manly_Man

Well-Known Member
Σε μενα το revivogen δεν εκανε τιποτε κ πανακριβο.Υπαρχει αφρος boderm hairgen 125 ml,δεν εχει ομως μινοξιδιλη,αλλα saw palmetto,ginkgo biloba και βιοτινη.Το συγκεκριμενο δεν το εχω δοκιμασει,αλλα μου εχει πει δερματολογος οτι βοηθαει..!Μπορεις να το χρησιμοποιεις μαζι εναλλαξ με τη μινοξιδιλη την hairway.Ο αφρος κοστιζει γυρω στα 27 ευρω κ εχει καλη ποσοτητα μεσα(125 ml).
για revivogen εχω ακουσει σε αλλους βοηθησε σε αλλους οχι...νταξει 17 ευρω το μηνα βγαινει το revivogen αμα βάζεις 1 φορα τη μερα ...δηλαδη ποσο καιρο το χρησιμοποιησες;; κ δεν ειδες τιποτα;; ουτε μειωση τριχοπτωσης, ουτε επανεκφυση;;
μμμ θα το κοιταξω για τον αφρο hairgen που λες να δω τι παιζει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JORJE

Active Member
Οσον αφορα τον αφρο hairgen μου εχει καλα λογια δερματολογος καλος κ γνωστης της ΑΓΑ.Δοκιμασε το ειναι dht blocker τοπικο.Το revivogen το χρησιμοποιησα 6 μηνες χωρις τιποτε αλλο.Στασιμοτητα κ ελαφρυ ανοιγμα του μπιφτεκιου στο crown.Απλα μπλοκαρε καπως την τριχοπτωση.Για επανεκφυση μηδεν.
 

Sani_Boy

New Member
αυτη την περιοδο απο που αγοραζετε μινοξιδιλη? γιατι αποτι βλεπω σε φαρμακεια ειναι πολυ ακριβη ακομα
 

manly_Man

Well-Known Member
Οσον αφορα τον αφρο hairgen μου εχει καλα λογια δερματολογος καλος κ γνωστης της ΑΓΑ.Δοκιμασε το ειναι dht blocker τοπικο.Το revivogen το χρησιμοποιησα 6 μηνες χωρις τιποτε αλλο.Στασιμοτητα κ ελαφρυ ανοιγμα του μπιφτεκιου στο crown.Απλα μπλοκαρε καπως την τριχοπτωση.Για επανεκφυση μηδεν.
υπαρχει ειδα και σε υγρο ο αφρος hairgen...
οποτε το hairgen ειναι στην ιδια κατηγορια με το revivogen σαν dht blockers...με τη διαφορα στο οικονομικο οτι το revivogen ειναι πιο ακριβο;;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ο αφρος regaine εχει σαν συστατικο την γλυκερινη για απορροφηση, το υγρο regaine την προπυλενογλυκόλη, ο αφρος kirkland to denatured alcohol και το υγρο kirkland την προπυλενογλυκόλη ...αλλα που θελεις να καταλήξεις με αυτο;
Οτι πιθανον οι εναλλαγές να ωφελήσουν το μαλλί ... εγω λεω δεν ειναι απαραιτητο πρωι βραδυ να βαζει αλλο.... αλλα ανα μηνα να αλλάζεις μινοξ ....
 

JORJE

Active Member
υπαρχει ειδα και σε υγρο ο αφρος hairgen...
οποτε το hairgen ειναι στην ιδια κατηγορια με το revivogen σαν dht blockers...με τη διαφορα στο οικονομικο οτι το revivogen ειναι πιο ακριβο;;
Εαν υπαρχει μινοξ.αφρος της hairway παρτο.Θα βοηθησει πολυ πιστευω..
 

manly_Man

Well-Known Member
Οτι πιθανον οι εναλλαγές να ωφελήσουν το μαλλί ... εγω λεω δεν ειναι απαραιτητο πρωι βραδυ να βαζει αλλο.... αλλα ανα μηνα να αλλάζεις μινοξ ....
μου φαινεται αμα καθε μηνα αλλαζεις μπορει να γινει μπερδεμα...ειναι συντομο το χρονικο διαστημα...δεν ξερω κιολας
 

JORJE

Active Member
Δεν το ηξερα αυτο.Μπορει να ειναι κ πιο ισχυρο το υγρο απ`οτι ο αφρος.Παρτο πρωτα σε υγρη μορφη κανα 3 μηνο να δεις πως παει μαζι με μινοξ hairway της ιδιας εταιρειας για να περιορισεις τυχον δερματικες αντιδρασεις κ περιμενουμε αποτελεσμα να πεις!
 

manly_Man

Well-Known Member
Δεν το ηξερα αυτο.Μπορει να ειναι κ πιο ισχυρο το υγρο απ`οτι ο αφρος.Παρτο πρωτα σε υγρη μορφη κανα 3 μηνο να δεις πως παει μαζι με μινοξ hairway της ιδιας εταιρειας για να περιορισεις τυχον δερματικες αντιδρασεις κ περιμενουμε αποτελεσμα να πεις!
μιας κ χρησιμοποιω regaine τωρα υγρο κ δεν μ προκαλει ιδιαιτερα ερεθισμους ελεγα να κρατησω αυτο για μια φορα τη μερα κ μετα οτι αλλο βαλω το βραδυ σαν δευτερη φορα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παμπ

Member
την παραγγειλα κι εγω, και πηρα και το σαμπουαν για δοκιμη!

Ο οργανισμός μου είναι αρκετά "ευαισθητος" στις παρενέργειες (με την μινο ας πουμε είχα κατευθειαν ζαλαδες και ταχυκαρδια), αρα θα τεσταρω την redenyl και σε αυτό τον τομέα.

Αυριο παραλαμβάνω, για να δουμε!
Φιλε καλησπερα διαβασα οτι πηρες το νεο αυτο redenyl επειδη εχω και γω θεματα με τη μινοξ και με ριχνει κατω το δοκιμασες? Τι λεει τελικα
 

Παμπ

Member
Καλησπερα σε ολους εχουμε τελικα καποιο αποτελεσμα με το νεο αυτο redenyl?! Να μας πει καποιος που το δοκιμασε !
 

Dimi.bee

New Member
υπομονη,υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει,εγω κοντευω 2 εβδομαδες,σε 2 εβδομαδες ακομα το πολυ, θα φανει αν κανει κατι
Καλησπέρα, είμαι νέα στο φόρουμ και σήμερα ένας γιατρός στο Συγγρού μου έγραψε τη λοσιόν Vencil, που περιέχει 3% Redensyl. Θα ήθελες να μου πεις τα αποτελέσματα που είχες με τη θεραπεία...;
 

Tapinos

New Member
Καλησπέρα σε όλους,με ενδιαφέρει να μάθω και εγώ αν τελικά έχει κάποιο αποτέλεσμα το redenyl.χρησιμοποιω αφρό regaine 1 φορά την ημέρα,και τώρα τελευταία(είμαι στον τέταρτο μήνα)μου δημιουργεί ταχυπαλμιες,χαμηλή πίεση,κατακράτηση υγρών,ελαφρύ πονοκεφάλους...δεν το παλεύω άλλο και νομίζω πρέπει να την κόψω.γιαυτο μπήκα και εδώ και ψάχνοντας έπεσα στο redenyl. Το βασικό μου ερώτημα είναι τώρα που θα κόψω την μινοξιδιλη θα καταφέρει έστω το redenyl να μου κρατήσει τα αποτελέσματα κάπως γιατί όντως με τον αφρό μινοξιδιλης είχα αρκετά καλό αποτέλεσμα.ειμαι απελπισμένος,παρακαλώ πολύ για ουσιαστική βοήθεια οποίος μπορεί.ευχαριστω πολυ
 

vassia

New Member
καμια,η λυση στην τριχοπτωση ηταν εκει που δεν κοιταξαμε https://www.hairlossgr.com/threads/Γαλβανικο-ρευμα.8911/
το μελος ΝΙΚΟΣ που του αναφερω λεπτομερως την χρηση, μου ειπε σε πμ πως απο τοτε που ξεκινησε να το κανει σωστα σε 3 μερες σταματησε η τριχοπτωση του
Καλημέρα. Αυτό το δοκιμάσατε με το γαλβανικο ρεύμα? Έχει βοηθήσει?
 
Μπλουζα