Αξίζει μια προσπάθεια?

dimitris50423

Well-Known Member
Στα εξηγώ ωραία, γιατί δεν ακούς? Μάθε μπαλίτσα τόσο καιρό είσαι εδώ μέσα, κρίμα είναι.

cvial γιατι να μην κανουν ολοι αυτοι αν η μεθοδος αυτη θα μπορουσε να ειναι οπλο στη φαρετρα τους και οχι μια μεθοδος που εχει ξεπεραστει?
Ο Μαρας της hdc γιατι δεν κανει πλεον? ο Γεωργιου γιατι δεν κανει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cvial γιατι να μην κανουν ολοι αυτοι αν η μεθοδος αυτη θα μπορουσε να ειναι οπλο στη φαρετρα τους και οχι μια μεθοδος που εχει ξεπεραστει?
Ο Μαρας της hdc γιατι δεν κανει πλεον? ο Γεωργιου γιατι δεν κανει?

Θα σου πω γιατί δεν την κάνει η Advanced που είναι και η ειδικότητά σου. Γιατί αντί για απόλυτα ελεγχόμενες νοσηλεύτριες (και όποιος κατάλαβε κατάλαβε) θα χρειαζόταν να έχει γιατρούς, γιατί FUT χωρίς γιατρό και σοβαρή εγκατάσταση δεν γίνεται. Γιατροί και FUT σημαίνει μεγαλύτερο κοστολόγιο και εν δυνάμει ανταγωνιστές σε μερικά χρονάκια (το κυριότερο). FUE σημαίνει πώληση από τα αποδυτήρια χωρίς κόπο ( ο πελάτης καταπίνει αμάσητο το "άνευ ουλής") , χειρουργεία με ελάχιστο κόστος και προσωπικό που το παίρνεις από το "πανέρι". Killing combination.

Για να μην το κουράζουμε, δεν είναι δικά μου λόγια αυτά που είπα αλλά μεγαλογιατρών στο χώρο των μεταμοσχεύσεων στο Balux στο workshop της Αθήνας μετά το 3o ποτό. Τουλάχιστον οι περισσότεροι από αυτούς επιμένουν για φίνα όταν κάνουν FUE only και έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους. Οι άλλοι όμως?
 
Τελευταία επεξεργασία:

beatshooter

New Member
Aυτο που λετε διαφοροι "θελω 1) φθηνα, 2) να γινει καλη δουλεια 3) αλλα δε θελω Τουρκια" μου θυμιζει τη φραση "Θελω να με βγαλουν απο τα σκ@τ@ αλλα να με πλυνουν κιολας".
Να σαι καλά αδερφέ, ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Θα σου πω γιατί δεν την κάνει η Advanced που είναι και η ειδικότητά σου. Γιατί αντί για απόλυτα ελεγχόμενα νοσηλεύτριες (και όποιος κατάλαβε κατάλαβε) θα χρειαζόταν να έχει γιατρούς, γιατί FUT χωρίς γιατρό και σοβαρή εγκατάσταση δεν γίνεται. Γιατροί και FUT σημαίνει μεγαλύτερο κοστολόγιο και εν δυνάμει ανταγωνιστές σε μερικά χρονάκια (το κυριότερο). FUE σημαίνει πώληση από τα αποδυτήρια χωρίς κόπο ( ο πελάτης καταπίνει αμάσητο το "άνευ ουλής") , χειρουργεία με ελάχιστο κόστος και προσωπικό που το παίρνεις από το "πανέρι". Killing combination.

Για να μην το κουράζουμε, δεν είναι δικά μου λόγια αυτά που είπα αλλά μεγαλογιατρών στο χώρο των μεταμοσχεύσεων στο Balux στο workshop της Αθήνας μετά το 3o ποτό. Τουλάχιστον οι περισσότεροι από αυτούς επιμένουν για φίνα όταν κάνουν FUE only και έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους. Οι άλλοι όμως?
Ναι το ξέρω ότι στριπ ή fut χρειάζεται γιατρό και αναισθησιολογο να προσθέσω κανονικά αλλά όλες αυτές οι πληροφορίες δεν μου κάνουν την τεχνική αυτή να φαίνεται καλύτερη λόγω όλων αυτών που είπα. Και οι γιατροί που είπα επίσης δεν την χρησιμοποιούν.
Δεν θα το συζητήσω περισσότερο αυτή είναι η δική μου άποψη ο καθένας μπορεί να έχει διαφορετική.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι το ξέρω ότι στριπ ή fut χρειάζεται γιατρό και αναισθησιολογο να προσθέσω κανονικά αλλά όλες αυτές οι πληροφορίες δεν μου κάνουν την τεχνική αυτή να φαίνεται καλύτερη λόγω όλων αυτών που είπα. Και οι γιατροί που είπα επίσης δεν την χρησιμοποιούν.
Δεν θα το συζητήσω περισσότερο αυτή είναι η δική μου άποψη ο καθένας μπορεί να έχει διαφορετική.

Δεν είπα καλύτερη, είπα ιατρικά πολυπλοκότερη με ότι αυτό συνεπάγεται για την επιχείρηση. Δεν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο. Υπάρχει δόκιμο ή μη.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρε, την Τουρκια την εχετε ισοπεδωσει (εχω δει και το βιντεο σας παλαιοτερα). ΝΑΙ, κατα 90% ειναι οπως τα λετε για κλινικες αρπα-κολλα και ανελεητη μπιζνα, αλλα αναμεσα τους υπαρχουν και κλινικες τοπ επιπεδου και πολλες καλες δευτερης γραμμης. Απλα θελει προσωπικη ερευνα και μια καλη παιδεια (πχ να ξερεις τι εστι διαχειριση δοτριας).

Το 90% που λέτε ειναι λάθος νούμερο, λυπάμαι.
Γνωριζω προσωπικά όλους τους Τούρκους ιατρούς μέλη της ISHRS, είμαστε φίλοι, ειμαι επίτημος καλεσμενος τους και εκπαιδευτης σε συνεδριά τους κάθε χρονο, και όποτε πάω με έχουν σαν βασιλιά.
Κάθε βραδυ με βγαζουν έξω στα καλύτερα μαγαζια!
Απίστευτη φιλοξενία και σεβασμο για τους Έλληνες.
Πρόσφατα, που εφτιαξαν την Τουρκική Εταιρεία Μεταμόσχευση Μαλλιων, μου ζητησαν να ειμαι ισόβιο επιτημο μέλος στα πλαίσια και της Ελληνο-Τουκικής φιλίας.

Υπάρχουν >1000 "κλινικές" ΜΟΝΟ στην Κωνσταντινούπολη.
Οι ιατροί -μέλη της ISHRS ειναι ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ!!!
ΜΟΝΟ εκεί χειρουργούν οι ίδιοι οι ιατροί.
Εγω ΜΟΝΟΝ εκεί θα πήγαινα, δεν με νοιάζει τι αποτελεσματα ποσταρει ο Koray, εγω θέλω το ιατρο ΜΟΥ!
Και νομίζω πως το κριτηριο ενος ιατρού ως ασθενής ειναι πιο σωστο από του μη-ιατρού.
ΑΡΑ, το πιο ακριβές ποσοστό ειναι ειναι 1%.
ΔΗΛΑΔΗ, βαλε σε ενα τσουβάλι 99 φιδια και ένα χελι.
Και βαλε το χερι σου μεσα και να πιασεις το χέλι.
Συγνωμη, αλλα θα προειδοποιήσω τον ανιδεο σαν να μην υπάρχει καν χελι, διότι οι πιθανότητες ειναι ελάχιστες,
και επειδή αυτοι οι 13 ιατροι ειναι και σοβαροι και χρεωνουν πιο ακριβα από τους απατεώνες, ο μεσος πελατης της τουρκιας δεν τους "βλεπει" καν, οπότε οι πιθανοτητες μηδενιζονται στην πραγματικότητα.
 

Συνημμένα

  • 2d6b3d19-0840-48c6-8759-97f108919eb8.JPG
    2d6b3d19-0840-48c6-8759-97f108919eb8.JPG
    145.8 KB · Προβολές: 66
  • IMG_1804.jpg
    IMG_1804.jpg
    680.3 KB · Προβολές: 57
  • IMG_1793.jpg
    IMG_1793.jpg
    519 KB · Προβολές: 55
  • IMG_2018.jpg
    IMG_2018.jpg
    513.2 KB · Προβολές: 56
  • e4cd6c6f-5558-454a-b3fc-50ea36be56c1.JPG
    e4cd6c6f-5558-454a-b3fc-50ea36be56c1.JPG
    132.4 KB · Προβολές: 60
  • IMG_1936.jpg
    IMG_1936.jpg
    709.1 KB · Προβολές: 57
  • 2e18b7d4-3b2e-4f45-957d-ac9db58631b4.JPG
    2e18b7d4-3b2e-4f45-957d-ac9db58631b4.JPG
    373.8 KB · Προβολές: 62
  • IMG_1774.jpg
    IMG_1774.jpg
    521.7 KB · Προβολές: 49
  • 131ae0b1-c6c7-49ce-a0e7-287351ef841c.JPG
    131ae0b1-c6c7-49ce-a0e7-287351ef841c.JPG
    422.5 KB · Προβολές: 53
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ θα έβαζα και άλλους 5-6 αξιόλογους που δεν υπάρχουν για διάφορους λόγους (όχι πάντως ουσίας) στην επίσημη λίστα της ISHRS. Πάντως όντως το νούμερο δεν είναι πάνω από 20-25 κλινικές και οι οποίες σε καμία περίπτωση δεν προσφέρουν τιμές "χώμα".
 
  • Like
Reactions: spi

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Θα διαφωνισω cvial. απλα η μεθοδος στριπ ειναι απαρχαιωμενη εφοσον υπαρχει η fue. o Γεωργιου δεν κανει η HDC δεν κανει, η dhi δεν κανει, η Advanced δεν κανει, και αν παμε και σε μεγαλυτερα ονοματα εξωτερικου επισης δεν κανουν. εχουν μεινει και καποιοι που κανουν και ειναι ονοματα στο εξωτερικο αλλα ειναι μετρημενοι στο ενα χερι.
επισης μελη οπως ο panos που ειναι τοσο διαβασμενα στο θεμα των μεταμοσχευσεων και γνωριζουν τοσα πραγματα γυρω απο αυτο το καταλαβαινω να εχουν ενα δικο τους πλανο που μπορει να περιλαμβανει και στριπ. Αυτο δεν λεει τιποτα για την ιδια τη μεθοδο.


Μιας και γραψατε πριν οτι το 99,98% δεν ειναι ιατροι και ο καθενας έχει την ΑΠΟΨΗ του, αναρωτιέμαι, ποιο ειναι το ζητούμενο.
Να λέει καποιος την αποψη του μεχρι τελευαταιας ρανιδος του αιματος του ή να ΜΑΘΕΙ εδω μέσα?
Εγω μπορώ να βοηθησω να απαντηθούν πολλα θέματα που δεν έχετ εαπαντησεις μέχρι τωρα.
Αλλα, ΔΕΝ μπορώ να βοηθησω οταν υπάρχει ΑΤΖΕΝΤΑ!

Αν θέλετε αν υποστηριζετε μια ΜΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ αποψη για μια χειρουργική τεχνική που δεν έχετε ιδεα, μιας και δεν ειστε χειρουργος, ειναι δικαιωμα σας.
Αν θελετε, μαλιστα, να χρωματιζετε την απλοϊκή σας άποψη με επιθετα που παραπέμπουν σε ...μοντελα κινητων (απαρχαιωμένη), ελλείψει άλλων επιχειρηματων, πάλι δικαιωμα σας.
Αν θέλετε να υποστηριξετε το ...επιχειρημα σας με κριτηριο τη ΔΗΜΟΦΙΛΙΑ της τεχνικής σε κλινικές-franchise Εξωτερικού ή Ελλάδος, αυτο και αν ειναι δικαιωμα σας, αν και νομίζω οτι για ένα σκεπτομενο άνθρωπο το να ξερει πως οι κλινικές που χειρουργουν ΜΗ-ΙΑΤΡΟΙ ή ανειδικευτοι ιατροί εν αναμονη ειδικότητας ή στρατιωτική θητειας χρησιμοποιεί ΜΟΝΟ τη μια τεχνικη, ΜΟΝΟΝ ΥΠΟΠΤΟ μπορει να το θεωρησει!

ΑΛΛΑ,
εχετε ΑΠΟΛΥΤΑ αδικο σε αυτα που λέτε όσον αφορα ποιοι ιατροι χρησιμοποιούν FUT.
Τους γνωριζω ΟΛΟΥΣ, προσωπικά και ΟΛΟΙ προτιμούν το FUT σε περιστικά που χρειάζονται LIFETIME >3000 grafts. (δλδ>80% των ασθενών μας)

Δεν θα αναρτησω πάλι στοιχεια (υπάρχουν σε άλλο thread), δεν ειμαι σε επιστημονικό πάνελ, εσεις έχετε ΓΝΩΜΗ εγω εχω ΓΝΩΣΗ.
Παραμένει λιγο ...περιεργο το γεγονος οτι ειστε ο ΜΟΝΟΣ που έχω δει να ΕΠΙΤΙΘΕΤΑΙ στην FUT με τόσο μένος.
Οι περισσοτεροι εδω μέσα έχουν υποβληθει σε FUE αλλα τοσο ΑΠΟΛΥΤΗ, ΙΣΧΥΡΗ, ΑΡΝΗΤΙΚΗ και ΕΜΜΟΝΙΚΗ ΑΠΟΨΗ (άποψη ειναι, όχι γνωση) σε μια χειρουργική τεχνικη για την οποία δεν έχετε ΙΔΕΑ (ευγενικά το λέω, δεν ειστε ιατρος προφανως!) δεν έχω δει κανέναν να έχει.

Πως το εξηγείτε?
 

Harris_G

Well-Known Member
Ο Koray κανει το πλανο/σχεδιασμο και τις οπες, απλα δε κανει την εξαγωγη. Τι εννοειτε εγω θελω τον ιατρο μου; Και εσεις με εξαιρεση την εξαγωγη (η οποια ομως ειναι motorized και οχι manual οπως της Asmed) στα ιδια steps εμπλεκεστε (με βαση τα βιντεο σας που εχω δει).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Koray κανει το πλανο/σχεδιασμο και τις οπες, απλα δε κανει την εξαγωγη. Τι εννοειτε εγω θελω τον ιατρο μου; Και εσεις με εξαιρεση την εξαγωγη (η οποια ομως ειναι motorized και οχι manual οπως της Asmed) στα ιδια steps εμπλεκεστε (με βαση τα βιντεο σας που εχω δει).

Τώρα τελευταία (με την νέα κλινική) δεν είμαι σίγουρος και για τις οπές σε όλα τα περιστατικά (ο ίδιος). Πιθανώς να χρησιμοποιεί και άλλους νέους γιατρούς (?). Στην παλιά κλινική ίσχυε πάντως αυτό που λες. Όπως και να έχει είτε είναι είτε όχι στην λίστα του ISHRS (μην ξεχνάμε ότι πολλές φορές υπάρχουν και άλλοι λόγοι πίσω από αυτές τις λίστες) είναι μια κλινική παγκόσμιας κλάσης που παράγει ποιοτικά αποτελέσματα και για αυτό έχουμε εδώ στο φόρουμ ίδιαν πείρα με αρκετά περιστατικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Θα διαφωνισω cvial. απλα η μεθοδος στριπ ειναι απαρχαιωμενη εφοσον υπαρχει η fue. o Γεωργιου δεν κανει η HDC δεν κανει, η dhi δεν κανει, η Advanced δεν κανει, και αν παμε και σε μεγαλυτερα ονοματα εξωτερικου επισης δεν κανουν. εχουν μεινει και καποιοι που κανουν και ειναι ονοματα στο εξωτερικο αλλα ειναι μετρημενοι στο ενα χερι.
επισης μελη οπως ο panos που ειναι τοσο διαβασμενα στο θεμα των μεταμοσχευσεων και γνωριζουν τοσα πραγματα γυρω απο αυτο το καταλαβαινω να εχουν ενα δικο τους πλανο που μπορει να περιλαμβανει και στριπ. Αυτο δεν λεει τιποτα για την ιδια τη μεθοδο.
Ρε συ σου βαζει 1-2-3 επιχειρηματα και εσυ λες ειναι απαρχαιωμενη γιατι ετσι. Καταλαβαινεις οτι δεν δουλευει ο διαλογος με αυτον τον τροπο.
 

Harris_G

Well-Known Member
Τώρα τελευταία (με την νέα κλινική) δεν είμαι σίγουρος και για τις οπές σε όλα τα περιστατικά (ο ίδιος). Πιθανώς να χρησιμοποιεί και άλλους νέους γιατρούς (?). Στην παλιά κλινική ίσχυε πάντως αυτό που λες. Όπως και να έχει είτε είναι είτε όχι στην λίστα του ISHRS (μην ξεχνάμε ότι πολλές φορές υπάρχουν και άλλοι λόγοι πίσω από αυτές τις λίστες) είναι μια κλινική παγκόσμιας κλάσης που παράγει ποιοτικά αποτελέσματα και για αυτό έχουμε εδώ στο φόρουμ ίδιαν πείρα με αρκετά περιστατικά.
Ετσι ειναι πλεον (κακως βεβαια σουπερμαρκετιζει) αλλα απ'οσο ξερω στο ξεκαθαριζει και φυσικα για τις διαφορες στην τιμη. Τεσπα ειναι και αλλοι και πιθανως ποιοτικοτεροι πχ Keser,Kaan εγω εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι η Τουρκικες κλινικες δεν ειναι ολες του επιπεδου 2000e all inclusive + doner+baklava.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Ετσι ειναι πλεον (κακως βεβαια σουπερμαρκετιζει) αλλα απ'οσο ξερω στο ξεκαθαριζει και φυσικα για τις διαφορες στην τιμη. Τεσπα ειναι και αλλοι και πιθανως ποιοτικοτεροι πχ Keser,Kaan εγω εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι η Τουρκικες κλινικες δεν ειναι ολες του επιπεδου 2000e all inclusive + doner+baklava.
Δεν ειναι ολες, εχετε δικιο.
Σας απαντησα αναλυτικα, σας εδωσα και ντοκουμενατ οτι συμπαθω τους Τουρκους συναδελφους και αυτοι εμενα.
Αρα, ας πουμε 20 (ΕΙΚΟΣΙ) στις 1000 (χιλιες) για να ικανοποιηθούν όλοι.
2%.

Όταν ομως βγάλεις ενα βιντεο που μιλας σε ΝΕΟΥΣ ανδρες και τους πεις εχεις 2% πιθανοτητα να πετυχεις καλο ιατρο στην Τουρκία, ξερεετε τι θα συμβει?
Θα το δει ως ΠΡΟΚΛΗΣΗ, θα σου πει "Hold my beer" και θα παει στην φθηνοτερη κλινική για να αποδειξει στον εαυτο και στους άλλους ποσο μαγκας ειναι!
Οπότε προτιμω να "αδικησω" τους 20 συναδελφους για να γλιτωσω τον κοσμο από τους 980 αγυρτες.
Οσοι ενδιαφερονται μπορει να μπουν στο φορουμ και να τους κατευθυνετε εσεις πιο συγκεκριμένα που να πανε στην Τουρκια.
 

beatshooter

New Member
Εισαι μια πολύ απαιτητική περίπτωση και θέλεις εξαιρετικά έμπειρο ιατρο να σε αναλάβει για να έχεις το αποτέλεσμα που θα σε ικανοποιήσει.
θα πρέπει πασει θυσία να αποφύγεις οποιαδήποτε κλινική στην οποία δεν θα σε χειρουργησει ΙΑΤΡΟΣ διότι οι πιθανοτητες να σου
αδειασουν ανεπανορθωτα τη δότρια ειναι τεραστιες αν ο/η ιατρός δεν ειναι πολύ έμπειρος/η και , πιστεψε με, θα ΘΕΣ μετα να αναζητησεις ευθυνες και να μην κυνηγας την καθε νοσηλευτρια που θα σου πουν οτι έχει φυγει και δεν έχουν στοιχεια, και τα έφαγε ο σκύλος ή καηκε ο σκληρος και άλλα τετοια που λεγονται σε οποιον αναζητα ευθύνες για απαραδεκτες επεμβάσεις.
Αρα, θα σου προτεινα να αγνοήσεις οποιαδήποτε προτροπή για κλινικές τουρκιας και για οποιαδήποτε κλινική στην οποία εκτελείται ΟΛΗ η διαδικάσια από ....minions. (έχω αναλογω βιντεο στο youtube, https://www.youtube.com/watch?v=2yzumLMHh2M)

Επίσης, ποσταρω παρακάτω 2 περιστατικά της προηγουμενης εβδομαδας που ήρθαν με κατεστραμενη δότρια, ενα από κλινική της Ελλάδας και ένα από Τουρκια. Αξιζει να δει κανεις ειδικα στο περιστικό από τουρκία πόσο αφυσικη εναι η φυτρωση, τυπική δουλεια μη-ιατρού, με απιστευτα αφυσικο σχεδιασμο και μοσχευματα που φυτρωνουν οπως να 'ναι.
Αυτά ειναι τα αποτελέσματα που θα πάρεις από αυτες τις κλινικές.
Μπορει κάποιοι να ποσταρουν στοχευμενα περιστατικα που έτυχε να πετυχουν (διότι όταν χειορυργει η νοσηλευτριούλα ετων 22-26, μόνο να τύχει μπορεί καλό περιστατικό) αλλά επιτέλους, εδω μέσα, θα δείτε από έδω και πέρα και την ΑΛΛΗ πλευρα του νομίσματος, το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΙΩΠΗΛΟ αριθμο περιστατικών που ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΝΤΑΙ!
Αλλα εγω τους βλέπω καθημερινα στο ιατρειο μου!

Η πιο σωστη συμβουλη ειναι από τον @CVIAL.
MHN διαλέξεις με κριτηριο τα λεφτα.
Λεφτα θα ξαναβγάλεις, νέος άντρας εισαι, αυτη ειναι η δουλεια σου!
Τριχοθυλάκια που θα καταστραφούν ή που θα φυτευτούν λάθος ΔΕΝ θα ξαναβγάλεισ.
Κριτηριο πρεπει να ειναι "Ποιος ,μπορει να μου επενδυσει την περιουσια μου καλύτερα διότι αυτη έχω και όχι άλλη!".
Σιγουρα όχι τα Τουρκικα ή τα Ελληνικά minions.

Καλημέρα γιατρέ,σε ευχαριστώ για την απάντηση. Με βάση τις φωτογραφίες γίνεται να μου πεις τι χρειάζεται (πόσες συνεδρίες,πόσα τριχοθυλάκια κτλ και κόστος) ;; Εάν ναι στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα.
 

platanos

Well-Known Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης στην Ελλαδα ποιο ειναι το αντιστοιχο ratio κατα τη γνωμη σας; Αξιολογη κλινικη/ σφαγειο
Πιστεύω οτι μπορώ να βρω τον αριθμητή του κλάσματος (και αυτό όχι αυστηρά). Για μένα είναι ο αριθμός 3. Τώρα ο παρανομαστής μεγαλώνει συνέχεια οπότε το ratio μικραίνει καθότι ο αριθμητής έχει κολλήσει στο 3 (πάντα για μένα) προ πολλού. Θα με ενδιέφερε και μένα όμως η α΄ποψη του γιατρού.
 

Harris_G

Well-Known Member
Πιστεύω οτι μπορώ να βρω τον αριθμητή του κλάσματος (και αυτό όχι αυστηρά). Για μένα είναι ο αριθμός 3. Τώρα ο παρανομαστής μεγαλώνει συνέχεια οπότε το ratio μικραίνει καθότι ο αριθμητής έχει κολλήσει στο 3 (πάντα για μένα) προ πολλού. Θα με ενδιέφερε και μένα όμως η α΄ποψη του γιατρού.
Παιζει να μαστε χειροτεροι απο Τουρκια γιαυτο ρωτησα o_O
 
Μπλουζα