Βοήθεια φίλοι με το καλώς σας βρήκα!!!

aeratos28

Just aeratos
Το θέμα φίλε Άντυ πως όπως είδες να λέει και πιο πάνω ο εκπρόσωπος ,πιστεύει πως είναι 7-8 αυτοί που έχουμε (πρόβλημα)μαζί τους.δεν έχουν αντιληφθεί πως έχουν μπει σε ένα φόρουμ ,στο οποίο ένα πολύ μεγάλο μέρος των μελών έχουν γνώσεις πάνω στις μεταμοσχεύσεις.οχι πρακτικές ,θεωρητικές..από χόμπι έχουμε ασχοληθεί με αυτό και από την επιθυμία ώστε να έχουμε το μέγιστο αποτέλεσμα από τις επεμβάσεις μας.ενδεικτικα θα σου πω πως όταν πρωτοεμφανίστηκε η κλινική εδώ ,σε ερώτηση για τα punch η απάντηση ήταν αφού είστε μη ειδικοί γιατί ρωτάτε?το τελικό αποτέλεσμα να κοιτάτε..τι να πεις από εκεί και πέρα?δεν είναι απάντηση αυτή.το ότι δεν είμαστε γιατροί δεν σημαίνει ότι 5-10 βασικά πράγματα δεν τα ξέρουμε.ειδικα πάρα πολλά μέλη εδώ μέσα τα οποία έχουν γνώσεις στο θέμα που μπορούν σε συζήτηση να εκπλήξουν σίγουρα ένα γιατρό..δεν είναι πυρηνική φυσική .επίσης άλλο ένα το οποίο δεν μου άρεσε που άκουσα είναι ότι το φόρουμ δεν είναι δείγμα του τι συμβαίνει έξω στον κόσμο και ότι εδώ είναι καμμένοι ..τεράστιο λάθος..εδώ είναι μια μεγάλη κοινότητα περίπου 20000 μελών με το ίδιο πρόβλημα ..όπως έχετε δει κανείς δεν συζητάει για μεντιζενεζ η άλλες σουπερμάρκετ κλινικές με μπακάληδες αντί για γιατρούς με μηδενικά αποτελέσματα και καταστροφικές συνέπειες για δοτριες κτλ..και όμως υπάρχουν αυτές οι κλινικές γιατί τις συντηρούν όλοι αυτοί που είπε ο γιατρός ότι αυτοι είναι η πραγματικότητα..ε λοιπόν εγώ δεν εμπιστεύομαι καν το τι θεωρεί το έξω σύνολο από το φόρουμ σωστό και ωραίο γιατί αν είχαν κάποια γνώση δεν θα υπήρχαν καν αυτά τα σουπερμάρκετ..άρα άποψη και κριτική σωστή και γνώση δεν έχουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητε φιλε Cvial, ειμαι ο "tol" και εφτιαξα εναν προχειρο λογαριασμο για ενα και μοναδικο λογο, να δωσω εξηγησεις για αυτο που συνεβη χθες.

Καταρχας, νομιζω οτι δεν εχω δωσει ποτέ δειγματα γραφης οτι δε σε σεβομαι. Γνωριζεις πολυ καλα οτι ο σεβασμος μου προς το προσωπο σου ειναι απεριοριστος. Εξαλλου εχουμε και προσωπικες επαφες που νομιζω οτι δειχνουν την αμοιβαια συμπαθεια. Ποτέ δεν εχω παρακουσει καποια προειδοποιηση σου. Θυμιζω οτι και αλλες φορες στο παρελθον, σε άλλα νηματα, ειχες κανει καποιες προειδοποιησεις και ημουν ο πρωτος που τις εφαρμοζα. Ποτέ δε παραβιασα τις εντολες σου.

Στην προκειμενη περιπτωση...

Οπως μπορειτε να διαπιστωσετε, χθες σε ολη τη συζητηση δε συμμετειχα καθολου. Οταν γυρισα στο σπιτι, περιπου στις 4, και αρχισα να τη διαβαζω, αποφασισα να παρεμβω, γιατι θεωρησα οτι για πολλοστη φορα αυτα που γραφονταν ηταν επι προσωπικου θεματος, ηταν προσβολες και αγενεια απεναντι σε καποια μελη του forum (συμπεριελαμβανομενου και του υποφαινομενου). Χαρακτηριστηκαμε, οπως και πολλες αλλες φορες στο παρελθον, ως "αδιαφορα" μελη, που δε νοιαζομαστε για τους υπολοιπους συμφορουμιτες, που λειτουργουμε πονηρα και δολια, που δε προσφερουμε τιποτα στο "forum".

Ξεκινησα, λοιπον, να γραφω ενα μακροσκελες σχολιο, ως απαντηση στα γραφομενα. Ειναι αυτονοητο, φιλε Cvial, οτι δε διαβασα κατα τη διαρκεια της γραφης τα προσφατα σχολια που ανεβηκαν. Σε διαβεβαιω με καθε ειλικρινεια οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΟΥ. Ειναι δυνατον να πιστευεις οτι ειχα διαβασει τα μηνυματα σου και παρολα αυτα δεν τα σεβαστηκα; ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. Δε μου το επιτρεπει ο χαρακτηρας μου. Σε εκτιμω αφανταστα και ποτέ δε θα περιφρονουσα αυτα που γραφεις.

Με το που ανεβασα, λοιπον, το σχολιο, βλεπω στο κινητο μου την ενδειξη "μπαναρισματος". Ειλικρινα επεσα απο τα συννεφα. Δεν καταλαβα, γιατι, ενω παρενεβη για πρωτη φορα στη συζητηση, αποκλειστηκα. Στη συνεχεια, μπαινοντας στο forum απο το κινητο του γιου μου, καταλαβα τι ειχε συμβει. Διαβασα τα τελευταια σχολια και τις προειδοποιησεις σου, αλλά ηταν πλεον αργα.

Νομιζω, φιλε Cvial, οτι σου εδωσα επαρκεις εξηγησεις. Οχι μονο σε εσενα, αλλά και σε ολους τους φιλους του forum που πιθανον να σχηματισαν αρνητικη εικονα για το προσωπο μου, θεωρωντας οτι εδειξα ελλειψη σεβασμου και ανυπακοη στον διαχειριστη.

Αν θελεις, φιλε Cvial, κανε μια αρση του αποκλεισμου του κανονικου λογαριασμου μου, αφου απο τον συγκεκριμενο λογαριασμο δεν προκειται να ξαναγραψω τιποτα. Τον δημιουργησα απλα για να λυσω τις όποιες παρεξηγησεις/παρερμηνειες.

Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Με εκτιμηση, ο φιλος σου tol.

Δεκτές οι εξηγήσεις σου Tol. Το ban σου θα αρθεί. Θα σε παρακαλούσα επειδή υπάρχει πολιτική μέλη που έχουν μπαναριστεί να μην ξαναποστάρουν με άλλο account, αν υπάρξει τέτοιο θέμα πάλι (ελπίζω πως όχι) να κάνεις εγγραφή και να μου στείλεις pm με τις αντιρρήσεις/εξηγήσεις σου. Welcome back.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Προσωπικά ούτε σε εμένα αρέσει η προσέγγιση από τον εκπρόσωπο της κλινικής σε σχεδόν κάθε νέο μέλος που μπαίνει στο φόρουμ για να πάρει μια γνωμη. Νομίζω ότι, όσο διακριτικά και αν αυτή γίνεται, δίνει την εντυπωση ψαρέματος πελατών. Σε γραμμές η κλινική σε εμένα φαινεται τίμια. Δε συγκρίνεται με bergman, medi κλπ... Και ο γιατρός σίγουρα αγαπάει αυτο που κάνει και είναι διαβασμενος. Επισης είναι νομίζω αρκετα συντηριτικος, δε παίζει πολύ επιθετικά. Αυτό σε κάποιους μπορεί να φαινεται ως αδυναμια επίτευξης μεγάλων πυκνοτητων. Εγώ θέλω να πιστεύω ότι ο γιατρός θα μπορούσε να πετυχει αλλα ΔΕ προτείνει μεγάλες πυκνοτητες για λόγους διαχείρισης δοτριας. Σε ότι αφορά το κόστος και τις παροχες, νομίζω ότι η κλινική προσφέρει πιο ολοκληρωμένες υπηρεσίες από αλλες κλινικές τόσο εντός όσο και εκτός Ελλάδος, η αντιμετώπιση είναι περισσότερο ιατρική και ενδεχομένως για κάθε περίπτωση υπάρχει πλάνο,δεν είναι όλα άρπα κόλα. Όμως αυτό δε δικαιολογεί το διπλάσιο η ίσως και τριπλάσιο κόστος σε σχέση με άλλες κλινικές που δίνουν αντίστοιχα αποτελέσματα. Υπάρχει η διαφορά ότι στην κλινική του κ. Αναστασάκη η διαδικασία γίνεται από το γιατρό ενώ στις περισσορες φθηνές κλινικές γίνεται από νοσοκόμες η βοηθούς. Αυτό μαλλον κρατά την τιμή σε πολύ υψηλά επίπεδα αφού ο γιατρός προφανως δουλεύει, δεν κάνει μονο PR πίνοντας freddo στη γραφειαρα του. Προκειμένου να δικαιολογηθεί η τιμή αυτή, υπάρχει μια προσπάθεια παρουσιασης από τον εκπρόσωπο της κλινικής ως κορυφαίας κάτι που προφανώς εξοργίζει κάποια μέλη που έχουν άλλη άποψη περί κορυφαίων κλινικών. Ναι ο γιατρός είναι διαβασμενος, είναι σοβαρός, έχει πλανο,αλλα τα αποτελέσματα της κλινικής δεν είναι κορυφαία δε σε αφήνουν αφωνο, είναι αντίστοιχα άλλων κλινικών και αντίστοιχες θα πρέπει να είναι και οι τιμές. Ίσως λίγο ακριβοτερες γτ σε διαχειριστηκε ο γιατρός και όχι η γλάστρα στο front desk. Αν ο Βεκρης πχ για 2300gt παίρνει 3Κ, άντε να δώσεις στον Αναστασακη μέχρι 4Κ...δλδ 1,7€/gt, αλλά αν μιλάμε για τιμές 6-7 Κ...εκεί ξεφεύγει η κατάσταση από οικονομικής απόψεως. Σίγουρα θα πρέπει να πληρώνεται παραπανω το πλανο και η σοβαρότητα της κλινικής και του ιατρού, αλλά όσο να ναι, είναι παράλογο στην Ελλάδα του 2021 να ζητάει μια κλινική τα ίδια και περισσότερα από κλινικές του εξωτερικού που έχουν αναμονή ίσως και 1 χρόνο για να πάρεις σειρά. Βέβαια ο καθένας μπορεί να ζητάει ότι θελει... ελεύθερη αγορά έχουμε αν έχουν τόσο πολύ ζήτηση καλά κάνουν και ζητάνε αυτά που ζητανε. Αλλά από την άλλη, αν έχουν τόσο πολύ ζήτηση, σα πολύ χρόνο δε τρώνε εδώ στο φόρουμ? Πάντως (ρωτάω δε ξέρω) μηπως το παραπάνω σχόλιο του εκπροσώπου είναι λίγο προκλητικο...? ποιος είναι ο τόσο γνωστός σεφ στο οποίο αναφέρεται? Ποιος είναι αυτός ο Jamie Oliver της ΜΜ που τόσο καιρό αγνοουσαμε...? Και επίσης...το 90% των μελών του φόρουμ που..."έχουμε πάει στα βλάχικα να φάμε"...να περιμένουμε να μας πιάσουν τα στομαχικά μας? Κριμα σε εμάς τους αδαείς και φτωχομπινεδες που δε μπορούμε να πληρώσουμε τον πασίγνωστο σεφ . Αλλα τι να κάνουμε...έτσι είναι η ζωή...δεν είναι όλα για όλους...

Ευχαριστούμε για τα καλα σου λόγια!
Κραταω αυτα, τα υπόλοιπα για τις χρεωσεις ειναι η σεβαστη αποψή σου.
Να εισαι καλα!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το χρυσό μετάλλιο το παίρνει η Bergnan.
Και "φοβερή" προσέγγιση και 3€ το g.
Τελικά υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα που σε καταληστεύουν και το κυριότερο σε αντιμετωπίζουν σαν πρόβατο.
Λυπηρό.
Υγ:Τουλάχιστον στο δήθεν cons βγήκε η πρόεδρος η ίδια.

Εμένα τότε μου ζήτησαν 3500 ευρώ για 1200 μοσχεύματα.
Είχα επισκεφτει 3 φόρες την κλινική και μετά μια βδομάδα βρήκα το φόρουμ. Δόξα σει ο θεός!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θυμάστε τη Βέφα Αλεξιάδου που στις συνταγές της χρησιμοποιούσε πάντα υποκοριστικά (λαδάκι, κρεμμυδάκι, ντοματούλα)... έτσι και η πρόεδρος (κεφαλάκι, μαλλάκια, τριχούλες). Θα σου βάλουμε μαλλάκια θα σου κάνουμε και μια θεραπεία, θα σου πάρουμε αιματάκι και θα έχεις ένα κεφαλάκι, κουκλάκι ζωγραφιστό). χαχα και είμαι 51. Μούρλια η συνταγή!!!

Τα ίδια μου λέγαν όταν έμπαινα μέσα φτου φτου τι αγόρι θα γίνεις εσύ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Βασικά δεν υπάρχει κανένα πλάνο με μετρήσεις δότριας από την συγκεκριμένη κλινική. Το μόνο πλάνο που έχει η συγκεκριμένη κλινική, αν θεωρείται πλάνο αυτό, είναι να βάζει συντηρητικούς αριθμούς grafts ανα περιοχή, το οποίο δεν αρέσει σε πολλούς καθώς δεν κλείνει ζώνες όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, με αποτέλεσμα να πρέπει να ξανά επέμβεις στην ίδια περιοχή.

Φυσικά και υπάρχει πλανο.
Απλα δεν μοιραζομαστε περιττες πληροφοριες στα φορουμ.

Και σας τα λεει στις παρουσιασεις του ο Αναστασακης, σας τα εγραφε μηνες πριν και με εβαλε να σας τα γραψω
και εγω.
Η διαχειριση δοτριας ξεκιναει απο τη μη-σπαρταλη, και οχι με το να βαζεις διαφανα φυλλα πάνω στην δοτρια και να γραφεις με μαρκαδορο
για να ΝΟΜΙΖΕΙ ο πελατης ή θεατης οτι μετρας επιφανεια! Καλο θα ειναι να ειναι καποιοι πιο πονηρεμενοι.
Αυτα γινονται ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ και δεν έχουν καμια κλινικη αξία.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Επειδή εδώ και κανένα εξάμηνο και για αρκετό καιρό ακόμα θα είμαι στην Αμερική δε φανταζεσαι μου εχει λείψει το σουβλάκι και η λαδόκολλα...Παντως μη νομίζεις...κάθε μέρα που κυκλοφορώ θα πάρει το αυτί μου και 2-3 πρώην καραφλες και νυν αμερικανοχαιταδες να μαρσαρουν τις harley εκθειάζοντας μια φοβερή κλινική ΜΜ στο Μαρουσι, που χάρη σε αυτή δε χωράει το κράνος πλέον στο κεφάλι... Και τώρα πλέον σκέφτομαι πόσο αδαής και απερίσκεπτος ήμουν που ενώ τα ειχα τα μπικικινια, αντί να τα σκάσω στον "σεφ", τα σκαω για να λαβουν τα παιδιά μου καλύτερη εκπαίδευση ώστε,όταν μεγαλωσουν να μάθουν να ξεχωρίζουν την αυτοεκτίμηση από το ναρκισσισμό, να γίνουν ισορροπημένες προσωπικότητες με γνώθι σαυτόν, και αυτοσυγκράτηση, στοιχεία που μάλλον λείπουν από ορισμενους... Επειδή όμως δε θέλω να παρεξηγηθω, ότι ειρωνεύονμαι την κλινική κλπ απλά θα πω το εξής. Ξεκίνησα να γράφω το προηγούμενο ποστ γτ θεωρώ την κλινική σοβαρή. Αλλα υπερβολικα ακριβή (δικαίωμα της) για αυτό που προσφέρει με βάση τις τιμές που ακουγονται. Αυτο πήγα να θίξω ...ΑΛΛΑ αφού ολοκλήρωσα το κείμενο σε word και ενώ πήγα να κάνω copy paste εδώ, πήρε το μάτι μου το θεϊκό σχόλιο που έγινε ενδιάμεσα από τον εκπροσώπο, περί σεφ και...δε ξέρω κάπως μου στραβοέκατσε. Και ξαναλέω...είναι αυτά τώρα σοβαρά σχόλια από εκπρόσωπο κλινικής? Άντε, να το φάμε το σχόλιο περί "κορυφαίου σεφ", αν και κατά εμε είναι αστοχο γιατί δεν έχω δει(παρόλο που έχω όραση 20/20) κάτι κορυφαιο...αλλά το ότι στις υπόλοιπες φθηνότερες κλινικές εγγυμονει ο κίνδυνος..."στομαχικών διαταραχών"...αυτό πλέον ακούγεται ως προσπάθεια δυσφημησης των υπολοίπων κλινικών...εάν εγγυμονει τέτοιος κίνδυνος αυτό μπορει να το κρίνει ο καθενας μεσα απο σχόλια/απόψεις αμεροληπτων σχολιαστων. Ο καθε εκπρόσωπος οφείλει κατά εμε να μιλά μόνο για την κλινική του και να προβάλλει τα θετικά της χωρίς να ασχολείται με πιθανά αρνητικά των άλλων κλινικών. Παράδειγμα ο Γιάννης που ενώ παλιότερα μπορεί να έκανε και κανένα ήπιο τζατζαρισμα, υποστηριζοντας την κλινική στην οποία είχε κάνει την επέμβαση τώρα πλέον, ως εκπρόσωπος, απλά ενημερώνει για τα θετικά της και φυσικά αναφέρει κατά καιρούς και τα σημεία που χρήζουν ίσως βελτιωσης. Ακόμα προτρέπει για περαιτέρω μείωση τιμών ώστε να μπορέσουν να πανε περισσότερα μελη...
Πάντως, ένα like στον κ. Αναστασακη που αφιέρωσε 3 ώρες για να ενημερώσει το φόρουμ και στον Μοd φυσικά που αφιέρωσε πιθανότατα ακόμη περισσότερες ώρες για την όλη προετοιμασια. Αν και όσα ειπώθηκαν εγώ προσωπικά τα γνώριζα ήδη, σίγουρα μπορούν να βοηθήσουν κάποιον χωρίς γνώσεις και να λύσουν πολλές απορίες.

Ευχαριστούμε για τα καλα σου λόγια!
Κραταω αυτα, τα υπόλοιπα για τις χρεωσεις ειναι η σεβαστη αποψή σου.
Να εισαι καλα!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και αυτά τα ανάκτορα πως βγάζουν τα λειτουργικά τους έξοδα?
Με 3€ το g?
Και μηδέν πελατεία?

Ξέρεις πόσος κόσμος δεν έχει ιδέα για μεταμοσχευσεις? Μια χαρά πελατεία έχουν και σε κάλο σημείο η κλινική σχετικά
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή ανοίγοντας τον υπολογιστή σήμερα, διαπιστώνω ότι συνεχίζεται μια κουβέντα που πλέον έχει ξεφύγει από το
"Βοήθεια φίλοι με το καλώς σας βρήκα!!!", θα παρακαλούσα τις κλινικές/αντιπροσώπους σε νήματα εκτός κλινικής να ποστάρουν μόνο μια φορά δηλώνοντας την παρουσία τους στο μέλος που ζητά βοήθεια και να μην εμπλέκονται σε κατεβατά/απαντήσεις οι οποίες έχουν χιλιοαπαντηθεί. Δεν εξυπηρετεί το φόρουμ αυτό το συνεχές πινγκ πονγκ αναμασόντας τα ίδια. Αν οι κλινικές/αντιπρόσωποι θεωρούν ότι θα δημιουρφηθεί πρόβλημα αφού δεν θα μπορούν να απαντήσουν ξανά ας αξιολογήσουν το περιεχόμενο αυτών που γράφουν ή την περίπτωση να μην γράφουν καθόλου σε άλλα νήματα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Το θέμα φίλε Άντυ πως όπως είδες να λέει και πιο πάνω ο εκπρόσωπος ,πιστεύει πως είναι 7-8 αυτοί που έχουμε (πρόβλημα)μαζί τους.δεν έχουν αντιληφθεί πως έχουν μπει σε ένα φόρουμ ,στο οποίο ένα πολύ μεγάλο μέρος των μελών έχουν γνώσεις πάνω στις μεταμοσχεύσεις.οχι πρακτικές ,θεωρητικές..από χόμπι έχουμε ασχοληθεί με αυτό και από την επιθυμία ώστε να έχουμε το μέγιστο αποτέλεσμα από τις επεμβάσεις μας.ενδεικτικα θα σου πω πως όταν πρωτοεμφανίστηκε η κλινική εδώ ,σε ερώτηση για τα punch η απάντηση ήταν αφού είστε μη ειδικοί γιατί ρωτάτε?το τελικό αποτέλεσμα να κοιτάτε..τι να πεις από εκεί και πέρα?δεν είναι απάντηση αυτή.το ότι δεν είμαστε γιατροί δεν σημαίνει ότι 5-10 βασικά πράγματα δεν τα ξέρουμε.ειδικα πάρα πολλά μέλη εδώ μέσα τα οποία έχουν γνώσεις στο θέμα που μπορούν σε συζήτηση να εκπλήξουν σίγουρα ένα γιατρό..δεν είναι πυρηνική φυσική .επίσης άλλο ένα το οποίο δεν μου άρεσε που άκουσα είναι ότι το φόρουμ δεν είναι δείγμα του τι συμβαίνει έξω στον κόσμο και ότι εδώ είναι καμμένοι ..τεράστιο λάθος..εδώ είναι μια μεγάλη κοινότητα περίπου 20000 μελών με το ίδιο πρόβλημα ..όπως έχετε δει κανείς δεν συζητάει για μεντιζενεζ η άλλες σουπερμάρκετ κλινικές με μπακάληδες αντί για γιατρούς με μηδενικά αποτελέσματα και καταστροφικές συνέπειες για δοτριες κτλ..και όμως υπάρχουν αυτές οι κλινικές γιατί τις συντηρούν όλοι αυτοί που είπε ο γιατρός ότι αυτοι είναι η πραγματικότητα..ε λοιπόν εγώ δεν εμπιστεύομαι καν το τι θεωρεί το έξω σύνολο από το φόρουμ σωστό και ωραίο γιατί αν είχαν κάποια γνώση δεν θα υπήρχαν καν αυτά τα σουπερμάρκετ..άρα άποψη και κριτική σωστή και γνώση δεν έχουν.

Ειναι κριμα που θεωρεις οτι η ΜΕΤ δεν ειναι πολυπλοκη, δυσκολη και εξαιρετικα απαιτητική.
Πραγματι, πολλα μελη γνωριζουν πολλα πραγματα για την ΜΕΤ οσον αφορα το ΠΩΣ γινεται.
Ειναι δυσκολο να σου πω πως απλα εχουν ...ξυσει την επιφανεια του θεματος χωρις αν προσβληθεις, οπότε
θα το αφησω αναπαντητο.
Όσον αφορα τα 20000 μελη που λες, ΜΑΚΑΡΙ να ανοιγαν τα ματια αυτων.
και ειναι κριμα που ΔΕΝ γραφετε για "μεντιζενεζ η άλλες σουπερμάρκετ κλινικές με μπακάληδες αντί για γιατρούς με μηδενικά αποτελέσματα και καταστροφικές συνέπειες για δοτριες"
διοτι ΤΟΤΕ θα προστατευατε το κοινο, γιατι αυτοι ιεναι ΓΕΜΑΤΟΙ αν θες να ξερεις.

Αντι αυτού, ασχολήσε με το οτι στην σπάει η συμπεριφορα μου (ενω ξερεις πως εκπροσωπω έναν σωστο, ηθικο και τιμιο ιατρό με αξιοπρεπεστατα αποτελεσματα) και να κανεις τον Αναστασακη να κατεβασει τιμες.
Απορω, αν ερχομουν εγω στην επιχειριση σου που πουλας εξαιρετικα φρούτα και σε εκραζα οτι"έλα μωρε σιγα τα φρουτα, στην ισπανια ειναι καλυτερα", "εισαι πολυ ακριβος φιλε, πρεπει να ριξεις τις τιμες στο μισο, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΤΟΣΟ", "ενταξει φιλε, καλα τα φρουτα σου αλλα ο άλλος πουλαει πιο φθηνα, ποιος νομιζεισ οτι εισαι, επειδη έχεις πιο ωραιο μαγαζι, 10 υπαλληλους και ο άλλος ειναι με το Datsun στο δρομο, τι, εγω θα πληρωσω τα παγια σου?"
ειλικρινα, θα εβγαινες εξω να με πλακωσεις στο ξυλο ή όχι?
να το θεωρουσες αδικο?
Απαντησε μου σε παρακαλω , για ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο κανεις μηνες τωρα
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Επειδή ανοίγοντας τον υπολογιστή σήμερα, διαπιστώνω ότι συνεχίζεται μια κουβέντα που πλέον έχει ξεφύγει από το
"Βοήθεια φίλοι με το καλώς σας βρήκα!!!", θα παρακαλούσα τις κλινικές/αντιπροσώπους σε νήματα εκτός κλινικής να ποστάρουν μόνο μια φορά δηλώνοντας την παρουσία τους στο μέλος που ζητά βοήθεια και να μην εμπλέκονται σε κατεβατά/απαντήσεις οι οποίες έχουν χιλιοαπαντηθεί. Δεν εξυπηρετεί το φόρουμ αυτό το συνεχές πινγκ πονγκ αναμασόντας τα ίδια. Αν οι κλινικές/αντιπρόσωποι θεωρούν ότι θα δημιουρφηθεί πρόβλημα αφού δεν θα μπορούν να απαντήσουν ξανά ας αξιολογήσουν το περιεχόμενο αυτών που γράφουν ή την περίπτωση να μην γράφουν καθόλου σε άλλα νήματα.
Οκ, noted
Τελος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συμφωνω αερατε, μπαινει σε καθε νημα η κλινικη του Αναστασακη και προσπαθει να ψαρεψει πελατες...που τα ιδια μελη που ανοιγουν το νημα τους απαντανε οτι δεν θελουν γνωμες απο εκροσωπους αλλα απο μελη...και αυτοι συνεχιζουν στον επομενο μεχρι να πεισουν καποιον μπας κ παει στην κλινικη τους.

Κανονικα θα επρεπε να παρουσιαζουν μονο τη δουλεια τους σε δικα τους νηματα και να απαγορευονται οι διαφημισεις κλινικων και τα ψαρεματα ειτε απο μελη ειτε απο εκροσωπους...

Εοοοο 10 χρόνια γράφω ρε παιδιά ξεκίνησα απλό μέλος αυτό που λέτε τώρα είναι σαν να λέτε να μην γράφω σε άλλα νήματα.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν κάνω αυτό φίλε μου.ειναι λάθος αυτό που λες.ποτε δεν αναφέρθηκα έτσι.εγω έχω πει πως οι περισσότερες αν όχι όλες δουλειές που έχετε δείξει είναι πολύ συντηρητικές.ουτε είπα ότι δεν αξίζει σαν γιατρός και ούτε ανέφερα ποτέ στο τι να κάνετε με το θέμα τιμών .δικαίωμα σας η τιμολογιακή πολιτική που έχετε ,δεν αποσκοπω στο να ρίξετε τιμές για να κάνω κάτι τέτοιο απλά έχω το δικαίωμα να λέω τη γνώμη μου και να λέω τι θεωρώ ακριβό και τι όχι συγκρίνοντας αποτελέσματα..έχω άποψη λοιπόν γιατί κοντεύω 10 χρόνια έντονης ενασχολησης με το θέμα. Τώρα για το θέμα της δουλειάς μου ,για να δώσω ένα τέλος ,δυστυχώς δεν θα μπορούσα να σου πουλήσω τπτ για το λόγο ότι δεν είμαι λιανέμπορος και η ποιότητα ελέγχεται από το δικό μας κράτος για την εξαγωγή και από το κράτος εισαγωγής με τα αυστηρότερα πρωτοκολλα.αρα μιλάμε για δεδομένη Α' ποιότητα αναγνωρισμένη ευρωπαϊκά για το προϊόντα αυτά της περιοχής και ανώτερα γευστικά από της Ισπανίας πχ που ανέφερες και αυτό αποτυπώνεται στην τελική τιμή.υπερεχουν τα λαχανικά και φρούτα λοιπόν σε ποιότητα γεύση από κάποιες άλλες χώρες αποδεδειγμένα .με στοιχεία..αποδεκτό αυτό που σου λέω πανευρωπαϊκά..το ίδιο και με κάποιους άλλους γιατρούς που αναφέρθηκες με το εξωτερικό..δεν θέλω να συνεχίσω την κουβέντα με τα φρούτα κτλ γιατί ξεφεύγουμε εντελώς και είναι λάθος, απλο παράδειγμα για να καταλάβεις τι διαφορά εδωσα
 

Georgie

Well-Known Member
Προσωπικά με αδικεί να παίρνει και έμενα η μπάλα...Αυτό μόνο έχω να πω δεν δίνω συνέχεια.
Εσένα δε θα έπρεπε να σε παρει η μπαλλα John, όπως και πολλούς άλλους που τους πήρε παλαιότερα χωρις λόγο ιδιαίτερο .βλ εκπρόσωπο Bisanga ( ban για fishing)
Δεν εχεις γινει εριστικός με αλλα μέλη ουτε εχεις προκαλέσει δράματα, ακομα και οταν εχεις προκληθεί ο ίδιος προσωπικά .
 

andy.k

Active member
Προς τον εκπρόσωπο, φιλικά...Εμείς ως μέλη του φόρουμ πάντα θα πρέπει να πιέζουμε και να αναζητούμε καλύτερες τιμές και value for money υπηρεσιες. Το ότι σχολίασα το κόστος εγώ η ο οποιοσδήποτε άλλος (σας διαβεβαιω ότι νοητά το έχουν σχολιασει σχεδόν όλοι) ότι δλδ είσαστε ακριβοι το λέμε όχι επειδή δε θέλουμε να πλουτισετε, αλλά επειδη με βάση σύγκριση αποτελεσματων με άλλες κλινικές τα "φρούτα" που πουλάτε δείχνουν υπερεκτιμημενα. Αλλά όπως είπαμε και προηγουμένως, την τιμή την καθορίζετε εσείς, αν εσείς πουλάτε σε αυτή την τιμή, good for you... Ωστόσο, εφόσον γίνεται προσέγγιση νέων μελών από εσάς εδώ μέσα, τα παλιότερα μέλη έχουν χρέος να ενημερώνουν τα προσεγγίζομενα μέλη για τις επιλογές τους και να τα προστατεύουν. Φυσικά δε βοηθάει και πολύ η πολιτική σας να μην αναφέρετε τιμές εδώ στο φόρουμ, καθως δημιουργεί επιπλέον καχυποψια...Εμένα προσωπικά αυτή η στάση μου δίνει την εντύπωση ότι και εσείς οι ίδιοι αντιλαμβάνεστε ότι οι υπηρεσίες σας ίσως είναι αδικαιολόγητα, ακριβές(αν και πραγματικά δεν έχω καταλάβει πόσο ακριβώς χρεώνετε, έχω διαβάσει διάφορα νούμερα/gt, όλα άνω του 2,5 στην καλύτερη παντως) και προσπαθείτε να προσεγγισετε πρώτα τον πελάτη εδώ, και μετά να αναφέρετε την τιμη στο ιατρείο όπου εκεί, χωρίς τη συμμετοχή και τον αντίλογο αλλων μελων μπορείτε πιθανώς να τον πεισετε ότι είσαστε εφαμιλλοι με τους 5αστερους του εξωτερικου, και ότι αν θέλει κανείς μαλλιά για πάντα πρέπει να πάει σε γιατρό μορφωμένο, ικανό, με πλανο... και αυτά δεν είναι για όλους, κοστιζουν... Αλλιώς μπορεί να πάει να τον...γδαρουν σε κάποια πιο φθηνή, χαβαλετζιδικη κλινική. Ενδεχομένως έτσι, υποβαθμίζοντας στα μάτια του όλους τις άλλες επιλογές, στο τέλος θα τον κάνετε πελατη. Εσείς θεωρείτε ότι είσαστε εξαιρετικοί, οι περισσοτεροί, αν όχι όλοι εδώ μέσα δεν έχουν πειστει επι τουτου. Το "εξαιρετικός" είναι βαριά κουβέντα και πρέπει να υποστηριζεται από αδιασειστα πειστηρια, που νομίζω ότι δεν έχουμε δει. Απο αλλες κλινικες έχουμε δει "παπαδες" και για αυτές τις κλινικές νομιζω κανείς δε σχολιάζει αρνητικά το κόστος, όσο παράλογο και αν μπορεί να είναι αυτό, για μια αισθητικής φύσεως επεμβαση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσένα δε θα έπρεπε να σε παρει η μπαλλα John, όπως και πολλούς άλλους που τους πήρε παλαιότερα χωρις λόγο ιδιαίτερο .βλ εκπρόσωπο Bisanga ( ban για fishing)
Δεν εχεις γινει εριστικός με αλλα μέλη ουτε εχεις προκαλέσει δράματα, ακομα και οταν εχεις προκληθεί ο ίδιος προσωπικά .

Αισθάνομαι μετά 10 χρόνια παρουσίας στο φορουμ περιορισμό χωρίς να φταίω και χωρίς να προκαλώ στα 3 χρόνια που εκπροσωπώ την κλινική.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Προς τον εκπρόσωπο, φιλικά...Εμείς ως μέλη του φόρουμ πάντα θα πρέπει να πιέζουμε και να αναζητούμε καλύτερες τιμές και value for money υπηρεσιες. Το ότι σχολίασα το κόστος εγώ η ο οποιοσδήποτε άλλος (σας διαβεβαιω ότι νοητά το έχουν σχολιασει σχεδόν όλοι) ότι δλδ είσαστε ακριβοι το λέμε όχι επειδή δε θέλουμε να πλουτισετε, αλλά επειδη με βάση σύγκριση αποτελεσματων με άλλες κλινικές τα "φρούτα" που πουλάτε δείχνουν υπερεκτιμημενα. Αλλά όπως είπαμε και προηγουμένως, την τιμή την καθορίζετε εσείς, αν εσείς πουλάτε σε αυτή την τιμή, good for you... Ωστόσο, εφόσον γίνεται προσέγγιση νέων μελών από εσάς εδώ μέσα, τα παλιότερα μέλη έχουν χρέος να ενημερώνουν τα προσεγγίζομενα μέλη για τις επιλογές τους και να τα προστατεύουν. Φυσικά δε βοηθάει και πολύ η πολιτική σας να μην αναφέρετε τιμές εδώ στο φόρουμ, καθως δημιουργεί επιπλέον καχυποψια...Εμένα προσωπικά αυτή η στάση μου δίνει την εντύπωση ότι και εσείς οι ίδιοι αντιλαμβάνεστε ότι οι υπηρεσίες σας ίσως είναι αδικαιολόγητα, ακριβές(αν και πραγματικά δεν έχω καταλάβει πόσο ακριβώς χρεώνετε, έχω διαβάσει διάφορα νούμερα/gt, όλα άνω του 2,5 στην καλύτερη παντως) και προσπαθείτε να προσεγγισετε πρώτα τον πελάτη εδώ, και μετά να αναφέρετε την τιμη στο ιατρείο όπου εκεί, χωρίς τη συμμετοχή και τον αντίλογο αλλων μελων μπορείτε πιθανώς να τον πεισετε ότι είσαστε εφαμιλλοι με τους 5αστερους του εξωτερικου, και ότι αν θέλει κανείς μαλλιά για πάντα πρέπει να πάει σε γιατρό μορφωμένο, ικανό, με πλανο... και αυτά δεν είναι για όλους, κοστιζουν... Αλλιώς μπορεί να πάει να τον...γδαρουν σε κάποια πιο φθηνή, χαβαλετζιδικη κλινική. Ενδεχομένως έτσι, υποβαθμίζοντας στα μάτια του όλους τις άλλες επιλογές, στο τέλος θα τον κάνετε πελατη. Εσείς θεωρείτε ότι είσαστε εξαιρετικοί, οι περισσοτεροί, αν όχι όλοι εδώ μέσα δεν έχουν πειστει επι τουτου. Το "εξαιρετικός" είναι βαριά κουβέντα και πρέπει να υποστηριζεται από αδιασειστα πειστηρια, που νομίζω ότι δεν έχουμε δει. Απο αλλες κλινικες έχουμε δει "παπαδες" και για αυτές τις κλινικές νομιζω κανείς δε σχολιάζει αρνητικά το κόστος, όσο παράλογο και αν μπορεί να είναι αυτό, για μια αισθητικής φύσεως επεμβαση.

Δυστυχως δεν μπορω να απαντησω.
Να ειστε καλα!
 
Μπλουζα