Αξίζει μια προσπάθεια?

beatshooter

New Member
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα! Είμαι στα 32 με το πρόβλημα να έχει γίνει πιο έντονο εδώ και 3χρονια. Υπάρχει μεγάλο θέμα κληρονομικό απ' την πλευρά της μητέρας μου. Συγγενής μου έκανε πρόσφατα μμ στην dhi και έτσι μου μπήκαν ιδέες. Παραθέτω φωτογραφίες, ελπίζω να είναι από καλές λήψεις ώστε να Μ πείτε την γνώμη σας. Επίσης γίνεται να υπολογιστεί πάνω κάτω και το κόστος?(Το μπάτζετ είναι γύρω στα 3000€). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Συνημμένα

  • IMG_20200626_164128.jpg
    IMG_20200626_164128.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 77
  • IMG_20200626_164010.jpg
    IMG_20200626_164010.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 82
  • IMG_20200626_164227.jpg
    IMG_20200626_164227.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 78
  • IMG_20200628_232603.jpg
    IMG_20200628_232603.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 72

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TiEisai

Member
Φίλε πας καρφωτός για 7αρι, η δότρια φενεται αρκετα πυκνή πάντως. Με 3Κ δεν πιστεύω ότι θα βρεις κάτι, θέλεις τουλαχιστον 2 μμ. Κάνε μια μετρηση στη δότρια για αρχη να δεις άμα βγαινουν τα κουκιά και μετά κανονίζεις μπατζετ
 

Georgie

Well-Known Member
Συμφωνώ με τον @TiEisai
Η δοτρια αν και μεγάλο Norwood για την ηλικια σου φαίνεται δυνατή,
Με 3000€ δε κανεις πολλα, και σίγουρα θα χρειαστείς 2 μεταμοσχεύσεις.
Αφού όμως το budget σου ειναι αυτο, τοτε οι επιλογη σου στην Ελλαδα ίσως ειναι η Advanced αλλα μη περιμενεις να σε καλύψει με μια συνέδρια .Κατα τη γνώμη μου καλυτερα να ξεκινήσεις απο τη ζωνη Α και πίσω να δεις πως πήγε και ξανακάνεις αλλη στο μέλλον να γεμίσεις οτι μπορεις.
Θα πρεπει να κοιτάξεις και τη λύση της FUT που παλι σε μια συνέδρια θα πάρεις πολλα μοσχευματα και δε θα εξαντλήσεις τη δοτρια.
Ψαχτο!
 

beatshooter

New Member
Συμφωνώ με τον @TiEisai
Η δοτρια αν και μεγάλο Norwood για την ηλικια σου φαίνεται δυνατή,
Με 3000€ δε κανεις πολλα, και σίγουρα θα χρειαστείς 2 μεταμοσχεύσεις.
Αφού όμως το budget σου ειναι αυτο, τοτε οι επιλογη σου στην Ελλαδα ίσως ειναι η Advanced αλλα μη περιμενεις να σε καλύψει με μια συνέδρια .Κατα τη γνώμη μου καλυτερα να ξεκινήσεις απο τη ζωνη Α και πίσω να δεις πως πήγε και ξανακάνεις αλλη στο μέλλον να γεμίσεις οτι μπορεις.
Θα πρεπει να κοιτάξεις και τη λύση της FUT που παλι σε μια συνέδρια θα πάρεις πολλα μοσχευματα και δε θα εξαντλήσεις τη δοτρια.
Ψαχτο!
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση φίλε!Η ζώνη Α είναι πάνω απ' το μέτωπο? Το FUT τι είναι? Συγνώμη αλλά είμαι άσχετος :(
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με 2500-3000 ευρω βαζεις 2500+ μοσχευματα στην Advanced απο hairline εως πισω αφηνοντας την κορυφη οπως ειναι.
Ενδεχομενο 1ο: αν πιασεις υψηλη φυτρωση θα σου αρεσει τοσο η εικονα σου με μαλλια που θα βλεπεις στον καθρεφτη που δεν θα σε πειραζει να εχεις την κορυφη οπως ειναι.
Ενδεχομενο 2ο: θα γλυκαθεις και οταν ξαναμαζεψεις λεφτα μετα απο καιρο κανεις αλλη μια και βαζεις και πισω.
Θελεις οσο το δυνατον περισσοτερα μοσχευματα και υψηλη φυτρωση. με μικρους αριθμους μοσχευματων δεν γινεται δουλεια.
 

beatshooter

New Member
Με 2500-3000 ευρω βαζεις 2500+ μοσχευματα στην Advanced απο hairline εως πισω αφηνοντας την κορυφη οπως ειναι.
Ενδεχομενο 1ο: αν πιασεις υψηλη φυτρωση θα σου αρεσει τοσο η εικονα σου με μαλλια που θα βλεπεις στον καθρεφτη που δεν θα σε πειραζει να εχεις την κορυφη οπως ειναι.
Ενδεχομενο 2ο: θα γλυκαθεις και οταν ξαναμαζεψεις λεφτα μετα απο καιρο κανεις αλλη μια και βαζεις και πισω.
Θελεις οσο το δυνατον περισσοτερα μοσχευματα και υψηλη φυτρωση. με μικρους αριθμους μοσχευματων δεν γινεται δουλεια.

Υπάρχει τρόπος να Μ πουνε εάν θα έχουμε υψηλή φυτρωση; Μπορεί να βοηθηθεί η φύτρωση ή είναι καθαρά θέμα οργανισμού?
 

Georgie

Well-Known Member
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση φίλε!Η ζώνη Α είναι πάνω απ' το μέτωπο? Το FUT τι είναι? Συγνώμη αλλά είμαι άσχετος :(
Αφού όπως αναφέρεις δε γνωρίζεις τα βασικά καλυτερα μείνε στο φορουμ και διάβασε περιστατικα μεταμοσχεύσεων και μη βιαστείς να κανεις κατι.
Διάβασε και κρίνε μονος σου.
Σε 2-3 μηνες παρακολουθώντας τα νήματα θα εχεις πιο καλο κριτήριο για την επιλογή και το πλάνο σου.
 

kardinalios

Well-Known Member
Να κοιτάξεις τον yaman στην Τουρκία , την Advance στην Ελλάδα ( λόγω τιμής ) και να πάρεις και μια προσφορά για Κύπρο έχουν ρίξει πολύ τις τιμές και κάνουν εξαιρετική δουλειά .
Οι Τούρκοι θα σου πουν να στα βάλουν όλα μια φορά λογικά . Ελλάδα και Κύπρο θα σε πάνε σε πλανο 2 μεταμοσχευσεων .
Πολύ σημαντικό :
Πάρε πολλές γνώμες και πολλές προσφορές . Σύγκρινε τις μεταξύ τους και ανέβασε τις και εδώ . Είναι πολύ πιθανό ο συνδυασμός ορισμένων από αυτές να είναι αυτό που χρειάζεσαι .
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Υπάρχει τρόπος να Μ πουνε εάν θα έχουμε υψηλή φυτρωση; Μπορεί να βοηθηθεί η φύτρωση ή είναι καθαρά θέμα οργανισμού?

θα εχεις υψηλη φυτρωση αν πας σε δοκιμασμενες κλινικες που σου εχουμε πει εως τωρα. Ειναι αρκετα καθαρη η περιοχη μπροστα απο δικα σου μαλλια και επισης θα μπουν με τετοια πυκνοτητα που δε υπαρχει φοβος να μην φυτρωσουν.
εφοσον στα 32 εισαι ηδη σε αυτο το σημειο στο θεμα της αραιωσης εγω θα ελεγα να ασχοληθεις μονο με το μπροστα και μεση χωρις την κορυφη κανοντας μια μεταμοσχευση και βαζοντας 2500 μοσχευματα. Αν πας σε κανενα Τουρκο μπορει να σου ξηλωσει σε μια μερα και ολη τη δοτρια να στη βαλει πανω.
Μετα περιμενεις μερικα χρονια να δεις πως θα εξελιχθει η αραιωση και σε 5-6 χρονια λιγο πριν τα 40 κανεις αλλη μια διορθωνοντας οπου εχουν αραιωσει οι μπροστινες περιοχες παλι και οτι περισεψει βαζεις και στην κορυφη να μην γυαλιζει.
Αυτο ειναι ενα νορμαλ πλανο που θα σε παει ως τα 45+ με μαλλια μπροστα και στη μεση του κεφαλιου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το NW σου σε συνδυασμό με την ηλικία σου σου δίνει 2 επιλογές: FUE + φίνα ή combo FUT+FUE. Σκέτη FUE χωρίς φίνα είναι λάθος και θα το καταλάβεις σε κάποια χρόνια.
 

beatshooter

New Member
Το NW σου σε συνδυασμό με την ηλικία σου σου δίνει 2 επιλογές: FUE + φίνα ή combo FUT+FUE. Σκέτη FUE χωρίς φίνα είναι λάθος και θα το καταλάβεις σε κάποια χρόνια.

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι πιο κοστοβορα η μέθοδος με τους δύο συνδυασμους που λες;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω ότι έχει μεγάλη διαφορά. Αν αποφασίσεις να ασχοληθείς με μμ καλό είναι να μην θέτεις πρώτα το οικονομικό σαν κριτήριο γιατί θα οδηγηθείς σε λάθος αποφάσεις. Ξεκίνα με το τι είναι δόκιμο για την περίπτωσή σου και μετά ψάξε το οικονομικά.
 

piros75

Well-Known Member
Η απάντηση σχετίζεται με το τι θες. Ναι μπορείς να βελτιώσεις πολύ την εικόνα σου με 3000 ευρώ. Η πρότασή μου είναι να προχωρήσεις όπως σου προτείνει ο CVIAL δηλαδή οπωσδήποτε συνδυαστικά με θεραπεία, βεβαίως την FUT εγώ θα την άφηνα για την ώρα εκτός πλάνων... να δεις λίγο την φύτρωση κλπ και ίσως ως έσχατη λύση στο μέλλον....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι μπορείς να βελτιώσεις πολύ την εικόνα σου με 3000 ευρώ.

Για πόσο καιρό? Πολλές φορές επιλογές τύπου "ότι πάρεις με 3000 ευρώ" σε υποψηφίους που πάνε για μεγάλα NW τους οδηγούν σε γελοίες καταστάσεις με hairline "φωτοστέφανα" και "μαρακανά" από πίσω. Αν πήγαινα για NW5+ και δεν ήθελα φίνα και δεν είχα δυνατότητα για σοβαρό γιατρό FUE only (δεν υπάρχει μέχρι στιγμής τέτοιος στην Ελλάδα) με πλάνο 3μμ, η FUT θα ήταν η πρώτη επιλογή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
Για πόσο καιρό? Πολλές φορές επιλογές τύπου "ότι πάρεις με 3000 ευρώ" σε υποψηφίους που πάνε για μεγάλα NW τους οδηγούν σε γελοίες καταστάσεις με hairline "φωτοστέφανα" και "μαρακανά" από πίσω. Αν πήγαινα για NW5+ και δεν ήθελα φίνα και δεν είχα δυνατότητα για σοβαρό γιατρό FUE only (δεν υπάρχει μέχρι στιγμής τέτοιος στην Ελλάδα) με πλάνο 3μμ, η FUT θα ήταν η πρώτη επιλογή.

Άρα τι ισχυρίζεσαι, ότι 3000 ευρώ δεν φτάνουν για να βελτιώσει την εικόνα του ο άνθρωπος;
 

beatshooter

New Member
Για λύση "άρπα κόλλα" ναι φθάνουν. Για λύση σοβαρή και αξιοπρεπή με αντοχή στο χρόνο, όχι.
Εάν το κάνουμε είμαι της γνώμης να γίνει όσο πιο σωστά μπορούμε. Οπότε πόσο θα πρέπει να ανέβω σε μπάτζετ? Ναι ξέρω πολύ γενική και αόριστη ερώτηση αλλά θέλω να έχω ένα μπουσουλα.
 
Μπλουζα