Αδειάζω και θέλω αποτελεσματική τοπική λύση!

somari

Active Member
Ρωτάω γιατί και εγώ από όταν τα ανακάτεψα στο μπουκαλάκι έχω αρχίσει να έχω το παλιό καλό shedding
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
kapa είπε:
Πρώτα ζιρτεκ και μετά μινοξ η και τα δυο μαζι ξεκινώντας απο την χρονικη στιγμη του μπανιου,και θα εξηγεισω γιατί.
Η δουλειά του ζιρτεκ ειναι η μείωση της pgd2,αυτήν η μείωση με την σειρά της φερνει καλύτερα αποτελέσματα απο την μινοξιδιλη.
Ειναι κάτι σαν φλεγμονή

Πρώτα ζιρτεκ και μετά μινοξ, με λιγα λεπτα διαφορά;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Ρωτάω γιατί και εγώ από όταν τα ανακάτεψα στο μπουκαλάκι έχω αρχίσει να έχω το παλιό καλό shedding

Δηλαδή το έκανες λοσιόν?ανακατεψες ζιρτεκ με οινόπνευμα?


cool11 είπε:
Πρώτα ζιρτεκ και μετά μινοξ, με λιγα λεπτα διαφορά;

Ναι και χωρις διαφορα μπορεις να τα βαλεις ταυτοχρονα.υπό την προϋπόθεση ότι χρησιμοποιείς μια φορά ζιρτεκ και μια φορά μινοξ στην ημέρα .
Αν χρησιμοποιείς 2 φορές μινοξ τότε μετά το μπάνιο ζιρτεκ μινοξ μαζί και μετά απο 10η 12 ώρες μινοξ μονο.
Για αρχή καλό ειναι να ξεκινήσεις με μια φορά ζιρτεκ
 

cool11

Well-Known Member
kapa είπε:
cool11 είπε:
Δεν ξερω καν προς ποια κατευθυνση πρεπει να κινηθω.
Προς τα που θελω ενισχυση: dht blocking, ή regrowth?

Δες αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356.html
Το θέμα cool,έχουμε εξελίξεις στην καραφλοκοινοτητα
Κρατα μονο μινοξιδιλη και αυτο

Τελικά μαλλον τζιφος το ζιρτεκ...οι εξελιξεις μαλλον δεν μας δικαιωσαν, αν και αχρηστο εντελως δεν μπορω να το πω, εχω την εντυπωση, αλλα οχι και βεβαιοτητα, οτι κατι λιγο εκανε, αλλα γενικως...

Οποτε η ερωτηση επανερχεται.
Εκτος απο μινοξ και zix, θελω να εχω και την επιλογη για ενα 3ο τοπικο σκευασμα.
Ομως, θα ηθελα κατι, οσο το δυνατον πιο δοκιμασμενο.
Δηλαδη σε καμια περιπτωση δεν μπορω να μπω στην καπα-λογικη που καθε μηνα γινεται δοκιμη σε αλλο σκευασμα(χαρα στο κουραγιο σου! σε θαυμαζω!).

Θα θελα κατι σε στυλ zix, δηλαδη δοκιμασμενο απο πολλους, για αρκετο χρονικο διαστημα, και με καλες κριτικές για την αποτελεσματικοτητα του.

Προς τα που να κινηθω;
 

weznem

Well-Known Member
δηλαδη το ζιχ πληρει αυτο που περιγραφεις?εχει καλα αποτελεσματα? ειδες κανεναν να κρατησει τα μαλλια του απο το ζιχ,καποιον που κατεβηκε νοργουντ?
το μονο που αξιζει απο τοπικα ειναι τα ακριβα ρυ,ρουμ.... εξαιρειται ο ψευδαργυρος που δεν εχουμε γνωμη ακομα απο κει και περα μον φινα τιποτα αλλο
 

cool11

Well-Known Member
Κοιτα, αν κατεβηκε norwood καποιος δεν το ξερω, εγω παντως οχι.
Ο στοχος μου ειναι μετριοπαθης, και θελω να πιστευω ρεαλιστικος: να κρατησω οτι μαλλια εχω, οσο μπορω. Συντηρηση δηλαδη,
 

dimos18

Member
weznem είπε:
δηλαδη το ζιχ πληρει αυτο που περιγραφεις?εχει καλα αποτελεσματα? ειδες κανεναν να κρατησει τα μαλλια του απο το ζιχ,καποιον που κατεβηκε νοργουντ?
το μονο που αξιζει απο τοπικα ειναι τα ακριβα ρυ,ρουμ.... εξαιρειται ο ψευδαργυρος που δεν εχουμε γνωμη ακομα απο κει και περα μον φινα τιποτα αλλο

Αξίζει το rum ;Τι λες Weznem ;Κράζεις το zix και του προτείνεις rum ;Πες μου ένα άτομο που είδε αποτέλεσμα με rum.Ένα.Για την εν λόγω ουσία δεν έχει βρεθεί ακόμα κατάλληλο vehicle.


Φίλε μου αν θες κάτι δοκιμασμένο για καιρό με δυνατά αποτελέσματα είναι το ru και η fina .Το ru συγκεκριμένα όταν χρησιμοποιείται σε σωστές δοσολογίες έχει ελάχιστες σε σχέση με τη fina παρενέργειες.Και τα αποτελέσματα για κάποιους είναι ισάξια αν όχι καλύτερα.Όσο για την τιμή δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο ακριβό.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Τι ειναι το ru? Δωσε καποιες πληροφοριες.

Είναι αντι-ανδρογόνο. Να διάβασε εδώ το νήμα http://www.hairlossgr.com/forum/thread-297.html?highlight=ru58841

Επίσης καποιοι το θεωρούν και καλύτερο της φιναστερίδης αν και έχει παρόμοια sides.

Δες και την ιστορία αυτου του παλικαριού που έχω μιλήσει και με μαιλ μαζί του. http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/49405-Irishpride86-s-Story-%28SUCCESS-ROGAINE-amp-RU58841-NOW-FIN%29

Επίσης παρατήρησε σε όλη τη φάση με τις θεραπείες μόλις έβαζε ru μηδένιζε nw... Είναι βέβαια και λίγο περίεργη περίπτωση ο τύπος αλλά είναι πραγματικός μαχητής...

Εκεί που μοιάζουμε με τον irishpride είναι ότι κάθε 3 μηνες πέφτει κάποιου βαθμού shedding... και εγω την ψάχνω λίγο γιατί μια γεμίζω μια αραιώνω σε κάποια σημεία.. και έχω μια μικρή υποψία για τις δόσεις του proscar με το σκαμπανεβασμα..
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Κοιτα, αν κατεβηκε norwood καποιος δεν το ξερω, εγω παντως οχι.
Ο στοχος μου ειναι μετριοπαθης, και θελω να πιστευω ρεαλιστικος: να κρατησω οτι μαλλια εχω, οσο μπορω. Συντηρηση δηλαδη,

δεν το κανει ουτε αυτο το ζιχ,απλα πραγματα.μαι καθυστερηση ναι,κρατημα ..no party


dimos18 είπε:
weznem είπε:
Αξίζει το rum ;Τι λες Weznem ;Κράζεις το zix και του προτείνεις rum ;Πες μου ένα άτομο που είδε αποτέλεσμα με rum.Ένα.Για την εν λόγω ουσία δεν έχει βρεθεί ακόμα κατάλληλο vehicle.


Φίλε μου αν θες κάτι δοκιμασμένο για καιρό με δυνατά αποτελέσματα είναι το ru και η fina .Το ru συγκεκριμένα όταν χρησιμοποιείται σε σωστές δοσολογίες έχει ελάχιστες σε σχέση με τη fina παρενέργειες.Και τα αποτελέσματα για κάποιους είναι ισάξια αν όχι καλύτερα.Όσο για την τιμή δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο ακριβό.

ναι υπαρχει οχημα αν ειχα φταγκα θα το χα παρει.... αλλα αξιζει γυρω στο 300ευρω και επαιρνες πολλα ml για μια δεκαετια..
αφηνε ενα φιλμ στο κεφαλι και αποροφιοτανε σταδιακα το τοπικο, μεσα σε 8 ωρες νομιζω..αυτο το οχημα ειχε δοκιμαστει και σε ρυ,επισης δεν εβγαζε σαιντς η ουσια με αυτο το οχημα,λογω της σταδιακης απορρόφησης οτι το ζιχ δηλαδη θα του κρατησει τα μαλλια??εδω δεν τα κραταει η σπιρο που ειναι πιο δυαντη θα τα κρατησει το ζιχ?
ο καθενας κανει οτι θελει βεβαια,αν θελεις βαζε ζιχ και ελα να πουμε σε μια 10 ετια αν θα εχεις διατηρησει τα μαλλακια σου..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
Εγώ στα φόρουμ ,και στα ιδιωτικά που εκεί δοκιμάζουν τα πάντα,δεν το 'χω δει ποτέ αυτό που λες .Αν ίσχυε αυτό που λες ,πίστεψε με θα το χρησιμοποιούσαν.Τα λεφτά (που στη συγκεκριμένη δεν είναι και πολλά)πίστεψέ με δεν θα ΄ταν πρόβλημα.Το rum ήταν hype πριν κανά χρόνο .Ουσιαστικά θα ήταν διαφοροποίηση του ru που δεν θα παρουσιάζει παρενέργειες.Πολλοί το δοκιμάσαν με όλα τα δυνατά οχήματα, όλοι με μηδενικά αποτελέσματα και έμεινε στα ράφια.Ενδιαφέρομαι πολύ να μου δείξεις την πηγή σου για το rum ,και τους χρήστες που την εφαρμόζουν.Και επειδή βλέπω ότι με παραποιείς κιόλας πες μου που ακριβώς του πρότεινα zix.Η άγνοια δεν είναι κακή αλλά αν δεν είσαι σίγουρος ,καλύτερα μην προτείνεις θεραπείες που κοστίζουν τριψήφιους αριθμούς.


Φίλε cool,το ru είναι με λίγα λόγια είναι αντιανδρογόνο σαν τη φίνα με λιγότερα για πολλούς sides.Και γενικώς χρησιμοποιείται ευρέως .
 

cool11

Well-Known Member
Διαβασα λιγο το θεμα για το ru.
Αναγκαζομαι να μην ασχοληθω καν με τα περι αποτελεσματικοτητας....απλα λόγω της τιμής ρε παιδια!
Δεν το συζητω καν. Ειδα λιγο τις τιμες και επαθα black out, εκτος κι αν δεν καταλαβα καλα.

Ισως πει καποιος οτι τα θελω/ ή καποιοι τα θελουμε, όλα δικα μας, αν και τι δικά μας, ημιμετρα καταληγουμε, με το ενα και το αλλο, αφου δεν υπαρχει στανταρντ λυση στην τριχοπτωση.
Το budget μου για την τριχοπτωση δεν μπορει να εκτιναχθει στα επιπεδα του ru.

Οποτε αναγκαστικα μιλαω και ζηταω, τοπικα, που να κανουν καποια δουλεια, αλλα να ειναι και προσιτά οικονομικά.
Λεω να κρατησω το ζιρτεκ καποιο καιρο, νομιζω εχει καποια αξια, δινει κατι, εστω και ελαχιστο.

Αλλα θα ηθελα και μια προταση ακομη, αλλα με λογικο κοστος ρε παιδια.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Εχεις δικαιο αδερφε Cool ειναι φωτια και λαυρα η δουλεια...

Γιατι δεν δοκιμαζεις ψευδαργυρο? Δειχνει αρκετα υποσχομενο.. Επισης δες και το θεμα του panoslydios για τον βελονισμο..

Μετά από αυτα ειναι αλλα πιο hardocore πραγματα οπως φινα οπου ειναι παρομοιο με το ru στην δραση, φυσικα και στα sides ομως.. κρατα το στο νου αυτο.. :)
 

dimos18

Member
Φίλε μου δική σου η απόφαση ,αλλά δεν είναι και τόσο ακριβό .Ας πούμε τα 10 g από kane με 220 δολάρια θα σου διαρκέσει τρίμηνο.Για ζιρτέκ την άποψη μου στη είπα.Όπως και να έχει οι αποφάσεις είναι δικές σου.Και εννοείται ότι σου απάντησα μόνο για καιρό δοκιμασμένα και με σίγουρα αποτελέσματα όπως ρώτησες.
 

cool11

Well-Known Member
dimos18 ολες οι αποψεις δεκτες. Καπως ετσι γινεται συζητηση και προχωραμε, ελπίζοντας...

Chs, ο ψευδαργυρος ειναι: τοπικος, δοκιμασμενος, οικονομικος, με αποτελεσματα?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
dimos18 ολες οι αποψεις δεκτες. Καπως ετσι γινεται συζητηση και προχωραμε, ελπίζοντας...

Chs, ο ψευδαργυρος ειναι: τοπικος, δοκιμασμενος, οικονομικος, με αποτελεσματα?

Γεια σου φιλε cool, ο ψευδαργυρος κατασκευαζεται για τοπικό, ηδη δοκιμάζεται και βλέπω πολυ καλα σχόλια (προσωπικά πιστευω ότι δεν κάνει αυτο το μπαμ της μινοξ εννοειται, διότι λειτουργεί αλλιως στο θύλακα από ότι η μινοξ) επίσης είναι οικονομικό πολύ εννοείται.. και από βδομάδα θα ξεκινήσω και εγώ δοκιμή να δω τι παραπάνω μπορεί να κάνει η προσθήκη του σε θεραπεία.. αξίζει τον κόπο από ότι βλέπω και είναι οικονομικό.
 

cool11

Well-Known Member
Chs είπε:
cool11 είπε:
dimos18 ολες οι αποψεις δεκτες. Καπως ετσι γινεται συζητηση και προχωραμε, ελπίζοντας...

Chs, ο ψευδαργυρος ειναι: τοπικος, δοκιμασμενος, οικονομικος, με αποτελεσματα?

Γεια σου φιλε cool, ο ψευδαργυρος κατασκευαζεται για τοπικό, ηδη δοκιμάζεται και βλέπω πολυ καλα σχόλια (προσωπικά πιστευω ότι δεν κάνει αυτο το μπαμ της μινοξ εννοειται, διότι λειτουργεί αλλιως στο θύλακα από ότι η μινοξ) επίσης είναι οικονομικό πολύ εννοείται.. και από βδομάδα θα ξεκινήσω και εγώ δοκιμή να δω τι παραπάνω μπορεί να κάνει η προσθήκη του σε θεραπεία.. αξίζει τον κόπο από ότι βλέπω και είναι οικονομικό.

Εχει ξεκινησει συζητηση για τοπικο ψευδαργυρο εδω στο φορουμ?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Chs είπε:
cool11 είπε:
dimos18 ολες οι αποψεις δεκτες. Καπως ετσι γινεται συζητηση και προχωραμε, ελπίζοντας...

Chs, ο ψευδαργυρος ειναι: τοπικος, δοκιμασμενος, οικονομικος, με αποτελεσματα?

Γεια σου φιλε cool, ο ψευδαργυρος κατασκευαζεται για τοπικό, ηδη δοκιμάζεται και βλέπω πολυ καλα σχόλια (προσωπικά πιστευω ότι δεν κάνει αυτο το μπαμ της μινοξ εννοειται, διότι λειτουργεί αλλιως στο θύλακα από ότι η μινοξ) επίσης είναι οικονομικό πολύ εννοείται.. και από βδομάδα θα ξεκινήσω και εγώ δοκιμή να δω τι παραπάνω μπορεί να κάνει η προσθήκη του σε θεραπεία.. αξίζει τον κόπο από ότι βλέπω και είναι οικονομικό.

Εχει ξεκινησει συζητηση για τοπικο ψευδαργυρο εδω στο φορουμ?

Εδώ ήμαστε ;) http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7919-post-95126.html#pid95126
 

weznem

Well-Known Member
dimos18 είπε:
Εγώ στα φόρουμ ,και στα ιδιωτικά που εκεί δοκιμάζουν τα πάντα,δεν το 'χω δει ποτέ αυτό που λες .Αν ίσχυε αυτό που λες ,πίστεψε με θα το χρησιμοποιούσαν.Τα λεφτά (που στη συγκεκριμένη δεν είναι και πολλά)πίστεψέ με δεν θα ΄ταν πρόβλημα.Το rum ήταν hype πριν κανά χρόνο .Ουσιαστικά θα ήταν διαφοροποίηση του ru που δεν θα παρουσιάζει παρενέργειες.Πολλοί το δοκιμάσαν με όλα τα δυνατά οχήματα, όλοι με μηδενικά αποτελέσματα και έμεινε στα ράφια.Ενδιαφέρομαι πολύ να μου δείξεις την πηγή σου για το rum ,και τους χρήστες που την εφαρμόζουν.Και επειδή βλέπω ότι με παραποιείς κιόλας πες μου που ακριβώς του πρότεινα zix.Η άγνοια δεν είναι κακή αλλά αν δεν είσαι σίγουρος ,καλύτερα μην προτείνεις θεραπείες που κοστίζουν τριψήφιους αριθμούς.


Φίλε cool,το ru είναι με λίγα λόγια είναι αντιανδρογόνο σαν τη φίνα με λιγότερα για πολλούς sides.Και γενικώς χρησιμοποιείται ευρέως .

το οχημα που μιλαω για αγορα χρειαζεται μεγαλη παραγγελια και δεν ειναι οχημα για προιοντα τριχοπτωσης αλλα οχημα που το αγοραζουν μεγαλες βιομηχανιες καλλωπισμού για να το βαζουν στα προιοντα τους λιγοι ξερουν... και εγω δεν θα τοξερα ..μου το σφυριξε μελος στ πμ να αγοραζαμε αλλα τελευται στιγμη δεν μπηκα στην παραγγελια λογω προβληματος προσωπικου,και δεν μπορουσα να χαλασω τα 500 ευρα πανω κατω για οχημα και ρυ η ρυμ.. δεν μπορω να το βρω το οχημα διοτι δν ειμαι ο μεσάζοντας αλλος ηταν και εχει φυγει απο το φορουμ πλεον....δεν μπορω να πω κατι αλλο εχω δεσμευτει για να μην πω τιποτα παραπανω..για αυτο το οχημα.αν και στο φωτογραφιζω το μελος και αυτο δεν θα επρεπε να το κανω.. κανονικα. ποτε παρερμήνευσα τα λεγομενά σου? επισης κανεις αλλο ενα λαθος λες δοκιμασμενα πραγματα αποτελεσματικα..τιποτα δεν ειναι σιγουρο.. αν δεν δεις με τα ματια σου οτι δουλευει πανω σου.. και με το ρυ καποιοι δεν ειδαν τιποτα..
για να γινω πιο σαφης το οχημα που θα ειχα σπιτι μου σε κιλα αρκουσε για να φτιαχνω τοπικα με αυτο το οχημα για δεκα χρονια,αντιλαμβανεσε για τη ποσοτητα μιλαμε τωρα??ηταν στα 1500 ευρω η μικορτερη παραγγελια..νομιζω. αυτο το οχημα θα αλλαζε πολλα σε ουσιες που δεν δουλεψαν..ως τωρα.. και σε ουσιες που θα δουλευαν καλυτερα..δεν περναγε τιποτα συστημικα,πηγαινε μεχρι το θυλακα,εγιναν ερευνες και πειραματα..σε κλειστα φορουμ απο οτι ειχα καταλαβει..
δεν το παιζω εξυπνος,οτι λεω ειναι επειδη το εμαθα και απο εμπιστο μελος μαλιστα.. ολοι συμμαχοι ειμαστε,ουτε εξιεδικευμένες γνωσεις εχω οπως καποιοι.. η οσια ειναι μια για τα μπλοκερ η ακριβα τοπικα η φινα,κερατιν οτιδηποτε αλλο ειναι για να κοροιδευομαστε..εξαιρεση ο ψευδαργυρος που δεν εχουμε γνωμη ακομα
 
Μπλουζα