ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ-ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΜΜ

Nik.Mos

Well-Known Member
Οι ισπανοι ηταν ενα παραδειγμα.Υπαρχουν και αλλοι γιατροι στην Ευρωπη σε πιο προσιτες τιμες.
Απο αυτα που εχεις δει εδω μεσα οπως λες φαινεται να εχουν μπει σε silent mode ολα τα αρνητικα στοιχεια της κλινικης και του Β (το φορουμ βριθει απο τετοια).Και μου προκαλει εντυπωση που δεν τα συμπεριελαβες στην διαμορφωση της αποψης σου περι τοπ advanced,γιατι ειναι προφανες οτι απουσιαζουν.Εκτος και αν τα ψευδη και η λογικη του "το κερδος πανω απο ολα" εχουν ξαφνικα αναχθει σε ικανοτητες θεωρω αβασιμη την αποδοση πρωτειων.
Παρεπιπτοντως ,για την περιπτωση του νηματοθετη ,στην NW5 περιοχη παρουσιαζονται σημαδια διαχυτης.Και ειναι μολις 34.Αν θελει να κινηθει με πλανο μακροχρονιου οριζοντα νομιζω η φινα θα πρεπει να αποτελει μερος του.Οπως και να εχει θα χρειαστει σιγουρα να εξεταστει απο γιατρο μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgosv

Active Member
Οι ισπανοι ηταν ενα παραδειγμα.Υπαρχουν και αλλοι γιατροι στην Ευρωπη σε πιο προσιτες τιμες.
Απο αυτα που εχεις δει εδω μεσα οπως λες φαινεται να εχουν μπει σε silent mode ολα τα αρνητικα στοιχεια της κλινικης και του Β (το φορουμ βριθει απο τετοια).Και μου προκαλει εντυπωση που δεν τα συμπεριελαβες στην διαμορφωση της αποψης σου περι τοπ advanced,γιατι ειναι προφανες οτι απουσιαζουν.Εκτος και αν τα ψευδη και η λογικη του "το κερδος πανω απο ολα" εχουν ξαφνικα αναχθει σε ικανοτητες θεωρω αβασιμη την αποδοση πρωτειων.
Παρεπιπτοντως ,για την περιπτωση του νηματοθετη ,στην NW5 περιοχη παρουσιαζονται σημαδια διαχυτης.Και ειναι μολις 34.Αν θελει να κινηθει με πλανο μακροχρονιου οριζοντα νομιζω η φινα θα πρεπει να αποτελει μερος του.Οπως και να εχει θα χρειαστει σιγουρα να εξεταστει απο γιατρο μμ.

Το φόρουμ το διάβαζα και πριν εγγραφω. Εξήγησε μας για ποια ψεύδη μιλάς. Δεν έχω ιδέα.
Και αυτό που λες το κέρδος πάνω από όλα από πού προκύπτει; Θέλεις να μας πεις;
Το έγραψες ήδη δύο φορές για αυτό σε ρωτάω.
Γενικά όποτε αναφέρεται το όνομα της advanced όσο καιρό παρακολουθώ το φόρουμ πάντα κάποιος ενοχλείται.
Ενώ μπορεί να πεις οτιδήποτε καλό για άλλη κλινική αν μιλήσεις καλά για την advanced κάποιος θα πεταχτεί να σου πει γιατί λες για την κλινική.
Και για να σου απαντήσω εκτός από το ότι δεν απλώνουν την εξαγωγή στη δοτρια σε μονές συνεδριες όποιο περιστατικό έχω δει με ικανοποιεί επαρκώς σε σχέση με άλλες κλινικές. Ειδικά στις διπλές συνεδρίες τα πηγαίνουν εξαιρετικά.
 

vlafo

Well-Known Member
To pattern εδώ είναι ξεκάθαρο.
Καρφωτός nw5 και σύντομα.
Είναι μικρός και είναι σε αυτή την κατάσταση,έχει χάσει όλες τις ζώνες,temporals,middle,crοwn και ότι υπάρχει είναι σε λέπτυνση και μέχρι τα 40 χωρίς φάρμακα θα έχει αδειάσει.
Συνεπώς το αποτέλεσμα χωρίς τα μαμά μαλλιά θα είναι εντελώς διαφορετικό.
Η φίνα θα του κρατήσει τα υπάρχοντα και πιθανόν να δει διαφορά οπτική σε crown και middle αλλά πυκνότητες που θα είχε με μια μμ σε καμία των περιπτώσεων.
Η εικόνα με κοντά θα είναι πολύ χειρότερη και θα αναδεικνύει όλο το πρόβλημα.

Πρέπει να αποφασίσετε τι σας αρέσει εάν και εφόσον υπάρχει δότρια να υποστηριχτεί.
Μια απλή κάλυψη και οπτικά να φαίνεστε μια χαρά ή να έχετε μαλλιά πλούσια και ωραία?

Ο φίλος θέλει 3000g μπροστά να χτίσει όλη την α ζώνη,χερλάιν και temporals και 1000g περίπου στο middle και crown για ένα άρτιο και σωστό αποτέλεσμα.
Χωρίς φάρμακα όλοι οι αναφερόμενοι υπολογισμοί πάνε περίπατο και θέλει άλλους.

Στα θετικά φαίνεται μεγάλο εύρος δότριας και καλά χαρακτηριστικά τρίχας.
Μετρήσεις και μόνο τότε πλέον ξέρει τις επιλογές του που θα πάει.

Υ.γ:Advance μια χαρά κλινική σε φύτρωση (που δυστυχώς δεν είναι δεδομένη)αλλά μόνο σε αυτό,στα υπόλοιπα κινδυνεύεις να βρεθείς με παράθυρο χωρίς σίτες και πολύτριχα στη χερλάιν.
 

jersey

Well-Known Member
To pattern εδώ είναι ξεκάθαρο.
Καρφωτός nw5 και σύντομα.
Είναι μικρός και είναι σε αυτή την κατάσταση,έχει χάσει όλες τις ζώνες,temporals,middle,crοwn και ότι υπάρχει είναι σε λέπτυνση και μέχρι τα 40 χωρίς φάρμακα θα έχει αδειάσει.
Συνεπώς το αποτέλεσμα χωρίς τα μαμά μαλλιά θα είναι εντελώς διαφορετικό.
Η φίνα θα του κρατήσει τα υπάρχοντα και πιθανόν να δει διαφορά οπτική σε crown και middle αλλά πυκνότητες που θα είχε με μια μμ σε καμία των περιπτώσεων.
Η εικόνα με κοντά θα είναι πολύ χειρότερη και θα αναδεικνύει όλο το πρόβλημα.

Πρέπει να αποφασίσετε τι σας αρέσει εάν και εφόσον υπάρχει δότρια να υποστηριχτεί.
Μια απλή κάλυψη και οπτικά να φαίνεστε μια χαρά ή να έχετε μαλλιά πλούσια και ωραία?

Ο φίλος θέλει 3000g μπροστά να χτίσει όλη την α ζώνη,χερλάιν και temporals και 1000g περίπου στο middle και crown για ένα άρτιο και σωστό αποτέλεσμα.
Χωρίς φάρμακα όλοι οι αναφερόμενοι υπολογισμοί πάνε περίπατο και θέλει άλλους.

Στα θετικά φαίνεται μεγάλο εύρος δότριας και καλά χαρακτηριστικά τρίχας.
Μετρήσεις και μόνο τότε πλέον ξέρει τις επιλογές του που θα πάει.

Υ.γ:Advance μια χαρά κλινική σε φύτρωση (που δυστυχώς δεν είναι δεδομένη)αλλά μόνο σε αυτό,στα υπόλοιπα κινδυνεύεις να βρεθείς με παράθυρο χωρίς σίτες και πολύτριχα στη χερλάιν.
Πάντως vlafo μιας και αναφέρθηκες σε πολύτριχα βλέπουμε οτι σε πολλές περιπτώσεις μπαίνουν πολύτριχα στην hairline από διάφορους γιατρούς για κάποιους λόγους. Και εσένα ας πούμε στην hairline υπάρχουν πολύτριχα 3τριχα και τετράτριχα. Στον aldo είχαν μπει στα temples πολύτριχα που εκεί θες τα πιο λεπτά μονότριχα. Είναι και άλλες περιπτώσεις που αμα προσέξεις την hairline υπάρχουν πολύτριχα.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως vlafo μιας και αναφέρθηκες σε πολύτριχα βλέπουμε οτι σε πολλές περιπτώσεις μπαίνουν πολύτριχα στην hairline από διάφορους γιατρούς για κάποιους λόγους. Και εσένα ας πούμε στην hairline υπάρχουν πολύτριχα 3τριχα και τετράτριχα. Στον aldo είχαν μπει στα temples πολύτριχα που εκεί θες τα πιο λεπτά μονότριχα. Είναι και άλλες περιπτώσεις που αμα προσέξεις την hairline υπάρχουν πολύτριχα.
Mα φυσικά και σε μένα έχουν μπει,αλλά είναι διαφορετικό να έχεις 20 πολύτριχα όπως εγώ με λεπτή-κανονική τρίχα και άλλο στα 300g π.χ της χερλάιν να έχεις 100 και με χοντρή τρίχα.Όλα είναι θέμα ποσότητας και αριθμητικής.
Στα peaks είναι μαλακία απίστευτη να έχεις πολύτριχα,μην τα βάζεις καθόλου.
Εκεί θα σου δείξουν εντελώς ψεύτικο το αποτέλεσμα.

Τα πολύτριχα από τεχνικής άποψης στη χερλάιν δεν είναι ορθό,αλλά κάποια λίγα πάντα χρειάζονται υπο προυποθέσεις για λόγους κάλυψης και πυκνότητας.
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως vlafo μιας και αναφέρθηκες σε πολύτριχα βλέπουμε οτι σε πολλές περιπτώσεις μπαίνουν πολύτριχα στην hairline από διάφορους γιατρούς για κάποιους λόγους. Και εσένα ας πούμε στην hairline υπάρχουν πολύτριχα 3τριχα και τετράτριχα. Στον aldo είχαν μπει στα temples πολύτριχα που εκεί θες τα πιο λεπτά μονότριχα. Είναι και άλλες περιπτώσεις που αμα προσέξεις την hairline υπάρχουν πολύτριχα.
Στον Vlafo νομίζω μπήκαν τα τραυματισμένα πολυτριχα με το σκεπτικό θα γίνουν μονοτριχα η δίτριχα.Σωστα;
 

oreo

Well-Known Member
Εσύ όμως που συμφωνείς, πως έγινε η καταμέτρηση του τραυματισμένου πολύτριχου ως ήταν ή όπως ήλπιζε ο γιατρός να βγεί?
Και μιας και ήταν τραυματισμένα, δεν έγινε τριμάρισμα και μπήκαν έτσι ?
Αν έγινε τριμάρισμα δεν περίμενουμε να βγούν ως τα φυτέψαμε ?
 

Gianney

Well-Known Member
Εσύ όμως που συμφωνείς, πως έγινε η καταμέτρηση του τραυματισμένου πολύτριχου ως ήταν ή όπως ήλπιζε ο γιατρός να βγεί?
Και μιας και ήταν τραυματισμένα, δεν έγινε τριμάρισμα και μπήκαν έτσι ?
Αν έγινε τριμάρισμα δεν περίμενουμε να βγούν ως τα φυτέψαμε ?
Και ας πούμε ότι δεν είναι έτσι,τότε ο γιατρός θελημενα έβαλε ειδικά μπροστά στην πρώτη γραμμή κάποια δίτριχα που κάνουν μπαμ;Για ποιο λόγο;Δεν ξέρει ότι κόβει λίγο από την φυσικότητα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Και ας πούμε ότι δεν είναι έτσι,τότε ο γιατρός θελημενα έβαλε ειδικά μπροστά στην πρώτη γραμμή κάποια δίτριχα που κάνουν μπαμ;Για ποιο λόγο;Δεν ξέρει ότι κόβει λίγο από την φυσικότητα;
Όπως είπε και ο vlafo είναι θέμα ποσότητας και αριθμητικής. Πως και δεν ξέρουν για την φυσικότητα, το θέμα είναι βγαίνουν τα νούμερα? Αν μπορούσαν να βάλουν 70g στην πρώτη επέμβαση στην hairline , όλοι μονότριχα θα θέλαμε στο 0,5 - 1 cm. Αλλά δεν τα βάζουν... Βέβαια σε εμένα έχει φτάσει πρόταση μέχρι 90+ graft/cm2 , είναι άλλη κουβέντα όμως αυτό.
 

jersey

Well-Known Member
Mα φυσικά και σε μένα έχουν μπει,αλλά είναι διαφορετικό να έχεις 20 πολύτριχα όπως εγώ με λεπτή-κανονική τρίχα και άλλο στα 300g π.χ της χερλάιν να έχεις 100 και με χοντρή τρίχα.Όλα είναι θέμα ποσότητας και αριθμητικής.
Στα peaks είναι μαλακία απίστευτη να έχεις πολύτριχα,μην τα βάζεις καθόλου.
Εκεί θα σου δείξουν εντελώς ψεύτικο το αποτέλεσμα.

Τα πολύτριχα από τεχνικής άποψης στη χερλάιν δεν είναι ορθό,αλλά κάποια λίγα πάντα χρειάζονται υπο προυποθέσεις για λόγους κάλυψης και πυκνότητας.
Συμφωνω οτι τα πολύτριχα μπορει να συνεισφέρουν στην καλύτερη κάλυψη της hairline, οπου με μικρότερες πυκνότητες μπορεί να έχεις πιο πυκνό αποτέλεσμα και εξασφαλίσεις κ την φυτρωση ενω με πολλα μονοτριχα θες πολυ υψηλες πυκνότητες για καλυψη και ρισκάρεις και την φυτρωση. Ολα αυτα βέβαια με προϋποθέσεις. Και στον freitas εχω δει hairline με πολυ λιγα μονοτριχα που δεν εχαναν σε φυσικότητα όμως.

Για τα temples οντως είναι τραγικό λαθος του Αναστ*σάκη να βαλει πολυτριχα εκει, καθώς εκει κανει μπαμ.
 

vlafo

Well-Known Member
Και εντάξει να θέλω να το παίξω στα ζάρια το μαλλί μου και να πάρω τo ρίσκο να βάλω 90g/cm.
Και όσα είναι να φυτρώσουν ας φυτρώσουν.
Θα τα βάλει?
Σιγά μην τα βάλει,90g θα πληρώσεις 45 θα σου βάλει.
 

oreo

Well-Known Member
Και εντάξει να θέλω να το παίξω στα ζάρια το μαλλί μου και να πάρω τo ρίσκο να βάλω 90g/cm.
Και όσα είναι να φυτρώσουν ας φυτρώσουν.
Θα τα βάλει?
Σιγά μην τα βάλει,90g θα πληρώσεις 45 θα σου βάλει.
Που να βάλουν 90 να σου δαγκώσουν τον λογαριασμό και την ανάγκη θέλουν τα λωποδυταριά
 

Gianney

Well-Known Member
Όπως είπε και ο vlafo είναι θέμα ποσότητας και αριθμητικής. Πως και δεν ξέρουν για την φυσικότητα, το θέμα είναι βγαίνουν τα νούμερα? Αν μπορούσαν να βάλουν 70g στην πρώτη επέμβαση στην hairline , όλοι μονότριχα θα θέλαμε στο 0,5 - 1 cm. Αλλά δεν τα βάζουν... Βέβαια σε εμένα έχει φτάσει πρόταση μέχρι 90+ graft/cm2 , είναι άλλη κουβέντα όμως αυτό.
Νομίζεις στην Ελλάδα κοιταν cv, εμβαδόν κτλ; αμφιβάλλω.Το 90 ούτε και με 3 δεν το βλέπω να γίνεται
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και ειχα πιστεψει πως μετα το ban του μελους που προτεινε αυτο το νουμερο παντου και ανεξαιρετως σε ολα τα νηματα δεν θα το ξανασυναντουσα.Φαινεται ειναι το στανταρακι της κλινικης,σωστα;Που να ειναι ο Δημητρης αραγε;

Θεσσαλονίκη να σου δώσω τηλ?
 
Μπλουζα