ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

FITNESSMAN

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

magic810 είπε:
[quote author=FITNESSMAN link=topic=386.msg19034#msg19034 date=1255338232]
καλο μεσημερι.χρησιμοποιω 5-6 μηνες περιπου την σπιρο του dr lee 5%.δεν δεν εχω δει κατι αξιολογο ακομα.αλλα σιγουρα ειναι νωρις ακομα .γνωμη μου ειναι να δοκιμαζουμε καθε προιον η φαρμακο για 1 χρονο το λιγοτερο και μετα να βγαζουμε συμπερασματα.δεν χρειαζεται να βιαζομαστε...δεν υπαρχουν μαγικα φιλτρα και συνταγες που μολις τα βαζουμε να γεμιζουμε μαλλια.ολες οι θεραπειες χρειαζονται υπομονη.

fitnessman τι ακριβως περιμενεις να σου δωσει η σπιρο εστω κ μετα απο ενα χρονο...?
[/quote]εκοψα τη φιναστεριδη για 6 μηνες μετα απο 4 χρονια χρησης και ξεκινησα την spiro 5% του doctor lee μπας και κρατησω μερικα απο τα αποτελεσματα της φιναστεριδης.δυστηχως κατι τετοιο δεν συνεβη και τα αποτελεσματα απο την φινα χαθηκαν.γι αυτο και ξαναξεκινησα φινα,minoxidil και θα συνεχισω και την σπιρο.μιας και βλεπω και χρησιμοποιεις και εσυ την σπιρο του doctor lee,ειναι σιγουρο οτι συνδοιαζεται με minoxidil? και αν ναι ,τα χρησιμοποιεις μαζι? η πρωτα βαζεις το ενα και μετα απο καποια ωρα το αλλο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Σπύρος είπε:
βάλε 2-3 ml αιθέριο έλαιο λεβάντας ;D


Παναγιωτη δεν βρήκα πουθενα αιθέριο έλαιο λεβάντας και πήρα αιθέριο έλαιο λεμονι
Δεν νομιζω να πειράζει σε κατι εε
 

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

μετα το τρικ με την συριγγα και το βαμβακι το διαλλυμα ειναι ετοιμο για χρηση η θελει παλι ψυγειο για καποιες ωρες?
 

magic810

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

FITNESSMAN είπε:
[quote author=magic810 link=topic=386.msg19238#msg19238 date=1255721462]
[quote author=FITNESSMAN link=topic=386.msg19034#msg19034 date=1255338232]
καλο μεσημερι.χρησιμοποιω 5-6 μηνες περιπου την σπιρο του dr lee 5%.δεν δεν εχω δει κατι αξιολογο ακομα.αλλα σιγουρα ειναι νωρις ακομα .γνωμη μου ειναι να δοκιμαζουμε καθε προιον η φαρμακο για 1 χρονο το λιγοτερο και μετα να βγαζουμε συμπερασματα.δεν χρειαζεται να βιαζομαστε...δεν υπαρχουν μαγικα φιλτρα και συνταγες που μολις τα βαζουμε να γεμιζουμε μαλλια.ολες οι θεραπειες χρειαζονται υπομονη.

fitnessman τι ακριβως περιμενεις να σου δωσει η σπιρο εστω κ μετα απο ενα χρονο...?
[/quote]εκοψα τη φιναστεριδη για 6 μηνες μετα απο 4 χρονια χρησης και ξεκινησα την spiro 5% του doctor lee μπας και κρατησω μερικα απο τα αποτελεσματα της φιναστεριδης.δυστηχως κατι τετοιο δεν συνεβη και τα αποτελεσματα απο την φινα χαθηκαν.γι αυτο και ξαναξεκινησα φινα,minoxidil και θα συνεχισω και την σπιρο.μιας και βλεπω και χρησιμοποιεις και εσυ την σπιρο του doctor lee,ειναι σιγουρο οτι συνδοιαζεται με minoxidil? και αν ναι ,τα χρησιμοποιεις μαζι? η πρωτα βαζεις το ενα και μετα απο καποια ωρα το αλλο?
[/quote]

Βαικα την χρησιμοποιω εδω και ενα 6μηνο περιπου....η αληθεια ειναι οτι τα αποτελεσματα της φινα δεν τα δινει αλλα ελπιζω σε βαθος χρονου...
η Σπιρο ειναι αντιαδρογωνο οχι dht blocker τουλαχιστον ετσι το εξηγουν σε ξενα φορουμ οτι ειναι δηλαδη και η προγεστερονη....
ναι την συνδυαζω με μινοξιδιλη και πιο συγκεκριμενα με xandrox 5%(azelaic acid) αν χρησιμοποιεις την κρεμα οπως λες πρωτα κανω εφαρμογη της μινοξιδιλης και μετα απο καμμια ωρα κανω χρηση της σπιρο5%...
αν παλι χρησιμοποιεις την λοσιον 2% κανω πρωτα χρηση της λοσιον και μετα απο καμμια ωρα χρηση μινοξιδιλης...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Εαν στη συνταγή του Ακη βαλουμε παραπάνω χαπια απο τα 12 που λεει στα ιδια ml θα γινει ποιο δυνατη η λοσιον η τσαμπα τα χαπια
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ANAR είπε:
Εαν στη συνταγή του Ακη βαλουμε παραπάνω χαπια απο τα 12 που λεει στα ιδια ml θα γινει ποιο δυνατη η λοσιον η τσαμπα τα χαπια
ξεφεύγεις από 2% δ/μα και κανείς δεν ξέρει τι side θα δώσει μεγαλύτερη αναλογία σπιρο στα ίδια ml :chinscratch
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

επειδη χρησιμοποιω συνεχεια λακ γινετε να βαζω την λοσιον και μετα απο πανω λακ φτιαχνοντας τα ετσι οπως θελω?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

πρέπει να προσέχεις μην έρχονται σε επαφή το δ/μα και η λακ,
όπως επίσης να μην πηγαίνει λακ στις περιοχές της αραίωσης..
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

εγω βαζω λακ ιδικα στην περιοχη της αραιωσης γιατι δινει οκγο εκει !!! μα@@κια κανω????? εχω το ιδιο στιλ με το δικο σου σπιρο. πισω και μπροστα, μικροτερη αραιωση φυσικα αλλα αν το αφησω ετσι σε 1 χρονο θα ειναι σαν και την δικια σου στην φοτο την 1 ομως που δεν εκανες θεραπια.. θελω να πω οτι ειμαι 17 αλλα απο τα 15 αρχησε ολο αυτο.. και τωρα αραιωνει το μαλλι πολυ γρηγορα :(
α σπιρο να σε ρωτησω.. αν αρχιζω να χρησιμοποιω αφτο το dht blocker θα δω αποτελεσματα σε λιγοτερο απο 6 μηνες.. στην διαρκεια αυτων των 6 μηνων θα συνεχισει η τριχωπτωση η θα σταματησει? με ανυσηχει πολυ αυτο..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

πρόσεχε που ψεκάζεις-μην πηγαίνει στο δέρμα
σε 6 μήνες σταματάς την τριχόπτωση(συνδυαστική θεραπεία),αλλά δεν έχεις επανέκφυση-αυτό θέλει 1-2 χρόνια θεραπείας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

μαλιστα.. και κατι τελευταιο πριν παω στο φαρμακειο

αφου φτιαξω την τοπικη σπυρολονακτονη μετα ποση δοση βαζω καθε φορα (ποσα πσιτ πσιτ δηλαδη κανω απο το μπουκαλακι??) δεν το λεει πουθενα αυτο
 

sovagg

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

dimitris1991 είπε:
μαλιστα.. και κατι τελευταιο πριν παω στο φαρμακειο

αφου φτιαξω την τοπικη σπυρολονακτονη μετα ποση δοση βαζω καθε φορα (ποσα πσιτ πσιτ δηλαδη κανω απο το μπουκαλακι??) δεν το λεει πουθενα αυτο

Παιρνεις με τη συριγγα το διαλυμα σπιρονολακτονης και βαζεις 1-2ml τη μερα
 

heyya

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

tropheus είπε:
Για όσους βαριούνται να το φτιάξουν το πουλάει και ο Lee αλλά το ξαναλέω βρωμάει.
Ίσως καλή λύση (αν και δεν το έχω δοκιμάσει) είναι να ρίξεις μέσα (την ώρα που βράζει) και κάποια χαπάκια proscar...

το έχει δοκιμάσει άραγε κανείς; :chinscratch
 

qpwoeiruty999

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Έχει κάποιος δοκιμάσει να κατασκευάσει σπιρο σε κρέμα 5%; Θα ήταν κάλή ιδέα για χρήση στους κροτάφους το βραδάκι. Προς το παρον χρησιμοποιώ αυτή του Lee σε συνδιασμό με την υγρή σπιρο 2% απο τον ίδιο, αλλά αν μπορούσαμε να φτιάξουμε και τις 2 οικονομικά γιατί όχι; 8)
 

mitsos

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παιδια να ρωτησω κατι. εαν πω σε φιλο μου φαρμακοποιο να μου φτιαξει, τοπικη λοσιον με 2% σπειρονολακτονη σε μπουκαλι των 60ml, θα τα καταφερει? γιατι εδω βλεπω οτι οι περισσοτεροι απο εσας το φτιαχνετε μονοι σας. ευχαριστω.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

mitsos είπε:
παιδια να ρωτησω κατι. εαν πω σε φιλο μου φαρμακοποιο να μου φτιαξει, τοπικη λοσιον με 2% σπειρονολακτονη σε μπουκαλι των 60ml, θα τα καταφερει? γιατι εδω βλεπω οτι οι περισσοτεροι απο εσας το φτιαχνετε μονοι σας. ευχαριστω.
εύκολο είναι για αυτόν ;D
 

Youl Briner

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παιδιά βρήκα κορυφαίο τρόπο φιλτραρίσματος για την σπίρο του Ακη.
Πολύ πολυ γρήγορο μιλάμε κανά λεπτό όλη η διαδικασία με αρκετα ικανοποιητικά αποτεέσματα απο άποψη καθαρότητας του μίγματος.
Χρησιμοποίησα τούλι απο μπουμπουνιέρες πολλές φορές διπλωμένο.
Πιστεύω ότι αν το δοκιμάσετε θα μείνεται πολυ ευχαριστημένοι καθώς περνάει σχεδόν αμέσως όλο το μίγμα και δεν χάνονται πολύτιμα ml
στο φίλτρο! :-*
 

Youl Briner

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Να κάνω μια ερώτηση γιατι ψαχνω στο forum και βρισκω πολλα σχετικά θέματα με αποτέλεσμα να μπερδεύομαι και να μην μπορω να βγάλω άκρη!
Χρησιμοποιώ 1 μήνα τωρα regaine των 30 ευρω.... και οπως καταλαβαίνετε ψαχνω απο κάπου να το παραγγείλω απέξω.
Επειδη όπως μου έχει δημιουργήσει πρηξίματα, ερεθισμό και απίστευτη μα απίστευτη φαγούρα διάβασα ότι με αφρο τα γλιτώνω όλα αυτα...
Ειπα να κάνω μια μεγάλη παραγγελία να γλιτώσω τα 30 του εξελληνισμένου rogaine και κανα εξοδο αποστολής με την βοήθεια κάποιου σαίτ του εξωτερικού αλλα δεν ξερω σε πιο απο όλλα!
βρηκα αυτό http://www.cheaprogaine.com/documents/42.html
και την συσκευασία: 12 μηνών Rogaine 5% Foam 12-Months Supply and One Progaine Volumizing Shampoo (360 ml) $187 Plus $44 Shipping
Το έχει παραγγέιλει κανεις απο εκεί η από κάπου αλλού που να είναι φθηνο και αξιόπιστο?
Παιδια σορρυ που ρωτάω εδώ αλλα δεν βγάζω άκρη απο που να το πάρω...
Επίσης μου έχει δημιουργήσει τρομερή ξηροδερμιά.
Το άλλο το kikland λεει τίποτα η να μείνουμε στα σίγουρα αποτελέσματα του rogaine?
Το χρησιμοποιούσα πρωί βράδυ και το περιόρισα σε πρωινή χρήση μόνο όπως και το homemade spiro του τοπικ μπάς και ηρεμήσει λίγο το πρόσωπο μου.
Αγόρασα και ένα σαμπουάν ειδικο για την ξηροδερμία το kertyol.
Τα συνδιάζω με fungoral 2-3 φορες την εβδομάδα.
 
Μπλουζα