Έφτασε και η δική μου ώρα κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

tasos33

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς έγινε με την advanced το 2015-16, εμφανίστηκε ο Δημήτρης με ένα σούπερ αποτέλεσμα για τα g που έβαλε (δήλωσε) έστειλε κόσμο στην κλινική, μετά εμφανίστηκαν και άλλοι 3-4 φανατικοί έκαναν κλίκα και μαζικές επιθέσεις σε όσους έλεγαν κάτι αρνητικό για την κλινική.
Τελικά η αγία τετράδα ήταν σύσσωμη επί των πωλήσεων η ο αρχηγός 50423 είχε υπνωτίσει τους άλλους τρεις και ακολούθησαν σαν τα πρόβατα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Cre1974

Member
Παίδες μετά από ένα ταξίδι στο εξωτερικό και 10 μέρες covid... σας ξαναβρίσκω χωρίς ιδιαίτερα πράγματα να σας πω. Από όσους γιατρούς και κλινικές έχω δει καμία δεν μου γέμισε φοβερά το μάτι. Η μόνη σωστή επίσκεψη με διάγνωση κλπ έγινε στην DHI αλλά και εκεί ήταν λίγο άρπακολα, οπότε δεν είμαι ακόμα σίγουρος για τίποτα, επιπρόσθετα τα χρήματα που ζητούνται για πλήρη κάλυψη του προβλήματος είναι πάνω από το μπατζετ που είχα (και συνεχίζω να έχω) στο μυαλό μου. Συνεπώς σκέφτομαι ότι ίσως θα ήταν καλύτερα να περιμένω, να μαζέψω λίγα χρήματα ακόμα και να συνεχίσω τις επισκέψεις μου στις υπόλοιπες κλινικές...
 

Cre1974

Member
Λοιπόν έχω ωραία νέα, πήγα προς Seneca μεριά αφού πρώτα μίλησα με την Πέγκυ μέσα από το φόρουμ. Εκεί συνάντησα τον Γιώργο Στάθη, που ήταν στην DHI, μίλησα μαζί του και κάναμε μετρήσεις. Το μηχάνημα που κάνει μετρήσεις έχει εντυπωσιακή λεπτομέρεια και μεταξύ άλλων μου μέτρησαν πάχος τρίχας, κατανομή και ποσότητα (δείτε σχετικές φωτογραφίες). Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ο χαμηλός λόγος που φαίνεται ότι στην καλύτερη ήταν 2, όταν τους το είπα μου είπαν ότι ένα μόσχευμα που με το παντσάκι μπορεί να βγει 3τριχο ή 4τριχο το μηχάνημα κάποιες φορές το μετράει ως δύο μοσχεύματα και συνεπώς μου είπαν ότι ο λόγος είναι συνήθως κατά 20% μεγαλύτερος από την τιμή αναφοράς του στερεοσκοπίου. Στη συνέχεια ήρθε ο γιατρός Γιώργος Γούναρης και μιλήσαμε οι τρεις μας για αρκετή ώρα. Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση ότι αφιέρωσαν τόση ώρα να απαντάνε, να σχεδιάζουν και να προσπαθούν μαζί μου να βρουν την ιδανική λύση. Στο δια ταύτα και αφού τους είπα για το χαμηλό μπάτζετ μου και ότι θέλω σχετικά καλή πυκνότητα μου πρότειναν μεταμόσχευση μία ημέρα από 2.000-2.300 μοσχεύματα στα 2.300 ευρώ (οριακή η τιμή σε αυτή τη φάση για μένα αλλά πολύ καλή από την πλευρά τους). Η γραμμή της hairline που τραβήξαμε μαζί είναι αρκετά ψηλά, αλλά θα μου εξασφαλίσει μια πυκνότητα στην Α ζώνη περίπου 40 μοσχ/εκ2 το οποίο και επιθυμώ. Άλλωστε όπως τους είπα πάντα είχα ψηλό κούτελο. Αυτό που μου είπαν είναι ωστόσο ότι τα μοσχεύματα αυτά δεν θα φτάσουν να καλύψουν όλη την προβληματική περιοχή μέχρι και την κορυφή, αλλά θα πάμε σε μια αναλογία 40 μοσχ Α ζώνη, 30 μέση Β ζώνη και θα σβήσει μέχρι τα 25 αφήνοντας πιθανά κάποιο κομμάτι της κορυφής κενό για μια δεύτερη γύρα. Σε γενικές γραμμές έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με την επίσκεψη και το σκέφτομαι σοβαρά. Ξέρω ότι ο Γούναρης ήταν και αυτός στην DHI και έχω ακούσει καλά λόγια. Τέλος η κλινική ήταν πραγματικά πολύ εντυπωσιακή σε θέμα διακόσμησης και τοποθεσίας, με πήγαν και πάνω να δω τα δωμάτια και τα μηχανήματα που γίνονται οι επεμβάσεις, αλλά αυτό να μου πείτε δεν λέει τίποτα. Σε κάθε περίπτωση αυτή την στιγμή είναι ότι πιο κοντά στο πορτοφόλι μου κάνοντάς με να νοιώθω και μια σιγουριά ότι δεν θα γίνει πατάτα οπότε πραγματικά το σκέφτομαι σοβαρά!!! Εσείς τί λέτε; Κάποιος που να έχει κάνει με τον Γούναρη ή να ξέρει άλλους που έχουν κάνει, ή οποιαδήποτε σχετική πληροφορία;
 

Συνημμένα

  • viber_image_2022-04-08_17-55-09-368.jpg
    viber_image_2022-04-08_17-55-09-368.jpg
    248.2 KB · Προβολές: 72
  • viber_image_2022-04-08_17-55-09-460.jpg
    viber_image_2022-04-08_17-55-09-460.jpg
    340.2 KB · Προβολές: 74
  • viber_image_2022-04-08_17-55-09-512.jpg
    viber_image_2022-04-08_17-55-09-512.jpg
    314.6 KB · Προβολές: 74

Gianney

Well-Known Member
Λοιπόν έχω ωραία νέα, πήγα προς Seneca μεριά αφού πρώτα μίλησα με την Πέγκυ μέσα από το φόρουμ. Εκεί συνάντησα τον Γιώργο Στάθη, που ήταν στην DHI, μίλησα μαζί του και κάναμε μετρήσεις. Το μηχάνημα που κάνει μετρήσεις έχει εντυπωσιακή λεπτομέρεια και μεταξύ άλλων μου μέτρησαν πάχος τρίχας, κατανομή και ποσότητα (δείτε σχετικές φωτογραφίες). Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ο χαμηλός λόγος που φαίνεται ότι στην καλύτερη ήταν 2, όταν τους το είπα μου είπαν ότι ένα μόσχευμα που με το παντσάκι μπορεί να βγει 3τριχο ή 4τριχο το μηχάνημα κάποιες φορές το μετράει ως δύο μοσχεύματα και συνεπώς μου είπαν ότι ο λόγος είναι συνήθως κατά 20% μεγαλύτερος από την τιμή αναφοράς του στερεοσκοπίου. Στη συνέχεια ήρθε ο γιατρός Γιώργος Γούναρης και μιλήσαμε οι τρεις μας για αρκετή ώρα. Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση ότι αφιέρωσαν τόση ώρα να απαντάνε, να σχεδιάζουν και να προσπαθούν μαζί μου να βρουν την ιδανική λύση. Στο δια ταύτα και αφού τους είπα για το χαμηλό μπάτζετ μου και ότι θέλω σχετικά καλή πυκνότητα μου πρότειναν μεταμόσχευση μία ημέρα από 2.000-2.300 μοσχεύματα στα 2.300 ευρώ (οριακή η τιμή σε αυτή τη φάση για μένα αλλά πολύ καλή από την πλευρά τους). Η γραμμή της hairline που τραβήξαμε μαζί είναι αρκετά ψηλά, αλλά θα μου εξασφαλίσει μια πυκνότητα στην Α ζώνη περίπου 40 μοσχ/εκ2 το οποίο και επιθυμώ. Άλλωστε όπως τους είπα πάντα είχα ψηλό κούτελο. Αυτό που μου είπαν είναι ωστόσο ότι τα μοσχεύματα αυτά δεν θα φτάσουν να καλύψουν όλη την προβληματική περιοχή μέχρι και την κορυφή, αλλά θα πάμε σε μια αναλογία 40 μοσχ Α ζώνη, 30 μέση Β ζώνη και θα σβήσει μέχρι τα 25 αφήνοντας πιθανά κάποιο κομμάτι της κορυφής κενό για μια δεύτερη γύρα. Σε γενικές γραμμές έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με την επίσκεψη και το σκέφτομαι σοβαρά. Ξέρω ότι ο Γούναρης ήταν και αυτός στην DHI και έχω ακούσει καλά λόγια. Τέλος η κλινική ήταν πραγματικά πολύ εντυπωσιακή σε θέμα διακόσμησης και τοποθεσίας, με πήγαν και πάνω να δω τα δωμάτια και τα μηχανήματα που γίνονται οι επεμβάσεις, αλλά αυτό να μου πείτε δεν λέει τίποτα. Σε κάθε περίπτωση αυτή την στιγμή είναι ότι πιο κοντά στο πορτοφόλι μου κάνοντάς με να νοιώθω και μια σιγουριά ότι δεν θα γίνει πατάτα οπότε πραγματικά το σκέφτομαι σοβαρά!!! Εσείς τί λέτε; Κάποιος που να έχει κάνει με τον Γούναρη ή να ξέρει άλλους που έχουν κάνει, ή οποιαδήποτε σχετική πληροφορία;
Μπράβο στις μετρήσεις ,πολύ καλές και μπράβο στην τόσο χοντρή τρίχα π εχεις
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φίλε μου κάνε την έρευνα σου και μην ενθουσιάζεσαι... Θα σου πω με μια πρόταση ότι με 2300 μοσχεύματα (που πολύ αμφιβάλλω αν θα βγάλουν σε μια μέρα) δεν είναι εφικτό αυτό το πλάνο που σου είπαν ... Επειδή είσαι και εσύ μεγάλο περιστατικό όπως είμαι και εγώ τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά ... Έχεις χρόνο μπροστά σου και σίγουρα για αρχή θέλεις 2ημερη... γιατί σίγουρα θα κάνεις και άλλη μμ... Επειδή έχεις θέμα οικονομικό Κάτι απόλυτα σεβαστό και δεν ξέρω τις προτεραιότητες σου και πόσο σε νοιάζει το μαλλί απλά πριν μπεις στο χορό σε συμβουλεύω να σαι έτοιμος για χορό γιατί γυρισμος δεν υπάρχει... Αν τα παρατήσεις θα χάσεις και χρήμα και ψυχολογικά θα πέσεις περισσότερο και θα έχεις μια εικόνα που θα δεν θα σε ικανοποιήσει και θα χτυπάει στο μάτι η μμ γιατί θα ναι μισοτελειωμένη δουλειά....το πρόβλημα με τα 6αρια+ είναι ότι νομίζουν με μια βόλτα για μμ οπουδήποτε γίνονται έφηβοι... Τρώνε τα μούτρα τους και τα παρατούν με χειρότερη ψυχολογία μετά ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

panosss23

Active Member
Λοιπόν έχω ωραία νέα, πήγα προς Seneca μεριά αφού πρώτα μίλησα με την Πέγκυ μέσα από το φόρουμ. Εκεί συνάντησα τον Γιώργο Στάθη, που ήταν στην DHI, μίλησα μαζί του και κάναμε μετρήσεις. Το μηχάνημα που κάνει μετρήσεις έχει εντυπωσιακή λεπτομέρεια και μεταξύ άλλων μου μέτρησαν πάχος τρίχας, κατανομή και ποσότητα (δείτε σχετικές φωτογραφίες). Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ο χαμηλός λόγος που φαίνεται ότι στην καλύτερη ήταν 2, όταν τους το είπα μου είπαν ότι ένα μόσχευμα που με το παντσάκι μπορεί να βγει 3τριχο ή 4τριχο το μηχάνημα κάποιες φορές το μετράει ως δύο μοσχεύματα και συνεπώς μου είπαν ότι ο λόγος είναι συνήθως κατά 20% μεγαλύτερος από την τιμή αναφοράς του στερεοσκοπίου. Στη συνέχεια ήρθε ο γιατρός Γιώργος Γούναρης και μιλήσαμε οι τρεις μας για αρκετή ώρα. Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση ότι αφιέρωσαν τόση ώρα να απαντάνε, να σχεδιάζουν και να προσπαθούν μαζί μου να βρουν την ιδανική λύση. Στο δια ταύτα και αφού τους είπα για το χαμηλό μπάτζετ μου και ότι θέλω σχετικά καλή πυκνότητα μου πρότειναν μεταμόσχευση μία ημέρα από 2.000-2.300 μοσχεύματα στα 2.300 ευρώ (οριακή η τιμή σε αυτή τη φάση για μένα αλλά πολύ καλή από την πλευρά τους). Η γραμμή της hairline που τραβήξαμε μαζί είναι αρκετά ψηλά, αλλά θα μου εξασφαλίσει μια πυκνότητα στην Α ζώνη περίπου 40 μοσχ/εκ2 το οποίο και επιθυμώ. Άλλωστε όπως τους είπα πάντα είχα ψηλό κούτελο. Αυτό που μου είπαν είναι ωστόσο ότι τα μοσχεύματα αυτά δεν θα φτάσουν να καλύψουν όλη την προβληματική περιοχή μέχρι και την κορυφή, αλλά θα πάμε σε μια αναλογία 40 μοσχ Α ζώνη, 30 μέση Β ζώνη και θα σβήσει μέχρι τα 25 αφήνοντας πιθανά κάποιο κομμάτι της κορυφής κενό για μια δεύτερη γύρα. Σε γενικές γραμμές έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με την επίσκεψη και το σκέφτομαι σοβαρά. Ξέρω ότι ο Γούναρης ήταν και αυτός στην DHI και έχω ακούσει καλά λόγια. Τέλος η κλινική ήταν πραγματικά πολύ εντυπωσιακή σε θέμα διακόσμησης και τοποθεσίας, με πήγαν και πάνω να δω τα δωμάτια και τα μηχανήματα που γίνονται οι επεμβάσεις, αλλά αυτό να μου πείτε δεν λέει τίποτα. Σε κάθε περίπτωση αυτή την στιγμή είναι ότι πιο κοντά στο πορτοφόλι μου κάνοντάς με να νοιώθω και μια σιγουριά ότι δεν θα γίνει πατάτα οπότε πραγματικά το σκέφτομαι σοβαρά!!! Εσείς τί λέτε; Κάποιος που να έχει κάνει με τον Γούναρη ή να ξέρει άλλους που έχουν κάνει, ή οποιαδήποτε σχετική πληροφορία;
το κεφαλι σου οπως το βλεπω μου θυμιζει το δικο μου σαν καραφλα, και νομιζω πως ειναι και λιγο περισσοτερο ,απο εμενα,εκει που θελω να καταληξω ειναι πως αν οντως σου μιλησαν με μοσχευματα και οχι με τριχες,(γιατι η dhi το κανει) ειναι λιγα,αλλα για αρχη.θα ηταν καλυτερα να ξεκινησεις με περισσοτερες αν σε βγαζει οικονομικα,γιατι δεν θα δεις μεγαλο αποτελεσμα,το λιγοτερο πχ 3000-3500 για πρωτη... μη σ πω 4κ g ,τωρα απο κλινικη δες διαβασε και κρινε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Καλά ναι,σαν μοτίβο αραίωσης μοιάζουν.στενο crown και middle.οπότε φίλος με 2300,δεν κάνεις τπτ να ξέρεις..θες πάνω από 6-6.500 grafts για ένα σωστό κεφάλι.εχε το στο νου σου πριν ξεκινήσεις..σεβαστό αυτό που είπες με το οικονομικό ,αλλά με το μπάτζετ που λες ,δυστυχώς δεν γίνεται δουλειά..
 

giannis1991

Well-Known Member
Το παχος τριχας μην το λαμβανεται πολυ σοβαρα υπ οψιν...Αρχικα τα μηχανηματα θεωρω πεφτουν εξω και συνηθως προς τα πανω...Επισης το ειχα παρατηρησει και στο ke bot του Erdogan ...Παντα δειχνει υψηλο παχος, το 60 αρι το εχει για πλακα και σχεδον παντα δειχνει ιδιο παχος σε temporal parietal και occipital...Δειτε ολους οσους πηγαν απο εδω στην Asmed...
Γνωμη μου οτι καπου λανθανουν...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απλά το μετράνε digital, το ακριβές είναι με παχύμετρο/μικρόμετρο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι η μέτρηση γίνεται με παχύμετρο/μικρότερο όταν σε ξυρίζει. Παίρνουν μια τούφα οι κοπελιές και το μετράνε από ένα δείγμα 10-20 τριχών.
 

Cre1974

Member
Πωπω παίδες ευχαριστώ για την ανταπόκριση και για τα σχόλια. Αυτό που σκέφτομαι, με γνώμονα το περιορισμένο μου μπατζετ, είναι να ξεκινήσω κάνοντας μία για μπροστά και όσο πάει πίσω, ανεβάζοντας την χερλαιν ψηλά όμως, ώστε να κερδίσω μοσχεύματα για πυκνότητα. Με αυτόν τον τρόπο μπορώ να δω και πως θα είναι και να ξαναμπώ μετά από κάποιο διάστημα, όταν και αν μαζέψω χρήματα. Μέχρι τότε όμως θα έχω γυρίσει τον χρόνο 10 χρόνια πίσω και θα έχω μαλλιά έστω μπροστά, κάτι που πιστεύω ότι θα μου αλλάξει φοβερά την εικόνα. Έτσι λοιπόν σκέφτομαι να το κάνω. Το θέμα είναι αν θα το κάνω με τη Seneca ή αν θα το κάνω κάπου αλλού, μέχρι στιγμής η τιμή που πήρα από τη Seneca αλλά και γενικότερα η αντιμετώπιση και το περιβάλλον είναι στα + (προφανώς και λόγω ότι έρχομαι από το φόρουμ). Οι τρίχες μου είναι πολύ παχιές όντως, και που να δείτε από τα γένια μου, εκεί όντως μιλάμε για γουρουνότριχες. Αυτό που μου είπαν εκεί είναι ότι αν ανεβάσω την χερλάιν εκεί που σκέφτομαι, θα χρειαστώ για πλήρη κάλυψη κοντά στα 3.500-4.000 μοσχ και ότι με 2-2.300 μπορώ να έχω ικανοποιητική κάλυψη πλην κορυφής. Αν την πήγαινα πιο χαμηλά (στο φυσιολογικό ΜΟ μιας μεταμόσχευση) μου είπαν ότι θα χρειαζόμουν περίπου 4.500-5.000 μοσχ. ανάλογα τον λόγο και το πάχος της τρίχας. Ξαναλέω όμως, πάντα είχα ψηλό κούτελο και προτιμώ να μπω πυκνότερα και ας είναι πιο ψηλά η χερλαίν και αν χρειαστεί να κατέβω σε δεύτερη φάση.
 

Chris34

Well-Known Member
Με 2000-2300 grafts αν η φυτρωση είναι σε ποσοστό 80-85% δεν πάει τέλεια δηλαδή στο δικό σου κεφάλι θα είναι μια τριχα εδώ και μια εκεί. Ειδικά αν σου τα απλώσουν στην τοποθέτηση.
Σκέψου ότι μετά μένεις με αυτό το μαλλί μέχρι να μαζέψεις ξανά χρήματα για τη 2η.
Και εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να γίνει διπλή για να φανεί η διαφορά σε σχέση με πριν.
Η τιμή καλή αλλά προσωπικά φοβάμαι να πάω σε κλινική που δεν έχω δει δουλειές τους από ανεξάρτητα περιστατικά.
Αν φυσικά πας θα έχει ενδιαφέρον για να δούμε τι μπορούν να κάνουν.
 

jersey

Well-Known Member
Πωπω παίδες ευχαριστώ για την ανταπόκριση και για τα σχόλια. Αυτό που σκέφτομαι, με γνώμονα το περιορισμένο μου μπατζετ, είναι να ξεκινήσω κάνοντας μία για μπροστά και όσο πάει πίσω, ανεβάζοντας την χερλαιν ψηλά όμως, ώστε να κερδίσω μοσχεύματα για πυκνότητα. Με αυτόν τον τρόπο μπορώ να δω και πως θα είναι και να ξαναμπώ μετά από κάποιο διάστημα, όταν και αν μαζέψω χρήματα. Μέχρι τότε όμως θα έχω γυρίσει τον χρόνο 10 χρόνια πίσω και θα έχω μαλλιά έστω μπροστά, κάτι που πιστεύω ότι θα μου αλλάξει φοβερά την εικόνα. Έτσι λοιπόν σκέφτομαι να το κάνω. Το θέμα είναι αν θα το κάνω με τη Seneca ή αν θα το κάνω κάπου αλλού, μέχρι στιγμής η τιμή που πήρα από τη Seneca αλλά και γενικότερα η αντιμετώπιση και το περιβάλλον είναι στα + (προφανώς και λόγω ότι έρχομαι από το φόρουμ). Οι τρίχες μου είναι πολύ παχιές όντως, και που να δείτε από τα γένια μου, εκεί όντως μιλάμε για γουρουνότριχες. Αυτό που μου είπαν εκεί είναι ότι αν ανεβάσω την χερλάιν εκεί που σκέφτομαι, θα χρειαστώ για πλήρη κάλυψη κοντά στα 3.500-4.000 μοσχ και ότι με 2-2.300 μπορώ να έχω ικανοποιητική κάλυψη πλην κορυφής. Αν την πήγαινα πιο χαμηλά (στο φυσιολογικό ΜΟ μιας μεταμόσχευση) μου είπαν ότι θα χρειαζόμουν περίπου 4.500-5.000 μοσχ. ανάλογα τον λόγο και το πάχος της τρίχας. Ξαναλέω όμως, πάντα είχα ψηλό κούτελο και προτιμώ να μπω πυκνότερα και ας είναι πιο ψηλά η χερλαίν και αν χρειαστεί να κατέβω σε δεύτερη φάση.
Η τιμή που σου είπαν είναι καλή 2300 ευρώ για 2100-2300 μοσχεύματα αλλά τα μοσχεύματα δεν ειναι πολλά και πρέπει να τα περιορίσεις μόνο στην Α ζώνη για να πεις οτι θα δεις αλλαγή αλλά και πάλι χρειάζεσαι περισσότερα γιατί ειναι τελείως γυμνή η επιφάνεια μπροστά και έχεις πολύ ψηλό κούτελο…Για διήμερη δηλαδή πόσο σε χρεώνουν ;

Με το περιορισμένο μπάτζετ για να πετύχεις καλύτερη κάλυψη με μια φορά ίσως θα ήταν προτιμότερο να πήγαινες σε κανένα Υaman (που πήγε και ο @Stratos ) στην Κων/πολη που θα σου έβαζε 4000-4500 μοσχεύματα με λίγα παραπάνω λεφτά..Τότε θα έβλεπες τη μεγαλύτερη διαφορά στο κεφάλι σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα