Rogaine / Regaine FAQ

kerozen

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

γεα σας παιδια ....χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες regaine(μονο) και παρατηρησα οτι η τριχοπτωση μου εχει σταματησει στο πανω μερος του κεφαλιου (εκει που εβαζα μινοξ δηλαδη) ....ενω πλαγια και πισω που δεν βαζω τιποτα συνεχιζεται...(ειχα ολικη τριχοπτση σε ολα τα τμηματα του κεφαλιου)...τη μινοξ την ξεκινησα για regrowth (fina dn πηρα)και τελικα απ οτι βλεπω μου σταματησε την τριχοπ....μπορει να συμβαινει κατι τετοιο;γιατι αποτι καταλαβα απ το φορουμ το regain δε σταματα την τριχοπτωση ...και αν οντως τη σταματα σε μενα αυτο σημαινει οτι δεν εχω ΑΑ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairboost

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

8,5 μηνες μινοξιδιλη και ειδα καποια αποτελεσματα στους κροταφους. Εβγαλα χνουδι και με τον καιρο εγινε δυνατη τριχα
Αλλα τα ασπρα κομματακια που αφηνει η μινοξιδιλη, καθονται αναμεσα στις δυνατες τριχες. Μηπως κανουν κακο στα υπαρχοντα μαλλια ?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Μου ελεγε μια δερματολογος σημερα, οτι πχ. αν βαζω regain τωρα και σε 4 ωρες(οπως κανουμε οι περισσοτεροι για να προλαβουμε τις ωρες της μερας) βαζω revivogen, δεν ειναι καλο.
Χανουν την αποτελεσματικοτητα τους. Δεν παιρνουν οσα εχουν να μου δωσουν.
Καλυτερα ενα τη μερα, για αρκετη χρονικη περιοδο.
Πχ. ενα μηνα μονο regain, τον επομενο μηνα μονο revivogen.
Ετσι μου ειπε.

Τι λετε, πως θα διαπιστωσουμε αν εχει βαση?
 

dim74

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

εαν βαζεις regaine και revivogen βαλε το πρωι η μεσημερι regaine και το βραδυ revivogen...regaine και μια φορα την μερα να βαζεις ειναι αρκετο...απλα βαζε 2ml.αυτο για τον ενα μηνα το ενα ενα μηνα το αλλο σε καμια περιπτωση.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Μεχρι τωρα, αυτο που κανω, ειναι να βαζω regain και μετα revivogen, με 4 ωρες διαφορα αναμεσα τους.
Καλα δεν ειναι? Ή χανω σε αποτελεσματικοτητα?
Βασικα, να μενει η ουσια ενα 4ωρο στο κεφαλι. Κατα τις 12 το βραδυ λουζομαι γιατι το πρωι δεν προλαβαινω.
 

basilis75

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Γειας σα και απο εμενα...ειμαι καινουργιος και περιπλανηθηκα λιγο στο site αλλα δεν μπορεσα να βρω τις απαντησεις ..

Εαν ειναι ευκολο καποιος να μου απαντησει σε αυτη την ερωτηση θα το εκτιμουσα...

1.το rogaine πρεπει να το χρησιμιποιεις σε ολη σου την ζωη για να εχει απντα αποτελεσματα?.....και εαν ναι τι ζημια ενδεχεται να σου κανει μακροπροθεσμα?...
 

dim74

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

οποιαδηποτε θεραπεια τριχοπτωσης εχει αποτελεσμα μονο οσο την χρησιμοποιεις...το regaine στην αρχη δινει ζωντανια στα μαλλια αλλα δυστυχως με το περασμα των χρονων οσο και να το βαζεις χανει την δραση του...απο παρενεργειες στο μεγαλο ποσοστο ατομων ειναι μηδαμηνες!εγω το εβαζα 15 χρονια συνεχεια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

καλως ηρθες,πρεπει να το χρησιμοποιεις οσο θες τα αποτελεσματα του,τα οποια δυστυχως χρονο με τον χρονο θα μειωνονται οσο συνηθιζει το σωμα σου την ουσια,μακροπροθεσμα δεν θα σου κανει ζημια,υπαρχουν και μερικοι εδω μεσα που το χρησιμοποιουν 10 και 15 χρονια ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

το επομενο βημα το δικο μου ειναι να προσθεσω μεσα tretinoin,μηπως και μου δωσει κι αλλα αποτελεσματα
 

dim74

Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

μπορεις μεσα στο regaine να βαλεις και αλλες ουσιες που το κανουν ακομα πιο δυνατο(εχουν αναφερθει εδω μεσα)...μετα υπαρχει η φιναστεριδη απο το στομα καθως και αλλα τοπικα που κυκλοφορουν κυριως αμερικη...ας πουμε το revivogen,crinagen κτλ.
 

basilis75

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

ok ευχαριστω κατι τελευταιο......εαν χρησιμοποιεις το Rogaine για 3-4 μηνες, υστερ κανεις μια διακοπη 1-2 μηνες για αποτοξινωση , και μετα παλι 3-4 μηνες και ουτω καθ'εξης , εχει αποτελεσματα..?...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

ενα βημα μπρος και ενα βημα πισω,μην το φοβασαι δεν εχει δηλητηριο,ξεκινα το για ενα 6μηνο συνεχομενο κι αν σου αρεσουν τα αποτελεσματα του συνεχισε το ;)
 

GIWRIKAS

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

παιδια μολις αρχισα θεραπεια με μινοξιδιλη..κ οι 2 γιατροι στους οποιους πηγα μου ειπαν να βαζω μονο μια φορα την ημερα(2μλ συνολικα) αντι να σπαω την δοση σε πρωι-βραδυ..πως το βελπετε εσεις αυτο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

GIWRIKAS είπε:
παιδια μολις αρχισα θεραπεια με μινοξιδιλη..κ οι 2 γιατροι στους οποιους πηγα μου ειπαν να βαζω μονο μια φορα την ημερα(2μλ συνολικα) αντι να σπαω την δοση σε πρωι-βραδυ..πως το βελπετε εσεις αυτο?
απο προσωπικη εμπειρια αυτο ειναι πρακτικο αλλα λιγοτερο αποτελεσματικο απο το να χωρισεις τις δοσολογιες 1ml και 1ml.
ακομα ποιο αποτελεσματικο ειναι να την χωρισεις σε 0,7ml 0,7ml 0,7ml αν ειναι εφικτο
(απο καποιον που εχει κανει την καραφλα χομπυ ;) )
 

Kostis44

New Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

kapamarou είπε:
καλως ηρθες,πρεπει να το χρησιμοποιεις οσο θες τα αποτελεσματα του,τα οποια δυστυχως χρονο με τον χρονο θα μειωνονται οσο συνηθιζει το σωμα σου την ουσια,μακροπροθεσμα δεν θα σου κανει ζημια,υπαρχουν και μερικοι εδω μεσα που το χρησιμοποιουν 10 και 15 χρονια ;)

Αρχικά να σας χαιρετήσω, μιας και μόλις γράφτηκα στο πολύ ενδιαφέρον forum....και να συμπληρώσω ότι όντως με το χρόνο τα αποτελέσματα του Regaine με τα χρόνια εξασθενούν μάλλον λόγω του ότι το συνηθίζει ο οργανισμός, εκεί καταλήγω δλδ από προσωπική εμπειρία καθώς μετά από 4 χρόνια χρήσης φέτος βλέπω μεγαλύτερη αραίωση από κάθε άλλη χρονιά...Μετά τα όσα ενδιαφέροντα έμαθα από την περιήγηση στο site αυτό, σκέφτομαι να ανανεώσω την θεραπεία μου με ένα συνδυασμό μεταξύ Rogain Foam /Tricomin. Το Revivogen δεν το γνώρισα να πώ την αλήθεια και το prospecia το είχα αποκλήσει με τις παρενέργειες που είχα διαβάσει περί στυτικής δυσλειτουργίας κ.λ.π...το βασικό μου θέμα τον τελευταίο καιρό είναι η φαγούρα, η μεγάλη έκκριση σμήγματος και τα μικρά σπυράκια κατά μήκος της κεφαλής μάλλον είναι από το Regaine ??...χρησιμοποιώ για σαμπουάν τον τελευταίο καιρό μόνο το sebamed antidundurff εξειδικευμένο για την καταπολέμηση του σμήγματος αλλά αν και δίνει ωραία αίσθηση στα μαλλιά δεν έχει μεγάλη συνεισφορά στην απομάκρυνση του σμήγματος...Έχετε κάτι να μου προτείνετε??
 

spi

Well-Known Member
Απ: Rogaine / Regaine FAQ

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.Εδω και 1,5 εβδομαδα εχω παρατηρηση μια φαγουρα εκει που βαζω regaine.Τι μπορω να κανω γι αυτο?Να τονισω πως το χρησιμοποιω εδω και τοσο καιρο αλλα ποτε μα ποτε δεν ειχα τετοια φαγουρα,ως καθολου θα ελεγα.Αλλα αυτη τη 1,5 εβδομαδα οποτε το χρησιμοποιω συνεχεια.
 
Μπλουζα