Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

vinnie1978

New Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Φιλε Koskar αυτο που ειχε επισημανει σε ενα αλλο νημα και η Souzie της HDC οτι δηλαδη η συνεργασια του Δρ Γεωργίου με την εν λογω κλινικη θα εφτανε στο τελος της την τελευταια ημερα του 2011 τελικα ισχυει. Εγω εκανα κονσουλτεισον απευθειας με τον γιατρο και θα με χειρουργησει στον δικο του χώρο στην Κυπρο αφου πλεον δουλευει μονος του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

vinnie1978 είπε:
Φιλε Koskar αυτο που ειχε επισημανει σε ενα αλλο νημα και η Souzie της HDC οτι δηλαδη η συνεργασια του Δρ Γεωργίου με την εν λογω κλινικη θα εφτανε στο τελος της την τελευταια ημερα του 2011 τελικα ισχυει. Εγω εκανα κονσουλτεισον απευθειας με τον γιατρο και θα με χειρουργησει στον δικο του χώρο στην Κυπρο αφου πλεον δουλευει μονος του.
Πολύ ενδιαφέρον έχεις καποια ενημέρωση για τιμές ή άλλες παροχές από την νέα κλινική;;;
Δηλαδή ο Γεωργιου γινεται άμεσος ανταγωνιστης της HDC εφοσον παραμένει στην Κύπρο. Καλό αυτο για όλους εμάς. Φανταζομαι ότι λογικά, εφόσον υπάρξει υγιής ανταγωνισμός, οι τιμές ίσως πέσουν λίγο.
Πάντως στην θέση σου θα ήμουνα λίγο επιφυλακτικός τουλάχιστον τωρα στην αρχή. Όλοι γνωρίζουμε την ποιοτική δουλεια του Γεωργιου αλλά η διαδικασία της επεμβασης ειναι ομαδική δουλεια και σε αυτό τον παραγοντα είναι ακόμη άγνωστο το επίπεδο του υπολοιπου επιτελειου. Εαν έχεις χρόνο θα περίμενα λίγο ακόμη για να δω τα πρώτα δείγματα από άλλες επεμβάσεις και μετά θα προχωρούσα ανάλογα. Μην ξεχνας ότι εκτος από το επιτελείο μια κλινική χρειάζεται πολλά ακόμη πράγματα σε εξοπλισμό, σε οργανωση και όλα αυτά είναι άγνωστα εκτός εάν εσύ έχεις επιπλέον ενημέρωση που τυχόν σε έχει καλύψει.
Καλή επιτυχία φίλε σε ότι έχεις αποφασίσει.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Φιλε οσον αφορα στις τιμες δεν ξερω να σου πω. Εγω προσωπικα συμφωνησα για ενα πακετο 3000 strip + 1500 fue και θα μου κοστισει 12000 Ευρω χωρις να μπω στη διαδικασια να ρωτησω τον γιατρο ποσο χρεωνει την Strip και ποσο την fue ξεχωριστα. Επιπλεον μου εγγυηθηκε οτι θα μπουν 4500 grafts anyway. Δηλαδη αν η strip λογω φτωχης δοτριας δωσει λιγοτερα μοσχευματα τα υπολοιπα θα τα συμπληρωσει με fue χωρις επιβαρυνση. Παντως κρινοντας απο τα κοστολογια που κυκλοφορουν οι τιμες του εκτιμω οτι πρεπει να ειναι καλες. Τωρα οσον αφορα στο υπολοιπο επιτελειο και τον εξοπλισμο της κλινικης γιατι ηταν και το πρωτο που ρωτησα, ο γιατρος ηταν κατηγορηματικος οτι ολα θα ειναι αψογα. Άλλωστε ειναι χρόνια στη βιομηχανια της μεταμοσχευσης μαλλιων με πολλα καλα αποτελεσματα, πιστευω οτι γνωριζει καλα τί ειναι σημαντικό και τί οχι για ένα καλό αποτέλεσμα και πλεον που δεν εργοδοτειται απο καποια κλινικη αλλα δουλευει για το ονομα και την υστεροφημια του, θεωρω οτι θα εχει φροντισει για την παραμικρη λεπτομερεια. Σε καθε περιπτωση την επομενη εβδομαδα που θα τα δω ολα απο κοντα και θα εχω προσωπικη αποψη θα μιλησω με μεγαλυτερη ακριβεια και περισσοτερες λεπτομερειες.
 

koskar

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Η τιμή που σου εδωσε αρκετα καλή για 4500grafts. Τα υπολοιπα έξοδα (αεροπορικά εισιτηρια, μετακινηση απο/προς αεροδρόμιο, διαμονή) συμπεριλαμβάνονται στην τιμή αυτή ή θα τα χρεωθείς επιπλέον;
Επίσης έαν εχεις καποιο συνδεσμο για ιστοσελίδα στο internet σχετικά με τη νέα κλινική θα βοηθούσε αρκετά.
Γνωρίζεις εάν πήρε μαζί του κάποιον από την HDC;
Πάντως έχει πλάκα, στο δυανμικό http://www.hdc.com.cy/index.php?pageid=8 της HDC αναφερεται ακόμη ο Γεωργίου, ενώ στην παρούσα φάση είναι ανταγωνιστής τους ;)
Φιλε θα περίμενουμε με αγωνία το νεο σου thread με την μεταμόσχευση καθώς θα είσαι η πρωτη επεμβαση στην νέα κλινική του Γεωργίου.
Καλή επιτυχία.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

vinnie1978 είπε:
Φιλε οσον αφορα στις τιμες δεν ξερω να σου πω. Εγω προσωπικα συμφωνησα για ενα πακετο 3000 strip + 1500 fue και θα μου κοστισει 12000 Ευρω χωρις να μπω στη διαδικασια να ρωτησω τον γιατρο ποσο χρεωνει την Strip και ποσο την fue ξεχωριστα. Επιπλεον μου εγγυηθηκε οτι θα μπουν 4500 grafts anyway. Δηλαδη αν η strip λογω φτωχης δοτριας δωσει λιγοτερα μοσχευματα τα υπολοιπα θα τα συμπληρωσει με fue χωρις επιβαρυνση. Παντως κρινοντας απο τα κοστολογια που κυκλοφορουν οι τιμες του εκτιμω οτι πρεπει να ειναι καλες. Τωρα οσον αφορα στο υπολοιπο επιτελειο και τον εξοπλισμο της κλινικης γιατι ηταν και το πρωτο που ρωτησα, ο γιατρος ηταν κατηγορηματικος οτι ολα θα ειναι αψογα. Άλλωστε ειναι χρόνια στη βιομηχανια της μεταμοσχευσης μαλλιων με πολλα καλα αποτελεσματα, πιστευω οτι γνωριζει καλα τί ειναι σημαντικό και τί οχι για ένα καλό αποτέλεσμα και πλεον που δεν εργοδοτειται απο καποια κλινικη αλλα δουλευει για το ονομα και την υστεροφημια του, θεωρω οτι θα εχει φροντισει για την παραμικρη λεπτομερεια. Σε καθε περιπτωση την επομενη εβδομαδα που θα τα δω ολα απο κοντα και θα εχω προσωπικη αποψη θα μιλησω με μεγαλυτερη ακριβεια και περισσοτερες λεπτομερειες.
καταρχας ευχομαι και εγω με την σειρα μου ραστα.
απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι σε μια μεταμοσχευση το 80% ειναι στην σωστη τοποθετηση των μοσχευματων για το αν θα επιβιωσουν,την σωστη κατευθυνση και το τελικο αποτελεσμα.η τιμη ειναι πολυ καλη.
μην εχεις κανεναν ενδιασμο κατα την γνωμη μου :)
 

vinnie1978

New Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Σε ευχαριστω πολυ φιλε Koskar για τις ευχες σου! Με τη σειρα μου ανταποδιδω και σε εσενα αλλα και σε ολα τα παιδια απο το φορουμ που εκαναν μεταμοσχευση ή προκειται να προβουν σε αυτην στο μελλον. Οσον αφορα στη μεταφορα απο και προς το αεροδρομιο αλλα και στη διαμονη δεν ενδιαφερθηκα να το διαπραγματευτω καθως θα διαμεινω σε φιλικο μου προσωπο στην πολη της Λευκωσιας και επομενως δεν παρουσιαστηκε εξ αρχης η αναγκη αυτη. Τα αεροπορικα εισητηρια τα πληρωσα εγω και προσωπικα δεν θα μπω καν στη διαδικασια να θιξω το θεμα, καθως θεωρω οτι η ολη αντιμετώπιση απο τον γιατρο ηταν τοσο καλη που μια και μοναδικη ελαφρυνση της ταξεως των 220 Ευρω απο τα αεροπορικα εισητηρια δεν εχει να μου προσφερει κατι τοσο σημαντικο σε μια διαδικασια που ειναι once in a lifetime. Επιπροσθετως απο ότι μου ειπε ο Δρ Γεωργιου το σαιτ του θα ειναι ετοιμο σε λιγες ημερες προς ενημερωση καθε ενδιαφερομενου. Οσον αφορα τωρα στην υπολοιπη ομαδα του δεν θα ηθελα να μπω σε λεπτομερειες και να αναφερω ονοματα, απλα μονο να αναφερω οτι οι τεκνισιανς που θα παρει μαζι του θα ειναι τρεις, εμπειροι, ικανοτατοι και με τους οποιους εχει συνεργαστει πολλακις στο παρελθον.
 

PANOS101

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Καλή επιτυχία και απο μένα
Το καλοκαίρι θα είσαι σχεδον κομπλε
Η περίπτωση σου αποκταει μεγάλο ενδιαφέρον
Όσο αφορά τα πρώτα ανεξάρτητα βήματα του συγκεκριμένου
Γιατρου
 

vinnie1978

New Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Kapamarou και Panos101 σας ευχαριστώ πολυ για τις ευχές σας και ανταποδίδω!
 
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

καλη επιτυχία και απο μένα φίλε μου.Μια επιπλέον επιλογή σε πάρα πολύ καλή τιμή.Και εξαιρετικός γιατρός όπως φημολογείται.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Marmaromenos σε ευχαριστώ πολύ. Με την σειρά μου να σου ευχηθώ και εγώ οσον αφορά στη δική σου επέμβαση που έκανες στον Δρ Bisanga να έχεις ενα πολυ ομορφο αποτέλεσμα που θα σε γεμίσει χαρά, να είναι πραγματικά ό,τι μα ό,τι καλύτερο προσδοκούσες και οκόμη περισσότερο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

στην HDC τα 3000 μοσχευματα strip εχουν 7500 ευρω + 1500 fue που εχουν 6000 ευρω μας κανουν 13500 ευρω με δωρεαν αεροπορικα εισιτηρια και διαμονη.στον κ γεωργιου ο οποιος τους δυο πρωτους μηνες της δικης του κλινικης θα κανει καποια ειδικη εκπτωση οπως εχει ανακοινωσει,το κοστος ειναι 12000 ευρω με αγνωστο το αν πληρωνει επιπλεον κανεις τα αεροπορικα εισιτηρια και την διαμονη!με λιγα λογια μιαμε για μια μεγιστη διαφορα 1500 ευρω που μπορει ανετα να γινει και μικροτερη!τονιζω πως δεν ξερω αν αυτη η τιμη θα ειναι και μετα απο τους δυο πρωτους μηνες!τωρα αν εσεις αυτο το λετε καλη τιμη...τρεχατε μην την χασετε!
 

koskar

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

vinnie1978 είπε:
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Koskar για τις ευχες σου! Με τη σειρα μου ανταποδιδω και σε εσενα αλλα και σε ολα τα παιδια απο το φορουμ που εκαναν μεταμοσχευση ή προκειται να προβουν σε αυτην στο μελλον. Οσον αφορα στη μεταφορα απο και προς το αεροδρομιο αλλα και στη διαμονη δεν ενδιαφερθηκα να το διαπραγματευτω καθως θα διαμεινω σε φιλικο μου προσωπο στην πολη της Λευκωσιας και επομενως δεν παρουσιαστηκε εξ αρχης η αναγκη αυτη. Τα αεροπορικα εισητηρια τα πληρωσα εγω και προσωπικα δεν θα μπω καν στη διαδικασια να θιξω το θεμα, καθως θεωρω οτι η ολη αντιμετώπιση απο τον γιατρο ηταν τοσο καλη που μια και μοναδικη ελαφρυνση της ταξεως των 220 Ευρω απο τα αεροπορικα εισητηρια δεν εχει να μου προσφερει κατι τοσο σημαντικο σε μια διαδικασια που ειναι once in a lifetime. Επιπροσθετως απο ότι μου ειπε ο Δρ Γεωργιου το σαιτ του θα ειναι ετοιμο σε λιγες ημερες προς ενημερωση καθε ενδιαφερομενου. Οσον αφορα τωρα στην υπολοιπη ομαδα του δεν θα ηθελα να μπω σε λεπτομερειες και να αναφερω ονοματα, απλα μονο να αναφερω οτι οι τεκνισιανς που θα παρει μαζι του θα ειναι τρεις, εμπειροι, ικανοτατοι και με τους οποιους εχει συνεργαστει πολλακις στο παρελθον.
Για την διαμονή θα σου προτεινα να βρεις να μεινεις πολύ κοντα στην κλινική.
Μετά την επεμβαση δεν θα είναι ευκολο να κυκλοφορεις. Δεν θα μπορεις να βάλεις καπέλο και επιπλέον δεν πρέπει καθόλου να εκτειθεσαι στον ήλιο. Εαν το φιλικό σου πρόσωπο ερχεται και σε παιρνει με αυτοκινητο τοτε θα εισαι εντάξει αλλίωτικα θα ταλαιπωρηθείς. Την μετακίνηση στην κλινική θα χρειαστει να την κανεις περίπου 5-6 ημέρες καθώς εκτός από τις ημέρες της επεμβασης, θα απαιτηθει να σου φροντισουν την δότρια&λήπρτια περιοχή στην κλινική.
Θα διαφωνήσω λίγο με την σταση που δεν έθιξες καθόλου το οικονομικό για τα "παρελκόμενα" έξοδα (π.χ. το ταξί από Λαρνακα σε Λευκωσία είναι 100 ευρώ πήγαινε-έλα), καθώς τα λεφτά που δίνουμε είναι παρα μα παρα πολλά για την εργασία που εκτελούν.
Καταλαβαίνω απολύτως τη λογική σου αλλά δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο απλόχεροι (μην ξεχνάς ότι στο μέλλον μπορεί να απαιτηθεί και δευτερη μεταμόσχευση) ειδικά την εποχή αυτή. Επιπλέον επειδή είσαι ουσιαστικά ο πρώτος του πελάτης (από το forum) από Ελλάδα θα μπορούσες(και ακόμα μπορεις) να χειριστεις πολύ έξυπνα την επέμβασή σου ώστε να βγεις πολλαπλά κερδισμένος. Κανονικά για μένα η νέα κλινική θα επρέπε να σου είχε εξασφαλίσει όλα αυτά και να σου τα προσφερει δωρεαν. Μην ξεχνας ότι πας σε μια τελειως νέα κλινική στην οποία μπορεί να σε αναλάβει ο αξιολόγος Γεωργίου όμως αυτό δεν αναιρεί τον παράγοντα της καινούργιας κλινικής.
Θα σου προτεινα να ανοιξεις άμεσα το νέο thread με την μεταμόσχευσή σου....
 

koskar

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

dim74 είπε:
στην HDC τα 3000 μοσχευματα strip εχουν 7500 ευρω + 1500 fue που εχουν 6000 ευρω μας κανουν 13500 ευρω με δωρεαν αεροπορικα εισιτηρια και διαμονη.
Στην HDC συνήθως όταν κάνεις συνδυαστική σου κάνουν καποια έκπτωση και σίγουρα θα μπορούσες να τους κόψεις από την τελική τιμή 500 €.
Πάντως θα έχει μεγάλο ενδιαφερον να συγκρινουμε τις τιμές, όταν θα ανεβασει το site και ο Γεωργίου.
Μακαρι να υπάρξει υγιης ανταγωνισμός (και να μην έχουν συμφωνήσει εσωτερικά με την HDC) καθώς μόνο έτσι μπορούν να κατεβουν οι τιμές.
 

dim74

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

το οτι ο κυριος γεωργιου θα εφευγε απο την hdc ειναι εδω και μηνες γνωστο...οταν το εμαθα μιλησα μαζι του...αναγνωρισε πως οι τιμες στην hdc ειναι απο τις πιο ακριβες στην ευρωπη και μου ειπε πως θα ριξει τις τιμες αυτες.οταν μου εβγαλε το κοστος της δικη μου περιπτωσης ειδα πως στην πραξη αυτο δεν ισχυε,υπηρχε μια μικρη διαφορα με την hdc.τιμη που ηταν προσφορα για του δυο πρωτους μηνες!μου προσφερε δωρεαν διαμονη οχι ομως τα εισιτηρια. συγκεκριμενα η προσφορα του ηταν 3500 μοσχευματα STRIP για το μπροστά βγαίνει €7700 με πληρωμένη την διαμονή στην hdc θα εδινα 8750.κερδος δηλαδη 1050 ευρω,μειον τα αεροπορικα εισητηρια μας βγαινει καπου στα 800 ευρω!αν αυτο ειναι πτωση τιμων και ειδικη προσφορα των δυο πρωτων μηνων...για αυτο δεν προχωρησε το θεμα
 

koskar

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

dim74 είπε:
το οτι ο κυριος γεωργιου θα εφευγε απο την hdc ειναι εδω και μηνες γνωστο...οταν το εμαθα μιλησα μαζι του...αναγνωρισε πως οι τιμες στην hdc ειναι απο τις πιο ακριβες στην ευρωπη και μου ειπε πως θα ριξει τις τιμες αυτες.οταν μου εβγαλε το κοστος της δικη μου περιπτωσης ειδα πως στην πραξη αυτο δεν ισχυε,υπηρχε μια μικρη διαφορα με την hdc.τιμη που ηταν προσφορα για του δυο πρωτους μηνες!μου προσφερε δωρεαν διαμονη οχι ομως τα εισιτηρια. συγκεκριμενα η προσφορα του ηταν 3500 μοσχευματα STRIP για το μπροστά βγαίνει €7700 με πληρωμένη την διαμονή στην hdc θα εδινα 8750.κερδος δηλαδη 1050 ευρω,μειον τα αεροπορικα εισητηρια μας βγαινει καπου στα 800 ευρω!αν αυτο ειναι πτωση τιμων και ειδικη προσφορα των δυο πρωτων μηνων...για αυτο δεν προχωρησε το θεμα
Οι τιμές που δίνει η ΗDC, που είναι όλα included και με διαμονή 7 ημερών σε διαμέρισμα που είναι απένταντι από την κλινική, δεν νομίζω ότι συνολικά την κάνει πιο ακριβή από άλλες κλινικές στην Ευρώπη ή στην Αμερική (δες και Hasson). Για τα 800 ευρώ που αναφερεις είναι περίπου 10% κάτω από την αντίστοιχη τιμή της HDC, δεν είναι και μικρή έκπτωση.
Ελπίζω στο μέλλον να ρίξουν ακόμη περισσότερο τις τιμές. Τωρα που θα έχουμε παραπάνω επιλογές είναι και στο δικό μας χέρι να κάνουμε σωστή διαπραγμάτευση. Μην ξεχνάτε ότι οι συγκεκριμένες κλινικές (αναφερομαι στο προσωπικό τους) έχουν "χεστει" στα ευρά, έχουν λεφτά να φάνε και οι κότες...Δεν το αναφερω αυτό με κακία καλά κάνουν και τα έχουν αφού προσφέρουν τα πολύ καλά αυτά αποτελέσματα στις μεταμοσχευσεις, απλώς το τονίζω για να μην ξεχνιόμαστε καθώς πολλοί από εμας εδώ στο forum μπορεί να στερούμαστε πολλά πράγματα για να καταφερουμε να μαζέψουμε το ποσό για το κόστος της επεμβασης.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Παιδια, για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις, το γεγονος οτι εχω φιλικο προσωπο που θα με πηγαινοφερνει με αυτοκινητο και θα με φιλοξενήσει και συνεπακολουθως δεν συζητησα καποια παραπανω παροχη για διαμονη και μεταφορα, δεν σημαινει απαραιτητα οτι τετοιου ειδους παροχες σε μελλοντικους πελατες δεν θα ισχυουν. Εγω απλως ανεφερα τι κανονισα εγω προσωπικα και δεν παρουσιασα την επισημη κοστολογηση της κλινικης του Δρ Γεωργιου γιατι απλα δεν την γνωριζω. Σε καθε περιπτωση εγω εκανα την επιλογη μου γιατι θεωρησα οτι αγοραζω μια υπηρεσια υψηλου επιπεδου σε μια συμφερουσα τιμη. Και ειναι μια καθαρα προσωπικη επιλογη. Μπορει να υπαρχουν και καλυτερες κλινικες, και φθηνοτερες κλινικες, παντως ακριβοτερες υπαρχουν σιγουρα και ο καθενας εκτιμώντας και συνεκτιμώντας όλες τις παραμετρους αποφασιζει για τον εαυτο του. Εγω προσωπικα θεωρω οτι κανω μια best value for money αγορα με ένα πολυ καλο balance μεταξυ κοστους - αποτελεσματος.
 

dim74

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

στα 8750 της HDC,εκπτωση 800 ευρω και οταν μαλιστα αυτη ειναι ειδικη προσφορα για τους δυο πρωτους μηνες της νεα κλινικης,εμενα μου φαινεται κοροιδια!
δηλαδη αν δεν αναγνωριζε πως οι τιμες της hdc ειναι ακριβες,δεν τονιζε πως θα ριξει το κοστος, εκανε και αυτη την προσφορα των δυο μηνων ποσο θα χρεωνε?
 

koskar

Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

dim74 είπε:
στα 8750 της HDC,εκπτωση 800 ευρω και οταν μαλιστα αυτη ειναι ειδικη προσφορα για τους δυο πρωτους μηνες της νεα κλινικης,εμενα μου φαινεται κοροιδια!
δηλαδη αν δεν αναγνωριζε πως οι τιμες της hdc ειναι ακριβες,δεν τονιζε πως θα ριξει το κοστος, εκανε και αυτη την προσφορα των δυο μηνων ποσο θα χρεωνε?
Για μένα δεν έχουν τοσο σημασία οι δυο πρωτοι μήνες, αλλά τι θα ισχύσει σε βάθος χρόνου. Μέχρι τώρα στο νησί έπαιζε μπάλα μόνο η HDC τωρα με τον Γεωργίου υπάρχει και δευτερος παίκτης που μπορεί να αποδειχτεί καλύτερος απο τον πρώτο. Λογικά οι τιμές θα υποχωρήσουν, αλλά μην περιμένεις μεγάλες μειώσεις. Αυτό θα γινόταν μόνο εάν υπήρχε και άλλη μια ακόμη ισοδύμανη κλινική (σύνολο τρεις). Δες για παραδειγμα πόσο έπασαν οι τιμές στην κινητη τηλεφωνία όταν υπήρξαν τρεις(με την εισοδο της Cosmote) από δυο εταιρείες.
Προσωπικά εάν οι τιμές πέσουν ένα 10-15% και παγιωθούν εκεί θα είμαι ικανοποιημένος. Δεν πρόκειται να βρεις καλύτερες τιμές (για συνολικά έξοδα) σε άλλες κλινικές με τα αντίστοιχα αποτελέσματα σε μεταμοσχεύσεις.
 

Lazaros

New Member
Απ: Ένα μηνα πριν τη μεταμόσχευση

Σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε vinnie1978!

Σχετικά με τη συζήτηση, εκτός από το θέμα της τιμής, μεγάλη σημασία έχει και αυτό της ποιότητας. Δηλαδή, μπορούν να προσφέρουν οι δύο νέες κλινικές αντίστοιχα αποτελέσματα, και αν ναι θα είναι αντίστοιχα με αυτά που βλέπαμε όταν ήταν ενωμένοι?

Ερωτήματα που ποθούν απάντηση!
 
Μπλουζα