ΑΓΝΟΙΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ????- ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM??? To Βιντεο που ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ!!!!!

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τηρωντας τον λογο μου, και αφου ο @tol θεωρησε πως έκανε μια ηρωική, γεμάτη αυταπαρνηση, θαρρος και γενναιότητα πράξη να πει απλα την ...γνωμη του, σας ανεβαζω και το βιντεο.
Διαβασα με πολλη προσοχη αυτα που γραφει ο @tol και μερικοί ακόμα.
Ειδικα ο @tol ελπίζω να κοιμηθηκε ησυχος τελικα μετα από τις κατηγορίες του.
Εμένα σιγουρα με στεναχωρεσε η κατασταση, δλδ να διασυρομαι ως απατεωνας σε ενα φορουμ που εχω ηδη ποσταρει σχεδον 200 περιστατικα και εχω δωσει πολλη γνώση (φυσικα, δεν έχει αξια, διότι το κάνω για να βγαλω ...πελατακια!)
Ελπίζω μετα το βιντεο να συνεχισεις να κοιμάσαι ησυχος, χωρις τυψεις ότι μπορει να έκανες λάθος και να με αδικησες...
Θα δεις ΙΣΩΣ οτι αυτο πους λες ως τοπικ, ειναι απλα λιγο πιο πυκνα μαλλια σε ενα mikr;o σημειο, διότι, απλα, ΔΕΝ σου κανει συμβολαιο η Φυση που θα βγαλει 10 τριχες παραπάνω με την μινοξιδιλη...
Ισω; πάλι να έχω κανει και CGI στο βιντεο, who knows...



 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Ηρθα μόνο για να εκφράσω την άποψη μου σχετικά με το περιστατικό και μόνο χωρίς να πάρω θέση υπέρ ή κατά καθώς δεν επιθυμω να είναι αυτός ο ρόλος μου ως μέλος του φόρουμ.
Το παρών αποτέλεσμα είναι από τα καλύτερα που έχω δει στην κοινότητα μας,άριστη φυσικότητα, συγχαρητήρια και στο παιδι για την όμορφη αλλαγή που πέτυχε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

F1ght3r

Well-Known Member
Γιατρέ, γιατί είπατε ότι η προηγουμενη μεταμόσχευση είναι ανύπαρκτη?
Πως να ξέρουμε εμείς ποτε έκανε την προηγουμενη και πως φαινόταν το κεφάλι του?
Μπορεί να μπήκε για πύκνωση μονο και με τον καιρό να του πέσαν τα μαλλιά και να έχει την εικόνα που έχει όταν τον αναλαμβάνατε εσείς.
Λέτε 100 και 100 ότι του βάλαν οποτε η προηγουμενη μεταμόσχευση έπιασε 100% φυτρώσει, χωρίς να ξέρουμε πως ήταν, οποτε συμπεράσματα δεν μπορούμε να βγάλουμε εμείς.
Εμενα δεν μου άρεσε αυτό που είπατε για ανύπαρκτη μεταμόσχευση χωρίς στοιχεια, για να συμφωνήσουμε η να διαφωνήσουμε τέλος πάντων.


Τώρα για την μεταμόσχευση που κάνατε εσείς μια χαρά το παιδί μαλλιά δεν είχε και μαλλιά έχει αυτό είναι και το ζητούμενο σε μια μεταμόσχευση και το απαιτούμενο, η φυτρώσει δηλαδή.
 

tol

Well-Known Member
Τηρωντας τον λογο μου, και αφου ο @tol θεωρησε πως έκανε μια ηρωική, γεμάτη αυταπαρνηση, θαρρος και γενναιότητα πράξη να πει απλα την ...γνωμη του, σας ανεβαζω και το βιντεο.
Διαβασα με πολλη προσοχη αυτα που γραφει ο @tol και μερικοί ακόμα.
Ειδικα ο @tol ελπίζω να κοιμηθηκε ησυχος τελικα μετα από τις κατηγορίες του.
Εμένα σιγουρα με στεναχωρεσε η κατασταση, δλδ να διασυρομαι ως απατεωνας σε ενα φορουμ που εχω ηδη ποσταρει σχεδον 200 περιστατικα και εχω δωσει πολλη γνώση (φυσικα, δεν έχει αξια, διότι το κάνω για να βγαλω ...πελατακια!)
Ελπίζω μετα το βιντεο να συνεχισεις να κοιμάσαι ησυχος, χωρις τυψεις ότι μπορει να έκανες λάθος και να με αδικησες...
Θα δεις ΙΣΩΣ οτι αυτο πους λες ως τοπικ, ειναι απλα λιγο πιο πυκνα μαλλια σε ενα mikr;o σημειο, διότι, απλα, ΔΕΝ σου κανει συμβολαιο η Φυση που θα βγαλει 10 τριχες παραπάνω με την μινοξιδιλη...
Ισω; πάλι να έχω κανει και CGI στο βιντεο, who knows...




Κυριε Αναστασακη, θεωρω οτι ειμαι υποχρεωμενος να απαντησω σε οσα γραφετε.

Με υποχρεωνει ηθικα το ορθο και απολυτα αποδεκτο υφος της απαντησης σας. Δε θα απαντουσα, αν ενιωθα παλι οτι μου απευθυνεστε με ασχημο τροπο.

Επειδη, ομως, αναγνωριζω οτι η απαντηση σας ειναι κοσμια, θα γραψω την προσωπικη μου αποψη επι του θεματος.

Παρατηρωντας, λοιπον, το video (και οχι φυσικα τις φωτογραφιες) παραδεχομαι οτι εσφαλα στην εκτιμηση μου για τη χρηση μικροϊνων. Θεωρω οτι το video αποδιδει αντικειμενικα την εικονα του μαλλιου.

Τωρα το αποτελεσμα φαινεται εναργεστερα. Αν και παλι ο φωτισμος, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, δεν ειναι ο καταλληλος, τουλαχιστον αυτη την φορα δεν υπαρχουν οι θολουρες και οι σκιες των ανηρτημενων φωτογραφιων. Παρεμπιπτοντως το αποτελεσμα ειναι καλο εως αρκετα καλο, η hairline αρκετα καλη, οι πισω ζωνες σχετικα αδυναμες.

Καταρχας, αφου ζητησω μια ειλικρινη συγγνωμη για την εσφαλμενη εκτιμηση μου, θελω να κανω καποιες παρατηρησεις. Ελπιζω, οπως εγω παραδεχομαι το σφαλμα μου, να υπαρξει αναλογη ανταποκριση εκ μερους σας.

Ρωτω, λοιπον...

Η κριτικη που ασκησα (με βαση τις φωτογραφιες που αναρτηθηκαν) ηταν αβασιμη, αστηρικτη;

Ανοιξα το νημα χωρις αποδεικτικα στοιχεια και αρχισα να κατηγορω με ανυπαρκτα επιχειρηματα;

Δε νομιζω οτι εκανα κατι τετοιο. Ποτέ στα 7 χρονια που ειμαι μελος του forum δε γραφω κατι χωρις επιχειρηματα.

Η ολη επιχειρηματολογια μου, λοιπον, βασιστηκε στο υλικο που εσεις ο ιδιος ανεβασατε.

Ηταν ή δεν ηταν κακης ποιοτητας καποιες φωτογραφιες; Ηταν ή δεν ηταν παραπλανητικες; Εμενα προσωπικα με παραπλανησαν. Με οδηγησαν στο εσφαλμενο συμπερασμα της χρησης μικροϊνων.

Οταν καποιος παρατηρει μια παραξενη θολουρα, οταν καποιος παρατηρει καποια σημεια περισσοτερο μαυρα απο άλλα, οταν καποιος παρατηρει αλλαγες στους φωτισμους του πριν και του μετα, ειναι αδικαιολογητος και ασυγχωρητος αν εκφρασει τις επιφυλαξεις, τις υποψιες του;

Μηπως, λοιπον, το ιδιο το υλικο που ανεβασατε ως κλινικη δεν ηταν ενδεδειγμενο;

Ελπιζω να κατανοησετε τους λογους που με ωθησαν στην εσφαλμενη αποψη.

Ωστοσο, αυτο που θα ηθελα (περαν της ειλικρινους συγγνωμης μου) ειναι να προκυψει και κατι πολυ θετικο για το forum.

Νομιζω οτι ολα τα μελη του forum θα ηθελαν να προσπαθησετε (και εσεις και φυσικα οι υπολοιπες κλινικες, γιατι το φαινομενο θεωρω οτι ειναι κοινο) να ειστε πιο προσεκτικοι στο υλικο που ανεβαζετε.

Δεν ειμαστε τρελοι οσοι παρατηρουμε και αποδοκιμαζουμε τις ευνοϊκοτερες συνθηκες υπο τις οποιες συλλεγεται το υλικο μετα την ολοκληρωση των μεταμοσχευσεων. Συμβαινει στις περισσοτερες επισημες παρουσιασεις.

Οι φωτισμοι, οι ληψεις, ειναι επιτακτικη αναγκη να γινονται υπο τις ιδιες συνθηκες πριν και μετα. Να υπαρχει απολυτη διαφανεια, ωστε να μη δημιουργουνται εσφαλμενες εντυπωσεις (ειτε θετικες για την κλινικη ειτε αρνητικες).

Νομιζω οτι τα μελη δε θελουν μια εξωραϊσμενη εικονα των μεταμοσχευσεων. Θελουν να εχουν απολυτη γνωση και τις αναλογες προσδοκιες για το τελικο αποτελεσμα.

Ελπιζω να εισακουστουν οι καλοπροαιρετες παρατηρησεις μου.

Σας ζητω για αλλη μια φορα συγγνωμη για την εσφαλμενη εκτιμηση μου, η οποια δεν εγινε απο κακες προθεσεις.
 

tasos33

Well-Known Member
Ελπιζω να εισακουστουν οι καλοπροαιρετες παρατηρησεις μου.

Σας ζητω για αλλη μια φορα συγγνωμη για την εσφαλμενη εκτιμηση μου, η οποια δεν εγινε απο κακες προθεσεις.
Σου βγάζω το καπέλο....( κυριολεκτικά, αφού εδώ και 20 μέρες το φορώ ολημερίς) για την στάση σου. Αναγνωρίζω πλήρως τις αγνές προθέσεις που έχεις, αλλά πιστεύω ότι είσαι παρορμητικός πολλές φορές γι αυτό σου είχα γράψει εχθές να περιμένουμε να ανέβει το βίντεο.
 

aeratos28

Just aeratos
Dr Gus Aniston,έχω μείνει σπιτσλες..σκέφτομαι να κλείσουμε ένα κονσουλτεισον για την δική μου αποκατάσταση ..:rolleyes:
Πέρα από την πλάκα ειναι ένα καλό αποτέλεσμα.σιγουρα παίρνει και βελτίωση αν το θέλει ο φίλος .αλλά ειναι καλό.
 

montecristo

Well-Known Member
Φαίνεται καλό αποτέλεσμα με εμφανή αλλαγή στην εμφάνιση του ασθενούς σε σχέση με το πριν με λίγα grafts...Βλέποντας την αλλαγή στην εμφάνισή του ασθενούς θα φανταζόμουν ότι του βάλατε περισσότερα grafts αν δεν μας λέγατε πόσα βάλατε αν και οι πίσω ζώνες midscalp και crown είναι σχετικά αδύναμες.....Ίσως και να βοήθησε και η μινοξιδιλη στο να βγουν και άλλα μαλλιά (νομίζω το αναφέρατε στην αρχική περιγραφή σας) ότι η μινοξιδίλη του έβγαλε κάποια μαλλιά και στο βίντεο είπατε ότι τον πάει καλά με τη μινοξ. Συγκεκριμένα αναφέρατε "ΔΕΝ σου κανει συμβολαιο η Φυση που θα βγαλει 10 τριχες παραπάνω με την μινοξιδιλη..."
Να ρωτήσω γιατρέ. Παρατήρησα στο βίντεο σας, συγκεκριμένα στο 0:47 που κοιτάζετε στον υπολογιστή σας τις εικόνες του ασθενή, οτι το όνομα του ασθενή που αναγράφεται στο δικό σας βίντεο που μας ανεβάσατε στο φόρουμ είναι Β. Δημήτρης, ενώ εσείς τον φωνάζετε Γιώργο στο βίντεο και το γράφετε και στον τίτλο του Βίντεο.
Επίσης τα αναγραφόμενα grafts είναι 2246 που φαίνονται στο φάκελο του ασθενή σας που ανοίξατε στην οθόνη του υπολογιστή σας, ενώ εσείς μας είπατε ότι έβαλε 2500. Τελικά τι ισχύει ; Φαντάζομαι θα έγινε κάποιο λάθος.. Έβγαλα και μια screenshot από το συγκεκριμένο βίντεο που μας ανεβάσατε δημόσια στο φόρουμ που φαίνονται αυτά που λέω στο 0:47 του βίντεο σας, για να καταλάβουμε τι λέω.

Η ΦΩΤΟ ΣΒΗΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΒΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΟΥΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ EDIT TO BINTEO.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Giorgos-3

Well-Known Member
Φαίνεται καλό αποτέλεσμα με εμφανή αλλαγή στην εμφάνιση του ασθενούς σε σχέση με το πριν με πολύ λίγα grafts...Βλέποντας την αλλαγή στην εμφάνισή του ασθενούς θα φανταζόμουν ότι του βάλατε αρκετά περισσότερα grafts αν δεν μας λέγατε πόσα βάλατε. Πραγματικά μπράβο..Εκτός και αν βοήθησε και η μινοξιδιλη στο να βγουν και άλλα μαλλιά (νομίζω το αναφέρατε στην αρχική περιγραφή σας) ότι η μινοξιδίλη του έβγαλε κάποια μαλλιά. Συγκεκριμένα αναφέρατε "ΔΕΝ σου κανει συμβολαιο η Φυση που θα βγαλει 10 τριχες παραπάνω με την μινοξιδιλη..."
Να ρωτήσω γιατρέ. Παρατήρησα στο βίντεο σας, συγκεκριμένα στο 0:47 που κοιτάζετε στον υπολογιστή σας τις εικόνες του ασθενή, οτι το όνομα του ασθενή που αναγράφεται είναι Βο*λτσιος Δημήτρης, ενώ εσείς τον φωνάζετε Γιώργο στο βίντεο και το γράφετε και στο Βίντεο. Επίσης τα αναγραφόμενα grafts είναι 2246 που φαίνονται στην οθόνη του υπολογιστή σας, ενώ εσείς μας είπατε ότι έβαλε 2500. Τελικά τι ισχύει ; Φαντάζομαι θα έγινε κάποιο λάθος..

Προβολή συνημμένου 51759
Μάλλον το κάνει εσκεμμένα για να μην αποκαλυφθεί η ταυτότητα του ασθενή.... Λέει ένα όνομα στην τύχη ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Φαίνεται καλό αποτέλεσμα με εμφανή αλλαγή στην εμφάνιση του ασθενούς σε σχέση με το πριν με πολύ λίγα grafts...Βλέποντας την αλλαγή στην εμφάνισή του ασθενούς θα φανταζόμουν ότι του βάλατε αρκετά περισσότερα grafts αν δεν μας λέγατε πόσα βάλατε. Πραγματικά μπράβο..Εκτός και αν βοήθησε και η μινοξιδιλη στο να βγουν και άλλα μαλλιά (νομίζω το αναφέρατε στην αρχική περιγραφή σας) ότι η μινοξιδίλη του έβγαλε κάποια μαλλιά. Συγκεκριμένα αναφέρατε "ΔΕΝ σου κανει συμβολαιο η Φυση που θα βγαλει 10 τριχες παραπάνω με την μινοξιδιλη..."
Να ρωτήσω γιατρέ. Παρατήρησα στο βίντεο σας, συγκεκριμένα στο 0:47 που κοιτάζετε στον υπολογιστή σας τις εικόνες του ασθενή, οτι το όνομα του ασθενή που αναγράφεται είναι Βο*λτσιος Δημήτρης, ενώ εσείς τον φωνάζετε Γιώργο στο βίντεο και το γράφετε και στο Βίντεο. Επίσης τα αναγραφόμενα grafts είναι 2246 που φαίνονται στην οθόνη του υπολογιστή σας, ενώ εσείς μας είπατε ότι έβαλε 2500. Τελικά τι ισχύει ; Φαντάζομαι θα έγινε κάποιο λάθος..

Προβολή συνημμένου 51759
Αυτό με το λάθος όνομα είναι λογικά στα πλαίσια της προετοιμασίας και πρόβας για να μην αποκαλυφθεί το όνομα του πελάτη. Plot twist βλέπει ο πελάτης το όνομα του φάτσα φόρα πλέον στο forum και ξεκινάει τις αγωγές στην κλινική. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :p:p:p:p:p:p:p:p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Να τον ακουτε τον μπαρμπα John οτι ειναι παιχνιδια του φακου. Σε ολες τις παρουσιασεις ανεξαρτητες η οχι μπορεις να πεις οτι σε καποιες φωτος ισως εχει τοππικ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να τον ακουτε τον μπαρμπα John οτι ειναι παιχνιδια του φακου. Σε ολες τις παρουσιασεις ανεξαρτητες η οχι μπορεις να πεις οτι σε καποιες φωτος ισως εχει τοππικ.
Τζον εσύ είσαι καλυμμένος με το βίντεο αυτό; Τέτοια βίντεο τραβάτε; Με τον ήλιο στην δύση και τα στορια κάτω; να σου τραβήξω εμένα μέσα στο σπίτι μου να με δεις Μπέζο....Ας Μην χαλάμε την ωραία ατμόσφαιρα που επικρατεί....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φικε Tol σε μια μεταμοσχευση πολλες φορες αυτο που μετραει ειναι το illusion ειδικα για εμας τα μεγαλυτερα nowrwood χωρις στηριξη απο τα πισω μαλλακια απο γεφυρες απο crown κτλ.
Εχουμε μαλλια αλλα ειναι σαν να μην εχουμε.

Και εγω παλι πρεπει να μπω σε τριτη μμ παλι μου λειπει κατι απο το κεφαλι.
Αν οι γιατροι βγαινουν εξω στις παραλιες να βγαζουν φωτογραφιες με νταλα ηλιο με βρεγμενα μαλλια βγαινοντας απο την θαλλασα η σε προβολακια κατω απο ασανσερ και αποδυτηρια ρουχων και ξεγυμνωναν τοσο το αποτελεσμα πιστεψε με κανεις δεν θα εκανε μεταμοσχευση και θα ηταν ακομη φαλακροι απο το να εχουν αλλαξει την εικονα τους με καποιες μεταμοσχευσεις.

Πρεπει να καταλαβουν μερικοι την ψευδαίσθηση που δίνει και με ενα τετοιο χτενισμα ωστε να μην τον λεει καποιος φαλακρος.

Ο ιδιος ο Φιουρης με εχει πει φαντασου οτι να μην ανεβαζουμε μονο τα καραμπινατα αποτελεσματα να βαζουμε καποια και πιο μετρια πραμα που κανω αν τα δειτε ενα ενα γιατι μετα ζητανε ολοι να γινουν τουμπανο και αν εχει καποιος αδυναμα χαρακτηριστικα θα νομιζει οτι δεν πηγε καλα η επεμβαση.
Οι κολακευτικες πολυ φωτος δεν ειναι και τοσο καλο για μια κλινικη αν και γινεται.
Με τοσο υλικο ομως εδω μεσα μπορει ο καθενας ανετα να βγαλει συμπερασματα για την καθε μια κλινικη τι μπορει να προσφερει.
ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!! ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!! ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!!
Δεν ειναι μονο η αποτυχια η το χασιμο λεφτων αλλα ειναι και η δοτρια που δεν ειναι ανεξανλτητη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζον εσύ είσαι καλυμμένος με το βίντεο αυτό; Τέτοια βίντεο τραβάτε; Με τον ήλιο στην δύση και τα στορια κάτω; να σου τραβήξω εμένα μέσα στο σπίτι μου να με δεις Μπέζο....Ας Μην χαλάμε την ωραία ατμόσφαιρα που επικρατεί....
απαντησα μολις στον τολ.
Εγω τουλαχιστον μπορω να καταλαβω την μεταμοσχευση και που εχει θεματακια η οχι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζον εσύ είσαι καλυμμένος με το βίντεο αυτό; Τέτοια βίντεο τραβάτε; Με τον ήλιο στην δύση και τα στορια κάτω; να σου τραβήξω εμένα μέσα στο σπίτι μου να με δεις Μπέζο....Ας Μην χαλάμε την ωραία ατμόσφαιρα που επικρατεί....
Εσυ εισαι απο τους μονους ρε φιλε που βγαινεις απο την θαλλασα με βρεγμενο μαλλι. Ολοι αλλοι δεν το κανουν απο ολες τις κλινικες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζον εσύ είσαι καλυμμένος με το βίντεο αυτό; Τέτοια βίντεο τραβάτε; Με τον ήλιο στην δύση και τα στορια κάτω; να σου τραβήξω εμένα μέσα στο σπίτι μου να με δεις Μπέζο....Ας Μην χαλάμε την ωραία ατμόσφαιρα που επικρατεί....

Εμεις γενικα δεν τραβαμε βιντεο καν.
 
Μπλουζα