Γαλβανικο ρευμα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
ιοντοσφεριση αν θυμαμαι καλα χρησημοποιουσε και το piloxll
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_2_9?url=search-alias%3Dbeauty&field-keywords=galvanic%20machine&sprefix=galvanic+%2Cbeauty%2C506 χρειαζομαστε τετοια συσκευη ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
ιοντοσφεριση αν θυμαμαι καλα χρησημοποιουσε και το piloxll
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_s...galvanic machine&sprefix=galvanic+,beauty,506 χρειαζομαστε τετοια συσκευη ?

μπορει να χρειαζομαστε και πιο φθηνη.
η δικη μου ειναι καθ οδον δεν ξερω απο αποτελεσματα ακομα,θα δειξει.
το σιγουρο ειναι οτι βοηθαει στην διεισδυση των ουσιων.
εμενα με ενδιαφερει σαν αυτονομη θεραπεια τι θα κανει
 
Τελευταία επεξεργασία:

dk1984

Member

dk1984

Member
kapa είπε:
dk1984 είπε:
ναι εχει καποια σχεση με αυτο που λεμε τωρα η τουλαχιστον να το προσεγγισουμε με καποιο τροπο

μπορουμε να το προσεγγισουμε με πεπτιδια χαλκου

η συσκευη που πηρες βλεπω εχει ρολλερ χωρις βελονες πιστευεις με βελονες θα ηταν καλυτερο ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
η συσκευη που πηρες βλεπω εχει ρολλερ χωρις βελονες πιστευεις με βελονες θα ηταν καλυτερο ?

δεν θα χρειαστουν βελονες.
το γαλβανικο ρευμα απο μονο του θα μπορουσε να δωσει επανεκφυση.
αν κανει στην πραξη αυτα που λεει το κειμενο http://www.beautymakeup.gr/tag/%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%81%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1/
Μαλακώνει το λίπος και το σμήγμα στην επιδερμίδα κάνοντας πιο εύκολη την αφαίρεση του
Διεγείρει τα νεύρα
Αυξάνει την τροφοδότηση του αίματος
Μαλακώνει τους ιστούς
 

pithikas

Well-Known Member
Με την ιοντοφορεση αν βαλεις ψευδαργυρο μπορεις να μειωσεις θεωρητικα την dht κατα 90% πολλες ουσιες δουλευουν για τα μαλλια το θεμα ειναι το μεσο που τα οδηγεις στο θυλακα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
ενδιαφερον, και θεωρεις οτι θα βγαλεις τριχες απο αυτο καππα?μακρι να πανε ολα καλα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
ενδιαφερον, και θεωρεις οτι θα βγαλεις τριχες απο αυτο καππα?μακρι να πανε ολα καλα..

εχοντας δοκιμασει σχεδον τα παντα εχω προσγειωμενες προσδοκιες.
δεν περιμενω θαυματα,ουτε τριχες.
αλλα αν μπορουσε να αντικαταστησει καποια λοσιον?
δινουμε 35 ευρω τον μηνα (υποθετικα το λεω) για γρασσα στο μαλλι.
η συσκευη κοστιζει 25 ευρω και στην χειροτερη θα βγαλει εναν χρονο
 

pithikas

Well-Known Member
θα την δοκιμασω κι εγω την θεραπεια, παντως σαν μηχανικος προσπαθω να την αποφυγω την ηλεκτρολυση στις κατασκευες μακαρι να δουλευει για τα μαλλια...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
pithikas είπε:
θα την δοκιμασω κι εγω την θεραπεια, παντως σαν μηχανικος προσπαθω να την αποφυγω την ηλεκτρολυση στις κατασκευες μακαρι να δουλευει για τα μαλλια...

ωραιος...
το πολυ πολυ να χασουμε λιγα ευρω.
αν και κατι μου λεει οτι θα δουλεψει.
θεωρητικα κανει αυτα που θελουμε,υπαρχει περιπτωση και για επανεκφυση εδω,μιλαω ακομα και για σκετη συσκευη χωρις λοσιον
 

pithikas

Well-Known Member
kapa είπε:
pithikas είπε:
θα την δοκιμασω κι εγω την θεραπεια, παντως σαν μηχανικος προσπαθω να την αποφυγω την ηλεκτρολυση στις κατασκευες μακαρι να δουλευει για τα μαλλια...

ωραιος...
το πολυ πολυ να χασουμε λιγα ευρω.
αν και κατι μου λεει οτι θα δουλεψει.
θεωρητικα κανει αυτα που θελουμε,υπαρχει περιπτωση και για επανεκφυση εδω,μιλαω ακομα και για σκετη συσκευη χωρις λοσιον

Oντως και αυτο δεν ειναι και ακριβο, εγω σκεφτομαι να το συνδυασω με zinc oxide κι ο θεος βοηθος...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
pithikas είπε:
Oντως και αυτο δεν ειναι και ακριβο, εγω σκεφτομαι να το συνδυασω με zinc oxide κι ο θεος βοηθος...
εγω ακομα το σκεφτομαι
ενα σεναριο folligen κορτιζονη να τερματισει σε 3 εβδομαδες το πολυ οτι εχει να δωσει και να αντικαταστησω την κορτιζονη με την συσκευη,ετσι και αλλιως θα κανει εναν μηνα να ερθει,δεν ειχε μεταφορικα εξοδα.
η ξεκιναω σκετη συσκευη και 2 μηνες μετα προσθετω folligen
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
μακροχρονια χριση παρενεργειες?

ακομα το ψαχνω γιαννη.
προσπαθω να βρω κατι επικινδυνο περα απο τους ερεθισμους,κνησμο,απολεπιση,τσουξιμο και μεταλικη γευση στο στομα.
http://faq.galleryofcosmeticsurgery.com/facial/side-effects-of-galvanic-facial.html
επισης στον αρνητικο πολο προκαλει αγγειοδιαστολη=επανεκφυση(αυτο που παλευει να κανει η μινοξιδιλη)

Στον αρνητικό πόλο έχουμε γαλακτωματοποίηση και απομάκρυνση των λιπαρών στοιχείων, διέγερση των αισθητικών νεύρων, μαλακότητα και καταστροφή των ιστών, διαστολή των αγγείων και, τέλος, αύξηση της ροής του αίματος.

http://www.mybeautynet.gr/reymata-g...herapeia-me-galvaniko-i-synehes-reyma-vasikes
καταστροφη των ιστων δεν εχω καταλαβει τι εννοει ο ποιητης


για οσους δεν εχουν κατανοησει τον τροπο δρασης της μινοξιδιλης ειναι αγγειοδιαστολη και μονο.
οσοι δοκιμασαν τα διαφορετικα μονοπατια που εμπλεκονται πολυ απλα δεν ειχαν επανεκφυση,κανενας ομως
 
Τελευταία επεξεργασία:

dk1984

Member
kapa οι συσκευες αυτες κανουν την ιδια δουλεια για αυτο που τις θελουμε ακομα και οι ποιο ακριβες.
ο pithikas eipe οτι με ιοντοσφαιριση ψευδαργυρου μειωνει την dht 90% ισχυει ?
 
Μπλουζα