Ήρθε και η δική μου ώρα μάλλον...

andy.k

Active member
Πρέπει να ξεκαθαρίσεις με την κλινική άν αναφέρονται σε grafts ή σε τρίχες
Αν είναι τρίχες είναι πολύ πολύ λίγες και άν είναι grafts είναι οριακά...

Stripar έχω την εντύπωση ότι στο πρώτο του μύνημα ο φίλος λέει 2000ριζες...αν του είπαν ρίζες προφανώς εννοούσαν grafts...εννοείται πως 2000τριχες για αυτή την περιοχή που θέλει να καλύψει ο φίλος είναι τπτ...1000gts δλδ και αν...δεν εννουν αυτό πιστεύω...μάλλον 2000gts που κ πάλι πολύ οριακά ειναι για καλό αποτελεσμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
αν του είπαν ρίζες προφανώς εννοούσαν grafts
Μα πώς γίνεται να εννοούσαν grafts?
Άλλο οι ρίζες , άλλο τα grafts !
Νομίζω συμφωνούμε όλοι , ότι άλλο αποτέλεσμα θα σου δώσουν οι 2000 τρίχες και άλλο τα 2000 grafts !.
Όπως και να έχει με ένα τηλ. ο φίλος μπορεί να το ξεκαθαρίσει...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με 2000 grafts ειναι οκ, μην ξεχνάμε οτι η DHI δεν μπορει να κανει dense packing


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

imouthis

Active Member
Οι ρίζες με τα grafts το ίδιο δεν είναι; έχω την εντύπωση ότι κάθε ρίζα μπορεί να αποτελείται από 2 ή 3 ή 4 τρίχες.
Είδαμε ότι έχω αρκετες ρίζες που έχουν πάνω από 2 ρίζες. Μάλιστα μου έλεγαν ότι είναι πιο δύσκολο να γίνει η εξαγωγή τέτοιων ριζών.
 

andy.k

Active member
Μα πώς γίνεται να εννοούσαν grafts?
Άλλο οι ρίζες , άλλο τα grafts !
Νομίζω συμφωνούμε όλοι , ότι άλλο αποτέλεσμα θα σου δώσουν οι 2000 τρίχες και άλλο τα 2000 grafts !.
Όπως και να έχει με ένα τηλ. ο φίλος μπορεί να το ξεκαθαρίσει...

Ναι με ένα τηλ όλα οκ...απλά λέω πως λογικά ρίζες=grafts...είναι ταυτόσημοι όροι...ενώ ρίζες και τρίχες καμία σχέση...έτσι μου ακούγεται εμένα δλδ δε ξέρω...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν λέγονται ρίζες στην ορολογία των μμ αλλα τριχοθυλακια (graft). Τωρα το τι εννοούν θα στο πουν αυριο, μαλλον όμως τριχοθυλακια εννοούν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tasmania

Active Member
φιλε με 2000 τριχες ΔΕΝ κανεις κατι ουσιαστικο 100% ! ! ! Εισαι αρκετα καλη περιπτωση για μ/μ κοιτα μη χαραμισεις γραφτς αδικα των αδικων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Είναι πολύ λίγες φιλέ για το πρόβλημα που έχεις, κ εκτός αυτού νομίζω ότι για δεδομένα dhi είναι και πολύ τσιμπημενη ή τιμή. Δλδ αν μιλάμε για 2000 τρίχες είναι περίπου 850 grafts(εφόσον σου είπαν πως έχεις κ πολλά πολυτριχα), οπότε αν για 800-850 grafts δώσεις 2000€ είναι σχεδόν 2,5€/grt...ε πήγαινε Κύπρο καλύτερα... Βασικά αν πήγαινες Κύπρο θα σου έλεγαν οτι χρειαζεσαι τουλάχιστον 3000gts δλδ 7000-7500 τριχες για να εχεις καλή κάλυψη...πως θα το κάνει τώρα αυτό ή dhi με 2000τριχες πολύ θα ήθελα να το δω...
 

andy.k

Active member
Εγω πιστευω ενοουσαν grafts γιατι ενα ματσακι μαιντανος απο το μαναβικο εχει πολλες ριζες αλλα ειναι grafts.
Αρα 2000 ματσακια ριζες μηπως?

Χαχα, jhon ωραία σύγκριση ρε φιλέ...δε σχολιαζω παραπέρα για λαχανικά και μαναβικη γτ θα το βιασουμε και αυτό το νήμα...
 

Tasmania

Active Member
με μια πολυ αδρη εκτιμηση για ενα πολυ καλο αποτελεσμα ( απο θεμα πυκνοτητας ) & ρεαλιστικο χωρις κατεβασμα πολυ κατω τη hairline, νομιζω θα θελει γυρω στα 2500-2800 γραφτς
 

imouthis

Active Member
Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Αν έφτανα στις 3000 τρίχες πάλι δεν θα είχα καλό αποτέλεσμα;
Αν είναι έτσι όπως μου τα λέτε δεν θα ασχοληθώ περισσότερο. Τα 2000 ευρώ είναι μια λογική τιμή για μένα δεν θα ήθελα να πάω πιο πάνω δυστυχώς.
 

Tasmania

Active Member
@imouthis σκεψου ενα τετραγωνο και βαλε μεσα 10 δεντρα (περιξ των 1000γραφτς)... σκεψου το ιδιο τετραγωνο με 20 δεντρα(περιξ των 2000γραφτς)...ισχυουν και στις 2 περιπτωσεις τα 2τριχα κλπ...το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο ?
 

Tasmania

Active Member
Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Αν έφτανα στις 3000 τρίχες πάλι δεν θα είχα καλό αποτέλεσμα;
Αν είναι έτσι όπως μου τα λέτε δεν θα ασχοληθώ περισσότερο. Τα 2000 ευρώ είναι μια λογική τιμή για μένα δεν θα ήθελα να πάω πιο πάνω δυστυχώς.

Αδερφε, αν συμβιβαζεσαι με ενα φτωχο αποτελεσμα των 2000 τριχων καν'το. Μετα ισως κλαις ακομα και τα 2000 ευρω και περισσοτερο θα κλαις το αποτελεσμα....Στη θεση σου αν ειχα μονο 2000 ευρω και δεν μπορουσα παραπανω..θα περιμενα οσο καιρο χρειαζοταν μεχρι να μαζεψω και αλλα χρηματα... το εχω αναφερει ξανα και θα το ξαναπω και ας γινω φορτικος...οταν παμε σε οποιαδηποτε κλινικη για μ/μ ΠΡΕΠΕΙ να μιλαμε απο θεση ισχυος ετσι ωστε να προσδοκουμε στο καλυτερο αποτελεσμα... μιλαμε για αισθητικη επεμβαση οχι για αποτριχωση με laser...
 

aeratos28

Just aeratos
φιλε χρειαζεσαι σίγουρα για ένα ωραίο αποτέλεσμα τουλάχιστον 2500 grafts..για να πω την γνώμη μου τώρα με βάση αυτό που πιστεύω ότι θέλεις, χρειαζεσαι 3000 grafts.εκτός από τους κροτάφους πρέπει να φτιαχτεί hairline,και όλη ή β ζώνη..ίσως και στο τσουλουφακι να χρειαστεί να επέμβει ο γιατρός..για να είσαι ευχαριστημένος θα χρειαστείς σίγουρα σχεδόν άλλες 2 τέτοιες συνεδρίες των 2000€ που σκέφτεσαι να κανείς τωρα..από τις φωτό σου που είδα το πρόβλημα σου είναι περίεργο μεν αλλά σίγουρα φτιάχνεται μην αγχωνεσαι..περίεργο το λέω επειδή έχεις στο κέντρο το τσουλούφι σχετικά σε μια (καλή) κατασταση αλλά κροταφοι δεν υπάρχουν και έχεις αδειασει ακριβώς πίσω από εκεινο το τσουλουφακι..γενικά πιστεύω για να έρθει σε καλή ισορροπία το θες το τριχιλιαρο ας πούμε σε grafts..στο νερό..!απλά το λέω για να ξέρεις τι να περιμένεις με το 1/3 που πας να βάλεις σε σχέση με αυτά που χρειαζεσαι..σορυ για το μεγάλο μνμ και ελπίζω να μη σε προσγειώνω αποτομα
 

poseidonas77

Well-Known Member
πολυ λιγες οι 2000 τριχες...καλυτερα να μαζεψεις λεφτα και να κανεις μια ολοκληρωμενη συνεδρια
ακομα και να βγουν ολλες οι 2000 τριχες νομιζω θα εχεις πολυ αραιη hairline ειδικα στους κροταφους
 

imouthis

Active Member
Μα είναι δυνατόν να μου προτείνουν κάτι τόσο λάθος.... (στην κλινική εννοώ). Τι να πω. Βλέποντας τον dimitri50423 που το παιδί είχε τεράστιο πρόβλημα και έβαλε 2300 grafts εγώ ίσως να ήθελα τα μισά ας πούμε.
Τι να πω. Άσε μην σας κουράζω άλλο. Θα πάω μάλλον αύριο και βλέπουμε. Υπάρχει άλλωστε και η άλλη κλινική του Δημήτρη που με 3000 ευρώ του έκανε καταπληκτική δουλειά.
 
Μπλουζα