Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

@ggelos

New Member
Αγαπητοί συνφορουμήτες 8). Μετά από σχεδον 6 μήνες χρήσης του καταπληκτικού, λογω αποτελεσμάτων, χαπιου πιστευω πως ήρθε η ώρα να το σταματησω για τους ακόλουθους λόγους.

1)Μικρότερος είχα προβλημα γυναικομαστιας πολυ ελαφρίας μορφής το οποιο με την πάροδο του χρόνου είχε υποχωρήσει, προφάνος μετα από 6 μήνες φινα επάνερχομαστε στα παλια, γμτ :-[

2) χαμήλοτερη λίμπιντο, και οχι πρωινές στύσεις εδώ κ καιρό. Τα οποια ευτυχώς 4-5 μερες που εχω να πάρω το χάπι έρχονται σιγά σιγα σε κανονικά επίπεδα ;D

3) πόνος μουδιασμα στους όρχεις σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Είναι γεγονός πως το χάπι σιγουρα δούλεψε στα μαλλία και σίγουρα το πιστευω για την αποτελεσματικότητα του, απλά καποιός πρεπει να ανηκεί στο μαμημενο 2% των SIDES και για κακή μου τυχη είμαι ένας από αυτούς, δεν μάσαμε ομως κατι θα βρω να κάνω. Το 2 κ3 παίζει να τα παλευα με μικροτερη δόση, το 1 ομως δεν νομίζω.

Τι να κάνω τώρα για DHT?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

ρίξ'το σε τοπική ντουτα,revivogen κτλ ::)
 

Teri

New Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

Ωραία, αν θέλεις καθαρό DHT blocker γιατί δεν πας στο Revivogen Scalp Therapy? Aπο τη στιγμή που βλέπεις ότι οργανικά "δεν τραβάς", καλύτερα για μένα να πήγαινες σε τοπικό και χωρίς sides επίπεδο.
 

st697

Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

@ggelos είπε:
Αγαπητοί συνφορουμήτες 8). Μετά από σχεδον 6 μήνες χρήσης του καταπληκτικού, λογω αποτελεσμάτων, χαπιου πιστευω πως ήρθε η ώρα να το σταματησω για τους ακόλουθους λόγους.

σου σταμάτησε την τριχόπτωση ή παρατήρησες και επανέκφυση μαλλιών?
 

@ggelos

New Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

Μου σταμάτησε τελείως την τριχοπτωση και εκανε τις τριχες πιο χοντρες κ δυνατες, τωρα για νεα τριχοφυια στο 6μηνο δεν είμαι και σιγουρος αλλα κομματακι δυσκολο μου φαίνεται.
Σπύρο k Τερι, ευχαριστημένοι από revivogen k double A?(το δευτερο προφανος για σπύρο)
 

Teri

New Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

@ggelos είπε:
Μου σταμάτησε τελείως την τριχοπτωση και εκανε τις τριχες πιο χοντρες κ δυνατες, τωρα για νεα τριχοφυια στο 6μηνο δεν είμαι και σιγουρος αλλα κομματακι δυσκολο μου φαίνεται.
Σπύρο k Τερι, ευχαριστημένοι από revivogen k double A?(το δευτερο προφανος για σπύρο)

Στο δεύτερο σου απαντάει ο Σπύρος. Για το πρωτο που με ρωτάς, ναι,ναι,ναι! (προς το παρόν 1,5 μήνα τώρα)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

είμαι ενθουσιασμένος με double A
- δεν λαδώνει(το βάζω πρωί και πάω δουλειά)
- δεν έχω sides(χρησιμοποιώ περίπου μισό καψάκι με αλόη καθημερινά)
- και επιτέλους σταθεροποιήθηκαν τρίχες-και όχι χνούδι-στους κροτάφους => http://img6.imageshack.us/img6/6382/98305415.jpg & http://img256.imageshack.us/img256/1026/10334850.jpg & http://img528.imageshack.us/img528/5931/82435242.jpg & http://img10.imageshack.us/img10/6196/34736789.jpg

μετά την διακοπή proscar και αρχή revivogen έχω τρομερό shedding,αλλά δεν πτοούμαι ;)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

μετά την διακοπή proscar και αρχή revivogen έχω τρομερό shedding,αλλά δεν πτοούμαι ;)[/color][/i][/b]
[/quote]
σπυρο ποσο καιρο επερνες φινα?
 

zax

New Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

spyros k agggelos 1μγ τη μερα ηταν η δοση που παιρνατε η λιγοτερ?
 

dim74

Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

εγω τωρα μπαινω στον 9 μηνα φιναστεριδης...δεν εχω δει κατι τρομερο.θα συνεχισω μεχρι να κλεισω χρονο.αν μεχρι τοτε δεν δω κατι αξιολογο(κατι τοσο καλο που να πω χαλαλι η οποιοι κινδυνοι...) θα την κοψω.ασχετο απο αυτο παντως. σε λιγες μερες θα αρχισω και revivogen...και το καλυτερο για μενα ειναι οποιος κοβει την φιναστεριδη αρκετο διαστημα πριν να εχει αρχισει τοπικα ενα διαλυμα τυπου revivogen.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

@ggelos είπε:
Αγαπητοί συνφορουμήτες 8). Μετά από σχεδον 6 μήνες χρήσης του καταπληκτικού, λογω αποτελεσμάτων, χαπιου πιστευω πως ήρθε η ώρα να το σταματησω για τους ακόλουθους λόγους.

1)Μικρότερος είχα προβλημα γυναικομαστιας πολυ ελαφρίας μορφής το οποιο με την πάροδο του χρόνου είχε υποχωρήσει, προφάνος μετα από 6 μήνες φινα επάνερχομαστε στα παλια, γμτ :-[

2) χαμήλοτερη λίμπιντο, και οχι πρωινές στύσεις εδώ κ καιρό. Τα οποια ευτυχώς 4-5 μερες που εχω να πάρω το χάπι έρχονται σιγά σιγα σε κανονικά επίπεδα ;D

3) πόνος μουδιασμα στους όρχεις σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Είναι γεγονός πως το χάπι σιγουρα δούλεψε στα μαλλία και σίγουρα το πιστευω για την αποτελεσματικότητα του, απλά καποιός πρεπει να ανηκεί στο μαμημενο 2% των SIDES και για κακή μου τυχη είμαι ένας από αυτούς, δεν μάσαμε ομως κατι θα βρω να κάνω. Το 2 κ3 παίζει να τα παλευα με μικροτερη δόση, το 1 ομως δεν νομίζω.

Τι να κάνω τώρα για DHT?

για τον πρωτο που λες αν δεν εχει καποιος προδιαθεση τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα

οταν υπαρχει προδιαθεση η καλυτερα ιστορικο καλο ειναι να αποφευγεται
δεν ξερω αν εχεις παρει καποια αποθεραπεια για αυτο σε τετοια προβληματα που παρουσιαζονται στους bodybuilders
πολλοι παιρνουν το χαπακι armidex η το πολυ πιο φτηνο και διαδεδομενο Nolxadex

για το δευτερο L αργινινη

για το τριτο δοκιμασε κατι τοπικο
 

tsakalos

New Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

εγω θα λεγα να δοκιμασεις 6 μηνες και το avodart γιατι σε πολλες περιπτωσεις ατομα που ειχαν παρενεργεις με το φιν δεν ειχαν με το ντουτ και αναποδα. η αλλοι μπορει να μην εχουν παρενεργειες με κανενα απο το 2 και αλλοι και με τα 2
 

dim74

Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

εγω στου 8,5 μηνες φιναστεριδης δε νεχω δει παρενεργεια καμια αλλα και τιποτα αξιολογο στα μαλλια μου...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

dim οπως λενε και αυτοι που το βγαζουν πουλαν το Propecia αν δεν σου κανει δουλεια σε 1 χρονο τοτε

σου προτεινουν να το σταματησεις
 

dim74

Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

αυτο θα κανω...και η θα δοκιμασω και το avodart(θα το σκεφτω πολυ γιατι φοβαμαι...)η θα παω μονο σε τοπικα....
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

γύρισε 'το σε τοπική ντουτα - ήδη έχεις στην spiro,κάνε και double A
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

εμενα φιλε η φινα δουλεψε απο το πρωτο μηνα λιγοστεψαν οι τριχες που εχανα στο μπανιο σε μεγαλο βαθμο αλλα το προβλημα με τη λιμπιντο υφισταται.τον απριλιο συμπληρωσα 2 χρονια στη φινα
επισης φοβαμαι να προσθεσω τοπικα ντουτα και σπιρο μηπως και μεγαλωσει το προβλημα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποφάσισα να σταματήσω τη φιναστερίδη.

Georgex6 είπε:
..αλλα το προβλημα με τη λιμπιντο υφισταται.τον απριλιο συμπληρωσα 2 χρονια στη φινα
επισης φοβαμαι να προσθεσω τοπικα ντουτα και σπιρο μηπως και μεγαλωσει το προβλημα
γιατί δεν χρησιμοποιείς παράλληλα L-Arginin;!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα