Ήρθε και η δική μου ώρα μάλλον...

imouthis

Active Member
Παιδιά καλησπέρα.

Παρακολουθώ το forum πολύ καιρό… και έχω μάθει πολλά από εσάς.

Συγχαρητήρια για την τόση καλή δουλειά με τις παρουσιάσεις που κάνουν όλα τα παιδιά.

Τώρα σχετικά με εμένα.

Είμαι 35 χρονών Norwood 4 προς 5 και είμαι έτοιμος να πάω στην D..I για μεταμόσχευση.

Στην επίσκεψη που είχα στην κλινική είδαμε ότι έχω πάρα πολλές τρίχες πίσω οπότε μπορούμε άνετα να κάνουμε μια συνεδρία με 2000 ρίζες. Με προβλημάτιζε πάρα πολύ το να ξυρίσω το κεφάλι μου και με διαβεβαίωσαν ότι με την νέα μέθοδο direct δεν είναι απαραίτητο και ότι θα μου σηκώσουν από πίσω τα μαλλιά και δεν θα φαίνεται η εξαγωγή από την δότρια περιοχή.

Δεν με προβληματίζει τίποτα άλλο παρά μόνο το να μην κάνω ζημιά στις υφιστάμενες τρίχες μου. Οκ μπορώ να δεχτώ να χάσω κάποιες από το σοκ που θα πάθουν οι διπλανές ή ακόμα και οι μεταμοσχευμένες αλλά δεν θα αντέξω να πάω για καλό και να βγω χειρότερος…

Μια από αυτές τις μέρες θα ξαναπάω για να πάρω την οριστική μου απόφαση.

Μια ερώτηση: Μήπως υπάρχει κάποιο παράδειγμα στο forum ανθρώπου που να έκανε μεταμόσχευση και να μας δείχνει φωτογραφία του ας πούμε μετά από τουλάχιστον 4 με 5 χρόνια?

Σας ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν θες την γνώμη μου άσε να σε ξυρίσουν, είναι πολύ καλύτερα για την επέμβαση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
με ολικο κουρεμα ειναι καλυτερα οπως λεει και ο cvial. υπαρχει και η ακουρευτη που λες αλλα ο συνολικος αριθμος μοσχευματων που θα σου μεταφερουν θα ειναι λιγο μικροτερος.
για το αποτελεσμα που λες οτι θες να δεις πως ειναι μετα απο χρονια δες τον john john αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχουν περασει γυρω στα 3,5 χρονια απο τοτε που εκανε και το αποτελεσμα του δεν βλεπω να εχασε αυτα τα χρονια κατι που με χαροποιει και εμενα.
 

imouthis

Active Member
Παιδιά έχετε δίκιο και το κατανοώ απόλυτα.

Αυτό που θα μπορούσα να κάνω είναι να κάνω το πεζοναυτικό έτσι ώστε να τους δώσω την δυνατότητα να κάνουν καλή εξαγωγή…

Τον John δεν μπορώ να τον βρω δυστυχώς.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ελα καλως ηρθες.
Εδω ειμαι ο john δες κατω στην υπογραφη μου το νημα μου.
dimitris τωρα μπιανω στο 3 μηνα χωρις φινα σε μερικους μηνες θα μας δειξει και με ειχε κανει τιποτα.οποτε στα 4 χρονια θα εχουμε καλυτερη εικονα.
Υπομονη εως τον ιουλιο αν αλλαξει κατι στο μαλλι μου.
Θα ειμαι εδω να ενημερωνω εως να γερασω.
 

tasos33

Well-Known Member
Καλώς ήρθες, αν μπορείς βάλε φωτογραφιες ώστε να έχουμε και εικόνα της κατάστασης, απο την στιγμη που θες να κανείς μμ ξεχνά τα μήπως τα δεν κ τα ημιμέτρα,για να γίνει η καλύτερη δυνατή δουλεια πρέπει να το ξυρίσεις δυστυχώς καινα ακολουθίες καποιες οδηγίες
 

dimitris50423

Well-Known Member
αυτό είναι το καλυτερο. ολικο κουρεμα για να σου μεταφερουν το μεγαλυτερο αριθμο μοσχευμάτων που θα μπορεσουν. μαλλια είναι σε 10-20 μερες θα τα δεις να μεγαλωνουν όλα μαζι. και επειδή όπως ειπες εισαι μεγαλο norwood άλλος ένας λογος για ολικο.. βαλε καμια φωτο να δουμε αν θελεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
ακριβως σαν και εσενα ημουν και εγω. τα πισω μακρια και καλυπτα. η μεγαλυτερη μου ανασφαλεια να εβγαινα εξω και να φυσουσε.. εβγαιναν όλα στη φορα..

καλη επιτυχια από μενα.. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ωραιες φωτο αλλα και παλι ειναι μακρια τα μαλλια σου και δεν καταλαβενουμε πολλα.
Παντως μπορει να γινει καλη δουλεια πανω σου εισαι καλος υποψηφιος με καλη ηλικια.
Μενει να διαλεξεις καλο γιατρο.
αν μπορεις βγαλε πανοραμικη φωτο με μαλλι κατα πανω η λουσμενο.
 

Stripar

Established Member
Φίλε μου , δέν ξέρω ποιά ακριβώς περιοχή έχεις σκοπό να καλύψεις...
Αλλά άν θές να καλύψεις Hairline+κροτάφους+β' ζώνη οι 2000 τρίχες δηλ 1000 grafts περίπου (Αναλόγως το λόγο που θα σου βρούνε και θα σου πάρουνε)
Είναι λίγα ώς πολύ λίγα και δεδομένου ότι έχεις πυκνά πλαινά & αρκετές τρίχες στην hairline θα φαίνεται αραιό σε συνάρτηση με αυτά που έχεις...

Ρώτα τους άν μπορούν να ανέβουν τουλάχιστον στις 5000 τρίχες !
 

Stripar

Established Member
Πρέπει να ξεκαθαρίσεις με την κλινική άν αναφέρονται σε grafts ή σε τρίχες
Αν είναι τρίχες είναι πολύ πολύ λίγες και άν είναι grafts είναι οριακά...
 
Μπλουζα