ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ANAR είπε:
Εαν στη συνταγή του Ακη βαλουμε παραπάνω χαπια απο τα 12 που λεει στα ιδια ml θα γινει ποιο δυνατη η λοσιον η τσαμπα τα χαπια

ναι θα γινει / αλλα ταυτοχρονα και πιο επικινδυνη

dimitris1991 είπε:
επειδη χρησιμοποιω συνεχεια λακ γινετε να βαζω την λοσιον και μετα απο πανω λακ φτιαχνοντας τα ετσι οπως θελω?

ΟΧΙ γιατι ετσι θα μπερδευτουν τα συστατικα της λακ με αυτα της λοσιον
θα περασουν στο θυλακα
και μπορει να υπαρξουν καταστροφικες συνεπειες στο μαλλι σου

mitsos είπε:
παιδια να ρωτησω κατι. εαν πω σε φιλο μου φαρμακοποιο να μου φτιαξει, τοπικη λοσιον με 2% σπειρονολακτονη σε μπουκαλι των 60ml, θα τα καταφερει? γιατι εδω βλεπω οτι οι περισσοτεροι απο εσας το φτιαχνετε μονοι σας. ευχαριστω.

ανετα στους φαρμακοποιους εχω περισσοτερη εμπιστοσυνη


lalakos είπε:
Ο Άκης "και Παναγιώτης" ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??? μπας και έχει τίποτα μπλεξίματα για το forum :chinscratch

αν γινει κατι να μας φερνετε τσιγαρα / πιστευω να βρουμε κανεναν φαλακρο δικηγορα να μας υπερασπιστει /

περα απο την πλακα μπαινω στο φορουμ αλλα δεν γραφω συχνα πλεον γιατι δεν βρισκω και τον λογο πολλα παιδια ηδη απανταν σωστα σε αποριες νεων μελων
ετσι η παρουσια μου δεν κρινετε αναγκαια

ANAR είπε:
Υπαρχει τροπος να φτιάξουμε spiro 5% μονοι μας; ::)

φυσικα ακολουθεις οτι εγραψες ο ακης
απλα προσθετεις περισσοτερα χαπακια σπειρονολακτονης

tropheus είπε:
Να πούμε ξανά ότι η spiro ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ growth stimulant !!!
Δεν πρέπει κάποιος να περιμένει τα αποτελέσματα (των πρώτων 8-18 μηνών) της minox.

Η spiro συνεισφέρει με ασφάλεια στον αγώνα κατά των ανδρογόνων τα οποία δρουν αργά αλλά καταστρεπτικά στην τρίχα...

ΕΥΓΕ


show_palmettos είπε:
genesis.....o tropheus στο πρωτο ποστ γραφει οτι το οινοπνευμα δινει την απορρόφηση της σπιρο στον κεφαλι...εσυ σε ενα απο τα προηγουμενα ποστ σου εγραψες για διαλυση της σπιρο μεσω οινοπνευματος και οχι απορροφηση της απτους θυλακες του τριχωτου...η ερωτηση ειναι η εξης.....μονο με σπιρο,νερο και αλοη υπαρχει πιθανοτητα και διαλυσης της σπιρο και απορροφησης της απτον οργανισμο για προστασια των ανδρογονων ή στη θέση του νερου πρεπει να ειναι οπωσδηποτε το οινοπνευμα?

η σπειρονολακτονη ειναι αδιαλυτη στο νερο
αν θες να κανεις την δουλεια σωστα διαλυσε την σε αιθυλικη αλκοολη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παντως απο τοτε που εχω αρχισει να βαζω πραγματα (τοπικα παντα) αν κ στην αρχη νομιζα οτι καλυτερευα τελικα χειροτερευω,οποτε ειτε τα τοπικα δεν κανουν τιποτα δηλαδη αν ειναι να φυγουν θα την κανουν η τελικα ολα τα πραγματα που βαζουμε(ξερω ειναι τραβηγμενο) λοσιον ,σαμπουαν κ.τλ.λ απλα σου δινουν μια ψευσδαισθηση κ απλα σου φευγουν .
Με λιγα λογια μονο φινα κ αυτη οχι τοπικα μαζι με μινο ειναι τα μονα που δουλευουν συμφωνα με αποδειξεις πιστευω,δυστηχως φινα δεν θελω να παρω σε χαπι .
Με λιγα λογια ρε παιδια απο τοτε που το εβαλα στο μυαλο μου για τα μαλια κ αρχιζα να δοκιμαζω διαφορα χειροτερα γινονται δεν καυλερευουν απλα απο μια ψευδαισθηση στην αρχη ,φυσικα πολλες ξανθιες τριχουλες εχουν βγει αλλα εχουν κ υποχωρησει απο αλλα σημεια ,οποτε μια η αλλη .
Πολυ σημαντικο ειναι κ το αγχος παιδια αυτο μπορει να τα καταστρεφει ολα ,τι να πω δεν ξερω ,απλα λιγο απογοητευμενος .
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Να σε καλα Παναγιωτη Ευχαριστω για τις απαντήσεις σου
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

akishellas3 είπε:
Παντως απο τοτε που εχω αρχισει να βαζω πραγματα (τοπικα παντα) αν κ στην αρχη νομιζα οτι καλυτερευα τελικα χειροτερευω,οποτε ειτε τα τοπικα δεν κανουν τιποτα δηλαδη αν ειναι να φυγουν θα την κανουν η τελικα ολα τα πραγματα που βαζουμε(ξερω ειναι τραβηγμενο) λοσιον ,σαμπουαν κ.τλ.λ απλα σου δινουν μια ψευσδαισθηση κ απλα σου φευγουν .
Με λιγα λογια μονο φινα κ αυτη οχι τοπικα μαζι με μινο ειναι τα μονα που δουλευουν συμφωνα με αποδειξεις πιστευω,δυστηχως φινα δεν θελω να παρω σε χαπι .
Με λιγα λογια ρε παιδια απο τοτε που το εβαλα στο μυαλο μου για τα μαλια κ αρχιζα να δοκιμαζω διαφορα χειροτερα γινονται δεν καυλερευουν απλα απο μια ψευδαισθηση στην αρχη ,φυσικα πολλες ξανθιες τριχουλες εχουν βγει αλλα εχουν κ υποχωρησει απο αλλα σημεια ,οποτε μια η αλλη .
Πολυ σημαντικο ειναι κ το αγχος παιδια αυτο μπορει να τα καταστρεφει ολα ,τι να πω δεν ξερω ,απλα λιγο απογοητευμενος .

Δεν ειναι ετσι φιλε που τα λες
Σίγουρα τα τοπικα δεν εχουν εκατο τις εκατο αποτελεσμα αλλα ΟΧΙοτι δεν κανουν δουλεια.
Εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημένος μεχρι τωρα

Ποσο καιρο βαζεις τοπικες λοσιον;
 

genesis

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

show_palmettos είπε:
genesis.....o tropheus στο πρωτο ποστ γραφει οτι το οινοπνευμα δινει την απορρόφηση της σπιρο στον κεφαλι...εσυ σε ενα απο τα προηγουμενα ποστ σου εγραψες για διαλυση της σπιρο μεσω οινοπνευματος και οχι απορροφηση της απτους θυλακες του τριχωτου...η ερωτηση ειναι η εξης.....μονο με σπιρο,νερο και αλοη υπαρχει πιθανοτητα και διαλυσης της σπιρο και απορροφησης της απτον οργανισμο για προστασια των ανδρογονων ή στη θέση του νερου πρεπει να ειναι οπωσδηποτε το οινοπνευμα?

σου απαντησε ο πανος ;) μπορεις ομως να βαλεις την αλοη αντι της ppg. (ισως ο καλυτερος συνδιασμος ειναι λιγοτερη ppg απο το ποστ του ακη και αρκετη αλοη. βαλε και περισσοτερα χαπια και προσθεσε και περισσοτερη αλοη. δες ποσα χαπια θες για να φτιαξεις 2% αν θες να βαλεις αρκετη αλοη).
 

Agahnim

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση που ισως να εχει ηδη απαντηθει? βαζω regaine 2 φορες την ημερα και πριν λιγες μερες ξεκινησα και σπιρονολακτονη homemade (τη συνταγη του ακη εφτιαξα).

καταρχιν θελω να πω οτι βρωμαει παρολο που εβαλα ακριβως τα ml που μας συστινει ο ακης. τη φταιει? ειμαι σηγουρος οτι δεν μου πεσε ουτε ml παραπανω οινοπνευμα!

δευτερων και συμαντικοτερο.. ρε παιδια ειναι γνωστο οτι το regaine δεν πρεπει να ξεπλενετε για αρκετη ωρα μετα τη χρηση του... τι γινεται ομως οταν μετα απο 20 λεπτα πρεπει να βαλουμε την σπιρονολακτονη η οποια εχει απιονισμενο νερο? μηπως αναιρει το regaine?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Αμα σου βρομάει πολυ βαλε λιγο αιθέριο ελεο μεσα και εισαι οκ
 

genesis

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ANAR είπε:
Αμα σου βρομάει πολυ βαλε λιγο αιθέριο ελεο μεσα και εισαι οκ

αν εχεις χρονο και μπορεις βαζε τα ξεχωρριστα... αν οχι...δεν μπορω να σου απαντησω για minox γτ δεν εχω ασχοληθει πολυ...οσο για τη βρωμα...και μισο μπουκαλι αιθεριο να βαλεις, οταν μετα αο κανα 2ωρο το αιθεριο θα εξατμιστει, η σπιρο με το οινοπνευμα θα ειναι εκει...παλι θα βρωμαει. ειδικα αν ιδρωσεις.
 

genesis

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

*** και προσοχη στο αιθεριο!!! δεν πρεπει να βαλεις πολυ!!! 5-6 σταγονες max.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

genesis είπε:
[quote author=ANAR link=topic=386.msg22986#msg22986 date=1262883014]
Αμα σου βρομάει πολυ βαλε λιγο αιθέριο ελεο μεσα και εισαι οκ

αν εχεις χρονο και μπορεις βαζε τα ξεχωρριστα... αν οχι...δεν μπορω να σου απαντησω για minox γτ δεν εχω ασχοληθει πολυ...οσο για τη βρωμα...και μισο μπουκαλι αιθεριο να βαλεις, οταν μετα αο κανα 2ωρο το αιθεριο θα εξατμιστει, η σπιρο με το οινοπνευμα θα ειναι εκει...παλι θα βρωμαει. ειδικα αν ιδρωσεις.
[/quote]

Tις πρωτες μερες μου μύριζε και εμενα πολυ(2 φορες την ημερα βαζω ) αλλα μετα οχι δεν ξερω αμα συνήθισα την μυρωδια
Ρωταω την γυναικα εαν μυριζει το κεφαλι μου και μου λεει ΟΧΙ
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Η spiro βρωμάει (από τι έχω καταλάβει), όταν είναι εκτεθιμένο το διάλυμα σε θερμοκρασία μεγαλύτερη/ίση με αυτή του δωματίου.
Μπορείς να την βάλεις σε ψυγείο (συντήρηση).
Επίσης βάλε μέσα μερικές σταγόνες λεβάντα. Το δοκίμασα και εγώ (κάπου το αναφέρω παλιά) και δεν μυρίζει τίποτα. Μυρίζει λίγο η λεβάντα και μπορεί να πει κανείς "τι γύφτος είναι αυτός, κολώνια του φαρμακείου βάζει", αλλά never mind...

Μπορείς να βάζεις πρώτα spiro και μετά από κανα 20' regaine
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

genesis

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ακη αυτο που λες για σπιρο και ψυγειο δε μου λεει κατι... για να σου πω την αληθεια δεν το εχω κανει αλλα η σπιρο ειναι πραγματικα απο τα λιγα τοπικα που ``αφηνουν το στιγμα τους`` στο κεφαλι. και στο ψυγειο να την εχεις, μετα απο καμια ωρα χρησης σε θερμοκρασια δωματιου ειναι...οσο για το αιθεριο...αν την αφησεις αρκετη ωρα στο κεφαλι σου, και παλι θα μυριζει... τουλαχιστον ρε παιδια κι εμενα στην αρχη δε μυριζει (και με αιθερια, και τιγκα στην αλοη) αλλα οταν παω γυμναστηριο μετα απο κανα 2ωρο 3ωρο βρομαει το συμπαν.. (επισης δεν ξερω κατα ποσο ειναι φρονιμο ενα ``φαρμακο`` να διατρειται σε ψυγειο...συνθηκες δωματιου λενε σχεδον ολα).
 

Agahnim

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παιδια την σπιρο στο ψυγειο την βαζω κσι βρομαει.... φανταστιτε να μην την εβαζα κιολας....νταξει βασικα ισως και γω υπερβαλω λιγακι.... η μυρωδια της παλεβετε στην δικια μ μητη αλλα δν ειναι κ οτι πιο ευχαριστο...


καλη η ιδεα ακη θα βαζω πρωτα σπιρο και μετα απο 20 λεπτα που θα χει στεγνωσει θα σκαω το regaine. παρολαυτα αναρωτηεμε εαν ισχυει αυτο που ειπα... εαν δηλαδη η σπιρο αναιρει το regaine αν μπει μετα λογο του νερου που εχει (σκεφτηκα βεβαια οτι ισως γιαυτον ακριβως το λογο βαζουμε απιονισμενο νερο στη σπιρο και οχι κανονικο..)
 

Jakard

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Cursed είπε:
παιδια την σπιρο στο ψυγειο την βαζω κσι βρομαει.... φανταστιτε να μην την εβαζα κιολας....νταξει βασικα ισως και γω υπερβαλω λιγακι.... η μυρωδια της παλεβετε στην δικια μ μητη αλλα δν ειναι κ οτι πιο ευχαριστο...


καλη η ιδεα ακη θα βαζω πρωτα σπιρο και μετα απο 20 λεπτα που θα χει στεγνωσει θα σκαω το regaine. παρολαυτα αναρωτηεμε εαν ισχυει αυτο που ειπα... εαν δηλαδη η σπιρο αναιρει το regaine αν μπει μετα λογο του νερου που εχει (σκεφτηκα βεβαια οτι ισως γιαυτον ακριβως το λογο βαζουμε απιονισμενο νερο στη σπιρο και οχι κανονικο..)

Και γαμω τα μαλλια δεν εχει ο cloud? Και εγω ετσι τα κανω τωρα ακομα τουλαχιστον χεχε.
 

arhiatros

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

να κανω κι εγω καμια ερωτηση...οταν βαζουμε τη λοσιον του ακη (spiro 2%) πρεπει μετα απο κανα μισαωρο να πλενουμε και το κεφαλι μας ή δεν παιζει ρολο? επισης πρεπει να την εχουμε στο ψυγειο την λοσιον? εμενα παντως δε μου μυριζει καθολου η λοσιον. το μονο προβλημα ειναι πως φραζει ο ψεκαστηρας του regaine (την βαζω στο μπουκαλακι του regaine)...
ΑΑΑ και κατι αλλο Αν βαζουμε παραπανω δοση μινοξιδιλης ή σπιρονολακτονης τοπικά, παιζει το ενδεχομενο να εχουμε αντιθετα αποτελεσματα απο αυτα που περιμενουμε???
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

arhiatros είπε:
να κανω κι εγω καμια ερωτηση...οταν βαζουμε τη λοσιον του ακη (spiro 2%) πρεπει μετα απο κανα μισαωρο να πλενουμε και το κεφαλι μας ή δεν παιζει ρολο? επισης πρεπει να την εχουμε στο ψυγειο την λοσιον? εμενα παντως δε μου μυριζει καθολου η λοσιον. το μονο προβλημα ειναι πως φραζει ο ψεκαστηρας του regaine (την βαζω στο μπουκαλακι του regaine)...
ΑΑΑ και κατι αλλο Αν βαζουμε παραπανω δοση μινοξιδιλης ή σπιρονολακτονης τοπικά, παιζει το ενδεχομενο να εχουμε αντιθετα αποτελεσματα απο αυτα που περιμενουμε???

Εγω εχω παρατηρήσει οτι εκτος ψυγείου βρομαει πολυ ενω στο ψυγειο οχι
Εαν βαλεις παραπανω θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα αλλα και περισσοτερες παρενεργειες ΙΣΩΣ
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

arhiatros είπε:
να κανω κι εγω καμια ερωτηση...οταν βαζουμε τη λοσιον του ακη (spiro 2%) πρεπει μετα απο κανα μισαωρο να πλενουμε και το κεφαλι μας ή δεν παιζει ρολο? επισης πρεπει να την εχουμε στο ψυγειο την λοσιον? εμενα παντως δε μου μυριζει καθολου η λοσιον. το μονο προβλημα ειναι πως φραζει ο ψεκαστηρας του regaine (την βαζω στο μπουκαλακι του regaine)...
ΑΑΑ και κατι αλλο Αν βαζουμε παραπανω δοση μινοξιδιλης ή σπιρονολακτονης τοπικά, παιζει το ενδεχομενο να εχουμε αντιθετα αποτελεσματα απο αυτα που περιμενουμε???

δεν χρειαζετε να πλενεις μετα απο 30 λεπτα το κεφαλι σου

σε θερμοκρασια δωματιου κραταει η λοσιο μια χαρα

ουτε εμενα μου μυριζει ιδιαιτερα

αν φραζει ο ψεκαστηρας του regaine οταν μεσα εχεις βαλει σπειρονολακτονη
τοτε αγπαητε μαλλον δεν διαλυσες καλα την σπειρονολακτονη στην αιθυλικη αλκοολη
την επομενη φορα να επιμενεις πιο πολυ στην διαλυση της

αν βαλεις λιγο παραπανω δοση και απο τα δυο ( μινοξ / σπειρονολακτονη ) δεν υπαρχει κανενα απολυτος προβλημα αρκει να μην φτασεις σε ακρωτητες

παραδειγμα εγω επειδη βαζω μια φορα την μερα μινοηξιδιλη βαζω 2ml χαλαρα

ενω σπειρονολακτονη επειδη αν βαζεις 2% πρεπει να βαζεις 3 φορες την μερα ( γνωμη μου )
για να εχεις καποιο αποτελεσμα
εγω εχω βαλει σπειρονολακτονη χαλαρα μεχρι 5%

οποτε μην ανησυχεις
 

konstantinoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

εχω φτιαξει κ εγω την συνταγη του Ακη.
η μυρωδια δεν ειναι η καλυτερη αλλα παλευεται...
η απορια μου ομως ειναι αλλη...εχω παρατηρησει οτι στο διαλυμα τισ σπιρο εχουν δημιουργηθει καποιοι κλυσταλλοι οι οποιοι φαινονται στον πατο του μπουκαλιου που διατηρω το διαλυμα.
ειμαι σιγουρος οτι αυτος ειναι ο λογος που μερικοι παραπονιουνται οτι φραζει ο ψεκαστηρας του regaine (οταν το βαζουν στο μπουκαλακι του regaine).
ακη το εχεις παρατηρησει??
που οφειλεται η δημιουργεια τους??
μηπως λογω της χαμηλης θερμοκρασιας?(διατηρω τη λοσιον στο ψυγειο)
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Δεν το έχω παρατηρήσει,όχι.
Για την μυρωδιά, πάρε έλαιο λεβάντας και ρίξε μερικές σταγόνες μέσα
 

konstantinoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

οκ, εγω το παρατηρησα διοτι τραβαω το 1 ml με μικρη συριγγα και αυτοι οι κρυσταλλοι βουλωνουν τιην βελονα οταν τραβαω απο τον πατο του μπουκαλιου...δοκιμασε το κ θα το δεις...
κατι αλλο...μποριεσ να μου πεις που μπορω να βρω στο φορουμ την θεραπεια που ακολουθεις?
(τα solutions που γραφεις στην υπογραφη σου)
 
Μπλουζα