gregun, Dr. Jose Lorenzo, fue, 3501 grafts, 30-31 August 2023

Gianney

Well-Known Member
Κάνε
Άλλος ένας απογοητευμένος από το αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης με Λορένθο στην Αθήνα (πάντα για δεδομένα Λορένθο μιλάμε και της φήμης του κυρίως εντός φόρουμ) και ταλαιπωρημένος από όλες τις παραπάνω "ανορθογραφιες".. σκεφτόμουν να τις παραθέσω στο δικό μου νήμα κατόπιν της τελικής εκτίμησης του αποτελέσματος τόσο από Cvial όσο και από Λορένθο..σε εμένα απλά για την περίληψη και για να δώσω μια εικόνα είχα ώρα έναρξης στις 9:30 με φώναξαν στις 10:30 και τελείωσα 22:15 με Λορένθο πλήρως αγχωμενο και εκνευρισμένο με εμένα γτ είχα την "παράλογη" απαίτηση και ενώ η εξαγωγή ξεκίνησε στις 11:10 και η πρώτη τοποθέτηση ξεκίνησε από τον ίδιο στις 18:20 ξαφνικά και ενώ τοποθέτησε Μαξ 100 γκραφτς μου λέει πάω δίπλα στον oreo επειδή ζήτησε έκτακτα άλλα 150 και σε εσένα θα συνεχίσει η Χ νοσηλεύτρια Λάουρα αν δεν κάνω λάθος... τότε του είπα ότι θα ήθελα όπως συμφωνήσαμε στο cons η τοποθέτηση να γίνει αποκλειστικά από τον ίδιο και μου λέει με υφακι τα γκραφτς είναι σε θέμα που τίθεται η επιβίωση τους κάνε ότι σου λέω για να είναι ασφαλές και το δικό μου χέρι μετά.. προφανώς και από άγχος υπάκουσα αλλά το υφακι του ήταν απαράδεκτο γτ αυτός βγήκε εκτός χρονοδιαγράμματος... βέβαια ενώ εκεί είχε πει για επιβίωση γκραφτς στο εξάωρο μετά το πέρας της επεμβάσεως αλλά και στο live τον Ιούνιο στο οχταμηνο με πενιχρό αποτέλεσμα μου τόνισε την επιβίωση ως και 24 ώρες.. όλες οι λεπτομέρειες στο νήμα μου που θα ακολουθήσει εντός των προσεχων ημερών.. αλλά είμαι εδώ για κάθε πιθανή απορία
Κάνε δικό σου νήμα να δούμε λεπτομέρειες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
@gregun καλή φυτρωση καταρχάς. Στους 4 μήνες μην μπαίνεις στην διαδικασία να σκέφτεσαι αν πάει καλά η όχι . Είναι παραααα πολύ νωρίς . Θέλει υπομονή που δεν την έχουμε ,όλοι θέλουμε από τον 4 με 5 μήνα να έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και είμαστε σε μια καθημερινή αναμονή. Η φυτρωση σου έχει ξεκινήσει για τα καλά. Προχθές έβλεπα προσφατο βίντεο από Χοσέ όπου σε περιστατικό στην 2η μμ είχε φυτρώσει στο 8μηνο και 9 μηνό. Βλέποντας τις φωτό από το 10ημερο η κάλυψη θα είναι πολυ καλή όπως η δικιά μου αλλά το touch up αν έχεις στο μυαλό σου δυνατή hairline δεν θα το γλυτώσεις..
Harris σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο σε αυτά που έγραψες παραπανω.
@NickTheGreek έχω πολλά να γράψω και εγώ για την δεύτερη μμ που έκανα .Αυτά που είδα δε μου άρεσαν ούτε εμένα και σίγουρα δεν σου δίνουν σιγουριά την ώρα που είσαι μέσα στην ταλαιπωρία στο κρεβάτι . Όταν βλέπεις to team στις 9 το βράδυ κατακοπο αρχίζεις να πιστεύεις ότι τα πράματα δε θα πάνε καλά.
 

bobby

Well-Known Member
Εγώ προτερη εμπειρία με ΜΜ δεν είχα οπότε δεν ξέρω αν υπήρχε θέμα οργάνωσης από πλευράς Lorenzo, κόπωσης ή "ωχαδερφισμού" των κοριτσιών. Εγώ από το αποτέλεσμα (και τις σχετικές μετρήσεις) θα κρίνω αν πήγε καλά (στον 12ο μήνα). Προς το παρόν (σε 4 μέρες 7μηνο) είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος με εξαίρεση τον δεξί κρόταφο που μάλλον τον έχει φάει η μαρμάγκα........ Αν όλα πανε καλά στα υπόλοιπα βέβαια, με μη ανάκαμψη του κροτάφου, θα το θεωρώ προβληματικό το αποτέλεσμα........
 

gregun

Member
@Gianney λέω να χαμηλώσω την δόση γιατί με βλέπω να γίνομαι λυκάνθρωπος... δες τις φώτο.
Βεβαίως αν δω ότι επηρεάζει αρνητικά την τρίχα και αρχίσει τριχόπτωση τότε επιστρέφω στα 5mg αβλεπί, Χίλιες φορές λυκάνθρωπος... :p


Φίλε @tasos33 τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις! Η φράση όλοι θέλουμε από τον 4 με 5 μήνα να έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και είμαστε σε μια καθημερινή αναμονή τα λέει ΌΛΑ και ισχύει 1000%
Έχω τρελαθεί να κοιτάζομαι στον καθρέφτη και να βγάζω φωτογραφίες λέμε... κάθε μέρα όμως... :D
 

Συνημμένα

  • PXL_20240103_203639648.jpg
    PXL_20240103_203639648.jpg
    1 MB · Προβολές: 251
  • PXL_20230910_085422286.jpg
    PXL_20230910_085422286.jpg
    526.2 KB · Προβολές: 247
Τελευταία επεξεργασία:

gregun

Member
Παίδες, στους τεσσερισήμισι μήνες που είμαι, τα μικροτσιμπιματάκια και οι μικροφαγούρες στην λήπτρια κατά την διάρκεια της ημέρας να υποθέσω ότι είναι καινούργιες τρίχες που σκάνε μύτη...;
 

FreeThinker

Well-Known Member
@Harris_G Ευχαριστώ, από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί :)

Η γνώμη μου είναι ότι κάπου παίζει πρόβλημα με το extraction και την διαχείριση των grafts και κυρίως με τα πιο ευαίσθητα, μονότριχα-δίτριχα.
Εγώ έκανα την μεταμόσχευση στην Μαδρίτη και είχα την Λορένα στο extraction και την Λάουρα βοηθό. Η Λάουρα λοιπόν, ήρθε καθυστερημένη και τρεχάτη στο χειρουργείο και βρόμισε όλο το δωμάτιο τσιγαρίλα, μίλαγε ασταμάτητα και έκανε αρκετά τσιγαροδιαλείμματα όπου όταν έμπαινε μέσα στο δωμάτια μύριζε τσιγαρίλα όσο δεν πάει...

Η ομάδα λοιπόν παίζει μεγάλο ρόλο και εδώ περίμενα να τηρούνται πιο αυστηρά πρωτόκολλα σε μια τέτοια κλινική.
Ο Λορέντζο απο την άλλη πιστεύω ότι έκανε καλή δουλεία αλλά είχε και αυτός πολύ στρες καθώς έπαιζε σε δύο χειρουργεία παράλληλα δίνοντας όμως αρκετά μεγαλύτερη βάση σε εμένα, για κάποιο λόγο... Και μην ξεχνάμε ότι ο γιατρός είναι 58 χρονών...

Η ομάδα και τα πρωτόκολλα που ακολουθούν, λοιπόν, πιστεύω ότι επηρεάζουν αρνητικά τα αποτελέσματα, κυρίως βλέποντας ελλιπείς φυτρώσεις.
Φίλε καταρχάς καλά αποτελέσματα, κατά δεύτερον μπράβο που αναφέρεις αυτό το περαστικό. Σε βάζει σε σκέψεις για τον επαγγελματισμό της ομάδας του Λορεντζό και είναι κάτι που δεν είχα ξαναδιαβάσει σαν κριτική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Παίδες, στους τεσσερισήμισι μήνες που είμαι, τα μικροτσιμπιματάκια και οι μικροφαγούρες στην λήπτρια κατά την διάρκεια της ημέρας να υποθέσω ότι είναι καινούργιες τρίχες που σκάνε μύτη...;
Ακριβως!
 

gregun

Member
Εδώ είναι συγκριτικές από την κλινική και δικές στους 5 μήνες. Βεβαίως, οι δικές μου, όχι με καλό φωτισμό αλλά και πάλι η διαφορά είναι μεγάλη.

Και όπως είπα, τις επόμενες μέρες θα ανεβάσω αρκετό υλικό... ;)
 

Συνημμένα

  • Captura de pantalla 2024-02-08 a las 16.35.27.png
    Captura de pantalla 2024-02-08 a las 16.35.27.png
    739.5 KB · Προβολές: 158
  • Captura de pantalla 2024-02-08 a las 16.36.12.png
    Captura de pantalla 2024-02-08 a las 16.36.12.png
    760.6 KB · Προβολές: 175

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregun

Member
Μήνας 6ος

Φτάσαμε λοιπόν και στον 6ο μήνα...
Μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά έως πολύ ικανοποιημένος και ελπίζω ότι θα δω αρκετή βελτίωση ακόμα. Η διαφορά του πριν με το τώρα είναι ΤΕΡΆΣΤΙΑ.

Αλλά..., το σημείο που με απασχολεί και πιστεύω ότι δεν έχει πάει όπως θα έπρεπε καθότι εκεί τοποθετήθηκαν και τα περισσότερα μοσχεύματα (περισσότερα και από την δεξιά μεριά) είναι ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι στην αριστερή μεριά, hairline και πίσω. Ίδωμεν...
 

Συνημμένα

  • 6.5 στεγνά.jpg
    6.5 στεγνά.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 78
  • 6.4 στεγνά.jpg
    6.4 στεγνά.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 74
  • 6.3 νωπά.jpg
    6.3 νωπά.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 71
  • 6.2 νωπά.jpg
    6.2 νωπά.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 76
  • 6.1 βρεγμένα.png
    6.1 βρεγμένα.png
    3 MB · Προβολές: 81
  • 5.jpg
    5.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 81
  • 4.jpg
    4.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 88
  • 3.jpg
    3.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 88
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 87
  • 1.jpg
    1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 89

gregun

Member
Μήνας 6ος φώτος συνέχεια + bonus βίντεο :)

και με φώτος από τα μαύρα χάλια τα πάλια...


 

Συνημμένα

  • 7.1.jpg
    7.1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 81
  • 7.2.jpg
    7.2.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 81
  • 8.1.jpg
    8.1.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 77
  • 8.2.jpg
    8.2.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 74
  • 9.1 Ελλιπής πύκνωση κοπία.jpg
    9.1 Ελλιπής πύκνωση κοπία.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 79
  • Πριν-από κλινική 1.JPG
    Πριν-από κλινική 1.JPG
    898.4 KB · Προβολές: 72
  • Πριν-από κλινική 2.JPG
    Πριν-από κλινική 2.JPG
    890.7 KB · Προβολές: 69
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Θυμάμαι απο την ημέρα της τοποθέτησης ότι το είχες προσέξει για την δεξιά πλευρά και τώρα είδα τις φώτο που όντως φαινόταν φτωχότερο εκεί!Όπως και να έχει όμως είναι ακόμα νωρίς για να βγάλουμε συμπέρασμα!Θύμησε μου απο αγωγή τι σου πρότεινε?Βάζεις μίνο?
 

Marios1982

Well-Known Member
Εγώ βλέπω πολύ καλό αποτέλεσμα. Τώρα γιατί υστερεί κ σε σένα ο κροταφος όπως του Bobby είναι κάτι ανησυχητικό.. σίγουρα μάγος δεν είναι ο γιατρός τελικά.. μπορεί να είναι από τους κορυφαίους αλλά δυστυχώς μάγος δεν είναι κανείς.
 

Aldo

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε

Σορρυ που μπαίνω σφήνα, αλλά αν δεν έχει πάει αυτό όπως πρέπει (6ο μήνα με πολλά τριχακια να φενονται) τότε κάποια αλλά είναι για κλάματα …
Αδερφέ, μαλλι σαν να μην είχες ποτέ αραίωση έχεις. Ένα πέρασμα έκανε, στο έφτιαξε όπως έπρεπε !
Σέβομαι και κατανοώ την αγωνία σου για σούπερ πυκνοτητες, όμως δε χρειάζονται.
Έχεις ένα εξαιρετικότατο αποτέλεσμα που θα καλυτερεύσει κι άλλο.
Δε φενεται καν ότι έχεις κάνει μεταμόσχευση, κρατά αυτό.

Ευχές
 

gregun

Member
Θυμάμαι απο την ημέρα της τοποθέτησης ότι το είχες προσέξει για την δεξιά πλευρά και τώρα είδα τις φώτο που όντως φαινόταν φτωχότερο εκεί!Όπως και να έχει όμως είναι ακόμα νωρίς για να βγάλουμε συμπέρασμα!Θύμησε μου απο αγωγή τι σου πρότεινε?Βάζεις μίνο?
Πρόσεξε, στην δεξιά μεριά είχε βάλει αρκετά λιγότερα από ότι στην αριστερή ΑΛΛΆ στην δεξία μεριά το μαλλί βγήκε μπετόν αρμέ με φούλ πυκνότητα... σε αντίθεση με την αριστερή που με περισσότερα μοσχεύματα υστερεί...

Μου είχε προτείνει να παίρνω 1mg φίνα την ημέρα και να δοκίμαζα 5mg όραλ αντί για τοπική μίνο την ημέρα.
Τώρα πια εδώ και ένα μήνα παίρνω 3 φορές την έβδομάδα ντούτα και κάθε μέρα 2.5mg μίνο όραλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Πρόσεξε, στην δεξιά μεριά είχε βάλει αρκετά λιγότερα από ότι στην αριστερή ΑΛΛΆ στην δεξία μεριά το μαλλί βγήκε μπετόν αρμέ με φούλ πυκνότητα... σε αντίθεση με την αριστερή που με περισσότερα μοσχεύματα υστερεί...

Μου είχε προτείνει να παίρνω 1mg φίνα την ημέρα και να δοκίμαζα 5mg όραλ αντί για τοπική μίνο την ημέρα.
Τώρα πια εδώ και ένα μήνα παίρνω 3 φορές την έβδομάδα ντούτα και κάθε μέρα 2.5mg μίνο όραλ.
Με την τριχοφυϊα που είχε την ανεπιθυμητη η οραλ μινο πως σου πηγε? σου έδωσε κ αλλού?
 

gregun

Member
Με την τριχοφυϊα που είχε την ανεπιθυμητη η οραλ μινο πως σου πηγε? σου έδωσε κ αλλού?
Εκτός από τους κρόταφους και τα φρύδια (που πάω να γίνω σαν τον Καραμανλή κάτι) δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει προκαλέσει τριχοφυΐα κάπου αλλού. Ίσως, επίσης, οι τρίχες γενικά να μεγαλώνουν πιο γρήγορα.
Για αυτό και μείωσα την δόση στα 2.5mg και μάλλον φαίνεται ότι είναι αρκετή και αποτελεσματική αυτή η δόση, σε εμένα τουλάχιστον.
 
Μπλουζα