ΑΓΝΟΙΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ - ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM

le2der

Active Member
Φιλε CVIAL, ας τοποθετηθω και εγω, ως νηματοθετης.

Συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να πεσουν οι τονοι. Φυσικα και ο χωρος του forum δεν ειναι σωστο να μετατραπει σε χωρο δικαστηριων και απειλες μηνυσεων.

Επισης, επειδη μελημα μου ειναι η αντικειμενικοτητα, ανοιγοντας το νημα δεν ηθελα να διαβασω σχολια, οπως αυτα που διαβασα σημερα.

Τι εννοω;

Δεν ηθελα να δωσω την ευκαιρια σε καποιους (υποστηρικτες αλλων γιατρων και κλινικων) να "ξεσπαθωσουν".

Δεν ηθελα και αλλοι που (κατα την ταπεινη μου αποψη) δεν ειναι σωστοι στις παρουσιασεις, που και αυτοι (κατα την ταπεινη μου αποψη) ωραιοποιουν αποτελεσματα, να θεωρησουν το παρον νημα ως θεοσταλτη ευκαιρια να προωθησουν τα συμφεροντα των γιατρων/κλινικων τους.

Ειναι αυτονοητο οτι προσωπικα δεν μπορω να φερω αντικειμενικα αποδεικτικα στοιχεια περαν των φωτογραφιων που ανεβηκαν στην επισημη παρουσιαση. Δεν μπορω π.χ. να συναντηθω με τον πελατη και να τραβηξω φωτογραφικο υλικο, για να αποδειξω τις υποψιες μου, για να στηριξω τις θεσεις μου.

Γραφτηκαν και οι αποψεις αλλων χρηστων μικροϊνων....σεβαστες. Ισχυριζονται οτι προκειται για θεματα φακου και σκιων...σεβαστες οι αποψεις τους. Κανείς, ομως, δεν μπορει να το αποδειξει. Ουτε εγω, ουτε αυτοι.

Γενικα, εξακολουθω να θεωρω οτι μονο ανεξαρτητες παρουσιασεις (και αυτες υπο αυστηρες προϋποθεσεις) μπορουν να οδηγησουν σε σχετικα ασφαλη συμπερασματα.

Δυστυχως, απο πολλες κλινικες/γιατρους δε βλεπω να τηρουνται αυτες οι προϋποθεσεις.

Ετσι, επειδη δε θελω να ειμαι ο "Δουρειος ιππος" καποιων που και αυτοι δεν κανουν σωστες παρουσιασεις μεταμοσχευσεων, θα ηθελα, ως νηματοθετης, να πεσουν οι τονοι.

Δεν ξερω...αν ειναι να προκληθει ενας πολεμος για το ποιος κανει τις λιγοτερο κακες παρουσιασεις ( :p:D )...ισως ειναι προτιμοτερο ακομη και να κλειδωθει το νημα.

ΥΓ Φιλε CVIAL, απο χθες που διαβασα το υπ' αριθμ. 20 σχολιο σου στο παρον νημα και τη δεδηλωμενη προθεση σου για verified παρουσιασεις μεταμοσχευσεων, ταυτιζομαι απολυτα με τις αποψεις σου. Θεωρω οτι, αν μπορεσεις να βρεις τον συγκεκριμενο πελατη, αλλα οχι μονο...


Αν μπορεις να φερνεις ατομα που εχουν υποβληθει σε μεταμοσχευσεις (απο διαφορες κλινικες) στο γραφειο σου (στον ιδιωτικο σου χωρο) και ανεξαρτητα, αντικειμενικα συλλεγεις το καταλληλο υλικο (φωτογραφιες, video) και στη συνεχεια το ανεβαζεις στο forum, αυτο θα ηταν το ιδανικο.

Τετοιες verified, επαληθευμενες παρουσιασεις θα ειχαν μεγαλη αξια.

Η αντικειμενικοτητα και το κυρος σου, οι γνωσεις/εμπειριες, τα καταλληλα μεσα που διαθετεις (φωτογραφιες, μεγεθυντικοι φακοι κ.α.) εγγυωνται την αξιοπιστια των παρουσιασεων.

Ετσι, δε θα υπαρχουν υποψιες, υπονοιες, "θολουρα στον οριζοντα".

Μακαρι, φιλε CVIAL, να ευοδωθει το σχεδιο σου. Θα ειναι τεραστια η συνεισφορα σου για το forum.
Για εμένα είπες το σωστότερο όσον αφορά την στήριξη στον cvial και το σχέδιο για verified .
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Γιατι υπαρχει τοσος ντορος και συναμα φοβος με τις μηνυσεις;

Μια κλινικη απειλησε τον πελατη της οτι θα του κανει μηνυση...και;
Ο πελατης αν ειναι σωστος, αν εκανε μια παρουσιαση ομορφα κ ωραια γιατι να φοβαται;;; δεν μπορω να το καταλαβω...
 

Kostas97

Well-Known Member
Γιατι υπαρχει τοσος ντορος και συναμα φοβος με τις μηνυσεις;

Μια κλινικη απειλησε τον πελατη της οτι θα του κανει μηνυση...και;
Ο πελατης αν ειναι σωστος, αν εκανε μια παρουσιαση ομορφα κ ωραια γιατι να φοβαται;;; δεν μπορω να το καταλαβω...
Μπορει να χουν κανα νομικο τμημα που για να ξεσκουριαζει να κανει και μηνυσεις. Εγω το χα ακουσει σε δερματολογικο, η γιατρος-επιχειρηματιας μου ανελυε οτι θα μηνυσει καποιους πελατες γιατι εμπαιναν και τις εγραφαν κακες κριτικες. Και κλασσικα οποιος εκανε κακες κριτικες, δεν ηταν πελατης ΚΛΠ ΚΛΠ.
 

oreo

Well-Known Member
Tol, μου δίνεις μια ωραία ιδέα για να ξεφύγουμε από αυτή την κατάσταση. Παρόλο που είναι εις βάρος του προσωπικού μου χρόνου, θα ήθελα σε τέτοιες περιπτώσεις που υπάρχουν κάποιες αμφιβολίες, αντί να τσακωνόμαστε και να προσπαθεί ο καθένας να αποδείξει την δικιά του θεωρία με συνέπεια "τα σεντόνια" που δεν καταλήγουν πουθενά, να υλοποιήσω αυτό που λες. Να έρθουν τα περιστατικά στον χώρο μου (προφανώς θα θεσπίσω κάποια πρωινά Σαββάτου σε συγκεκριμένες ημερομηνίες) για να βγάλω σωστές φώτο/βιντεο που εν συνεχεία θα ποστάρω έτσι ώστε να υπάρχει απόλυτη διαφάνεια. Εννοείται ότι τα περιστατικά αυτά θα γίνουν αυτόματα verified. Θα παρακαλέσω τις κλινικές να είναι αρωγοί σε αυτή την προσπάθεια αφού και αυτές έχουν συμφέρον να κάνουν verified τα περιστατικά τους.
Μπορεί να υπάρχει και διαβάθμιση σε ταμπελάκια στην αρχή του νηματος τόσο στα official όσο και στα ανεξάρτητα. Verified/ Unverified Bright/Blurry/Dark picture και ανάλογες αποστάσεις λήψεων εκτός απο ατις ξεγυμνωτικές σε real everyday καταστάσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Μπορεί να υπάρχει και διαβάθμιση σε ταμπελάκια στην αρχή του νηματος τόσο στα official όσο και στα ανεξάρτητα. Verified/ Unverified Bright/Blurry/Dark picture και ανάλογες αποστάσεις λήψεων εκτός απο ατις ξεγυμνωτικές σε real everyday καταστάσεις.
Εδώ δεν καταλαβαίνουν τα απλά πράγματα και πας εσύ να τα μπλέξεις με διαβαθμίσεις.
Όσο πιο απλά τόσο πιο καλά και κατανοητά.
Η πολύ ανάλυση δεν είναι για πολλούς.
Βάλε ένα mohitos τώρα και πιες το να ξεδιψάσεις.:p
 

cristiano

Member
Πάντως κι εγώ ως χρήστης toppik πιστεύω ότι έχει γίνει χρήση στη συγκεκριμένη περίπτωση. Σεβαστή η άποψη του καθένος σε κάθε περίπτωση.
 

tasos33

Well-Known Member
Πάντως κι εγώ ως χρήστης toppik πιστεύω ότι έχει γίνει χρήση στη συγκεκριμένη περίπτωση. Σεβαστή η άποψη του καθένος σε κάθε περίπτωση.
Έχεις χάσει επεισόδια, το θέμα έχει λήξει άνευ τοππικ.
 
Μπλουζα