Αρνητική απάντηση απο Keser & Lorenzo..

jmirko

New Member
Καλησπέρα παίδες,

Σήμερα μου ήρθε η απάντηση από Keser και μπορώ να πώ ότι απογοητεύτηκα αρκετά..

"Dear xxx,

Considering the stage of your hair loss pattern and miniaturisation unfortunately we will not be able to be of assistance to you.

You can consider the clinics which perform FUT, FUE and BHT all together. Best wishes with your research.

Regards,
Ozgur Ersoy
Derma-Plast"

FUT δεν θέλω να κάνω για κανένα λόγο.. Λέτε να στείλω κάνα ακόμα email ή να τα παρατήσω και να τελειώνω;

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jmirko

New Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

Nope. Είχα κάνει πριν αποοοοό 2 χρόνια post με το παλιό μου account, και από τότε μέχρι σήμερα είμαι με minoxidil.. Diffuse thinner σε όλο το head και πάω για NW5-6.


Μου είχες κάνει και εσύ reply Γιάννη: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-1571.html (damn δεν έχει photo!)
 

lab_rat

Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

Ποσταρε photos και εδω να σου πουν οι πιο ειδικοι (οχι απο τον keser :p) τη γνωμη τους!!
 

jmirko

New Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

2 photos πριν, 6μήνες μετά (κράτησε για κανα 1 1/2 χρόνο, ΜΟΝΟ minoxidil) και σήμερα (1+ μήνα χωρίς minoxidil λόγο κάτι προβλημάτων..).

Old
[attachment=4299]
[attachment=4300]

6 months+
[attachment=4301]
[attachment=4302]

New
[attachment=4303]
 

Συνημμένα

  • old1.jpg
    old1.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 561
  • old2.jpg
    old2.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 502
  • 6m.jpg
    6m.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 476
  • 6m 2.jpg
    6m 2.jpg
    1 MB · Προβολές: 463
  • new.jpg
    new.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 447

crossfire

Well-Known Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

γιατι δεν θελεις strip?ουτος η αλλος στο μηκος των φωτο δεν θα φαινεται....
 

jmirko

New Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

crossfire είπε:
γιατι δεν θελεις strip?ουτος η αλλος στο μηκος των φωτο δεν θα φαινεται....

Γιατί δεν θέλω να με έχω χειροπόδαρα δεμένο σε περίπτωση που θέλω να τα ξυρίσω όλα αργότερα. Άσε που μου αρέσει το πολύ κοντό μαλλί..
 

crossfire

Well-Known Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

αν η δοτρια σου ειναι καλη,και με fue θα εχεις αποτελεσμα,αλλα δυστυχως δεν φτανει μια....
κοιτα και αλλου......ο keser αναλαμβανει μικρα norwood.
βαλε και καμια φωτο της δοτριας αν θες...
 

n094

Active Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

έχεις ακριβώς το ίδιο pattern με εμένα... με FUE και μοσχεύματα από στήθος γένια κλπ (αλλά και θεραπεία για να κρατήσεις τα υπάρχοντα) μπορεί να βελτιωθεί πολύ το θέμα. Ωστόσο εμένα χρειάστηκαν 4 και κάτι μμ και πάνω από 6.000 μοσχεύματα... οπότε πρέπει να έχεις υπομονή θέληση και χρήματα... αν το πάρεις απόφαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

Ξέχνα εμένα και τις ελληνικές κλινικές (μιας και θα γίνει χαμός πάλι και δεν γουστάρω καθόλου). Απλά σου λέω ότι μπορεί να λυθεί το θέμα, με συνδυαστικές μμ και από στήθος γένια (μαζί με θεραπεία) και εφόσον η δότρια σου στο κεφάλι έχει να δώσει κοντά στα 4.000 μοσχεύματα... μην απογοητεύεσαι... όσο για την Στριπ, αν ποτέ θες να τα ξυρίσει ή να τα έχεις πολύ κοντά μην κάνεις με τίποτα...
 

jmirko

New Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

rocknrolla είπε:
jmirko, αν θέλεις πάντως την προσωπική μου συμβουλή, μείνε μακριά από ελληνικές εταιρίες, γιατί πρώτα κοιτάνε την τσέπη σου και ύστερα το πρόβλημά σου.

Μπορεί ο Κέσερ να φαίνεται "κάπως" με αυτή του την κίνηση, αλλά τουλάχιστον τον τιμά το γεγονός ότι δεν τάζει λαγούς με πετραχήλια για το χρήμα.

Δεν σκόπευα για Ελλάδα για κανένα λόγο :)


n094 είπε:
Ξέχνα εμένα και τις ελληνικές κλινικές (μιας και θα γίνει χαμός πάλι και δεν γουστάρω καθόλου). Απλά σου λέω ότι μπορεί να λυθεί το θέμα, με συνδυαστικές μμ και από στήθος γένια (μαζί με θεραπεία) και εφόσον η δότρια σου στο κεφάλι έχει να δώσει κοντά στα 4.000 μοσχεύματα... μην απογοητεύεσαι... όσο για την Στριπ, αν ποτέ θες να τα ξυρίσει ή να τα έχεις πολύ κοντά μην κάνεις με τίποτα...

Ναι σαν και αυτό που μου είπε και ο Keser.. Θα δω αν είναι.. Ευχαριστώ!
 

jmirko

New Member
RE: Αρνητική απάντηση απο Keser..

Καλησπέρα,

Και μόλις πείρα αρνητική απάντηση και από τον Lorenzo.

"Dear xxx:

With 26 yo, NW V, and relatives with advance alopecia you must be under medical treatment (not minoxidi, FINASTERIDE). You are developing a severe alopecia, you are so young, so you must use all the weapon you have to fight against alopecia. HT is not the solution for you.

Regards,
Dr. José Lorenzo"

Καλά πάμε.. Κατά τα άλλα τα έχω κουρέψει χωρίς σκάλα και μου αρέσει το look μου μέχρι τώρα!


PS: Αλωπεκία.. Δεν ακούγεται ωραίο.. Ουφ!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Δηλαδη φιλε μου με αλλα λογια δεν σε αναλαμβανουν επειδη εισαι μεγαλο norwood σε μικρη ηλικια?Εξηγησε το λιγο καλυτερα.
 

somari

Active Member
it's self explainatory...
μεγάλο nw σε μικρή ηλικία πάει να πει ότι και να τον αναλάβουν, είναι επιθετική η ΑΑ οπότε δε θα κρατήσει στον χρόνο το αποτέλεσμα
 

jmirko

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Δηλαδη φιλε μου με αλλα λογια δεν σε αναλαμβανουν επειδη εισαι μεγαλο norwood σε μικρη ηλικια?Εξηγησε το λιγο καλυτερα.

Από ότι κατάλαβα κολλάνε στο ότι είμαι μεγάλο NW σε μικρή ηλικία (αλλά diffuse thinner και όχι bald spots) + λόγο ιστορικού στο σόι για περαιτέρω NW..
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Παντως ειναι αληθεια οτι υπαρχουν και καποιοι ειλικρινεις σε αυτο τον κοσμο.Οποτε το μονο που θα εχει αποτελεσμα ειναι να παρεις κ απο σωμα καποιους θυλακες.Ας μας πει κ ο n094 που ειναι ειδικος.
 

jmirko

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Παντως ειναι αληθεια οτι υπαρχουν και καποιοι ειλικρινεις σε αυτο τον κοσμο.Οποτε το μονο που θα εχει αποτελεσμα ειναι να παρεις κ απο σωμα καποιους θυλακες.Ας μας πει κ ο n094 που ειναι ειδικος.

Για αρχή, θα πάω μάλλον ή Μιλάνο ή Λονδίνο να κάνω SMP μιας και το scalp μου το support αυτό το look και μετά βλέπουμε..
 
Μπλουζα