Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

kos1987

New Member
Ισως ειναι η πρωτη αποδειξη οτι η μεθοδος hst του Gho δουλευει...
Παραθετω αρθρο απο το hairsite για να βγαλετε τα συμπερασματα σας.
http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-100262-page-0-category-17-order-last_answer-descasc-DESC.html


Εν ολιγοις υπαρχει περιπου 80% επανεκφυση στη δοτρια μεσα σε 15 μερες απο την εξαγωγη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

otherdude

Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

πολυ καλο αυτο που το εκανε αυτο?ποιος ειναι αυτος ο dr gho σε ποια κλινικη ανηκει?
 

otherdude

Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

ειδα λεει οτι ειναι στην τσεχια η κλινικη δεν ξερω αν εκανα λαθος..παντως τιμες και τετοια δεν γραφει πλακα πλακα αν ειναι αληθεια και δεν ειναι μουφας εχουμε λυσει το προβλημα μας..
 

xaris12

Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

otherdude είπε:
ειδα λεει οτι ειναι στην τσεχια η κλινικη δεν ξερω αν εκανα λαθος..παντως τιμες και τετοια δεν γραφει πλακα πλακα αν ειναι αληθεια και δεν ειναι μουφας εχουμε λυσει το προβλημα μας..
Στην Ολλανδία νομίζω είναι,σε αυτόν έκανε ο sneijder.οι τιμές είναι οι πιο ακριβές που έχεις δει....κάποια στιγμη που το κοιτούσα,αν δεν κάνω λάθος για 1700 grafts ήταν γύρω στα 9000 ευρώ!!

kos1987 είπε:
Ισως ειναι η πρωτη αποδειξη οτι η μεθοδος hst του Gho δουλευει...
Παραθετω αρθρο απο το hairsite για να βγαλετε τα συμπερασματα σας.
http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-100262-page-0-category-17-order-last_answer-descasc-DESC.html


Εν ολιγοις υπαρχει περιπου 80% επανεκφυση στη δοτρια μεσα σε 15 μερες απο την εξαγωγη.

Κώστα ,εσυ πιστεύεις οτι είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο;;;εμένα ν φαίνεται λίγο δύσκολο...και αν ισχύει,πές μου έναν λόγο για να μην τον έχουν ακολουθήσει και οι άλλοι κορυφαίοι(rahal,Shapiro κτλπ).αυτο που μου κάνει παντως εντύπωση είναι οτι στο συγκεκριμένο site τον υποστήριζει ο ironman ο οποίος είναι αρνητικός στα πάντα....
 

n094

Active Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

Από ότι διαβάζω και εγώ στα ξένα φόρουμ, πρόκειται για μια πολύ υποσχόμενη μέθοδο. Το πρόβλημα που εντοπίζω εγώ στον Gho, είναι ότι τα αποτελέσματά του (ως «αισθητικός χειρούργος») είναι από μέτρια ως κακά. Αν δει κάποιος την ιστοσελίδα του με τα αποτελέσματα θα καταλάβει… Βέβαια υπάρχει και το θέμα της τιμής. Αλλά για κάποιον που έχει λεφτά και μεγάλο νόργουντ ίσως είναι η μόνη λύση…. Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω ότι θα πρέπει να περιμένουμε κάνα δύο χρόνια ακόμα για να κρίνουμε τη μέθοδό του πραγματικά…
 

otherdude

Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

n094 είπε:
Από ότι διαβάζω και εγώ στα ξένα φόρουμ, πρόκειται για μια πολύ υποσχόμενη μέθοδο. Το πρόβλημα που εντοπίζω εγώ στον Gho, είναι ότι τα αποτελέσματά του (ως «αισθητικός χειρούργος») είναι από μέτρια ως κακά. Αν δει κάποιος την ιστοσελίδα του με τα αποτελέσματα θα καταλάβει… Βέβαια υπάρχει και το θέμα της τιμής. Αλλά για κάποιον που έχει λεφτά και μεγάλο νόργουντ ίσως είναι η μόνη λύση…. Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω ότι θα πρέπει να περιμένουμε κάνα δύο χρόνια ακόμα για να κρίνουμε τη μέθοδό του πραγματικά…


νομιζω δεν εχειν αποτελεσματα στην σελιδα του και τιμες ειναι γραμμενες σε τσεχικα λεφτα ακαταλαβιστικα δλδ..
αυτη δεν ειναι η σελιδα?

http://www.ghoclinic.cz/en/article/?catID=4
 

n094

Active Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

otherdude είπε:
νομιζω δεν εχειν αποτελεσματα στην σελιδα του και τιμες ειναι γραμμενες σε τσεχικα λεφτα ακαταλαβιστικα δλδ..
αυτη δεν ειναι η σελιδα?

http://www.ghoclinic.cz/en/article/?catID=4

δες εδώ... αυτή είναι η "αρχική" κλινική του Gho: http://www.hasci.com/homepage.aspx
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

Ρε παιδια μην ενθουσιαζεστε γιατι εδω και χρονια εφαρμοζετε αυτη η μεθοδος απο την πλειοψηφια των κλινικων με τον εξης τροπο:σου βγαζουν 1000 τθλ,κοβουν 300-400 διτριχα και τριτριχα και τα 1000 τα κανουν 1400 με την αναλογη χρεωση και χωρις να εχουν επιβαρυνει την δοτρια τοσο πολυ:D :D
Περα απο την πλακα αν καταφερνει ο συγκεκριμενος την αναζωογωνηση της δοτριας τοτε θα ηταν ηδη εκτος συναγωνισμου,πραγμα το οποιο δεν βλεπω και αυτο με προβληματιζει.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

Υμαρτον :worshipper μην ανοιξουμε θεμα gho και εδω περα
αρκετες παλαβομαρες εχω ακουσει με αυτον απο τα αμερικανακια.
Τελευταια φημη που κυκλοφορουν καποιοι ειναι οτι ο Vin Diesel
απευθύνθηκε στον gho και αυτος με τη σειρα του στη replicel για να
τον φτιαξουν,δε φανταζεστε το τι γελιο εχω ριξει με τους τσακωμους
γιαυτο το θεμα..!!!
 

MANKAR

Active Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

Georgex6 είπε:
Υμαρτον :worshipper μην ανοιξουμε θεμα gho και εδω περα
αρκετες παλαβομαρες εχω ακουσει με αυτον απο τα αμερικανακια.
Τελευταια φημη που κυκλοφορουν καποιοι ειναι οτι ο Vin Diesel
απευθύνθηκε στον gho και αυτος με τη σειρα του στη replicel για να
τον φτιαξουν,δε φανταζεστε το τι γελιο εχω ριξει με τους τσακωμους
γιαυτο το θεμα..!!!

φημες λενε και για καποιο πρωην προθυπουργο καποιας χωρας που απευθυνθηκε εκει περα!!!!
 

kos1987

New Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

Georgex6 είπε:
Υμαρτον :worshipper μην ανοιξουμε θεμα gho και εδω περα
αρκετες παλαβομαρες εχω ακουσει με αυτον απο τα αμερικανακια.
Τελευταια φημη που κυκλοφορουν καποιοι ειναι οτι ο Vin Diesel
απευθύνθηκε στον gho και αυτος με τη σειρα του στη replicel για να
τον φτιαξουν,δε φανταζεστε το τι γελιο εχω ριξει με τους τσακωμους
γιαυτο το θεμα..!!!

Οι φωτο δεν σ λενε κατι?Ασε τις φημες και τις παπ...ιες του καθενος στα φορουμ.Εγω βλεπω στη δοτρια να ξαναβγαινουν τριχες.Ο gho εχει φαει τρελο δουλεμα απο αλλους συναδελφους.
Τωρα για τις τιμες, αυτες ειναι για γελια και τπτα αλλο...ας ελπισουμε σε 2-3 χρονακια να εχουμε την πραγματικη λυση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

Ολα αυτα πιστευω οτι ειναι π@π@ριες.Αντε να βγαλει αποτελεσμα η replicell γιατι εχουν ολες οι κλινικες πλουτισει απο εμας τα κοροιδα.
 

otherdude

Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

κατσε ρε παιδια εξηγηστε μου λιγο επειδη μπερδευτηκα με τις διαφορετικες αποψεις του καθενος..
τελικα ο τυπος ο gho τα grafts που βγαζει απο την δοτρια ξαναφυτρωνουν(Hair stem cell)τελικα η ειναι μουφας ο δοκτωρας?
αμα ειναι μουφας o Gho τοτε γιατι ολοκληρος sneijder (που χει γαμω τα φραγκα) και πολλοι αλλοι...πηγαν σε αυτον?

και δεν πηγαν σε κανεναν arm*ni-hasson?
 

drakator

New Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

Βρε παιδια μιας και μιλατε για καινουριες και καινοτομες μεθοδους αυτος ο λεβεντης ο Μεξης τι μερος του λογου ειναι? εχετε μπει στο site του ? εχει ως αποτυχημενο και ενα περιστατικο /edit/.Μηπως ξερει κανενας να μου πει ??
 

n094

Active Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

drakator είπε:
Βρε παιδια μιας και μιλατε για καινουριες και καινοτομες μεθοδους αυτος ο λεβεντης ο Μεξης τι μερος του λογου ειναι? εχετε μπει στο site του ? εχει ως αποτυχημενο και ενα περιστατικο /edit/.Μηπως ξερει κανενας να μου πει ??

άμα έχεις όρεξη, χρόνο και πραγματικό ενδιαφέρον… διάβασε εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,19.0.html
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

drakator είπε:
Βρε παιδια μιας και μιλατε για καινουριες και καινοτομες μεθοδους αυτος ο λεβεντης ο Μεξης τι μερος του λογου ειναι? εχετε μπει στο site του ? εχει ως αποτυχημενο και ενα περιστατικο /edit/.Μηπως ξερει κανενας να μου πει ??

Αν βλέπεις κάτι κάπου για κάποια κλινική, θα βάζεις φώτο ή λινκ αν θες να το αναφέρεις.
 

drakator

New Member
Απ: Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

σε ευχαριστω πολυ n094..........ο ανθρωπος ειναι " μεγαλοεπιστημονας " καταλαβα !!!
 

kos1987

New Member
Να γιατι η μεθοδος του Gho δουλευει. We have shown that just a few hundred cells of follicle dermal-sheath tissue from the scalp of an adult human male was sufficient to form new dermal papillae and induce new hair follicles in the skin of a genetically unrelated female. Moreover, these follicles survived prolonged periods without being rejected.
http://www.bernsteinmedical.com/downloads/TransGenderInductionofHairFollicules1999.pdf

Λιγο ακυρο το θεμα της πηγης αλλα το αποτελεσμα επιβεβαιωνει τον Ασιατη.
Δηλδη λιγα κυτταρα που βρισκονται στα πλαγια του θυλακου
6887490-0-large.jpg

ειναι ικανα να φτιαξουν κανονικο τριχ/κιο απο την αρχη.Aυτο ειναι για τη δοτρια, δλδη βγαινει μερος εσωτερικα του θυλακου και αυτο που μενει μπορει παλι να φτιαξει τριχ/κιο.Τα "σακατεμενα" τριχ/κια που εξαγονται περιεχουν bulge stem cells τα οποια μπορουν να σχηματισουν σμηγματοτριχομοναδα. Isolated living bulge cells demonstrated high proliferative
capacity in vitro. In addition, they could repopulate not only hair follicles but also sebaceous gland and epidermis in vivo,
demonstrating their multipotency.
http://www.laboratoriosilesia.com/upfiles/sibi/D0407372.pdf
 

kos1987

New Member
Ξεχασα να προσθεσω αυτο
402033aa.eps.2.gif

Δηλαδη τα κυτταρα dermal sheath και μονο ειναι ικανα να φτιαξουν στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ τριχ/κια.
 
Μπλουζα