Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

nick90

Well-Known Member
Κώστα, Γιάννη

Διαβάστε τα μυνηματα των μελών λίγο καλύτερα … ο άνθρωπος εξήγησε γιατί δε θέλει να κάνει παρουσίαση, θα σας/μας αφήσει στο δρόμο που επιλέξαμε δε θέλει να συμμετάσχει σε κάτι που δεν συμβαδίζει με τις αρχες του. Σου λέει μείνετε «εσείς» …και ο εκφοβισμός σας, εγώ το κατλαβαινω αυτο.

Μην μπαίνετε στο τρυπακι που έχει δημιουργήσει ο δόκτορας, ο άνθρωπος είπε γιατί έκανε παρουσίαση στο εξάμηνο, ήταν γιατί του το ζήτησε ο δόκτωρ αν θυμάμαι σωστά!
Ακριβώς έτσι είναι. Ο @jacksmith ανέφερε καθαρά αυτούς τους λόγους που δεν θέλει να συμμετέχει ενεργά με την παρουσιαση του σε ένα τέτοιο φόρουμ οι οποίοι συμβαδίζουν με την απόφαση του panos1982 ο οποίος σταμάτησε να γράφει για τους ίδιους λόγους. Αμα ήθελε να κρύψει κατι δεν θα έλεγε ότι έκανε καν 2η επέμβαση και ότι θα την παρουσίαζε όπως είχε πει αρχικά.

Επίσης ο jacksmith το είχε πει στην κλινική κατά τη πρώτη συνάντηση με την κλινική (δηλαδή μηνες πριν ξεκινήσει την παρουσίαση του) ότι θέλει να παρουσιάσει στο φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Διαβάστε τα μυνηματα των μελών λίγο καλύτερα … ο άνθρωπος εξήγησε γιατί δε θέλει να κάνει παρουσίαση, θα σας/μας αφήσει στο δρόμο που επιλέξαμε δε θέλει να συμμετάσχει σε κάτι που δεν συμβαδίζει με τις αρχες του. Σου λέει μείνετε «εσείς» …και ο εκφοβισμός σας, εγώ το κατλαβαινω αυτο.

Εγώ πάλι δεν το καταλαβαίνω. Όταν μάχεσαι για έναν σκοπό, δεν σου στερείται το δικαίωμα της έκφρασης και έχεις οφεληθεί πολλαπλώς από το φόρουμ (αυτό που έχει επιλέξει "άλλον δρόμο" αλλά όμως δεν κάνει διακρίσεις) οφείλεις να ανταποδώσεις. Από την στιγμή που δεν θέλεις φυσικά να το κάνεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, η παρουσιάση όμως σε pm είναι τουλάχιστον άστοχη ενέργεια. Καλύτερα καθόλου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
@Aldo Σωστα θυμασαι, τοτε ειχα θεσει το ιδιο ερωτημα και η απαντηση ηταν οτι η κλινικη του ειπε για το εξαμηνο.

Τωρα γιατι η παρουσιαση επρεπε να ξεκινησει ενα εξαμηνο μετα, δεν το γνωριζω.
Να κανω μια υποθεση;;

Προφανως οσο καλα και να πανε καποια περιστατικα, δεν ειναι προς διαφημιση.(ασχετα με το οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση ειχαμε και το strip).


@CVIAL γνωριζεις εαν μια κλινικη μπορει να απαγορευσει να κανεις παρουσιαση ενα περιστατικο σε φορουμ(ειτε γενικα ειτε και για καποιο διαστημα αν δε δωσει πρωτα εκεινη το ΟΚ; )
Προσωπικα χωρις να ξερω τον λογο που ενα προσφατο περιστατικο διαγραφτηκε και δεν ηθελε να μπλεξει με την κλινικη του, εμενα μου δημιουργειται η εντυπωση πως σε αυτο το σημειο φοβου φτανεις μονο αν κινδυνευεις με καποιο τροπο νομικα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL γνωριζεις εαν μια κλινικη μπορει να απαγορευσει να κανεις παρουσιαση ενα περιστατικο σε φορουμ(ειτε γενικα ειτε και για καποιο διαστημα αν δε δωσει πρωτα εκεινη το ΟΚ; )
Προσωπικα χωρις να ξερω τον λογο που ενα προσφατο περιστατικο διαγραφτηκε και δεν ηθελε να μπλεξει με την κλινικη του, εμενα μου δημιουργειται η εντυπωση πως σε αυτο το σημειο φοβου φτανεις μονο αν κινδυνευεις με καποιο τροπο νομικα.

Η κλινική δεν έχει κανένα δικαίωμα να σου απαγορεύσει να κάνεις παρουσίαση. Δεν υπάρχει απολύτως κανένα θέμα με αυτό από νομικής πλευράς. Αυτό που πιθανώς μπορεί να είναι επιλήψιμο είναι κάποια σχόλια. Το ότι κάποιο μέλος θέλησε να σβηστεί η παρουσιάση του αφορά τον ίδιο και μόνο.
 

giannis1991

Well-Known Member
@Panos1982 επειδή χρησιμοποιείται πολύ το όνομα σου θέλω σε παρακαλώ να πεις αν η απόφαση σου αυτή αρχικά είναι τελεσίδικη και απολυτη και επιπλέον ποιοι λόγοι ακριβώς σε οδήγησαν σε αυτή...

Θέλω να μάθω αν έκανες ας πούμε νέα μμ δεν θα την παρουσιάζες?
Επίσης ποιοι φταίνε για όλο αυτό και θεωρείς σωστό να αποχωρούν μέλη σαν και εσένα για τους λόγους που θα αναφέρεις?
 

Aldo

Well-Known Member
Η κλινική δεν έχει κανένα δικαίωμα να σου απαγορεύσει να κάνεις παρουσίαση. Δεν υπάρχει απολύτως κανένα θέμα με αυτό από νομικής πλευράς. Αυτό που πιθανώς μπορεί να είναι επιλήψιμο είναι κάποια σχόλια. Το ότι κάποιο μέλος θέλησε να σβηστεί η παρουσιάση του αφορά τον ίδιο και μόνο.
Ακόμα και να κάνει κάποια σχόλια τραβήγμενα ένα μέλος και ποσό μάλλον ασθενής προς κλινική αυτά συνηθως γίνονται υπό συναισθηματική φόρτιση όποτε ούτε αυτό είναι επιλήψιμο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ακόμα και να κάνει κάποια σχόλια τραβήγμενα ένα μέλος και ποσό μάλλον ασθενής προς κλινική αυτά συνηθως γίνονται υπό συναισθηματική φόρτιση όποτε ούτε αυτό είναι επιλήψιμο!

Για να είμαστε προσγειωμένοι και πρακτικοί, αν εξαιρέσεις αυτούς που σε μηνύουν γιατί "αναπνέεις" και φυσικά δεν έχουν καμμία τύχη, καμμία κλινική δεν θα προχωρήσει σε κάτι παραπάνω αν κάποιος είπε κάποια στιγμή κάτι. Τέτοιου είδους ενέργειες είναι το έσχατο μέτρο όταν κάποιος γίνεται εμμονικός και αρχίσει να λέει υποθετικά πράγματα.
 

Aldo

Well-Known Member
Για να είμαστε προσγειωμένοι και πρακτικοί, αν εξαιρέσεις αυτούς που σε μηνύουν γιατί "αναπνέεις" και φυσικά δεν έχουν καμμία τύχη, καμμία κλινική δεν θα προχωρήσει σε κάτι παραπάνω αν κάποιος είπε κάποια στιγμή κάτι. Τέτοιου είδους ενέργειες είναι το έσχατο μέτρο όταν κάποιος γίνεται εμμονικός και αρχίσει να λέει υποθετικά πράγματα.
Α γεια σου, γιατί ο κόσμος κατάλαβε ότι κινδυνεύει και μόνο που σχολιάζει ….
 

JimKan1

Well-Known Member
Για να είμαστε προσγειωμένοι και πρακτικοί, αν εξαιρέσεις αυτούς που σε μηνύουν γιατί "αναπνέεις" και φυσικά δεν έχουν καμμία τύχη, καμμία κλινική δεν θα προχωρήσει σε κάτι παραπάνω αν κάποιος είπε κάποια στιγμή κάτι. Τέτοιου είδους ενέργειες είναι το έσχατο μέτρο όταν κάποιος γίνεται εμμονικός και αρχίσει να λέει υποθετικά πράγματα.
Η κλινική δεν έχει κανένα δικαίωμα να σου απαγορεύσει να κάνεις παρουσίαση. Δεν υπάρχει απολύτως κανένα θέμα με αυτό από νομικής πλευράς. Αυτό που πιθανώς μπορεί να είναι επιλήψιμο είναι κάποια σχόλια. Το ότι κάποιο μέλος θέλησε να σβηστεί η παρουσιάση του αφορά τον ίδιο και μόνο.

Τα χαρτια που υπογραφεις οταν κανεις την μμ μηπως λενε οτι δεν μπορεις να αναφερεις αρνητικα πραγματα για την κλινικη πχ;
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα εκτός και έχει προνοήσει η κλινική και το γράφει.
Αυτό και αν είναι έκπληξη.:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Α γεια σου, γιατί ο κόσμος κατάλαβε ότι κινδυνεύει και μόνο που σχολιάζει ….

Το σχόλιο δεν απαγορεύεται ακόμα και αν είναι αρνητικό, το να πεις τον άλλο απατεώνα κάτ’ επανάληψη με υποθέσεις, ναι εγκυμονεί κινδύνους όπως παντού στην ζωή στον δημόσιο λόγιο. Αυτά είναι αυτονόητα πράγματα.
 

aeratos28

Just aeratos
Έχει τρομάξει τον κόσμο ο μπαμπούλας Σώρρας ,Άνιστον..με ένα εξωδικο στο χέρι είναι..
Εύχομαι,πελάτη τον Κούγια ..τον είδα τις προάλλες έχει χαλάσει το hairline του .να έρθει για επιδιόρθωση και έτσι και δεν έχει το αποτέλεσμα που πρέπει και λείπει έστω και ένα graft η τρίχες από τα πολυτριχα......μαύρο φίδι που τον έφαγε ,θα του στέλνει εξώδικα και μηνύσεις μέχρι να πεθάνει ο Χαιλαντερ...
 

jacksmith

Active Member
@giannis1991 και @Kostas97, σας είχα για πιο γατονια. Είναι δυνατόν να είχα αφήσει έστω και το ποιο αθώο υπονοούμενο '' απειλής '' προς την κλινική λέγοντας ότι θα κάνω παρουσίαση και να μην το έχει αναφέρει ποτέ η κλινική εδώ προκειμένου να με κατηγορήσει για αυτό? Και θα μπορούσε, ανήθικα μεν, να το κάνει. Και αντε μετά εγώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.
Τα έχω γράψει και στο νήμα μου.
 

Panos1982

Well-Known Member
@Panos1982 επειδή χρησιμοποιείται πολύ το όνομα σου θέλω σε παρακαλώ να πεις αν η απόφαση σου αυτή αρχικά είναι τελεσίδικη και απολυτη και επιπλέον ποιοι λόγοι ακριβώς σε οδήγησαν σε αυτή...

Θέλω να μάθω αν έκανες ας πούμε νέα μμ δεν θα την παρουσιάζες?
Επίσης ποιοι φταίνε για όλο αυτό και θεωρείς σωστό να αποχωρούν μέλη σαν και εσένα για τους λόγους που θα αναφέρεις?

Γιάννη οπως εχω πει δεν εχω σκοπο να ποστάρω, αλλα ειδικα για σενα θα κανω μιαν εξαιρεση.

Νομιζω ημουν σαφης για τους λογους αλλα θα στους κανω πιο ξεκαθαρους.

Το φορουμ ειναι μια κοινοτητα που εχει φτιαχτει για να βοηθαει τα μελη του σχετικα με την ΑΑ.
Προτεραιότητα του πρεπει να ειναι παντα τα μελη του.

Κι ετσι ηταν μεχρι τον τελευταίο χρονο ας το θεσουμε.

Τα τελευταία χρονια εχει κανει την εισοδο του ο κοντός,
Κι εχουμε το εξης σεναριο.

● 1ον εχει αφεθει ελευθερος να ποσταρει περιστατικα του χωρις κανενα στοιχειο. Κακως κατ εμε γιατι δεν εχει να προσφέρει τιποτα απολύτως με αυτον τον τροπο περαν της διαφήμισης.
Χωρις στοιχεια δεν μπορουμε να κρινουμε , κι αυτο ακριβως ειναι που θελει. Η διοικηση κανει τα στραβα ματια κ του το επιτρεπει.

● 2ον οταν επισημαινουμε παρ ολα τα μηδενικα στοιχεια οτι τα αποτελεσματα του ειναι ελλειπή,
δεχομαστε ειρωνείες , χλευασμό, μπουλινγκ κ απειλες.
Η διοικηση κανει τα στραβα ματια.

● 3ον μετα το μπαχαλο μεταξυ
κοντου / μελων εδω κ 3 συναπτα ετη (κυριως λογο της προβληματικης προσωπικοτητας του κοντου )
η διοικηση αποφασιζει να κανει δηλωση προς τα μελη οτι θα εχουν επιπτώσεις αν δεν είναι προσεκτικα
κ ο κοντος θα παραμείνει εδω να ποσταρει ανευ χρησιμότητας περιστατικα οπως γουσταρει αυτος χωρις να πληρούν την παραμικρη προδιαγραφη.
Στρώνει κι αλλο το χαλί στον κοντό δλδ
ωστε να συνεχισει να βρίσκεται εδω προσφεροντας στο φορουμ τιποτα αλλο παρα την διαφημιση του, και καποιες ειρωνειες κ απειλες πότε πότε.

Πες μου εναν λογο που εχουμε ωστε να χρειαζόμαστε την παρουσια του κοντου εδω ?
Τι προσφερει που βρισκεται εδω ?
Ρητορικη η ερωτηση...τιποτα δεν προσφερει μονο διαφημιζεται.

Κατανοω οτι λογο του τριπτυχου
λορενζο-σβιαλ-τασακης υπαρχουν από πίσω διαπροσωπικες σχεσεις κ αυτες σε κανουν σε ανθρώπινο επιπεδο πιο διαλλακτικο.

Μεχρι εκει το καταλαβαίνω, μια παραπανω ανοχη την καταλαβαίνω ειναι ανθρώπινη.
Αλλα το να φτανουμε στο σημειο να γυρνάει η διοικηση
κ να προειδοποιει / τρομαζει τα μελη οτι ο καθενας ειναι υπεύθυνος απο δω κ περα για οτι γινει ειναι περα απ τις κοκκινες γραμμες.

Αυτο δεν ειναι μυνημα ενοτητας κ αγάπης ειναι μυνημα φοβου.

Κατ εμε
θα επρεπε στο 1ο ποστ απειλής για μυνησεις κλπ που εκανε ο κοντος στο φορουμ να επεμβει ο σβιαλ ή οποιος αλλος κανει κουμαντο εδω μεσα , και να τον προειδοποιησει οτι αν ξανα απειλήσει μελη θα διωχθει απ το φορουμ και καμμια θεση δεν εχει εδω μεσα. Τέτοιες πρακτικες δεν χωρανε εδω. Αντ αυτου βλεπουμε την σταση της διοικησης.

Η δικαιολογια οτι γιατροι που δεν γράφουν στο φορουμ εχουν απειλήσει τηλέφωνικα δε πιανει, ειναι προφαση κ ολοι καταλαβαινουν οτι για τον κοντο γινεται το ολο θεμα, γιατι αν ηταν απ τους εξω υπαρχει τροπος κ εχει δουλεψει επιτυχώς εδω κ πολλα χρονια.
Αλλωστε θα αναφεροταν την ωρα που εγινε κ θα ειχε λαβει μετρα *η διοικηση* θα κοιταζε πως να μας προστατευσει κ να μας καθοδηγει ωστε να μην εχουμε προβλημα οπως γινοταν εδω κ τοσα χρονια και θα μας προετρεπε αν υπηρχε ενοτητα οπως ειπα να μην αναφερόμαστε με το ονομα της καθε κλινικης κ να βάζουμε αποσιωπητικα ή υποκοριστικα για να μην μπορουν να μας στοχοποιουν.

Αντιθετως η διοικηση τους εχει αφησει να μπουν μεσα,
χωρις να προσφερουν τίποτα, να παρουσιαζουν τη δουλειά τους με οποιον τροπο γουσταρουν χωρις κανενα κριτηριο καμμια προυποθεση, τους αφηνουν να μας απειλούν ευθέως, και οταν λεμε τα συκα συκα κ τη σκαφη σκαφη η διοικηση γυρναει και μας κουναει κ το δαχτυλο να προσεχουμε κ θέλει να μας πατρωναρει στο τι θα λεμε κ πως θα το λεμε, αντι να πατρωναρει τους γιατρους στο τι θα ποσταρουν κ πως θα το ποσταρουν.

Το φορουμ Γιαννη δεν λειτουργούσε ετσι για παρα πολλα χρόνια.
Ηταν δημοσιο φορουμ για εμας τα μελη του κ καναμε μια χαρα δουλειά κ εχουμε σωσει παρα πολυ κοσμο.

Πλεον εγω δε το βλεπω δημοσιο το φορουμ αλλα το βλεπω σαν τη ΔΕΗ.
51% δημοσιο, 49% ιδιωτικο.
Hairloss Α.Ε. .gr
Εχει αλλαξει συσταση.
Και στο μελλον μπορει να συγχωνευθουν κι αλλες εταιριες.
Εξ ου κ η αλλαγη στασης.

Στην 1η μυνηση που θα φαει μελος,
το φορουμ θα εχει αποτυχει για τα μελη του.
Στην 1η απειλη που δεχθηκε μελος,
Ειδικα εντος του ιδιου του φορουμ,
η διοικηση επρεπε να παρει μετρα. Αντ αυτου τιποτα. Κουναει το δαχτυλο στα μελη κι απο πανω.
Σε αυτο απετυχε ηδη.

Εν ολιγης δεν αποχωρώ για τον κοντο, ο κοντος ειναι αυτος που ειναι,
Αποχωρώ γιατι αντι να κυνηγαει η διοικηση δια ροπαλου πρακτικες απειλών κ μυνησεων ειδικα εδω μεσα στο χωρο της, εχει αποτυχει τις αφηνει να συμβαινουν κ αντ αυτου περναει τον τρομο στα μελη.
Τι ειναι αυτο τωρα δλδ ??
Μου φταιει ξεκαθαρα η σταση της διοικησης.
Διαφωνω καθετα μαζι της τελεια κ παυλα.

Προσφατα ειδα το verified του @gregkont13

Η τοποθετηση του σβιαλ για τα verified
Κλινικων ηταν η εξης.
Screenshot_20220803-013132_Chrome.jpg


Γιατι να μην γινονται τ επισημα δεν καταλαβαινω ?? Για να προστατεύουν??
Για να μην χτενιστουν σαν μπακαλογατοι κ χαλασει το αφηγημα ?
Μια κλινικη γραφει εδω μεσα , ξερουμε ποιον παει να προστατευσει η συγκεριμενη αποφαση.
Αντ αυτου θα ξεγυμνωνονται των αλλων και ο κοντος θα ποσταρει τις ωραιοποιημενες σκοτεινες του φωτο,
Ωραία συγκριση.

Μετα βεβαια ο σβιαλ αρνηθηκε οτι εχει πει κατι τετοιο εναν μηνα μετα
Screenshot_20220803-013556_Chrome.jpg


Αλλα το προηγουμενο γραπτο εμεινε....
Οπως κ η περιεργη αποφαση του γιατι να μην γινονται τα επισημα.

Ισα ισα αυτες θα επρεπε να γινονται verified και μαλιστα θα επρεπε να επιβάλλεται κιολας για κάθε εναν αριθμο παρουσιασεων απο μια κλινικη να γινεται κ ενας αριθμος verified για να βλεπουμε ποσο συμβαδιζουν τα αποτελεσματα, αν φυσικα ενδιαφερει το φορουμ η διαφανεια κ η αληθεια.

Οπως εχω ξαναπει αναγνωριζω κ την αντιληψη κ τις διοικητικές αρετες του σβιαλ, ωστοσο κανενας αλάθητος και προσωπικα ειναι οφθαλμοφανες οτι το φορουμ εχει παρεκκλίνει.

Σε τι οφειλεται αυτο δε το ξερω, φταίνε οι προσωπικες σχεσεις που αναπτύσσονται με το τριπτυχο ? Φταιει κατι αλλο ? Δε γνωριζω, το αποτελεσμα μονο βλεπω.

Οποτε Γιαννη παλια μελη που εχουν κ μεράκι για την ΑΑ και για το φορουμ κ ορεξη οπως εχω κι εγω να γραφουν ειναι δυνατον να οπως βλεπεις να σταματησουν επειδη το κλιμα αντι να βαραινει για τους εξω , βαλαμε τους εξω μεσα κ βαραινει για εμας.
Οποτε επειδη βαρυνε το κλιμα οπως ειπα έρχονται τα αγρια να διωξουν τα ημερα.

Δεν επιθυμω να γραφω σε ενα τετοιο φορουμ ειτε ηταν για την ΑΑ ( που το εχω κ μερακι ) ειτε ηταν για οτιδήποτε αλλο.
Δεν μου αρεσει πλεον ο τροπος λειτουργιας του φορουμ Α.Ε και δεν επιθυμω να συνεισφέρω στο παραμικρο.

Αν αλλαξει η στρατηγική λειτουργιας εννοειται θα ξαναγραψω, αν δεν αλλαξει ας αρκεστουμε στο τι εγραψα μεχρι τωρα.

Εγραφα συνεχως στα νηματα του κοντου γιατι πρέπει να ειναι συνεχως στην επικαιροτητα το τι εστι κοντος τι δυνατοτητες εχει κ τι χαρακτηρα εχει γιατι επηρεαζει το aftercare οταν δε πανε καλα τα πραγματα,
Τα νεα μελη πρέπει να ξέρουν. Κι αν δεν το αναφερουμε συνεχως θα μεινει στον πατο μετα απο λιγους μηνες θα μπει ενα νεο μελος, δε θα τα δει και μπορει να παει σε αυτον εν αγνοια του.
Οποτε πρέπει να αναφερεις συνεχως τι ετσι κοντος ωστε να ειναι γνωστο κ εφ οσων ειναι οποιος θελει ας παει.

Το ιδιο εκανα κ με την asmed οταν ειδα οτι χαλασε το γλυκο, αμεσως το ανεφερα για να αποτρεψω κοσμο να παει εκει, γιατι αν δε το εκανα μπορει να εβλεπαν τη δικη μου επεμβαση κ να πηγαιναν, αλλα προειδοποιησα οτι δεν ειναι ετσι πλεον τα πραγματα, απτο παραδειγμα ο @gregkont13 που ειχε δωσει προκαταβολη κ τελευταια στιγμη το ακυρωσε.
Σκοπος μας ειναι να σωνουμε κεφαλια.

Υ.γ
Εχω κοβιντ για 2η φορα μετα τον Δεκέμβρη κ απειρο ελευθερο χρονο οντας σε καραντινα γι αυτο κ ποσταρα αυτον τον τομο :) (δεν νομιζω να πιανεται για ποστ πλεον)


Υ.γ 2 Για να γελασουμε.....

Το mood μου μετα απο την 14χρονη
παρουσια μου στο φορουμ κ της αποφασης μου να μην ξαναγραψω σε αυτο λογο της στροφης που χει παρει.



Υ.γ3 για να γελασουμε λιγο παραπανω...

Το mood μου οταν βλεπω τα ποστ του κοντου κ εχω δωσει τον λογο μου να μην ξαναποσταρω αλλα με τρωει το χερι μου κ παλευω να κρατηθω..... :)

 
Τελευταία επεξεργασία:

giannis1991

Well-Known Member
Πάνο να σου πω μια αλήθεια....???Σε τσιγκλισα αφενός για να καταλάβω το σκεπτικό σου το οποίο για μένα είναι το πιο σημαντικό γιατί σε εκτιμώ άπειρα και αφετέρου για να γράψεις αυτόν τον τομο και να καταλάβεις ότι λόγω όλων αυτών που έγραψες δεν πρέπει να σταματήσεις να γράφεις...
Όσον αφορά το γιατρό θα συμφωνήσω μαζί σου και αν δεις και παλιότερα ποστ μου τον έχω "σφάξει"και εγώ αλλά σταμάτησα εν μέρει για 2 λόγους...Ο πρώτος είναι ότι το κάνουν άλλοι σε κάθε ευκαιρία ξεσκίζοντας κάθε ποστ που γράφει (άλλωστε με αυτά που γράφει εκτίθεται και ο ιδιος) και ο δεύτερος και βασικότερος που ίσως εσύ να μην έχεις αντιληφθεί(και πολλά μέλη λόγω "παρέας" με αλλα και αυτό με λυπει) ότι το φόρουμ έχει αλλάξει και έχουν και άλλοι γιατροί κουτοπόνηρη παρουσια και δούρειους ίππους εδώ μέσα απλά δεν είναι τόσο ότι ναναι για να το πω κομψά για να εγγραφούν εδώ ....Πίστεψέ με όμως γίνονται πράγματα ανήκουστα που παλιά δεν γίνονταν...

Όσον αφορά τον σβιαλ αυτό που έχω να πω είναι ότι του έδωσε πολύ αέρα στην αρχή του γιατρου καθως νομίζω ότι αρχικά τον "πίστεψέ" πολύ ότι θα προσφέρει στο φόρουμ αλλά τελικά μόνο μπ@υρδελο τα έκανε ο γιατρός...Πίστεψέ με όμως και σε αυτό έχει προστατέψει και άλλους (μέλη και γιατρούς) και του το έχω πει και κατά ιδίαν....Δεν ξέρω αν έχει δώσει περισσότερη προστασία στον συγκεκριμένο γιατρό αλλά το έχει κάνει και με άλλους ενώ δεν θα έπρεπε ..Κλείνω και εγώ εδώ...
ΥΓ 1Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη
ΥΓ2 Κάποια στιγμή θα πιούμε ένα τιμημένο καφε
 

aeratos28

Just aeratos
Πανο,άσε τις μαλακίες και συνέχισε να είσαι στο φόρουμ ρε.εισαι πόσα χρόνια εδώ ,δεν έχεις τσακωθεί με κανέναν (εκτός από εμένα,χαχαχα επίτηδες σε είχα τσιγκλισει πριν πολλά χρόνια και αρπαχτηκαμε μια φορά )και το κατέχεις το άθλημα φουλ..ξεκίνησες τις επεμβάσεις σε γιατρούς που το 90-95% των μελών εδώ δεν ήξεραν καν την ύπαρξη τους και τι αποτελεσματα δίνουν..και ξενερώνεις τώρα με αυτά που γίνονται εδώ λόγω dr Κωνσταντίνου ?? Του προέδρου της ελαματ ,μέλος ishrs ? Έλα τώρα ..σκέψου το αλλιώς..και αυτόν,εδώ το φόρουμ τον βοήθησε..εγώ εσύ,ο ένας ο άλλος.μελη του φόρουμ..από Ζορό ,με τις χαρακιές πίσω κτλ με τις στριπαρες ,τα less is more,τα μπέιζμπολ , χόκεϊ,πως τα λέει,εξελίχθηκε σε σουπερμαν..πλέον και αυτός ,δουλεύει με excel,μετράει δοτριες πάχος τρίχας κτλ..έφτιαξε και το κεφάλι του ,με τα στάνταρ του φόρουμ και είδε κανονικό μαλλάκι επιτέλους,πολύ ευχάριστο και αυτό και γενικά πλέον,η ατμόσφαιρα ,έχει έρθει στα κανονικά της..βλέπουμε και συζητάμε πάλι,αυτά που συζηταγαμε τα τελευταία χρόνια ..και θες να αποχωρήσεις τώρα?στην καλύτερη φάση?που ρωτάω τον δόκτωρ Κωνθταντίνοθ,(το θου,γτ έκανε στροφή από less is more στο ισπανικό μοντέλο),γιατρέ παρατησες ότι έλεγες και κανεις ότι λέγαμε εμείς τόσο καιρό.. σε βοηθησε και ο Ισπανός σε αυτό φουλ και δεν απαντάει τπτ..
Δεν είναι φοβερο?χαχαχαχαχαχαχαχα
Γιάννη οπως εχω πει δεν εχω σκοπο να ποστάρω, αλλα ειδικα για σενα θα κανω μιαν εξαιρεση.

Νομιζω ημουν σαφης για τους λογους αλλα θα στους κανω πιο ξεκαθαρους.

Το φορουμ ειναι μια κοινοτητα που εχει φτιαχτει για να βοηθαει τα μελη του σχετικα με την ΑΑ.
Προτεραιότητα του πρεπει να ειναι παντα τα μελη του.

Κι ετσι ηταν μεχρι τον τελευταίο χρονο ας το θεσουμε.

Τα τελευταία χρονια εχει κανει την εισοδο του ο κοντός,
Κι εχουμε το εξης σεναριο.

● 1ον εχει αφεθει ελευθερος να ποσταρει περιστατικα του χωρις κανενα στοιχειο. Κακως κατ εμε γιατι δεν εχει να προσφέρει τιποτα απολύτως με αυτον τον τροπο περαν της διαφήμισης.
Χωρις στοιχεια δεν μπορουμε να κρινουμε , κι αυτο ακριβως ειναι που θελει. Η διοικηση κανει τα στραβα ματια κ του το επιτρεπει.

● 2ον οταν επισημαινουμε παρ ολα τα μηδενικα στοιχεια οτι τα αποτελεσματα του ειναι ελλειπή,
δεχομαστε ειρωνείες , χλευασμό, μπουλινγκ κ απειλες.
Η διοικηση κανει τα στραβα ματια.

● 3ον μετα το μπαχαλο μεταξυ
κοντου / μελων εδω κ 3 συναπτα ετη (κυριως λογο της προβληματικης προσωπικοτητας του κοντου )
η διοικηση αποφασιζει να κανει δηλωση προς τα μελη οτι θα εχουν επιπτώσεις αν δεν είναι προσεκτικα
κ ο κοντος θα παραμείνει εδω να ποσταρει ανευ χρησιμότητας περιστατικα οπως γουσταρει αυτος χωρις να πληρούν την παραμικρη προδιαγραφη.
Στρώνει κι αλλο το χαλί στον κοντό δλδ
ωστε να συνεχισει να βρίσκεται εδω προσφεροντας στο φορουμ τιποτα αλλο παρα την διαφημιση του, και καποιες ειρωνειες κ απειλες πότε πότε.

Πες μου εναν λογο που εχουμε ωστε να χρειαζόμαστε την παρουσια του κοντου εδω ?
Τι προσφερει που βρισκεται εδω ?
Ρητορικη η ερωτηση...τιποτα δεν προσφερει μονο διαφημιζεται.

Κατανοω οτι λογο του τριπτυχου
λορενζο-σβιαλ-τασακης υπαρχουν από πίσω διαπροσωπικες σχεσεις κ αυτες σε κανουν σε ανθρώπινο επιπεδο πιο διαλλακτικο.

Μεχρι εκει το καταλαβαίνω, μια παραπανω ανοχη την καταλαβαίνω ειναι ανθρώπινη.
Αλλα το να φτανουμε στο σημειο να γυρνάει η διοικηση
κ να προειδοποιει / τρομαζει τα μελη οτι ο καθενας ειναι υπεύθυνος απο δω κ περα για οτι γινει ειναι περα απ τις κοκκινες γραμμες.

Αυτο δεν ειναι μυνημα ενοτητας κ αγάπης ειναι μυνημα φοβου.

Κατ εμε
θα επρεπε στο 1ο ποστ απειλής για μυνησεις κλπ που εκανε ο κοντος στο φορουμ να επεμβει ο σβιαλ ή οποιος αλλος κανει κουμαντο εδω μεσα , και να τον προειδοποιησει οτι αν ξανα απειλήσει μελη θα διωχθει απ το φορουμ και καμμια θεση δεν εχει εδω μεσα. Τέτοιες πρακτικες δεν χωρανε εδω. Αντ αυτου βλεπουμε την σταση της διοικησης.

Η δικαιολογια οτι γιατροι που δεν γράφουν στο φορουμ εχουν απειλήσει τηλέφωνικα δε πιανει, ειναι προφαση κ ολοι καταλαβαινουν οτι για τον κοντο γινεται το ολο θεμα, γιατι αν ηταν απ τους εξω υπαρχει τροπος κ εχει δουλεψει επιτυχώς εδω κ πολλα χρονια.
Αλλωστε θα αναφεροταν την ωρα που εγινε κ θα ειχε λαβει μετρα *η διοικηση* θα κοιταζε πως να μας προστατευσει κ να μας καθοδηγει ωστε να μην εχουμε προβλημα οπως γινοταν εδω κ τοσα χρονια και θα μας προετρεπε αν υπηρχε ενοτητα οπως ειπα να μην αναφερόμαστε με το ονομα της καθε κλινικης κ να βάζουμε αποσιωπητικα ή υποκοριστικα για να μην μπορουν να μας στοχοποιουν.

Αντιθετως η διοικηση τους εχει αφησει να μπουν μεσα,
χωρις να προσφερουν τίποτα, να παρουσιαζουν τη δουλειά τους με οποιον τροπο γουσταρουν χωρις κανενα κριτηριο καμμια προυποθεση, τους αφηνουν να μας απειλούν ευθέως, και οταν λεμε τα συκα συκα κ τη σκαφη σκαφη η διοικηση γυρναει και μας κουναει κ το δαχτυλο να προσεχουμε κ θέλει να μας πατρωναρει στο τι θα λεμε κ πως θα το λεμε, αντι να πατρωναρει τους γιατρους στο τι θα ποσταρουν κ πως θα το ποσταρουν.

Το φορουμ Γιαννη δεν λειτουργούσε ετσι για παρα πολλα χρόνια.
Ηταν δημοσιο φορουμ για εμας τα μελη του κ καναμε μια χαρα δουλειά κ εχουμε σωσει παρα πολυ κοσμο.

Πλεον εγω δε το βλεπω δημοσιο το φορουμ αλλα το βλεπω σαν τη ΔΕΗ.
51% δημοσιο, 49% ιδιωτικο.
Hairloss Α.Ε. .gr
Εχει αλλαξει συσταση.
Και στο μελλον μπορει να συγχωνευθουν κι αλλες εταιριες.
Εξ ου κ η αλλαγη στασης.

Στην 1η μυνηση που θα φαει μελος,
το φορουμ θα εχει αποτυχει για τα μελη του.
Στην 1η απειλη που δεχθηκε μελος,
Ειδικα εντος του ιδιου του φορουμ,
η διοικηση επρεπε να παρει μετρα. Αντ αυτου τιποτα. Κουναει το δαχτυλο στα μελη κι απο πανω.
Σε αυτο απετυχε ηδη.

Εν ολιγης δεν αποχωρώ για τον κοντο, ο κοντος ειναι αυτος που ειναι,
Αποχωρώ γιατι αντι να κυνηγαει η διοικηση δια ροπαλου πρακτικες απειλών κ μυνησεων ειδικα εδω μεσα στο χωρο της, εχει αποτυχει τις αφηνει να συμβαινουν κ αντ αυτου περναει τον τρομο στα μελη.
Τι ειναι αυτο τωρα δλδ ??
Μου φταιει ξεκαθαρα η σταση της διοικησης.
Διαφωνω καθετα μαζι της τελεια κ παυλα.

Προσφατα ειδα το verified του @gregkont13

Η τοποθετηση του σβιαλ για τα verified
Κλινικων ηταν η εξης.
Προβολή συνημμένου 52392

Γιατι να μην γινονται τ επισημα δεν καταλαβαινω ?? Για να προστατεύουν??
Για να μην χτενιστουν σαν μπακαλογατοι κ χαλασει το αφηγημα ?
Μια κλινικη γραφει εδω μεσα , ξερουμε ποιον παει να προστατευσει η συγκεριμενη αποφαση.
Αντ αυτου θα ξεγυμνωνονται των αλλων και ο κοντος θα ποσταρει τις ωραιοποιημενες σκοτεινες του φωτο,
Ωραία συγκριση.

Μετα βεβαια ο σβιαλ αρνηθηκε οτι εχει πει κατι τετοιο εναν μηνα μετα
Προβολή συνημμένου 52393

Αλλα το προηγουμενο γραπτο εμεινε....
Οπως κ η περιεργη αποφαση του γιατι να μην γινονται τα επισημα.

Ισα ισα αυτες θα επρεπε να γινονται verified και μαλιστα θα επρεπε να επιβάλλεται κιολας για κάθε εναν αριθμο παρουσιασεων απο μια κλινικη να γινεται κ ενας αριθμος verified για να βλεπουμε ποσο συμβαδιζουν τα αποτελεσματα, αν φυσικα ενδιαφερει το φορουμ η διαφανεια κ η αληθεια.

Οπως εχω ξαναπει αναγνωριζω κ την αντιληψη κ τις διοικητικές αρετες του σβιαλ, ωστοσο κανενας αλάθητος και προσωπικα ειναι οφθαλμοφανες οτι το φορουμ εχει παρεκκλίνει.

Σε τι οφειλεται αυτο δε το ξερω, φταίνε οι προσωπικες σχεσεις που αναπτύσσονται με το τριπτυχο ? Φταιει κατι αλλο ? Δε γνωριζω, το αποτελεσμα μονο βλεπω.

Οποτε Γιαννη παλια μελη που εχουν κ μεράκι για την ΑΑ και για το φορουμ κ ορεξη οπως εχω κι εγω να γραφουν ειναι δυνατον να οπως βλεπεις να σταματησουν επειδη το κλιμα αντι να βαραινει για τους εξω , βαλαμε τους εξω μεσα κ βαραινει για εμας.
Οποτε επειδη βαρυνε το κλιμα οπως ειπα έρχονται τα αγρια να διωξουν τα ημερα.

Δεν επιθυμω να γραφω σε ενα τετοιο φορουμ ειτε ηταν για την ΑΑ ( που το εχω κ μερακι ) ειτε ηταν για οτιδήποτε αλλο.
Δεν μου αρεσει πλεον ο τροπος λειτουργιας του φορουμ Α.Ε και δεν επιθυμω να συνεισφέρω στο παραμικρο.

Αν αλλαξει η στρατηγική λειτουργιας εννοειται θα ξαναγραψω, αν δεν αλλαξει ας αρκεστουμε στο τι εγραψα μεχρι τωρα.

Εγραφα συνεχως στα νηματα του κοντου γιατι πρέπει να ειναι συνεχως στην επικαιροτητα το τι εστι κοντος τι δυνατοτητες εχει κ τι χαρακτηρα εχει γιατι επηρεαζει το aftercare οταν δε πανε καλα τα πραγματα,
Τα νεα μελη πρέπει να ξέρουν. Κι αν δεν το αναφερουμε συνεχως θα μεινει στον πατο μετα απο λιγους μηνες θα μπει ενα νεο μελος, δε θα τα δει και μπορει να παει σε αυτον εν αγνοια του.
Οποτε πρέπει να αναφερεις συνεχως τι ετσι κοντος ωστε να ειναι γνωστο κ εφ οσων ειναι οποιος θελει ας παει.

Το ιδιο εκανα κ με την asmed οταν ειδα οτι χαλασε το γλυκο, αμεσως το ανεφερα για να αποτρεψω κοσμο να παει εκει, γιατι αν δε το εκανα μπορει να εβλεπαν τη δικη μου επεμβαση κ να πηγαιναν, αλλα προειδοποιησα οτι δεν ειναι ετσι πλεον τα πραγματα, απτο παραδειγμα ο @gregkont13 που ειχε δωσει προκαταβολη κ τελευταια στιγμη το ακυρωσε.
Σκοπος μας ειναι να σωνουμε κεφαλια.

Υ.γ
Εχω κοβιντ για 2η φορα μετα τον Δεκέμβρη κ απειρο ελευθερο χρονο οντας σε καραντινα γι αυτο κ ποσταρα αυτον τον τομο :) (δεν νομιζω να πιανεται για ποστ πλεον)


Υ.γ 2 Για να γελασουμε.....

Το mood μου μετα απο την 14χρονη
παρουσια μου στο φορουμ κ της αποφασης μου να μην ξαναγραψω σε αυτο λογο της στροφης που χει παρει.



Υ.γ3 για να γελασουμε λιγο παραπανω...

Το mood μου οταν βλεπω τα ποστ του κοντου κ εχω δωσει τον λογο μου να μην ξαναποσταρω αλλα με τρωει το χερι μου κ παλευω να κρατηθω..... :)

 

jacksmith

Active Member
Γιατι μιλάς για ένα ΤΜΗΜΑ της ουλης ενός ασθενούς (αν ήταν κακοραμμενη θα ήταν ΟΛΟΚΛΗΡΗ χαλια)

Μπορείται να μας πείτε που βασίζεται επιστημονικά και πως αποδεικνύεται επιστημονικά αυτό? Δηλαδή αν η ουλή είχε ανοίξει όλη θα ήταν κακοραμμενη και δεν θα ευθυνόταν η ιδιοσυγκρασία? Σε αυτήν την περίπτωση θα μου λέγατε ότι δεν ράφτηκε σωστά η ουλή δηλαδή ?Αν ήταν η μισή καλή και η μισή κακή? Το καλό μέρος της σημαίνει ότι έχει ραφτεί σωστά και το κακό ότι λόγω ιδιοσυγκρασίας άνοιξε ή ότι η ουλή, από ένα σημείο και μετά δεν έχει ραφτεί σωστα?
Εκτός αν απλά αναφέρεται απλά την αποψή σας, οπότε δεν χρειάζονται οι αναφορές σε επιστημονικές αποδείξεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιάννη οπως εχω πει δεν εχω σκοπο να ποστάρω, αλλα ειδικα για σενα θα κανω μιαν εξαιρεση.

Νομιζω ημουν σαφης για τους λογους αλλα θα στους κανω πιο ξεκαθαρους.

Το φορουμ ειναι μια κοινοτητα που εχει φτιαχτει για να βοηθαει τα μελη του σχετικα με την ΑΑ.
Προτεραιότητα του πρεπει να ειναι παντα τα μελη του.

Κι ετσι ηταν μεχρι τον τελευταίο χρονο ας το θεσουμε.

Τα τελευταία χρονια εχει κανει την εισοδο του ο κοντός,
Κι εχουμε το εξης σεναριο.

● 1ον εχει αφεθει ελευθερος να ποσταρει περιστατικα του χωρις κανενα στοιχειο. Κακως κατ εμε γιατι δεν εχει να προσφέρει τιποτα απολύτως με αυτον τον τροπο περαν της διαφήμισης.
Χωρις στοιχεια δεν μπορουμε να κρινουμε , κι αυτο ακριβως ειναι που θελει. Η διοικηση κανει τα στραβα ματια κ του το επιτρεπει.
Πρέπει να πεις όλη την ιστορία. Ξεκίνησε με όλα τα στοιχεία, πέρασε στο μηδέν και τώρα έχει επανέλθει στον αριθμό των g μετά από δική μου επέμβαση. Το δεν μπορούμε να κρίνουμε είναι προσχηματικό. Μπάχαλο γινόταν και με πλήρη ανάλυση, μπάχαλο γίνεται και τώρα. Το πρόβλημα θα λυθεί όταν θα γίνεται κριτική χωρίς εκτροπές.

● 2ον οταν επισημαινουμε παρ ολα τα μηδενικα στοιχεια οτι τα αποτελεσματα του ειναι ελλειπή,
δεχομαστε ειρωνείες , χλευασμό, μπουλινγκ κ απειλες.
Η διοικηση κανει τα στραβα ματια.

Η δίοικηση δεν έκανε τα στραβά μάτια στην αρχή και προσπάθησε να επιβάλλει την τάξη προς όλες τις διευθύνσεις και με αποβολή του εκπροσώπου της κλινικής. Κάποια στιγμή όμως έγινε σαφές ότι πλέον η περίπτωση Αναστασάκης έγινε εμμονική για μια σειρά από μέλη, ουδείς συμμορφώνεται.

● 3ον μετα το μπαχαλο μεταξυ
κοντου / μελων εδω κ 3 συναπτα ετη (κυριως λογο της προβληματικης προσωπικοτητας του κοντου )
η διοικηση αποφασιζει να κανει δηλωση προς τα μελη οτι θα εχουν επιπτώσεις αν δεν είναι προσεκτικα
κ ο κοντος θα παραμείνει εδω να ποσταρει ανευ χρησιμότητας περιστατικα οπως γουσταρει αυτος χωρις να πληρούν την παραμικρη προδιαγραφη.
Στρώνει κι αλλο το χαλί στον κοντό δλδ
ωστε να συνεχισει να βρίσκεται εδω προσφεροντας στο φορουμ τιποτα αλλο παρα την διαφημιση του, και καποιες ειρωνειες κ απειλες πότε πότε.

Είναι ωραίο να λες "στρώνεις και άλλο το χαλί στον κοντό" και να υποθέτεις καταστάσεις για να "κουμπώσεις" το αφηγημά σου και να του δώσεις ίντριγκα. Θα μπορούσα να σου πω πως είναι αλλά φάνηκε ότι προτιμάς την μη επικοινωνία. Ως εκ τούτου μείνε με τις φαντασιώσεις σου.

Πες μου εναν λογο που εχουμε ωστε να χρειαζόμαστε την παρουσια του κοντου εδω ?
Τι προσφερει που βρισκεται εδω ?
Ρητορικη η ερωτηση...τιποτα δεν προσφερει μονο διαφημιζεται.

Η παρουσία όλων των βασικών επιλογών στον Ελληνικό χώρο είναι επιβεβλημένη σε ένα φόρουμ για μαλλιά. Αν κάποιος διαβάσει το φόρουμ σήμερα θα αντιληφθεί τι παίζει με τον Αναστασάκη σε σχέση με 3 χρόνια πριν που δεν υπήρχε άποψη. Άρα πριν αποφασίσει θα ξέρει. Αυτή είναι η προσφορά και η πεμπτουσία της ενημέρωσης. Όχι αν μας αρέσει ο χαρακτήρας ή η προσωπικότητα του για να τον κάνουμε παρέα.

Κατανοω οτι λογο του τριπτυχου
λορενζο-σβιαλ-τασακης υπαρχουν από πίσω διαπροσωπικες σχεσεις κ αυτες σε κανουν σε ανθρώπινο επιπεδο πιο διαλλακτικο.

Εγώ δεν το κατανοώ καθόλου. Τα ίδια θα τα έκανα σε οποιαδήποτε κλινική, οι διαπροσωπικές σχέσεις λόγω Λορενζο (αν υπάρχουν) δεν έχουν καμμία σχέση με το φόρουμ.

Μεχρι εκει το καταλαβαίνω, μια παραπανω ανοχη την καταλαβαίνω ειναι ανθρώπινη.
Αλλα το να φτανουμε στο σημειο να γυρνάει η διοικηση
κ να προειδοποιει / τρομαζει τα μελη οτι ο καθενας ειναι υπεύθυνος απο δω κ περα για οτι γινει ειναι περα απ τις κοκκινες γραμμες.

Η διοίκηση είναι υποχρεωμένη όταν βλέπει ότι τα μέλη εκτρέπονται συστηματικά και με εμμονικές διαθέσεις παρόλες τις αμέτρητες συστάσεις που έχουν γίνει, τα παρακάλια, τα edit μηνυμάτων, να τους προειδοποιεί για τον επερχόμενο κίνδυνο. Αλλίμονο να μην το κάνει. Αυτές είναι οι πραγματικές κόκκινες γραμμές.


Αυτο δεν ειναι μυνημα ενοτητας κ αγάπης ειναι μυνημα φοβου.

Αυτό εγώ το λέω μήνυμα λογικής.

Κατ εμε
θα επρεπε στο 1ο ποστ απειλής για μυνησεις κλπ που εκανε ο κοντος στο φορουμ να επεμβει ο σβιαλ ή οποιος αλλος κανει κουμαντο εδω μεσα , και να τον προειδοποιησει οτι αν ξανα απειλήσει μελη θα διωχθει απ το φορουμ και καμμια θεση δεν εχει εδω μεσα. Τέτοιες πρακτικες δεν χωρανε εδω. Αντ αυτου βλεπουμε την σταση της διοικησης.

Τον φίλο σου πρέπει να τον έχεις κοντά, τον εχθρό κοντύτερα. Αν εσύ θεωρείσαι προστατευμένος επειδή συνεχίζεις να του επιτίθεσαι ενώ τον έχεις εκδιώξει χωρίς δικαίωμα να απαντήσει αυτό και αν μας εκθέτει σε κίνδυνο.

Η δικαιολογια οτι γιατροι που δεν γράφουν στο φορουμ εχουν απειλήσει τηλέφωνικα δε πιανει, ειναι προφαση κ ολοι καταλαβαινουν οτι για τον κοντο γινεται το ολο θεμα, γιατι αν ηταν απ τους εξω υπαρχει τροπος κ εχει δουλεψει επιτυχώς εδω κ πολλα χρονια.

Εντάξει τώρα τι να σου πω, είναι προφανές ότι δεν υποστηρίζει την θεωρία μας το αποδομούμε. Έξυπνος είσαι αν διάβαζες κάποια προβληματικά νήματα θα το έβλεπες, είναι εντελώς φωτογραφικό. Είχε δουλέψει επιτυχώς στο παρελθόν γιατί δεν υπήρχε κανένα κίνητρο, τώρα όμως υπάρχουν κλινικές που ζουν από το φόρουμ.

Αλλωστε θα αναφεροταν την ωρα που εγινε κ θα ειχε λαβει μετρα *η διοικηση* θα κοιταζε πως να μας προστατευσει κ να μας καθοδηγει ωστε να μην εχουμε προβλημα οπως γινοταν εδω κ τοσα χρονια και θα μας προετρεπε αν υπηρχε ενοτητα οπως ειπα να μην αναφερόμαστε με το ονομα της καθε κλινικης κ να βάζουμε αποσιωπητικα ή υποκοριστικα για να μην μπορουν να μας στοχοποιουν.

Αυτό είναι αστείο και ισχύει όταν αναφέρεσαι σε άσχετο νήμα για κάποιον άσχετο. Εδώ μιλάμε ότι γράφεις στα νήματα της κλινικής, με τόσο περιγραφικό τρόπο, τι να σου κάνουν τα αστεράκια?

Αντιθετως η διοικηση τους εχει αφησει να μπουν μεσα,
χωρις να προσφερουν τίποτα, να παρουσιαζουν τη δουλειά τους με οποιον τροπο γουσταρουν χωρις κανενα κριτηριο καμμια προυποθεση, τους αφηνουν να μας απειλούν ευθέως, και οταν λεμε τα συκα συκα κ τη σκαφη σκαφη η διοικηση γυρναει και μας κουναει κ το δαχτυλο να προσεχουμε κ θέλει να μας πατρωναρει στο τι θα λεμε κ πως θα το λεμε, αντι να πατρωναρει τους γιατρους στο τι θα ποσταρουν κ πως θα το ποσταρουν.

Μην λες ανακρίβειες. Η διοίκηση δεν πατρωνάρει κανέναν στο τι θα λεει, είσθε ελεύθεροι να πείτε τα πάντα εκτός από αυτά που μπορεί να σας/μας εκθέσουν και εχω αναφέρει πολλές φορές ποια είναι. Αυτό συμβαίνει παντού, στα social media, στην τηλεόραση, στο ραδιόφωνο. Είναι αυτονόητο και απορώ που το συζητάμε και το θέτουμε μάλιστα και ως αναφαίρετο δικαιωμά μας.

Το φορουμ Γιαννη δεν λειτουργούσε ετσι για παρα πολλα χρόνια.
Ηταν δημοσιο φορουμ για εμας τα μελη του κ καναμε μια χαρα δουλειά κ εχουμε σωσει παρα πολυ κοσμο.

Πλεον εγω δε το βλεπω δημοσιο το φορουμ αλλα το βλεπω σαν τη ΔΕΗ.
51% δημοσιο, 49% ιδιωτικο.
Hairloss Α.Ε. .gr
Εχει αλλαξει συσταση.
Και στο μελλον μπορει να συγχωνευθουν κι αλλες εταιριες.
Εξ ου κ η αλλαγη στασης.

Εντάξει είχες πάλι οίστρο. Το μέλλον και οι πράξεις θα το δείξουν. Εύχομαι μόνο αν δεν δικαιωθείς να βγεις να ζητήσεις μια συγγνώμη.


Στην 1η μυνηση που θα φαει μελος,
το φορουμ θα εχει αποτυχει για τα μελη του.
Στην 1η απειλη που δεχθηκε μελος,
Ειδικα εντος του ιδιου του φορουμ,
η διοικηση επρεπε να παρει μετρα. Αντ αυτου τιποτα. Κουναει το δαχτυλο στα μελη κι απο πανω.
Σε αυτο απετυχε ηδη.

Μάλιστα. Ξεχνάς όμως ότι έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου και έχει κουραστεί το χέρι μου 2 χρόνια τώρα να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια και να σας κάνω φιλικές συστασεις/προτροπές. Με γράφετε παντελώς, ο καθένας ανάλογα με τα κέφια του παραβιάζει τα πάντα και όταν τα πράγματα φτάνουν στα άκρα φταίει η διοίκηση που έπρεπε να πάρει μέτρα. Τα μέλη είναι παντελώς ανεύθυνα. Δεν κούνησα κανένα δάχτυλο, απλά κουράστηκα να νουθετώ. Έχει διαφορά. Κάποιοι από εσάς δεν έχουν μάθει να υπακούν σε στοιχείωδεις κανόνες και αυτό είναι το πρόβλημα.


Εν ολιγης δεν αποχωρώ για τον κοντο, ο κοντος ειναι αυτος που ειναι,
Αποχωρώ γιατι αντι να κυνηγαει η διοικηση δια ροπαλου πρακτικες απειλών κ μυνησεων ειδικα εδω μεσα στο χωρο της, εχει αποτυχει τις αφηνει να συμβαινουν κ αντ αυτου περναει τον τρομο στα μελη.
Τι ειναι αυτο τωρα δλδ ??
Μου φταιει ξεκαθαρα η σταση της διοικησης.
Διαφωνω καθετα μαζι της τελεια κ παυλα.

Θα μου επιτρέψεις να το θεωρήσω υπερβολικό και τραβηγμένο. Είναι υποχρέωση της διοίκησης να προοιδοποεί τα μέλη. Δεν είμαστε μικρά παιδάκια να τρομάζουμε με την κοινή λογική και μάλιστα όταν μας έχει αναλυθεί ενδελεχώς.

Προσφατα ειδα το verified του @gregkont13

Η τοποθετηση του σβιαλ για τα verified
Κλινικων ηταν η εξης.
Προβολή συνημμένου 52392

Γιατι να μην γινονται τ επισημα δεν καταλαβαινω ?? Για να προστατεύουν??
Για να μην χτενιστουν σαν μπακαλογατοι κ χαλασει το αφηγημα ?
Μια κλινικη γραφει εδω μεσα , ξερουμε ποιον παει να προστατευσει η συγκεριμενη αποφαση.
Αντ αυτου θα ξεγυμνωνονται των αλλων και ο κοντος θα ποσταρει τις ωραιοποιημενες σκοτεινες του φωτο,
Ωραία συγκριση.

Μετα βεβαια ο σβιαλ αρνηθηκε οτι εχει πει κατι τετοιο εναν μηνα μετα
Προβολή συνημμένου 52393

Αλλα το προηγουμενο γραπτο εμεινε....
Οπως κ η περιεργη αποφαση του γιατι να μην γινονται τα επισημα.

Σε αυτό θα σου δώσω δίκιο. Δεν υπάρχει όμως τίποτα περίεργο. Απλά το είχα ξεχάσει αλλιώς δεν θα το έγραφα σε πλήρη αντίθεση με το προηγούμενο ποστ μου. Όντως στην αρχή λόγω φόρτου είπα να επικεντρωθώ σε ανεξάρτητα αλλά ενδιάμεσα (αν θυμάμαι καλά) κάποιος είχε προτείνει να γίνονται verified και επίσημα, το βρήκα καλή ιδεά (για τους λόγους που αναφέρεις παρακάτω) και το υιοθέτησα.

Ισα ισα αυτες θα επρεπε να γινονται verified και μαλιστα θα επρεπε να επιβάλλεται κιολας για κάθε εναν αριθμο παρουσιασεων απο μια κλινικη να γινεται κ ενας αριθμος verified για να βλεπουμε ποσο συμβαδιζουν τα αποτελεσματα, αν φυσικα ενδιαφερει το φορουμ η διαφανεια κ η αληθεια.



Οπως εχω ξαναπει αναγνωριζω κ την αντιληψη κ τις διοικητικές αρετες του σβιαλ, ωστοσο κανενας αλάθητος και προσωπικα ειναι οφθαλμοφανες οτι το φορουμ εχει παρεκκλίνει.

Σε τι οφειλεται αυτο δε το ξερω, φταίνε οι προσωπικες σχεσεις που αναπτύσσονται με το τριπτυχο ? Φταιει κατι αλλο ? Δε γνωριζω, το αποτελεσμα μονο βλεπω.

Οποτε Γιαννη παλια μελη που εχουν κ μεράκι για την ΑΑ και για το φορουμ κ ορεξη οπως εχω κι εγω να γραφουν ειναι δυνατον να οπως βλεπεις να σταματησουν επειδη το κλιμα αντι να βαραινει για τους εξω , βαλαμε τους εξω μεσα κ βαραινει για εμας.
Οποτε επειδη βαρυνε το κλιμα οπως ειπα έρχονται τα αγρια να διωξουν τα ημερα.

Αφού έχεις κάνει τόσες υποθέσεις για μένα θα κάνω μια και για σένα. Εκτιμώ ότι η αντιπάθεια σου (όπως και πολλών άλλων) για τον Αναστασάκη έχει θολώσει την κρίση σου και έχεις μπει στην διαδικασία να πλάσεις ένα αφήγημα για μια μοχθηρή ΑΕ που μάχεται τα ανεξάρτητα τίμια μικρομάγαζα που δεν κοροιδεύουν τον κοσμάκη. Το μετέτρεψες ή αυτοί ή εμείς. Αυτά τα περί "τρόμου" (από ένα και μόνο ποστ άνευ περαιτέρω διαλόγου) το βρίσκω υπερβολικό και απλά σου έδωσε την ευκαιρία για μια ηρωική (ας ελπίσουμε προσωρινή) αποχώρηση. Δεν έχει λογική. Ποιοί είναι αυτοί οι παλιοί που έχουν μεράκι για ΑΑ; Εξαφανισμένοι όλοι. Όχι τώρα. Από το 2015 που είμαι εγώ και θυμάμαι όταν δεν υπήρχε κανένας Αναστασάκης. Απλά έκαναν τον κύκλο τους. Ακόμα και εσύ ήσουν εξαφανισμένος για καιρό.


Δεν επιθυμω να γραφω σε ενα τετοιο φορουμ ειτε ηταν για την ΑΑ ( που το εχω κ μερακι ) ειτε ηταν για οτιδήποτε αλλο.
Δεν μου αρεσει πλεον ο τροπος λειτουργιας του φορουμ Α.Ε και δεν επιθυμω να συνεισφέρω στο παραμικρο.

Όταν υπάρχει εξέλιξη και πρόοδος τότε αρχίζουν τα προβλήμα και οι τριβές. Είναι αναπόφευκτό. Αυτοί που το πονάνε το φόρουμ, δεν λιποτακτούν με την πρώτη σφαίρα αλλά επικοινωνούν με επικοδομητικό τρόπο και όχι με καπρίτσια και τελεσίγραφα (ή αυτός ή εγώ).

Αν αλλαξει η στρατηγική λειτουργιας εννοειται θα ξαναγραψω, αν δεν αλλαξει ας αρκεστουμε στο τι εγραψα μεχρι τωρα.

Εγραφα συνεχως στα νηματα του κοντου γιατι πρέπει να ειναι συνεχως στην επικαιροτητα το τι εστι κοντος τι δυνατοτητες εχει κ τι χαρακτηρα εχει γιατι επηρεαζει το aftercare οταν δε πανε καλα τα πραγματα,
Τα νεα μελη πρέπει να ξέρουν. Κι αν δεν το αναφερουμε συνεχως θα μεινει στον πατο μετα απο λιγους μηνες θα μπει ενα νεο μελος, δε θα τα δει και μπορει να παει σε αυτον εν αγνοια του.
Οποτε πρέπει να αναφερεις συνεχως τι ετσι κοντος ωστε να ειναι γνωστο κ εφ οσων ειναι οποιος θελει ας παει.


Πολύ σωστά, εξάλλου εγώ πρώτος το είχα προτείνει σαν μεθοδολογία, γιατί δεν το αναφέρεις;



Το ιδιο εκανα κ με την asmed οταν ειδα οτι χαλασε το γλυκο, αμεσως το ανεφερα για να αποτρεψω κοσμο να παει εκει, γιατι αν δε το εκανα μπορει να εβλεπαν τη δικη μου επεμβαση κ να πηγαιναν, αλλα προειδοποιησα οτι δεν ειναι ετσι πλεον τα πραγματα, απτο παραδειγμα ο @gregkont13 που ειχε δωσει προκαταβολη κ τελευταια στιγμη το ακυρωσε.
Σκοπος μας ειναι να σωνουμε κεφαλια.

Υ.γ
Εχω κοβιντ για 2η φορα μετα τον Δεκέμβρη κ απειρο ελευθερο χρονο οντας σε καραντινα γι αυτο κ ποσταρα αυτον τον τομο :) (δεν νομιζω να πιανεται για ποστ πλεον)


Υ.γ 2 Για να γελασουμε.....

Το mood μου μετα απο την 14χρονη
παρουσια μου στο φορουμ κ της αποφασης μου να μην ξαναγραψω σε αυτο λογο της στροφης που χει παρει.



Υ.γ3 για να γελασουμε λιγο παραπανω...

Το mood μου οταν βλεπω τα ποστ του κοντου κ εχω δωσει τον λογο μου να μην ξαναποσταρω αλλα με τρωει το χερι μου κ παλευω να κρατηθω..... :)


Από όλα αυτά που έγραψες ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάποιο ουσιάστικό λόγο αποχώρησης. Αν είχες φιμωθεί θα το καταλάβαινα. Αυτά περί τρόμου κλπ ισχύουν όπως και να έχει και ανεξάρτητα αν μια κλινική είναι στο φόρουμ ή όχι. Είμαστε δημόσιο μέσο. Δοκίμασε να συκοφαντήσεις κάποιον επανηλλειμένα στο facebook και θα δεις τις επιπτώσεις. Άρα δεν στέκουν σαν δικαιολογία. Κανονικά έπρεπε σαν παλιό μέλος να προέτρεπες τα υπόλοιπα μέλη να ευθυγραμιστούν να γράφουν σκληρά και έξυπνα. Αυτό θα ήταν προσφορά στην κοινότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ρε συ cvial..αυτό,το έχω ακούσει πάλι να το λες και να το λένε και άλλοι..απο που προκύπτει ότι υπάρχει συκοφαντία?ποτε και ποιος συκοφάντησε τον Αναστασάκη?όταν λέγαμε πως αυτά που παρουσιάζει σαν αποτελέσματα είναι αρκετά μέτρια από άποψη πυκνότητας κτλ κτλ κτλ η όταν εδώ και πάνω από ένα χρόνο τον ρωτάμε αν ισχύουν αυτά που έχουν ακουστεί ?? Το ένα ο Άλντο και το άλλο ο τζακσμιθ .σε αυτά αναφέρεσαι για την συκοφαντία που λες?αυτά ΔΕΝ τα απάντησε ποτέ..και μόλις του τα ανάφερε κάποιος ξεκίναγε τα κλασσικά ότι μας χάλασε την βολή ο γιατρός ,και ότι έχουμε απωθημένα ,ότι δεν έχουμε ζωή ,ότι δεν έχουμε λεφτά ,όταν ρωταγαμε τι κοστίζει η επέμβαση εκεί..πλάκα κάνουμε?και αυτός ο άνθρωπος ,μιλάει για συκοφαντίες ότι δέχεται?κάπου η υπομονή έχει και τα ορια της με τον τυπακο..
Δοκίμασε να συκοφαντήσεις κάποιον επανηλλειμένα στο facebook και θα δεις τις επιπτώσεις. Άρα δεν στέκουν σαν δικαιολογία. Κανονικά έπρεπε σαν παλιό μέλος να προέτρεπες τα υπόλοιπα μέλη να ευθυγραμιστούν να γράφουν σκληρά και έξυπνα. Αυτό θα ήταν προσφορά στην κοινότητα.
 
Μπλουζα