ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ LORENZO

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχω διαβασει 3/4 βιβλια περι αντιγυρανσης. Σε ολα το ειχαν στο πρωτοκολλο ασχετα με το αν εχεις θεμα ή οχι καθως φαινεται πως εχει και αντικαρκινικη δραση(καταπολεμηση χρονιας φλεγμονης-αιτια καρκινου).
Απο κλασσικους γιατρους δε νομιζω να στο συστησει καποιος εφοσον δεν εχεις προβλημα.
Επισης μια και γινεται αναφορα αν καποιος κανει δοκιμη αφορα μονο το salospir που αναφερει και ο Μπομπυ και οχι την κλασσικη ασπιρινη.
H κλασσικη ασπιρiνη (σαλικιλικo οξυ) με τα 500mg δημιουργει γαστροπληγια διοτι προσκολαται στο γαστρικο βλενογονο και δημιουργει ελκος βολβου. Το εντεροδιαλυτο με μορφη καψουλας salospir δε δημιουργει τετοιου ειδους προβληματα.
Οπως εγραψα και παραπανω λογο χοληστερινης μου ενω ειμαι νορμαλ σωματικα και ενα καρδιακο επεισοδιο του μπαμπα μου γι αυτο το σκεφτομαι στα 44 μου πλεον. Νομιζω ειναι και οι επικυνδινες ηλικιες αυτες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εμπιστευτείτε τους γιατρούς και την επιστήμη (πάρτε και δεύτερη και τρίτη γνώμη για να είσαστε σίγουροι) αλλά μην τα ρίχνετε όλα στα «κακά» φάρμακα δείτε και τους λοιπούς παράγοντες της ζωής σας. Και μην ακούσω το μα πριν δεν είχα πρόβλημα, γιατί τα προβλήματα υγείας και οι καταχρήσεις υποβόσκουν αλλά συνήθως τα αγνοούμε μέχρι που εμφανίζεται η «παρενέργεια»….

Εγω πιστευω στα φαρμακα στην επιστημη οτι με λενε οι γιατροι τα περνω ολα τα φαρμακα,χαπια αν χρειαστει.
Στο μονο θεμα που ειχα ηταν με τα εμβολια μονο σε αυτο τα οποια δεν τα εκανα κιολας..... Αλλα οκ μην ξεκινησουμε την ιδια κουβεντα υπαρχει και το καταλληλο νημα.
 

Stratos

Well-Known Member
Αερόβια άσκηση, διατροφή, όχι τσιγάρο. Είναι δυνατόν να σκέφτεστε τα χάπια από τα 45? Αφήστε τους καναπέδες και ιδρώστε λίγο...
 

bobby

Well-Known Member
Αυτά τα κάναμε και τα κάνουμε αλλά θέλει και φάρμακα σε κάποιες περιπτώσεις. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ σκοπεύω να καταστρέψω το ασφαλιστικό σύστημα με το πόσα χρόνια σύνταξη θα παίρνω….
 

Kostas97

Well-Known Member
Δυστυχως το κληρονομικο δε σου αφηνει περιθωρια περαν αγωγης ο,τι και να κανεις. Προφανως θα μπεις σε φαρμακευτικη αγωγη αργοτερα εφοσον προσεχεις, αλλα θα μπεις.
Νομιζω πως το να παιξεις με το καρδιαγγειακο ειναι η χειροτερη επιλογη καθως, μονο αν εισαι τυχερος, θα εχεις ευκαιρια να αναθεωρησεις.
 

Marios1982

Well-Known Member
Συμπληρώθηκαν 18 μήνες big 3 συν βιταμίνες ενίοτε. Οι φωτογραφίες είναι κοντινές και με σκληρό ήλιο ώστε να βγουνε σωστα συμπεράσματα. Περιμένω τα σχόλια σας!
 

Συνημμένα

  • IMG_2386.jpeg
    IMG_2386.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 44
  • IMG_2387.jpeg
    IMG_2387.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 39
  • IMG_2388.jpeg
    IMG_2388.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 37
  • IMG_2389.jpeg
    IMG_2389.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 36
  • IMG_2390.jpeg
    IMG_2390.jpeg
    1.8 MB · Προβολές: 36
  • IMG_2391.jpeg
    IMG_2391.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 32

Marios1982

Well-Known Member
Εδώ βάζω 2 φωτογραφίες που τραβήχτηκαν από μισό μετρο και όχι εξ αποστάσεως, επίτηδες. Πραγματικά δεν το πίστευα. Κάποιος για να δει την αραίωση θα πρέπει να με πλησιάσει πολύ κοντά. Που σημαίνει ότι και σε μια καλή ΜΜ κάποιος για να καταλάβει καλά θα πρέπει να βάλει μικροσκόπιο. Το αναφέρω γιατί είμαστε αυστηροί στη λήψη φωτογραφιών (καλώς κατ εμέ) αλλά όταν χωρίς ΜΜ και με απλή αγωγή πρέπει να πλησιάσεις τόσο κοντά, φανταστείτε με μια καλή ΜΜ η αραίωση δε φαίνεται απλα. Δεν το καταλαβαίνει ο άλλος. Μιλώντας για 2η ζώνη κ πίσω. Ανοιχτός είμαι σε αντίθετη γνώμη αν κάποιος διαφωνεί μαζί μου.
 

Συνημμένα

  • IMG_2384.jpeg
    IMG_2384.jpeg
    794.7 KB · Προβολές: 36
  • IMG_2385.jpeg
    IMG_2385.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 44

LoverBoy

Well-Known Member
Εδώ βάζω 2 φωτογραφίες που τραβήχτηκαν από μισό μετρο και όχι εξ αποστάσεως, επίτηδες. Πραγματικά δεν το πίστευα. Κάποιος για να δει την αραίωση θα πρέπει να με πλησιάσει πολύ κοντά. Που σημαίνει ότι και σε μια καλή ΜΜ κάποιος για να καταλάβει καλά θα πρέπει να βάλει μικροσκόπιο. Το αναφέρω γιατί είμαστε αυστηροί στη λήψη φωτογραφιών (καλώς κατ εμέ) αλλά όταν χωρίς ΜΜ και με απλή αγωγή πρέπει να πλησιάσεις τόσο κοντά, φανταστείτε με μια καλή ΜΜ η αραίωση δε φαίνεται απλα. Δεν το καταλαβαίνει ο άλλος. Μιλώντας για 2η ζώνη κ πίσω. Ανοιχτός είμαι σε αντίθετη γνώμη αν κάποιος διαφωνεί μαζί μου.
Φαίνεται πολύ καλό!Μπορείς να μου πεις την θεραπεία σου ακριβώς φίλε μου?
 

Marios1982

Well-Known Member
Φαίνεται πολύ καλό!Μπορείς να μου πεις την θεραπεία σου ακριβώς φίλε μου?
Διάβασε το νήμα από αρχή έχω φωτογραφίες όταν ξεκίνησα. Big 3 συν βιταμίνες. Στο χρόνο άλλαξα την τοπική μινο σε χάπι και το κλασικό φίνα ένα γραμμάριο τη μέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Διάβασε το νήμα από αρχή έχω φωτογραφίες όταν ξεκίνησα. Big 3 συν βιταμίνες. Στο χρόνο άλλαξα την τοπική μινο σε χάπι και το κλασικό φίνα ένα γραμμάριο τη μέρα.
Σχετικά με την Μίνο!Με το χάπι σου έβγαλε κάποια παρενέργεια?Ταχυκαρδίες?Υπερτρίχωση?Επίσης το σαμπουάν κετο πόσες φορές εβδομάδα?
 

Marios1982

Well-Known Member
Σχετικά με την Μίνο!Με το χάπι σου έβγαλε κάποια παρενέργεια?Ταχυκαρδίες?Υπερτρίχωση?Επίσης το σαμπουάν κετο πόσες φορές εβδομάδα?
2 την εβδομάδα για ένα χρόνο και μετά 1 την εβδομάδα για συντήρηση. Όχι δε μου έβγαλε τίποτα απολύτως. Απλα δε σκέφτομαι να το έχω Εφ όρου ζωής, μόνο για κάποια χρόνια. Για φίνα όλα οκ κανένα πρόβλημα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εξαιρετικά δούλεψε στο crown και στο middle σου η φίνα.
Εκπέμπει υγίεια το κεφάλι σου πλέον. Είσαι πολύ καλός responder φαίνεται.
Αν ρίξεις και μια ΜΜ στην Α' ζώνη έκλεισες παντού.
Καλή συνέχεια εύχομαι.
 

Marios1982

Well-Known Member
Εξαιρετικά δούλεψε στο crown και στο middle σου η φίνα.
Εκπέμπει υγίεια το κεφάλι σου πλέον. Είσαι πολύ καλός responder φαίνεται.
Αν ρίξεις και μια ΜΜ στην Α' ζώνη έκλεισες παντού.
Καλή συνέχεια εύχομαι.
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Αυτο θα παλεψω! Δηλαδή όντως το βλέπεις υγειές; Ως προς τη διάμετρο της τρίχας και τα χαρακτηριστικά το εννοείς; Θες να κάνεις τον κόπο να δεις πως ήταν και να μου πεις αν πιστεύεις πως υπήρξε regrowth ?
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ναι, έχει και λάμψη και διάμετρο καλή πλέον το μαλλί σου.
Παρακολουθούσα και συμμετείχα στο νήμα σου αυτό από την αρχή.
Θεωρώ είσαι πολύ καλύτερα από πέρσι τέτοιο καιρο, και από Μάιο 2022, ακόμη και από Απρίλιο 2020, που ήταν η αρχή του νήματος σου.
3500 όλα Α' ζώνη και ΙΣΩΣ και πολύ λίγα (~400) κέντρο του middle και δεξιά θες.
 

LoverBoy

Well-Known Member
2 την εβδομάδα για ένα χρόνο και μετά 1 την εβδομάδα για συντήρηση. Όχι δε μου έβγαλε τίποτα απολύτως. Απλα δε σκέφτομαι να το έχω Εφ όρου ζωής, μόνο για κάποια χρόνια. Για φίνα όλα οκ κανένα πρόβλημα.
2 την εβδομάδα σε τι δοσολογία?παίρνεις κάποια συγκεκριμένη μάρκα?
 

Marios1982

Well-Known Member
Τι εννοείς τι δοσολογία; Φουνγκοραλ βάζεις κανονικά όπως με το κανονικό σου σαμπουάν. Αν εννοείς φιναστεριδη, έπαιρνα ένα χρόνο propecia μετά προσκαρ με κόψιμο στα 5, το ίδιο πράγμα ακριβώς είναι. Μινοξιδιλη πρώτο χρόνο σπρέι 5% πρωί βράδυ και μετά χάπι 1 mg τη μέρα. Και έπαιρνα και βιταμίνες για μαλλιά ένα χρόνο μετά τις έκοψα και παίρνω ενίοτε. Πιο τούμπανο θεραπεία δε νομίζω υπάρχει. Ίσως αν βάλω και ντουταστεριδη, αλλά δεν ξέρω αν στην περίπτωση μου έχει νοημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Ναι, έχει και λάμψη και διάμετρο καλή πλέον το μαλλί σου.
Παρακολουθούσα και συμμετείχα στο νήμα σου αυτό από την αρχή.
Θεωρώ είσαι πολύ καλύτερα από πέρσι τέτοιο καιρο, και από Μάιο 2022, ακόμη και από Απρίλιο 2020, που ήταν η αρχή του νήματος σου.
3500 όλα Α' ζώνη και ΙΣΩΣ και πολύ λίγα (~400) κέντρο του middle και δεξιά θες.
Σε ευχαριστώ. Ναι κάπως έτσι το κόβω, ο Λορέντσο είπε σε ένα procedure, μπροστά και λίγο πίσω και μετά μια τελειοποίηση με πύκνωση και touch up. Με 5-5.500 πιστεύω θα μαι πολύ μαλλιάς και χωρίς ξεζουμισμένη δότρια. Μου την έβγαλε πάνω απο 10.000 Αλλά αν κόψω φίνα, γαμησε τα , με diffuse alopecia και thin and greasy μαλλί, είμαι τελειωμένος …
 

LoverBoy

Well-Known Member
Τι εννοείς τι δοσολογία; Φουνγκοραλ βάζεις κανονικά όπως με το κανονικό σου σαμπουάν. Αν εννοείς φιναστεριδη, έπαιρνα ένα χρόνο propecia μετά προσκαρ με κόψιμο στα 5, το ίδιο πράγμα ακριβώς είναι. Μινοξιδιλη πρώτο χρόνο σπρέι 5% πρωί βράδυ και μετά χάπι 1 mg τη μέρα. Και έπαιρνα και βιταμίνες για μαλλιά ένα χρόνο μετά τις έκοψα και παίρνω ενίοτε. Πιο τούμπανο θεραπεία δε νομίζω υπάρχει. Ίσως αν βάλω και ντουταστεριδη, αλλά δεν ξέρω ας την περίπτωση μου έχει νοημα.
Για την μίνο ήθελα να μάθω γιατί και εγώ μετά τους 6 μήνες σκέφτομαι να κόψω την τοπική και να πάρω χάπι!Παίρνω ήδη Φίνα στα 4 προσκαρ και είδα βελτίωση!Μίνο χάπι ποιό έπαιρνες?Υπάρχει σε 1 mg ή το έκοβες?
 
Μπλουζα