Απορία για Μεταμόσχευση & Κάπνισμα

vlafo

Well-Known Member
Και εμένα ήταν κατηγορηματικοί άντε έναν ελληνικό,αλλά ένα εσπρεσάκι μου το προσφέρανε δεν έβλαπτε όπως με καθησύχασαν.
Αλλιώς χωρίς καφέ μέσα δεν έμπαινα για χειρουργείο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Περασμένα ξεχασμένα :)
Ενα φρεντο εσπρέσο το ήθελα τωρα
Έστω και με το χιόνι !

Η καφεΐνη απαγορεύεται για την αναισθησία. Είναι Στάνταρντ οδηγία για όλες τις επεμβάσεις που δίνεται αναισθησία.
 

Georgie

Well-Known Member
Η καφεΐνη απαγορεύεται για την αναισθησία. Είναι Στάνταρντ οδηγία για όλες τις επεμβάσεις που δίνεται αναισθησία.
Φίλε μου το είπαν όπως και ασπιρίνη
Το ξέχασα όμως ,πρωι πρωι .
Μπήκα να πάρω ενα πρωινό και το κορίτσι που έκανε καφε δεν ηταν για να το αγνοείς .
Πως να έλεγα καλημέρα ?
Δε χάνονται τέτοια , όλα κι όλα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε μου το είπαν όπως και ασπιρίνη
Το ξέχασα όμως ,πρωι πρωι .
Μπήκα να πάρω ενα πρωινό και το κορίτσι που έκανε καφε δεν ηταν για να το αγνοείς .
Πως να έλεγα καλημέρα ?
Δε χάνονται τέτοια , όλα κι όλα .

No problem. Απλά το γράφουμε για να μην το ξεχάσουν οι επόμενοι που διαβάζουν και δεν θα έχουν τέτοια διλήμματα.
 

tol

Well-Known Member
Φίλε μου το είπαν όπως και ασπιρίνη
Το ξέχασα όμως ,πρωι πρωι .
Μπήκα να πάρω ενα πρωινό και το κορίτσι που έκανε καφε δεν ηταν για να το αγνοείς .
Πως να έλεγα καλημέρα ?
Δε χάνονται τέτοια , όλα κι όλα .

Βρε αρχιψευταρα ( :p :D), θελεις να μας πεισεις οτι μετα την επεμβαση στον Βεκρη, το βραδυ της ιδιας μερας, βγηκες ραντεβουδακι με το κοριτσακι του Βενετη, το οποιο φλερταρες το πρωι αγοραζοντας τυροπιτα και καφε;

Ποιον δουλευεις; Σε τα μας; Ασε τα ψοφια. o_O;)

Φανταζομαι, φιλαρακι Γιωργο, αν ανευ μαλλιου δεν εχανες ευκαιρια για φλερτ, τι θα γινεται τωρα που απεκτησες χωριστρα!!! Θα την πεφτεις σε ολο τον Σκανδιναβικο γυναικειο πληθυσμο!!! :cool:

Και εις ανωτερα...

ΥΓ Οπου "ανωτερα", δες λεξικο στο λημμα "Σπαλιαρας".
 

Georgie

Well-Known Member
No problem. Απλά το γράφουμε για να μην το ξεχάσουν οι επόμενοι που διαβάζουν και δεν θα έχουν τέτοια διλήμματα.
Εκει που φρικάρα ηταν οταν είδα το πιατάκι με τα χάπια
Τόσα μαζεμένα δεν εχω πιει ποτε στη ζωη μου .
Πάντως εδω που τα λεμε με το ηρεμιστικό που δίνουν
Και 5 καφέδες να έπινα ήρεμος θα ημουν .
Βρε αρχιψευταρα ( :p :D), θελεις να μας πεισεις οτι μετα την επεμβαση στον Βεκρη, το βραδυ της ιδιας μερας, βγηκες ραντεβουδακι με το κοριτσακι του Βενετη, το οποιο φλερταρες το πρωι αγοραζοντας τυροπιτα και καφε;

Ποιον δουλευεις; Σε τα μας; Ασε τα ψοφια. o_O;)

Φανταζομαι, φιλαρακι Γιωργο, αν ανευ μαλλιου δεν εχανες ευκαιρια για φλερτ, τι θα γινεται τωρα που απεκτησες χωριστρα!!! Θα την πεφτεις σε ολο τον Σκανδιναβικο γυναικειο πληθυσμο!!! :cool:

Και εις ανωτερα...

ΥΓ Οπου "ανωτερα", δες λεξικο στο λημμα "Σπαλιαρας".
Μπα , οταν βγήκα φίλε Tol με πήρε ταρίφας για το σπίτι.
3 μερες μεσα σχεδόν, και μετα πίσω Ιρλανδία .

Εχω χαλαρώσει λογω μέτρων η αλήθεια ειναι .
Ειναι και όλες με τις φόρμες και ειναι σα να ζω σε Ολυμπιακο χωριο .
Δραμα .
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όλα αυτά είναι θεωρητικά, ναι ίσως επηρεάσουν. Αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι επηρεάζουν παρόλο που τα τηρώ όσον αφορά το αλκοόλ γιατί δεν καπνίζω έτσι και αλλιώς.
Φίλος μου που έκανε μεταμόσχευση προς Κολωνάκι μεριά, θυμάμαι μου είχε πει ότι έπινε ουίσκι την ώρα της FUT. :p

Kαι κάποιοι άλλοι φραπέ με 3 καλαμάκια κολλημένα την ώρα τις επέμβασης...sorry!!! :p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και κάποιες άλλες οδηγίες μετά την μεταμόσχευση που βρήκα σε χαρτί όταν έκανα το 2012.

150362962_786568552217821_2476540801564859412_n.jpg
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε John
Οι μετεγχειρητικές οδηγίες,είναι πάντα αυστηρές και πολύ συγκεκριμένες.
Αυτό άλλωστε συμβαίνει και στα περισσότερα πράγματα,αν πάρεις ένα αυτοκίνητο για το ταμπλό σου έχει ανάλυση 15 σελίδες όταν η ουσία είναι μόνο 1 σελίδα.
Αυτό που θέλω να πω είναι πως πρέπει να αντιλαμβανόμαστε τι ακριβώς συμβαίνει και γιατί τα γράφουν με τόση επιμέλεια.
Π.χ λέει ότι δεν κάνει να αγγίζουμε τα g.
Δεν υπάρχει κάποιος φόβος να φύγουν απλά για να μην δημιουργηθεί κάποια μόλυνση από τα χέρια για αυτό το αναφέρει.
Εγώ τα ρώτησα όλα αναλυτικότατα και μου ήταν πολύ ξεκάθαρα όλα.
Ειδικά μόλις ηρέμησα.
 

Theodor

Member
Η καφεΐνη απαγορεύεται για την αναισθησία. Είναι Στάνταρντ οδηγία για όλες τις επεμβάσεις που δίνεται αναισθησία.
Αυτό ακριβώς. Διότι τα αναισθητικά η τα λεγόμενα drugs προκαλούν υπνηλία.
Οπότε φανταστείτε κάποιον να κατεβάσει fredo espresso σκέτο πριν την ΜΜ με μέγιστη τονωτική δράση της καφείνης.
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς. Διότι τα αναισθητικά η τα λεγόμενα drugs προκαλούν υπνηλία.
Οπότε φανταστείτε κάποιον να κατεβάσει fredo espresso σκέτο πριν την ΜΜ με μέγιστη τονωτική δράση της καφείνης.
Εγω τον υπνάκο μου τον πήρα πάντως .
 

tol

Well-Known Member
Εγω τον υπνάκο μου τον πήρα πάντως .
Μαλλον, φιλε Γιωργο, ηταν ελαφρυς ο καφες της κοπελιτσας του Βενετη και δε σε επιασε! !! ;)

Πιθανον να την ονειρευτηκες κιολας στο κρεβατι του πονου που βρισκοσουν!!! :D
 

Karilos

New Member
Παιδιά πάνω σε αυτά που λέτε έχω κάποιες σημαντικές ερωτήσεις αν μπορείτε να με ξεαγχωσετε θα σας είμαι ευγνώμων.... λοιπον έκανα fue πριν 9 μέρες,θέλω να Μ πείτε αν τα λαθοι που έκανα επηρεάσουν το αποτέλεσμα.1 στα διαλλειματα κάπνιζα.2 το τσιγάρο το ελατωσα μόνο της 2 πρώτες μέρες.3 είχα σεξουαλική επαφή μιαλμε τώρα ψιλοπραγμτα ένα λεπτό έτσι την επόμενη ακριβώς μέρα.4 σήκωσα βάρος ένα μωρό 10κιλα.5το νερό που χρησιμοποιούσα ήταν προς το κρύο...ελπίζω όλα αυτά που σκέφτομαι απλά να είναι ανασφάλειες και να λεω βλακείες.απλα έχω αγχωθρι παρά πολύ.α βγήκα και στον ήλιο 2 3 λεπτά ξεχάστηκα
 
Μπλουζα