για κάποιον λόγο). Ξέρω ότι η παραπάνω πρόταση σημαίνει ότι θα πρέπει να περιμένεις ουσιαστικά άλλον έναν χρόνο πριν καταλήξεις στο τι θα κάνεις πραγματικά, αλλά κατά τη γνώμη μου είναι η καλύτερη προοπτική για να δεις τι συμβαίνει χωρίς να διαλύσεις τη δότριά σου την οποία ίσως χρειαστείς στο μέλλον.
 

kevork78

New Member
ευχαριστω για την απαντηση σου, για να καταλαβεις την εκταση του θεματος, περυσι τετοια εποχη ειχα περισσοτερα μαλλια (ημουν στον 5ο μηνα) απο οτι φετος. Φυσικα η μινοξιδιλη που εβαζα ενεργοποιησε πολλα θυλακια που δεν ειχαν πεθανει και σιγουρα εδω και 4 μηνες που σταματησα εχει αρνητικη επιδραση αλλα η απωλεια τον μμ δεν εξηγειται. Αυτο που μου λες μου το ειπαν και αυτοι αλλα εαν παλι βγουν και μετα πεσουν τι θα καταλαβουμε? Επισης η βιοψια θα διξει ενδεχομενως τι ειναι αυτο που εχει ο οργανισμος και τα απορριπτει σταδιακά?
 

n094

Active Member
δεν ξέρω αν θα δείξει κάτι τέτοιο η βιοψία, αν σου είπαν κάτι τέτοιο δεν έχεις να χάσεις κάτι (πέρα από τη μικρή τομή, η οποία εμένα δεν θα με ανησυχούσε προκειμένου να βρω τι φταίει). Άποψή μου, προχώρα με το παραπάνω "σχέδιο". Αν πάλι πέσουν αυτό που θα καταλάβεις είναι ότι μάλλον δεν πρέπει να προχωρήσεις ξανά σε μμ, αν κάτι βρει η βιοψία και λύνεται θα το λύσεις... το θέμα είναι ότι αν δεν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω απλά δεν θα έχεις κάνει τίποτα... και απλά θα το έχεις αποδεχτεί ότι πέταξες κάποια χρήματα και ότι δεν κατάφερες τίποτα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kevork78

New Member
το τι φταιει δεν συμαινει οτι λυνεται κιολας το προβλημα διοτι ο ΜΓ μου ειπε οτι δοκιμαζουν! :(
 

sp75

Active Member
φίλε Κεβορκ, μπορείς να μας πεις τον λόγο που σταμάτησες τη μινοξιδίλη (οικονομικός, δερματολογικός, άλλος)?
 

kevork78

New Member
φιλε sp75, το καλοκαιρι αρχισα να βαζω μινοξιδιλη 5% απο 2% που εβαζα, οπως μου συνεστησαν απο την κλινικη, αρχισα να εχω πυτιρίδα (μεγαλα κομματια) και μετα μου ειπαν να επανελθω στο 2%. Τον Σεπτεμβριο που πηγα και με ειδαν, μου ειπαν οτι δεν αποδιδει αλλο και να την σταματησω.
 

jmirko

New Member
kevork78 είπε:
φιλε sp75, το καλοκαιρι αρχισα να βαζω μινοξιδιλη 5% απο 2% που εβαζα, οπως μου συνεστησαν απο την κλινικη, αρχισα να εχω πυτιρίδα (μεγαλα κομματια) και μετα μου ειπαν να επανελθω στο 2%. Τον Σεπτεμβριο που πηγα και με ειδαν, μου ειπαν οτι δεν αποδιδει αλλο και να την σταματησω.

Καλησπέρα,

Έχω και εγώ κάποιους ερεθισμούς και δερματικά και μου είπε ο ΚΑΠΑ:

"ολα τα δερματικα προβληματα που μπορει να προκαλεσει η μινοξιδιλη ειναι απο την προπυλαινογλυκολη που περιεχει
αγορασε μινοξιδιλη με γλυκερινη.."

Εγώ σε 2 εβδομάδες θα αγοράσω. Δοκίμασε το και εσύ.. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα..
 

koskar

Member
kevork78 είπε:
ευχαριστω για την απαντηση σου, για να καταλαβεις την εκταση του θεματος, περυσι τετοια εποχη ειχα περισσοτερα μαλλια (ημουν στον 5ο μηνα) απο οτι φετος. Φυσικα η μινοξιδιλη που εβαζα ενεργοποιησε πολλα θυλακια που δεν ειχαν πεθανει και σιγουρα εδω και 4 μηνες που σταματησα εχει αρνητικη επιδραση αλλα η απωλεια τον μμ δεν εξηγειται. Αυτο που μου λες μου το ειπαν και αυτοι αλλα εαν παλι βγουν και μετα πεσουν τι θα καταλαβουμε? Επισης η βιοψια θα διξει ενδεχομενως τι ειναι αυτο που εχει ο οργανισμος και τα απορριπτει σταδιακά?
Από πιο μηνα και μετά διαπίστωσες ότι πλέον κάτι δεν πάει καλά και χάνεις τα μμ μαλάκια; Μηπως το καλοκαιρι που πέρασε ήσουνα εκτεθειμενος για μεγαλα διαστηματα σε ήλιο; Μηπως το πρόβλημα ξεκίνησε με την χρήση κάποιου νέου shampoo ή νέας μάρκας μινοξιδίλης;
Θα σου πρότεινα να ψαξεις αρχικά από ποτε άρχισε η "κάτω βόλτα" και ακολουθως να προσπαθήσεις να θυμηθείς εκείνη την περιοδο εαν συνέβει κάτι "παραξενο" στην καθημερινότητά σου; Μια μμ φθάνει στο μέγιστο τελικό αποτελεσμα στους 10-12 μηνες μετα την επεμβαση. Εαν λοιπον πολυ νωριτερα ειχες το πρόβλημα που αναφερεις ισως τοτε κάτι δεν πηγε καλά εξαρχής.
Επίσης το σημαντικο θα ήταν να σου πουν (εφοσον ειναι εφικτό) από την κλινική εαν οι θύλακες των μεταμοσχευμένων μαλλιών παραμένουν ζωντανοι στην περιοχη που έχεις εντοπίσει το πρόβλημα ή πλέον αυτοί έχουν χαθεί.
Τέλος το πρόβλημα που έχεις εντοπίσει είναι διαχυτο σε όλην την μεταμοσχεμεύνη περιοχή ή εστιάζεται σε μια συγκεκριμένη περιοχή;
 

Alex25

New Member
Ρε μαν,οσον αφορα το Μιλανο και την Beauty Med, που εστειλες και πηρες απαντηση και τιμες γιατι εγω μιλησα μαζι τους μεσω facebook και μου ειπαν να στειλω pics σε ενα email,πραγμα το οποιο εκανα αλλα δεν ελαβα καμια απαντηση.
 
Μπλουζα