Βοήθεια φίλοι με το καλώς σας βρήκα!!!

Yiannis51

New Member
Καλήμερα στους νέους φίλους και καλή χρονιά. Βρήκα τυχαία τη σελίδα και ενθουσιάστηκα με το πόσο ενεργοί και ενημερωμένοι είστε όλοι, με την ομοψυχία που δείχνετε, με το ποσό ταυτίζεστε με το πρόβλημα του άλλου Η σελίδα είναι συγκινητική και άκρως ενημερωτική και βοηθητική για πολλά θέματα. Ήδη σας ευχαριστώ, όλους μαζί και καθένα χωριστά. Λοιπόν, το ιστορικό μου... Άρχισα να χάνω τα μαλλιά μου, δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά ας πούμε κοντά στα 30. Τώρα είμαι 51. Πριν από 16-17 χρόνια έκανα ΜΜ στην DHI. Τότε ήμουν ευχαριστημένος. Στα χρόνια που μεσολάβησαν έφυγαν και τα υπόλοιπα μαλλιά μου, οπότε έφτασα στο σημείο που βλέπετε σήμερα. Αποφάσισα τώρα να κάνω νέα ΜΜ, αλλά αυτή την φορά θέλησα να το ψάξω λίγο, γιατί πλέον υπάρχουν πολλές κλινικές και πολλοί γιατροί που ασχολούνται. Όχι όπως τότε, που δεν έκανα καμία έρευνα. Το πρώτο μου ραντεβού ήταν στα MEDI JEUNESE. Εκεί με είδε μια ευγενέστατη πωλήτρια και μία γιατρός αγνώστου ειδικότητας και μου πρότειναν εμφύτευση 1200 τριχοθυλάκια με 1200 ευρώ. Μετά πήγα στην Bergman Kord όπου με είδε η πρόεδρος, μου είπε: πω πω χάλια είσαι, θα στα φτιάξουμε τα μαλλάκια σου, 2.000 τριχοθυλάκια με 6.000 ευρώ. Μετά πήγα στην DHI, όπου υπήρχε πιο επαγγελματική αντιμετώπιση. Μου έκαναν τριχοδιάγραμμα, έχω κατά μέσο όρο 136 τρίχες ανά τετραγωνικό εκατοστό (μέτρια) στη δότρια περιοχή και δυστυχώς τα τριχοθυλάκιά μου είναι μονότριχα ή άντε δίτριχα. Μου πρότειναν ΜΜ 2.000 ΤΡΙΧΕΣ στο μπροστινό μέρος με 2.000 ευρώ. Μετά πήγα στον κ. Βελημβασάκη που με είδε και μου πρότεινε να κάνω Bottox ή κάτι άλλο, γιατί για ΜΜ είμαι κάτω του μετρίου και δεν με αναλαμβάνει. Μου συνέστησε να ξυρίσω τα μαλλιά μου και να συμβιβαστώ με αυτό. Οπότε με αυτά τα δεδομένα, τι πιστεύετε ότι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πολύτιμη συμβουλή.
 

Συνημμένα

  • IMG_6913.jpg
    IMG_6913.jpg
    115.2 KB · Προβολές: 99
  • IMG_6914.jpg
    IMG_6914.jpg
    111.8 KB · Προβολές: 106
  • IMG_6916.jpg
    IMG_6916.jpg
    99.4 KB · Προβολές: 97
  • IMG_6918.jpg
    IMG_6918.jpg
    100.3 KB · Προβολές: 88
  • IMG_6919.jpg
    IMG_6919.jpg
    81.4 KB · Προβολές: 100
  • IMG_6920.jpg
    IMG_6920.jpg
    112.2 KB · Προβολές: 102

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με 136τρίχες είσαι κάτω του μετρίου. Το μόνο που πιθανότητα θα σε βοήθαγε είναι FUT για να πετύχεις ένα μέτριο αποτέλεσμα αν είσαι διατεθιμένος να μπεις σε αυτή την διαδικασία. Για FUE με τέτοια εικόνα όχι. Επίσης αν θες βάλες μια καλή φώτο της δότριας.
 

Yiannis51

New Member
Με 136τρίχες είσαι κάτω του μετρίου. Το μόνο που πιθανότητα θα σε βοήθαγε είναι FUT για να πετύχεις ένα μέτριο αποτέλεσμα αν είσαι διατεθιμένος να μπεις σε αυτή την διαδικασία. Για FUE με τέτοια εικόνα όχι. Επίσης αν θες βάλες μια καλή φώτο της δότριας.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου. Η πρώτη ΜΜ που είχα κάνει ήταν με FUT (αν καταλαβαίνω σωστά αυτό είναι η αφαίρεση λωρίδας δέρματος για την εξαγωγή των τριχοθυλακίων). Οπότε δεν έχω πλέον τέτοιο περιθώριο. Η αλήθεια είναι σκληρή, αλλά προτιμότερη από το ψέμα και την απάτη. Ευχαριστώ.
 

vlafo

Well-Known Member
Το χρυσό μετάλλιο το παίρνει η Bergnan.
Και "φοβερή" προσέγγιση και 3€ το g.
Τελικά υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα που σε καταληστεύουν και το κυριότερο σε αντιμετωπίζουν σαν πρόβατο.
Λυπηρό.
Υγ:Τουλάχιστον στο δήθεν cons βγήκε η πρόεδρος η ίδια.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου. Η πρώτη ΜΜ που είχα κάνει ήταν με FUT (αν καταλαβαίνω σωστά αυτό είναι η αφαίρεση λωρίδας δέρματος για την εξαγωγή των τριχοθυλακίων). Οπότε δεν έχω πλέον τέτοιο περιθώριο. Η αλήθεια είναι σκληρή, αλλά προτιμότερη από το ψέμα και την απάτη. Ευχαριστώ.

Θα πάρω το θάρρος να προτείνω να κανονισετε ένα ραντεβού στην κλινική μας.
Έχω δει με τα μάτια μου να καταφερνει ο Dr.Αναστασακης να αφαιρει 4000 τριχοθυλάκια με την τεχνική combo από δότριες περιοχές με πολυ πιο βαρειες βλάβες από παλιότερα χειρουργεια.
Οι κλινικές που πήγατε δεν σας πρότειναν FUT ή Combo που ειναι απόλυτα ενδεδειγμένη στην περιπτωση σας διότι δεν την εφαρμόζουν για ΜΗ-ιατρικούς λόγους.

Για να δειτε πολυ πιο ταλαιπωρημενες δότριες από την δική σας (με παρόμοια χαρακτηριστικά και ηλικία) και πώς πάντοτε σχεδόν γινεται να δοθεί αποτέλεσμα, δειτε εδω




Ειδικά το περιστατικό αυτο, ιατρός, ειχε υποβληθει σε παλαιότερη μεταμόσχευση ΟΛΟΙΔΙΑ με την δική σας...
 

Yiannis51

New Member
Το χρυσό μετάλλιο το παίρνει η Bergnan.
Και "φοβερή" προσέγγιση και 3€ το g.
Τελικά υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα που σε καταληστεύουν και το κυριότερο σε αντιμετωπίζουν σαν πρόβατο.
Λυπηρό.
Υγ:Τουλάχιστον στο δήθεν cons βγήκε η πρόεδρος η ίδια.
Θυμάστε τη Βέφα Αλεξιάδου που στις συνταγές της χρησιμοποιούσε πάντα υποκοριστικά (λαδάκι, κρεμμυδάκι, ντοματούλα)... έτσι και η πρόεδρος (κεφαλάκι, μαλλάκια, τριχούλες). Θα σου βάλουμε μαλλάκια θα σου κάνουμε και μια θεραπεία, θα σου πάρουμε αιματάκι και θα έχεις ένα κεφαλάκι, κουκλάκι ζωγραφιστό). χαχα και είμαι 51. Μούρλια η συνταγή!!!
 

Yiannis51

New Member
Θα πάρω το θάρρος να προτείνω να κανονισετε ένα ραντεβού στην κλινική μας.
Έχω δει με τα μάτια μου να καταφερνει ο Dr.Αναστασακης να αφαιρει 4000 τριχοθυλάκια με την τεχνική combo από δότριες περιοχές με πολυ πιο βαρειες βλάβες από παλιότερα χειρουργεια.
Οι κλινικές που πήγατε δεν σας πρότειναν FUT ή Combo που ειναι απόλυτα ενδεδειγμένη στην περιπτωση σας διότι δεν την εφαρμόζουν για ΜΗ-ιατρικούς λόγους.

Για να δειτε πολυ πιο ταλαιπωρημενες δότριες από την δική σας (με παρόμοια χαρακτηριστικά και ηλικία) και πώς πάντοτε σχεδόν γινεται να δοθεί αποτέλεσμα, δειτε εδω




Ειδικά το περιστατικό αυτο, ιατρός, ειχε υποβληθει σε παλαιότερη μεταμόσχευση ΟΛΟΙΔΙΑ με την δική σας...
Απευθύνθηκα και στην κλινική Σας, αλλά μου κλείσατε ένα ραντεβού στις 28/1/21 μέσω Viber. Για να είμαι απολύτως ειλικρινής, δεν ενθουσιάστηκα με την ιδέα και την προσέγγιση αυτή. Επίσης, σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει εδώ στο Forum, ο κ. Αναστασάκης είναι έγκριτος και παθιασμένος με το αντικείμενό του ιατρός, αλλά ταυτόχρονα και τόσο ακριβός που δεν νομίζω ότι θα ήμουν διατεθειμένος να συνεργαστώ μαζί του, ειδικά σε μία περίοδο ισχνών αγελάδων. Θα πρέπει μάλλον να συμβιβαστώ με την φαλάκρα μου και να την αγαπήσω. Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου. Η πρώτη ΜΜ που είχα κάνει ήταν με FUT (αν καταλαβαίνω σωστά αυτό είναι η αφαίρεση λωρίδας δέρματος για την εξαγωγή των τριχοθυλακίων). Οπότε δεν έχω πλέον τέτοιο περιθώριο. Η αλήθεια είναι σκληρή, αλλά προτιμότερη από το ψέμα και την απάτη. Ευχαριστώ.

Κατά πάσα πιθανότητα μπορείς να κάνεις και άλλη (εξαρτάται από την ελαστικότητα του δέρματος αλλά σπάνια μπορείς μόνο μια). Από την στιγμή που έχεις κάνεις FUT δεν έχεις και κανένα δίλλημα να αποκτήσεις ή όχι ουλή. Η FUT είναι η μόνη πρακτική σου επιλογή (πιθανώς με λίγο FUE, αυτό λέγεται combo). Αν δεν είσαι διατεθειμένος να πας προς αυτή την κατεύθυνση καλύτερα να αγαπήσεις την φαλάκρα σου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το χρυσό μετάλλιο το παίρνει η Bergnan.
Και "φοβερή" προσέγγιση και 3€ το g.
Τελικά υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα που σε καταληστεύουν και το κυριότερο σε αντιμετωπίζουν σαν πρόβατο.
Λυπηρό.
Υγ:Τουλάχιστον στο δήθεν cons βγήκε η πρόεδρος η ίδια.

Την έχω γνωρίσει, κομμώτρια (πρωην) στο επάγγελμα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Απευθύνθηκα και στην κλινική Σας, αλλά μου κλείσατε ένα ραντεβού στις 28/1/21 μέσω Viber. Για να είμαι απολύτως ειλικρινής, δεν ενθουσιάστηκα με την ιδέα και την προσέγγιση αυτή. Επίσης, σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει εδώ στο Forum, ο κ. Αναστασάκης είναι έγκριτος και παθιασμένος με το αντικείμενό του ιατρός, αλλά ταυτόχρονα και τόσο ακριβός που δεν νομίζω ότι θα ήμουν διατεθειμένος να συνεργαστώ μαζί του, ειδικά σε μία περίοδο ισχνών αγελάδων. Θα πρέπει μάλλον να συμβιβαστώ με την φαλάκρα μου και να την αγαπήσω. Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

Λυπούμαστε που ενοχληθηκατε από την πολιτική μας.
Όμως, ο Dr. Αναστασακης έχει κρινει πως το διαστημα αυτό οφείλουμε να είμαστε εξαιρετικά προσεκτικοί και να αποφύγουμε την πιθανότητα μετάδοσης Covid-19.
Μιας και οι υπηρεσίες που παρεχουμε:
-ΔΕΝ ειναι επείγουσες (κανείς δεν αιμορραγει, δυσπνοεί κτλ. λόγω τριχόπτωσης)
-ΔΕΝ ειναι απαραιτητες για την επιβίωση (κανείς δεν πέθανε από τριχόπτωση)
το να παραμένει η κλινική ανοικτή για ενημερώσεις και ραντεβού θα ήταν επιπόλαιο και αντι-δεοντολογικό κοινωνικά.
Το ότι μας το επιτρεπει το Κρατος δεν σημαίνει κάτι.
Ο Dr. Αναστασακης έχει υψηλότερα standards.
Αυτό πρεσβευει ο αυτό κάνουμε.
Η κλινική παραμένει ανοικτη m;ono για επεμβασεις κατόπιν PCR εξέτασεις που γινεται με χρεωσης ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ.

Οι υπόλοιποι ιατροί ή κλινικές που παραμένουν ανοιχτές κρινουν διαφορετικά την κατασταση και έχουν κάθε δικαιωμα να έχουν
διαφορετική πολιτική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Καλά οι τιμές που ζητάνε ειναι απο άλλο πλανήτη. Κοίτα η κλινική του κ. Αναστασακη έχει δείξει δείγματα Body Hair Transplant. Δλδ εχει παρει αρκετές φορές τρίχες από τα γένια. Με συνδιασμο τεχνικών mini strip, FUE και BHT σίγουρα θα σου εμφυτευσουν περισσότερα τριχοθυλακια απο τους άλλους. Θα έχεις υψηλη φυτρωση αλλά το αποτέλεσμα θα είναι πολύ μέτριο. Χρειάζεσαι πολλά grafts. Αν είχα αποφασίσει οπωσδήποτε να κάνω μμ θα την έκανα στη παραπάνω κλινική γιατί εχουμε δει αρκετές τέτοιες δουλειές της στο διαδυκτιο. Αν ήμουν στη θέση σου θα τα ξύριζα και θα σταματουσε να με απασχολεί το θέμα. Ισως να εκάνες hair tattoo αλλα δε ξέρω πως θα δείχνει σε σένα.
Ενα μπραβο στον κ Βελημβασακη που σου είπε την αλήθεια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι?
Πως δε λέει και τιμητική θέση και χρυσοπληρωμένη.
Με ενα σμπάρο δυο τριγώνια.

Κάποτε όταν δεν υπήρχε ανταγωνισμός, φτιάχτηκαν και ιδιόκτητα κτίρια και άλλα πολλά. Τώρα έχουν αρχίσει οι εποχές των ισχνών αγελάδων. Η τιμή-τιμή όμως. Αφού δεν τρέχει το νοίκι....
 

vlafo

Well-Known Member
Καλά οι τιμές που ζητάνε ειναι απο άλλο πλανήτη. Κοίτα η κλινική του κ. Αναστασακη έχει δείξει δείγματα Body Hair Transplant. Δλδ εχει παρει αρκετές φορές τρίχες από τα γένια. Με συνδιασμο τεχνικών mini strip, FUE και BHT σίγουρα θα σου εμφυτευσουν περισσότερα τριχοθυλακια απο τους άλλους. Θα έχεις υψηλη φυτρωση αλλά το αποτέλεσμα θα είναι πολύ μέτριο. Χρειάζεσαι πολλά grafts. Αν είχα αποφασίσει οπωσδήποτε να κάνω μμ θα την έκανα στη παραπάνω κλινική γιατί εχουμε δει αρκετές τέτοιες δουλειές της στο διαδυκτιο. Αν ήμουν στη θέση σου θα τα ξύριζα και θα σταματουσε να με απασχολεί το θέμα. Ισως να εκάνες hair tattoo αλλα δε ξέρω πως θα δείχνει σε σένα.
Ενα μπραβο στον κ Βελημβασακη που σου είπε την αλήθεια.
Κάποτε όταν δεν υπήρχε ανταγωνισμός, φτιάχτηκαν και ιδιόκτητα κτίρια και άλλα πολλά. Τώρα έχουν αρχίσει οι εποχές των ισχνών αγελάδων. Η τιμή-τιμή όμως. Αφού δεν τρέχει το νοίκι....
Και αυτά τα ανάκτορα πως βγάζουν τα λειτουργικά τους έξοδα?
Με 3€ το g?
Και μηδέν πελατεία?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα λειτουργικά (τα οποία αν εξαιρέσεις το ενοίκιο και τους γιατρούς που μάλλον τους έχουν με πολύ χαμηλό μισθό και προμήθεια ανά graft) δεν είναι υπερβολικά τα βγάζουν με μικρή πελατεία και υψηλή τιμή.
 

vlafo

Well-Known Member
Μάλλον τα βγάζουν όχι από μμ αλλά από τα περιφερειακά που προσφέρουν και στο τέλος κοστίζουν πιο ακριβά από μμ.
 

vlafo

Well-Known Member
Εδώ ο φίλος μπορούσε να κάνει 2 μμ φυσικά μόνο με fut και να βάλει 5000g?
Αν είχε να δώσει τόσα γιατί μόνο έτσι θα άξιζε.
 
Μπλουζα