Αγωγή από Freitas

LoverBoy

Well-Known Member
Σε ποια λογικη αναφερεσαι;

Εχεις στον στενο σου κυκλο ατομα που παιρνουν φινα; εγω εχω 4 εκ τω οποιον οι 3 εχουν μειωμενη στυση και λιμπιντο, μικρο δειγμα το ξερω αλλα μην γελιομαστε οτι οι παρανεργειες αφορουν το 3%
Καλά πολλοί άντρες έχουν πεσμένη λίμπιντο μετά απο κάποια ηλικία 40+!Είτε γιατί είναι με την ίδια γυναίκα τόσα χρόνια,είτε γιατί χρωστάνε και δεν τους φτάνουν τα λεφτα,είτε γιατί τους απασχολούν άλλα δικά τους θέματα οικογενειακά και μη!Και εγώ έχω φίλους 40+ που δεν πέρνουν Φίνα αλλά το Σιάλις πάει σύννεφο απο το φαρμακείο!Πιστεύω αγαπητέ μου φίλε ότι η Λίμπιντο έχει πολλές διακλαδώσεις χωρίς να ακυρώνω τις ελάχιστες παρενέργιες της Φίνα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλά πολλοί άντρες έχουν πεσμένη λίμπιντο μετά απο κάποια ηλικία 40+!Είτε γιατί είναι με την ίδια γυναίκα τόσα χρόνια,είτε γιατί χρωστάνε και δεν τους φτάνουν τα λεφτα,είτε γιατί τους απασχολούν άλλα δικά τους θέματα οικογενειακά και μη!Και εγώ έχω φίλους 40+ που δεν πέρνουν Φίνα αλλά το Σιάλις πάει σύννεφο απο το φαρμακείο!Πιστεύω αγαπητέ μου φίλε ότι η Λίμπιντο έχει πολλές διακλαδώσεις χωρίς να ακυρώνω τις ελάχιστες παρενέργιες της Φίνα!
Συμφωνω και σε αυτο!
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλά πολλοί άντρες έχουν πεσμένη λίμπιντο μετά απο κάποια ηλικία 40+!Είτε γιατί είναι με την ίδια γυναίκα τόσα χρόνια,είτε γιατί χρωστάνε και δεν τους φτάνουν τα λεφτα,είτε γιατί τους απασχολούν άλλα δικά τους θέματα οικογενειακά και μη!Και εγώ έχω φίλους 40+ που δεν πέρνουν Φίνα αλλά το Σιάλις πάει σύννεφο απο το φαρμακείο!Πιστεύω αγαπητέ μου φίλε ότι η Λίμπιντο έχει πολλές διακλαδώσεις χωρίς να ακυρώνω τις ελάχιστες παρενέργιες της Φίνα!
συμφωνω, ομως αυτοι που αναφερομαι εγω οικονομικα μια χαρα πανε και δεν ειναι κανενας 40+, ο μεγαλυτερος ειναι 36. Ακομα και 40+ να ηταν δεν θα εγιναν ξαφνικα 40 απο 25 την μερα που αρχισαν την φινα, και πριν την ξεκινησουν 40 θα ηταν.
 

bobby

Well-Known Member
Εγώ δεν λέω ότι δεν μπορεί να έχει παρενέργειες κάποιος αλλά οι περισσότεροι εδώ μέσα υπερβάλλουν. Δεν μπορείς να λες η φίνα μου φέρνει πρόβλημα στυσης να είσαι άνω των 35 και να καπνίζεις 2 πακέτα την μέρα ή να είσαι παχύσαρκος και να κατηγορείς την φίνα μόνο…... Ο παράγοντας στύση και σεξουαλική ευχαρίστηση είναι πολυπαραγοντικός αλλά όλοι ρίχνουν το ανάθεμα στην φίνα μόλις την ξεκινήσουν. Οι μελέτες λένε 2-3% αν βάλουμε και το στατιστικό σφάλμα πάνω από 5% δεν πάει. Αν κάνουμε μια έρευνα σε όσους παίρνουν φίνα (και να απαντήσουν όλοι, όχι μόνο αυτοί που εμφάνισαν πρόβλημα) κάπου εκεί θα είναι το ποσοστό.
 

Gianney

Well-Known Member
Εσυ φίλε μέχρι τώρα είδες side effects ;πες να βλέπουν και τα νέα μέλη
Όλα όσα είπες εκτός τη γυναικομαστία, πιστεύω μπορεί να τα προκαλέσει σε κάποιο βαθμό. Εξαρτάται από τη ψυχοσύνθεση του κάθενος και πόσο τον προβληματίζει αυτό το συνεχώς εξελισσόμενο και ψυχοφθόρο πράγμα.
Δες και εδώ μια ενδιαφέρουσα έρευνα άμα θες:
https://www.brandwoodclinic.com/emotional-cost-hair-loss/
 

Vdupa

Well-Known Member
AΜα δεν ζησεις ο ιδιος τα συμπτωματα της φινας ο καθενας λεει οτι θελει...και αραιωμενο σπερμα και πονους εντονους στους ορχεις και μηδενικη στυση, ουτε με γερανο και χωρις καταχρησεις τσιγαρα κτλ...επισης το αραιωμενο σπερμα ειναι τελειως μαλακια δηλαδη δεν ηταν τοσο απολαυστικος ο οργασμος αποτι στα κανονικα του χωρις...
Eγω δεν ειχα πονο ορχεις καθόλου (και το περιμένα γιατι το ακουγα πολυ συχνα). Το σπέρμα ήταν αραιωμενο στην αρχή, τώρα ειναι οπως ήταν πάντα. Μου άυξησε την διάθεση για σεξ υπερβολικά πολύ τους πρώτους μήνες (αλλα και αυτο σχετικό, δεν ειναι απαραίτητο οτι η φινα αύξησε την διαθεση). Σήμερα ειναι πιο φυσιολογικα τα πράγματα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Δε γίνεται όλοι να βγάζουν παρενέργειες μήνες μετά, όταν μια ουσία δρα άμεσα. Εδώ έχουμε ένα συγκεκριμένο μοτίβο το οποίο δε μπορεί να συμβαίνει σε όλους με παρενέργεια.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Από εμάς προτείνονται χωρίς φόβο και πάθος όλες οι σοβαρές εναλλακτικές λύσεις που έχει κάποιος για να λύσει το προβλημά του. Δεν προτείνουμε φιδέλαια ούτε κάνουμε ευχολόγια. Όταν κάποιος ξεκαθαρίσει στο μυαλό του ποιές είναι οι πραγματικές επιλογές του τότε μπορεί να πράξει κατά το δοκούν. Εξάλλου απευθυνόμαστε σε ενήλικα άτομα.

Θα ήταν προτιμότερο πιστεύω να ενημερώνονταν οι ενδιαφερόμενοι ότι για την τριχόπτωση υπάρχουν οι τάδε φαρμακευτικές αγωγές για τις οποίες καλό θα είναι να επισκεφθούν κάποιον ειδικό του τριχωτού, προκειμένου να τους ενημερώσει σχετικά καθόσον αφορούν σε φάρμακα. Και από εκεί και πέρα υπάρχει η δυνατότητα να μας εκθέσουν την άποψη των ιατρών και να τη συζητήσουμε σε εμπειρικό επίπεδο. Το να έχουμε μια συνταγή για τον καθένα δεν είναι ωφέλιμο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτές είναι στρογγυλεμένες απόψεις που τελικά οδηγούν στα γνωστά "παρατράγουδα" των "ειδικών του τριχωτού" που διαβάζουμε κατά κόρον στα νήματα. Αν υπήρχε σωστή ενημέρωση και εμπειρία των γιατρών εν Ελλάδι για τις φαρμακευτικές αγωγές και πιο ηθική αντιμετώπιση των ασθενών (εδώ είναι όλοι υποψήφιοι για μμ) δεν θα είχα καμμία αντίρηση σε αυτό που λες. Δυστυχώς όμως η κατάσταση δεν είναι τέτοια και το βιώνουμε καθημερινά. Ως εκ τούτου χρειάζονται πιο δραστικές μέθοδοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gfot

Member
Θα ήταν προτιμότερο πιστεύω να ενημερώνονταν οι ενδιαφερόμενοι ότι για την τριχόπτωση υπάρχουν οι τάδε φαρμακευτικές αγωγές για τις οποίες καλό θα είναι να επισκεφθούν κάποιον ειδικό του τριχωτού, προκειμένου να τους ενημερώσει σχετικά καθόσον αφορούν σε φάρμακα. Και από εκεί και πέρα υπάρχει η δυνατότητα να μας εκθέσουν την άποψη των ιατρών και να τη συζητήσουμε σε εμπειρικό επίπεδο. Το να έχουμε μια συνταγή για τον καθένα δεν είναι ωφέλιμο.
Το be your own health advocate πλέον είναι μονόδρομος φιλε . Αυτό που λες ίσχυε πριν 20ετιας
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι λίγο επικίνδυνο. Προτιμότερο είναι να διυλίζεις γνώμες πολλών ειδικών αφού πρώτα εξακριβώσεις ποιοι είναι οι πραγματικο΄θ "ειδικοί". Επίσης οι ειδικοί να σου εξηγούν με αναλυτικό τρόπο γιατί προτείνουν αυτό που προτείνουν. Το ότι κάποιος έχει πάρει ένα πτυχίο ιατρικής προσωπικά δεν μου λέει τίποτα για την αξιοπιστία του, όπως το ίδιο δεν μου λέει για κάποιον που έχει ένα πτυχίο μηχανικού.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αυτές είναι στρογγυλεμένες απόψεις που τελικά οδηγούν στα γνωστά "παρατράγουδα" των "ειδικών του τριχωτού" που διαβάζουμε κατά κόρον στα νήματα. Αν υπήρχε σωστή ενημέρωση και εμπειρία των γιατρών εν Ελλάδι για τις φαρμακευτικές αγωγές και πιο ηθική αντιμετώπιση των ασθενών (εδώ είναι όλοι υποψήφιοι για μμ) δεν θα είχα καμμία αντίρηση σε αυτό που λες. Δυστυχώς όμως η κατάσταση δεν είναι τέτοια και το βιώνουμε καθημερινά. Ως εκ τούτου χρειάζονται πιο δραστικές μέθοδοι.

Εγώ το κουμπί πάντως δεν θα μπορούσα να το πατήσω.

@tamaliamoupiso Τωρα μας τρολαρεις κανονικα φιλτατε. Την αποψη των γιατρων στο θεμα COVID πόσο την αφουγκράστηκες δλδ;
Ποιων γιατρών, του μπουρλά, της φαν ντερ κάτι, του σωτήρη, της παγόνι και του μαγιορκίνη; https://www.naftemporiki.gr/health/...ia-200-ekat-doseis-emvolioy-gia-ton-koronoio/ πλάκα κάνεις; ούτε να μου διαβάσουν το φλυτζάνι δεν θα εμπιστευόμουν.

Το be your own health advocate πλέον είναι μονόδρομος φιλε . Αυτό που λες ίσχυε πριν 20ετιας

Είναι διαφορετικό να το θέτουμε στον εαυτό μας και διαφορετικό στους άλλους.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι ενώ μερικοί πλαστικοί ΜΜ ορκίζονται στην Φίνα και λένε ότι την λαμβάνουν χρόνια!Άλλοι δεν θέλουν ούτε να την ακούνε!
Αλλά αυτό συμβαίνει σε όλους τους Ιατρικούς τομείς!Άλλος δίνει αντιβίωση για τον Βήχα και άλλος σιρόπι!
Άκουγα τον Ανανστασάκη που έλεγε για την Φϊνα και ομολογώ ότι φάνηκε αρκετά πειστικος και του έχω εμπιστοσύνη!
Ένα πράγμα με κάνει να απορώ!Γιατί εφόσον είναι φάρμακο εγκεκριμένο για την Αλωπεκία δεν το δίνουν στον κόσμο να σωθεί?Μήπως δεν συμφέρει?μήπως είναι πολλά τα λεφτά για να μην υπάρχουν καράφλες?Εφόσον τα αναγνωρισμένα φάρμακα κατά της Φαλάκρας είναι η Φίνα και η Μίνο γιατί να παλεύουν οι γιατροί να πείσουν τον κόσμο με ματζούνια και βιταμίνες,αμπούλες,Σαμπουάν και ότι έχει το τσουκάλι του Δρυίδη?Αυτή την απορία έχω σε όλα αυτά που διαβάζω εδώ!
 
Μπλουζα