Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

Georgie

Well-Known Member
Δεν στεναχωριεμαι φίλε καθόλου το αποτέλεσμα μπορεί να μην ήτανε το αναμενόμενο αλλά η εικόνα μου έχει αλλάξει πάρα πολύ προς το καλύτερο.
Το θέμα στην όλη υπόθεση είναι ότι δεν τηρήθηκαν οι συμφωνίες και σε αυτό το θέμα είμαι απόλυτα σίγουρος πως αν γινότανε όλα όπως τα είχαμε συμφωνήσει θα είχα ένα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα.
Γιατι όπως και να το δεις άλλο Bisanga και άλλο ο οποιοσδήποτε γιατρός που δουλεύει για την BHR και αυτό είναι θέμα που με κάνει να έχω τόσο αρνητική στάση προς την εταιρία.
Οσον αφορά τώρα touch up κτλ έχω κλείσει ήδη με άλλον γιατρό και στην BHR δεν θα πήγαινα με ΤΙΠΟΤΑ ξανά.
Εδώ έχεις μεγάλο δίκιο φίλε.
Δεν είναι fair να πληρώνεις αδρά και να κάνει τη δουλειά άλλος στο κεφάλι σου .
Φάουλ για κάρτα
Εσύ έριξες κόκκινη , το ίδιο θα έκανα και εγώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου. Βάσει αποτελέσματος με 11.000 κάτι € το θεωρείς vfm εσύ.?? Vfm είναι πλέον ο lorenzo στην Ελλάδα, αν επιμένεις να θέλεις την γνώμη μου
Δε θυμάμαι να σχολίασα ως προς το αν είναι VFM ή όχι.
Η ερώτηση μου ήταν ξεκάθαρη και την απάντησες.

Εταιρίες οπου ο γιατρός κάνει incisions και σχεδίαση hairline/crown ενω τα υπόλοιπα ΚΡΙΣΙΜΑ στάδια ιατρικό προσωπικό (αγνώστου κατάρτισης) με χρέωση πάνω από 1.5 ευρώ δε τις θεωρώ VFM. Αυτο το ξέρουν όλοι…
Γι αυτό και οι εταιρίες δε λένε στο κόσμο ποιος κάνει τι(ελληνικές εταιρίες) , οι αλλά λένε και αλλά κάνουν όπως στην περίπτωση του παιδιού εδώ.

Για να το κάνω λιανά, άμα ο γιατρός δε ´ξεχεριαζεται* πανω από το κεφάλι του ασθενή δε μπορεί σε καμία περίπτωση να χρεώνει πάνω από 1.5ευρω το μόσχευμα ( μεταμοσχεύσεις >1500g) .

*δες Λορέντσο, Φρειτας, φερειρα, Τυρκαλας(λόγο ιμπλαντερ) κοκ
 

Bigk

Well-Known Member
Δε θυμάμαι να σχολίασα ως προς το αν είναι VFM ή όχι.
Η ερώτηση μου ήταν ξεκάθαρη και την απάντησες.

Εταιρίες οπου ο γιατρός κάνει incisions και σχεδίαση hairline/crown ενω τα υπόλοιπα ΚΡΙΣΙΜΑ στάδια ιατρικό προσωπικό (αγνώστου κατάρτισης) με χρέωση πάνω από 1.5 ευρώ δε τις θεωρώ VFM. Αυτο το ξέρουν όλοι…
Γι αυτό και οι εταιρίες δε λένε στο κόσμο ποιος κάνει τι(ελληνικές εταιρίες) , οι αλλά λένε και αλλά κάνουν όπως στην περίπτωση του παιδιού εδώ.

Για να το κάνω λιανά, άμα ο γιατρός δε ´ξεχεριαζεται* πανω από το κεφάλι του ασθενή δε μπορεί σε καμία περίπτωση να χρεώνει πάνω από 1.5ευρω το μόσχευμα ( μεταμοσχεύσεις >1500g) .

*δες Λορέντσο, Φρειτας, φερειρα, Τυρκαλας(λόγο ιμπλαντερ) κοκ
Δεν διαφωνώ κάπου στα λεγόμενα σου...
 

Kostas97

Well-Known Member
Για εμενα το VFM ξεκιναει να εχει υποσταση οταν για το NW σου και τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα σου, κοιτας σε ποιους παιρνεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Συνεπως και αυτο μεταβαλλεται. Αν κριτηριο ειναι τογεμιζω το κεφαλι με μαλλια, τοτε ΟΚ. Αν θελω Τζιπ αλλο ειναι το VFM. Αν θελω μικρο πολης παλι αλλο. Οι αναγκες μου δημιουργουν το αντιστοιχο κοστος.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Βλάβη που να χρήζει δομικές αλλαγές δεν έχει υπάρξει,πχ αναγκη αφαίρεσης η/και επανατοθετησης grafts,λάθος γωνίες, πολύτριχα μπροστά κτλ,νομίζω σε αυτό συμφωνούμε όλοι.
Αυτό που χρειάζεσαι είναι 300 - 400 grafts για να τελειοποιηθει η εικόνα.Υπενθυμιζω ότι τα χαρακτηριστικά σου δεν ήταν και τα πιο ευνοϊκά, αντιθέτως,λεπτη τρίχα μικρός λόγος.3100 συν 400 σε μια δεύτερη θα έχεις ξοδέψει 3500 grafts.Αν και η δότρια αξιοποιηθηκε με σωστό και ασφαλή τρόπο ,κάτι που πιστευω πως έγινε,δεν είναι τραγικά τα πράγματα.Καλη συνέχεια
 

Α. Γιώργος

Active Member
Βλάβη που να χρήζει δομικές αλλαγές δεν έχει υπάρξει,πχ αναγκη αφαίρεσης η/και επανατοθετησης grafts,λάθος γωνίες, πολύτριχα μπροστά κτλ,νομίζω σε αυτό συμφωνούμε όλοι.
Αυτό που χρειάζεσαι είναι 300 - 400 grafts για να τελειοποιηθει η εικόνα.Υπενθυμιζω ότι τα χαρακτηριστικά σου δεν ήταν και τα πιο ευνοϊκά, αντιθέτως,λεπτη τρίχα μικρός λόγος.3100 συν 400 σε μια δεύτερη θα έχεις ξοδέψει 3500 grafts.Αν και η δότρια αξιοποιηθηκε με σωστό και ασφαλή τρόπο ,κάτι που πιστευω πως έγινε,δεν είναι τραγικά τα πράγματα.Καλη συνέχεια
Ειλικρινά απορώ με τις απαντήσεις και το ύφος με το οποίο γράφεις.
Σου προτείνω να μη ξαναγράψεις στο νήμα μου γιατί η δεν έχεις καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα μου με την κλινική ή δεν θέλεις να το καταλάβεις για κάποιους λόγους, πιστεύω μάλλον το δεύτερο.
Λοιπόν στο εξηγώ ακόμα μία φορά λέμε τώρα συμφωνείς με μια εταιρεία να σου προσφέρει μια υπηρεσία που κοστίζει 12400 ευρώ και η εταιρεία με το έτσι θέλω σου προσφέρει μια υπηρεσία που κοστίζει 7500 και είναι πολύ κατώτερη της υπηρεσίας που συμφωνήσατε.
Και όταν μετά το τέλος ρωτάς πως και γιατί έγινε ό,τι έγινε δεν παίρνεις κάποια απάντηση.
Τωρα σκέψου ξανά τις παπαριες που γράφεις στο νήμα μου.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Το ότι δεν πήρες κάποια απάντηση δεν προκύπτει από πουθενά,παρέθεσε μας τα μηνύματα της κλινικής κατά την επικοινωνία σας.Η τιμή που πλήρωσες και το κατά πόσο το αποτέλεσμα είναι αντάξιο της είναι πολύ σχετικό, ξαναλέω ότι το αποτέλεσμα δεν πάσχει σε φυσικότητα,χρειάζονται λίγα παραπάνω μοσχεύματα για την τελειοποίηση του;Σαφώς.Θα μπορούσες είτε να επισκεφτεις την κλινική και να δείτε από κοινού τι μπορεί να γίνει, να ακούσεις και τι έχουν να σου πουν, είτε να τους κράζεις στο νήμα σου. Επέλεξες το δευτερο,καλη επιτυχία εύχομαι στην δεύτερη μμ σου,πρόσεχε μόνο εκεί που θα πας να μην σου φορτώσουν μοσχεύματα γιατί αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα touch up.Καλη συνέχεια
 

Bigk

Well-Known Member
Το ότι δεν πήρες κάποια απάντηση δεν προκύπτει από πουθενά,παρέθεσε μας τα μηνύματα της κλινικής κατά την επικοινωνία σας.Η τιμή που πλήρωσες και το κατά πόσο το αποτέλεσμα είναι αντάξιο της είναι πολύ σχετικό, ξαναλέω ότι το αποτέλεσμα δεν πάσχει σε φυσικότητα,χρειάζονται λίγα παραπάνω μοσχεύματα για την τελειοποίηση του;Σαφώς.Θα μπορούσες είτε να επισκεφτεις την κλινική και να δείτε από κοινού τι μπορεί να γίνει, να ακούσεις και τι έχουν να σου πουν, είτε να τους κράζεις στο νήμα σου. Επέλεξες το δευτερο,καλη επιτυχία εύχομαι στην δεύτερη μμ σου,πρόσεχε μόνο εκεί που θα πας να μην σου φορτώσουν μοσχεύματα γιατί αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα touch up.Καλη συνέχεια
Φίλε ή δεν καταλαβαίνεις, ή ο bisanga έμαθε καλά ελληνικά και γράφει στο forum...
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Οποιος διαβάσει το νήμα από την αρχή κάτι θα καταλάβει,το νόημα της πολυφωνίας άλλωστε δεν έγκειται μόνο στην ύπαρξη διαφορετικών φωνών αλλά και διαφορετικής κλίμακας έντασης, όχι μόνο αυτες που γκαρίζουν.Bonne nuit,ωπ συγγνώμη, καληνύχτα εννοούσα
 

Bigk

Well-Known Member
Οποιος διαβάσει το νήμα από την αρχή κάτι θα καταλάβει,το νόημα της πολυφωνίας άλλωστε δεν έγκειται μόνο στην ύπαρξη διαφορετικών φωνών αλλά και διαφορετικής κλίμακας έντασης, όχι μόνο αυτες που γκαρίζουν.Bonne nuit,ωπ συγγνώμη, καληνύχτα εννοούσα
..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν υπάρχει θέμα Bigk,ολα καλα.Το αποτέλεσμα πάντως στα δικά μου μάτια φαίνεται όμορφο.Και επειδή ισχυρίστηκε ότι δεν έλαβε από την κλινική επαρκείς απαντήσεις επιμένω να μας τις παρουσιάσει ,δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα του αλλά καλό είναι κάθε κατηγορία να συνοδεύεται και από το αντίστοιχο αποδεικτικο υλικό.
20220117_163854.jpg
20220925_153140.jpg
 

giannis1991

Well-Known Member
Νικόλα επειδή ξέρεις ότι σε εκτιμώ και θεωρώ ότι έχεις πολύ καλό τρόπο σκέψης θα σου πω ότι εδώ είσαι φάουλ στο επικοινωνιακό πλαίσιο ως προς το Γιωργη...Αρχικα υπάρχει κοροϊδία καθώς ο Γιώργος πλήρωσε για να κάνει με τον γιατρό τα πάντα...Όταν αυτό δεν γίνει είναι εκτεθειμένη η κλινική και υπάρχει αθέτηση συμφωνίας ..Έπειτα ποιες αποδείξεις θες ότι μίλησε με την κλινικη?Ξέρεις νομίζω πολύ καλά ότι λίγοι άνθρωποι σε όλους τους κλάδους θα σου πουν σορι έκανα μαλακια ή αθέτησα την συμφωνία και είμαι υπόλογος οπότε θα επανορθώσω με μια λύση που θα βρούμε από κοινού ..Πόσο μάλλον οι γιατροί...Επίσης να πω ότι πήγαν όλα τέλεια πάει στο διάολο να μην πει κάτι ο Γιώργος,αλλά και εγώ θεωρώ ότι δεν έπιασε κορυφή το αποτέλεσμα σίγουρα οπότε +1 να παραπονιέται....
Επίσης παιδιά είναι λίγο λεπτή και ευαισθητη η θέση για κάποιον που έκανε μμ ,εσκασε ένα σωρό λεφτά και δεν πήρε το αποτέλεσμα που έπρεπε ..Το κόστος μεγάλο,τα γκραφτς μετρημένα και δε γυρίζουν πίσω και η όλη κατάσταση είναι λιγο ψυχοφθόρα και απογοητευτική ....
 

Α. Γιώργος

Active Member
Δεν υπάρχει θέμα Bigk,ολα καλα.Το αποτέλεσμα πάντως στα δικά μου μάτια φαίνεται όμορφο.Και επειδή ισχυρίστηκε ότι δεν έλαβε από την κλινική επαρκείς απαντήσεις επιμένω να μας τις παρουσιάσει ,δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα του αλλά καλό είναι κάθε κατηγορία να συνοδεύεται και από το αντίστοιχο αποδεικτικο υλικό.
Προβολή συνημμένου 54891Προβολή συνημμένου 54892
Οπως τα λες φαίνεται είσαι γενικά και λίγο όχι καλά ενημερωμένος ,γιατί αν ήσουνα θα ήξερες ότι η επικοινωνία μου με την κλινική δεν μπορεί να ανέβει εδώ αυτούσια γιατί είναι προσωπικά δεδομένα.
αλλά αν θελει ο κύριος @Κωστής Γωγιός εχει τη άδεια μου αν ανεβάσει οποιαδήποτε συνομιλία που είχαμε.
Και να μας ενημερώσει για την πολιτική της εταιρείας σε παρόμοιες περιπτώσεις.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Γιάννη πιστευω πως η εικόνα του απέχει από αυτή που θα δικαιολογουσε την χρήση του επιθέτου απογοητευτικη.Το αν δεν τηρήθηκαν τα σύμφωνημενα είναι άλλο θέμα,εγω εστιάζω στην τελική εικόνα.Το γεγονός ότι θεωρώ σωστό να υπάρχουν στο νήμα του και οι απαντήσεις της κλινικής δεν συνεπάγεται και αμφισβήτηση των λεγόμενων του Γιώργου από μεριάς μου.Για την διαμόρφωση ολοκληρωμένης άποψης όμως χρειάζονται και αυτες.Βασικα καμία απάντηση κανενος εκπροσώπου δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτές που απαιτούν φυσική παρουσία στην κλινικη, βέβαια ο Γιώργος δεν είναι διατεθειμένος να το πράξει αυτό επομενως δεν έχει νόημα να δώσω συνέχεια.Καλη επιτυχια εύχομαι στον Γιωργο αλλά εμμενω σε ότι έγραψα στα προηγούμενα ποστ μου, καλή συνέχεια
 

Α. Γιώργος

Active Member
Γιάννη πιστευω πως η εικόνα του απέχει από αυτή που θα δικαιολογουσε την χρήση του επιθέτου απογοητευτικη.Το αν δεν τηρήθηκαν τα σύμφωνημενα είναι άλλο θέμα,εγω εστιάζω στην τελική εικόνα.Το γεγονός ότι θεωρώ σωστό να υπάρχουν στο νήμα του και οι απαντήσεις της κλινικής δεν συνεπάγεται και αμφισβήτηση των λεγόμενων του Γιώργου από μεριάς μου.Για την διαμόρφωση ολοκληρωμένης άποψης όμως χρειάζονται και αυτες.Βασικα καμία απάντηση κανενος εκπροσώπου δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτές που απαιτούν φυσική παρουσία στην κλινικη, βέβαια ο Γιώργος δεν είναι διατεθειμένος να το πράξει αυτό επομενως δεν έχει νόημα να δώσω συνέχεια.Καλη επιτυχια εύχομαι στον Γιωργο αλλά εμμενω σε ότι έγραψα στα προηγούμενα ποστ μου, καλή συνέχεια
Φιλε μου ,σου εύχομαι να προσέχεις γιατί με αυτόν το τρόπο που γράφεις(δεν ξέρω πόσο και αν σκέφτεσαι πριν τα γράψεις)
για να μην ξανακάνεις παρόμοιες εμπειρίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kollaps

Member
Tεχνική δυνατότητα για verification από @CVIAL υπάρχει σ'αυτήν εδώ την περίπτωση ή λόγω της προηγούμενης ΜΜ είναι αδύνατον να υπολογιστεί η φύτρωση (έστω και προσεγγιστικά);
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Φιλε μου ,ξέρω όπως έγραψες πέρασες δύσκολες στιγμές όταν ήσουνα σχεδόν παιδί ακόμα.
Σου εύχομαι να προσέχεις γιατί με αυτόν το τρόπο που γράφεις(δεν ξέρω πόσο και αν σκέφτεσαι πριν τα γράψεις)
για να μην ξανακάνεις παρόμοιες εμπειρίες.
Η σύγκριση της δική μου περίπτωσης με την δική σου είναι αδόκιμη και άδικη για σένα.Μακαρι η κακη δική μου εμπειρία να μου είχε αφήσει την δική σου εικόνα.Ευχαριστω όπως και να έχει, καλη συνέχεια.
 
Μπλουζα