Αναγεννηση δοτριας μεθοδος Gho

kos1987

New Member
Floskara είπε:
Η δημοσίευση ειναι απτο 1999.. :)

So what?
Αυτος εδω
jahoda2.jpg
ειναι :grinning-smiley
Εχει κανει τα πειραματα της aderans και της Replicel στο παρελθον και τα αποτελεσματα τον επιβεβαιωνουν ξανα και ξανα...
Τωρα παρατησε τις "τριχες" και ασχολειται μ'αυτον
picture.php
για τη δημιουργια θεραπειων με βλαστοκυτταρα, που προερχονται απο τον ασθενη(απο τριχ/κια) και δεν θα υπαρχει το προβλημα της ηθικης με την προελευση απο τους εμβρυικους υμενες κλπ...

Τα αποτελεσματα αυτων (οσον αφορα τις τριχες) εχει εκμεταλλευτει αυτος εδω
Coen-Gho.jpg

και σε αλλα site τον εχουν για Θεο...ελεος...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mm05035

New Member
λοιπον παιδια αξιζει ο GHO η όχι?καμια μαρτυρία?αντάλλαξα εμαιλ μαζι τους και έχουν κ κλινικη στο λονδινο και μου απαντησαν απο εκει. μου τα μασανε κάπως οτι ενω μπορουν στη θεωρια να βάζουν ατελειωτες τριχες δε μπορουν να σου δωσουν το αποτελεσμα που είχες οταν ησουν μικρος και κατι τέτοια. διαθέσιμο ραντεβου εχει στις 5 Νοε και όπως προείπατε μιλαμε για περιπου 2000grafts τη φορά.αυτο που με ξενέρωσε είναι οτι μου είπε να μην ασχοληθώ καθόλου με τη ζώνη 3 (μπιφτεκι) παρα μονο να γεμίσω το μπροστα. τι λέτε παιδια?
 

kos1987

New Member
mm05035 είπε:
λοιπον παιδια αξιζει ο GHO η όχι?καμια μαρτυρία?αντάλλαξα εμαιλ μαζι τους και έχουν κ κλινικη στο λονδινο και μου απαντησαν απο εκει. μου τα μασανε κάπως οτι ενω μπορουν στη θεωρια να βάζουν ατελειωτες τριχες δε μπορουν να σου δωσουν το αποτελεσμα που είχες οταν ησουν μικρος και κατι τέτοια. διαθέσιμο ραντεβου εχει στις 5 Νοε και όπως προείπατε μιλαμε για περιπου 2000grafts τη φορά.αυτο που με ξενέρωσε είναι οτι μου είπε να μην ασχοληθώ καθόλου με τη ζώνη 3 (μπιφτεκι) παρα μονο να γεμίσω το μπροστα. τι λέτε παιδια?

Στον gho πανε διασημοι...sneijder κλπ...μαρτυρια σε φορουμ
http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=7833
και μια αναλυση οσον αφορα τη δοτρια
http://www.hairsite.com/hair-loss/forum_entry-id-106120-page-0-category-17-order-last_answer.html
Κλινικη στο Λονδινο?Ποτε?Γιατι δεν αναφερεται στο site http://www.hasci.com/homepage.aspx
 

mm05035

New Member
αναφερεται στο site.πηγαινε στο contact και μετα united kingdom. απο ότι καταλαβα εφαρμόζουν την ίδια μέθοδο αλλά όχι ο ίδιoς ο Gho.Θα το δοκίμαζες?
 

kos1987

New Member
mm05035 είπε:
αναφερεται στο site.πηγαινε στο contact και μετα united kingdom. απο ότι καταλαβα εφαρμόζουν την ίδια μέθοδο αλλά όχι ο ίδιoς ο Gho.Θα το δοκίμαζες?

Εαν ειχα τα φραγκα θα το δοκιμαζα με 1000 αλλα μονο απο τον Gho

ΥΓ καλα τουμπανο τον εκανε τον joling...
Υστερα απο 2 μεταμοσχευσεις με συνολικα 3000 grafts στο παρελθον (πριν παει στον gho)
c48afd9b-ea25-4400-ad4a-f3e9717a86fb.jpg

d85d5be5-eb5b-45ae-9109-ae37b0625fc5.jpg

μετα την πρωτη επεμβαση
m1dzlkcaaqry.jpg

και ενα βιντεακι μετα την τελευταια επεμβαση (3)http://www.shownieuws.tv/video/weer-nieuw-haar-voor-gerard/

δλδη ο τυπος εβαλε συνολικα 7800 grafts συνολικα εκ των οποιων τα 4800 ειναι απο τη μεταμοσχευση βλαστοκυτταρων του gho και η δοτρια ειναι μια χαρα.(Κοιταξε και το ενθυμιο - ουλη απο παλια)

Ειναι δαπανηρη και επιπονη διαδικασια...
 

kos1987

New Member
mm05035 είπε:
με χιλια και μονο για να δεις αν θα υπαρχει επανεκφυση στη δοτρια?

Επανεκφυση στη δοτρια κατα 80+%.Πολλοι συναδελφοι του βγηκαν και τον εκραζαν για ελλειψη αποδειξεων και μετα ζητουσαν συγνωμη...

Θα εκανα εαν ημουν μεγαλο νοργουντ ή ειχε διαλυθει η δοτρια απο αποτυχημενη επεμβαση.
Τωρα εαν εισαι σταθερος και μικρο νοργουντ σαφως και δεν αξιζει.
Η αληθεια ειναι οτι απο αποψη χερλαιν εχω δει καλυτερα αποτελεσματα απο του gho.
 
Αλήθεια, εσεις που έχετε επαφή και με ξένα σαιτ, τι γίνεται με αυτή την υπόθεση? Θεωρείται δεδομένο ότι λειτουργεί αυτή η μέθοδος ή ακόμα τσακώνονται στα φόρουμ. Κωστα, το 80% που λες το έχουν βγάλει αυτοι απο έρευνα ή είναι αυθαίρετο? Θυμαμαι κάπου κι ο Cole δουλευε μια παρόμοια μεθοδο. Πάντως αν λειτουργεί και γενικευθει η χρήση της θα είναι πολύ καλο, γιατι εκτός των αλλων θα ρίξει κατακόρυφα και τις τιμες των ήδη υπαρχουσων μεθόδων(φουε και φουτ). αλλά απο την άλλη, αν δούλευε, τόσο καιρο δε θα μπορούσαν να παρουσιάσουν αδιάσειστα στοιχεία οτι δουλευει για να μη τους αμφισβητούν?θα δούμε.....
 

kos1987

New Member
sanmartean15 είπε:
Αλήθεια, εσεις που έχετε επαφή και με ξένα σαιτ, τι γίνεται με αυτή την υπόθεση? Θεωρείται δεδομένο ότι λειτουργεί αυτή η μέθοδος ή ακόμα τσακώνονται στα φόρουμ. Κωστα, το 80% που λες το έχουν βγάλει αυτοι απο έρευνα ή είναι αυθαίρετο? Θυμαμαι κάπου κι ο Cole δουλευε μια παρόμοια μεθοδο. Πάντως αν λειτουργεί και γενικευθει η χρήση της θα είναι πολύ καλο, γιατι εκτός των αλλων θα ρίξει κατακόρυφα και τις τιμες των ήδη υπαρχουσων μεθόδων(φουε και φουτ). αλλά απο την άλλη, αν δούλευε, τόσο καιρο δε θα μπορούσαν να παρουσιάσουν αδιάσειστα στοιχεία οτι δουλευει για να μη τους αμφισβητούν?θα δούμε.....

Βασικα ειναι πανω απο 90%
http://www.hasci.com/uploads/downloads/dad01225-0ceb-4a30-90c4-771ed900f25aHSI%20-%20Artikel_Gho%20Neumann.pdf

και εδω δινει καποιες απαντησεις
http://www.hasci.com/uploads/downloads/ad6461b9-53b9-4615-9c4c-b91444edf9f92010-01-28_Press_release_from_Hair_Science_Institute_English.pdf
 

mm05035

New Member
ρε συ το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ας πουμε που θελω σιγουρα 5-6000 γραφτς θα πρεπει να περιμενω 5 χρονια με 1000 καθε φορα. Ειναι ανουσιο, ασε που ουσιαστικα θα εισαι για τα επομενα 5 χρονια κοντοκουρεμενος.αν ηταν μια και εξω δε θα το συζητουσα θα το ειχα κανει ηδη. δε κανει body αυτος?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Θα πας στον Gho για body fue?Πλακα μας κανεις?Τεσπα αυτος στις τελευταιες φωτο ΕΒΑΛΕ(γιατι αυτος ειναι ο σωστος ορισμος-δεν μετεφερε) 2080 grafts και πληρωσε 9900ευρω...
Το θεμα ειναι οτι αυτο συμβαινει σημερα και μονο ο Gho το εφαρμοζει.
 

mm05035

New Member
δε καταλαβαινω το υφος σου μεγαλε. δε σου κανω καμια πλακα απλα σε ρωτησα κατι.δε νομιζω να γνωριζομαστε κ απο χτες και να σου εχω δωσει το δικαιωμα να μου μιλας ετσι.η τιμη θεωρω πως ειναι πολυ λογικη για αυτη τη τεχνολογια αλλα απλα λεω πως για τη δικη μου περιπτωση,οπως και για ολους τους νοργουντ 5+ θελει 5 χρονια και ρωτησα αν κανει κ body για να μειωσεις το χρονικο διαστημα.
 

kos1987

New Member
mm05035 είπε:
δε καταλαβαινω το υφος σου μεγαλε. δε σου κανω καμια πλακα απλα σε ρωτησα κατι.δε νομιζω να γνωριζομαστε κ απο χτες και να σου εχω δωσει το δικαιωμα να μου μιλας ετσι.

mm05035 είπε:
ρε συ το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ας πουμε...

Η χρήση του ρε ανάλογα με τις περιστάσεις της επικοινωνίας μπορεί να θεωρηθεί είτε προσβλητική είτε ένδειξη οικειότητας
:-\

Παμε στο κυριως...φυσικα και ο gho κανει body fue.Αλλα αυτο που σκεφτεσαι δεν εχει λογικη, οπως το βλεπω εγω.Αμα θες να επισπευσεις το χρονο πας σε αλλη καλη κλινικη εξαντλεις τη δοτρια πχ για μπροστα και στη μεση και μετα πας στον Gho για να φτιαξει το crown.Το λεω αυτο γιατι οπως εχω τονισει και πιο παλια, εχω δει (τουλαχιστον απο φωτο) μακραν καλυτερες δουλειες σε hairline.Ο Gho προτιμα να μην κατεβαζει τη hairline και διατηρει ενα nw2-nw2.5.
 
Θυμάται κανείς να μας πει ποσο καιρό πήρε απο τη στιγμή που ανακαλύφθηκε η φουε, μεχρι τη στιγμή που βγ΄κε στην αγορα(εννοω μέχρι που την εφάρμοζαν αρκετοι γιατροι)? για να έχουμε ένα μετρο κ για την εξάπλωση αυτης της τεχνικής. Αν κ πιστευω ότι η αποσταση μεταξυ αυτης και φουε(αν βεβαιως ισχυει αυτη) ειναι απείρως μεγαλύτερη απο την αποσταση φουε και στριπ. Επίσης σε ένα απο τα αρχικά ποστ σε αυτο το θεμα, θυμάμαι που κάποιος ελεγε ότι αυτη η τεχνική δύναται να επιτυχει πυκνοτητα κοντα στη φυσικη, ενώ επισης, οτι το ιδιο γκραφτ μπορει να χρησιμοποιηθει ξανα κ ξανα σε διαφορετικες συνεδριες. Εξακολουθουν να ισχυουν αυτά?
 

mm05035

New Member
εγω ειχα μιλησει προσφατα απευθειας με τη κλινικη και μου ειχαν πει οι ιδιοι οτι αποτελεσμα σα κ αυτο που ειχες στα 18 δεν ειναι εφικτό. οχι οτι εγω ζητησα κατι τετοιο απλα μου το ειπε στο πρωτο μαιλ που λεει τις γενικες πληροφοριες.απο κει και περα φανταζομαι πως αν ενα γκραφτ που χρησιμοποιηθει ξαναφυτρωσει στη δοτρια τοτε ναι μπορει να ξαναχρησιμοποιηθει. μια η αλλη ο γκο η ο οποιοσδηποτε γιατρος δε θα ειναι σε θεση να διακρινει μετα τη πρωτη επεμβαση ποιος θυλακας ειχε ξαναχρησιμοποιηθει και ποιος οχι απο τη στιγμη που εχει ξαναβγει.ειναι αδυνατον δηλαδη!παντως αν ημουν μικροτερο νοργουντ θα το εκανα ασυζητητι. το θεμα ειναι οτι για τα μεγαλα νοργουντ τη παει μακρια τη βαλιτσα με τοσα λιγα γκραφτς ανα συνεδρια και 9 μηνες αποσταση απο συνεδρια σε συνεδρια.
 

kos1987

New Member
Ο gho εστειλε μια επιστολη στο Baldtruth (spencer Kobren) οπου ουσιαστικα ξεκαθαριζει τη θεση του σχετικα με τους διαχειριστες του φορουμ αλλους συναδελφους κλπ και ζητα να σταματησει το ανυποστατο κραξιμο απο μελη του φορουμ ωστε η νεα αυτη τεχνικη να αρχισει να εφαρμοζεται σε περισσοτερους "πελατες" (δεν τους λεω patients εγω) και να εξελιχθει.
Αρα ή ο τυπος ειναι ισως ο μεγαλυτερος απατεωνας στην ιστορια μεταμοσχευσης-κλωνοποιησης μαλλιων, που κανενας δεν μπορεσε να τον κολλησει στον τοιχο, ή ειναι απολυτα σιγουρος για τη μεθοδο που εφαρμοζει και θελει περισσοτερα φραγκα.
Ψηφιζω το δευτερο.
 

thulakasaggelos

New Member
kos1987 είπε:
Ο gho εστειλε μια επιστολη στο Baldtruth (spencer Kobren) οπου ουσιαστικα ξεκαθαριζει τη θεση του σχετικα με τους διαχειριστες του φορουμ αλλους συναδελφους κλπ και ζητα να σταματησει το ανυποστατο κραξιμο απο μελη του φορουμ ωστε η νεα αυτη τεχνικη να αρχισει να εφαρμοζεται σε περισσοτερους "πελατες" (δεν τους λεω patients εγω) και να εξελιχθει.
Αρα ή ο τυπος ειναι ισως ο μεγαλυτερος απατεωνας στην ιστορια μεταμοσχευσης-κλωνοποιησης μαλλιων, που κανενας δεν μπορεσε να τον κολλησει στον τοιχο, ή ειναι απολυτα σιγουρος για τη μεθοδο που εφαρμοζει και θελει περισσοτερα φραγκα.
Ψηφιζω το δευτερο.

Αν ισχυει αυτο τοτε ουσιαστικο εχει βρεθει η θεραπεια...κλωνοποιηση οχι στο εργαστηριο αλλα απευθειας στο κεφαλι του πελατη...Το κοστος ομως πρεπει να ναι αρκετα υψηλο?
 

n094

Active Member
Γενικά πιστεύω ότι τόσο το baldtruth όσο και το hairlossexperience είναι πολύ κατευθυνόμενα φόρουμ. Στα χρόνια που τα διαβάζω οι περισσότεροι γιατροί ή κλινικές που δεν διαφημίζονται (δλδ δεν πληρώνουν στο φόρουμ) τρώνε κράξιμο από συγκεκριμένα μέλη. Έτσι και στην περίπτωση του Gho, με αποτέλεσμα όλοι εμείς που προσπαθούμε να τον παρακολουθήσουμε να χάνουμε τη μπάλα. Πάντως και εγώ είμαι ένας από αυτούς που υποστηρίζουν την άποψη του Κος για τον συγκεκριμένο γιατρό (για να δούμε).
 
Μπλουζα