ΙΟΥΛΙΟΣ,dr. jose Lorenzo, fue 2401 grafts + 700 beard grafts 22-23/06/2022(2nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Shock loss μάλλον θα είναι...Γενικά πάντως Ιούλιε, έχεις κάνει κάποια μέτρηση να δεις αν πήγε καλά η φύτρωση της 1η επέμβασης ; γιατί μου φαίνεται σχετικά αραιό σαν αποτέλεσμα και οι αποστάσεις των grafts μεταξύ τους μου φαίνονται κάπως μεγάλες
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ πάντως,παρατηρώντας τις φωτό αυτές,βλέπω,πως στους 6 μήνες ,η κατάσταση ήταν σαφώς καλύτερη,από ότι στους 9 μήνες..επίσης,αν δείτε,όπως βλέπουμε τη φωτό,στα δεξιά,πάνω από hairline υπάρχει ένα κόκκινο σημείο στους 6 μήνες το οποίο έτους 9 δεν υπάρχει ..το σημείο αυτό,είναι το σημείο το οποίο είναι σήμερα πιο αραιό .παρατηρήστε τις φωτό.
Screenshot_2022-07-24-17-58-17-460_com.android.chrome.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Εννοείται το ίδιο που συμβαίναι και στην δότρια, τόση ώρα κοίταζα λεπτομερώς τις φωτο preop και postop και όντως ήταν καλύτερη εικόνα. Άρα μιλάμα για σοκλος λόγω αναισθησίας. Επειδή το σύνολο των μαλλιών είναι μεταμοσχευμένα θα επανέλθουν όπως είπε και ο Αεράτος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως,παρατηρώντας τις φωτό αυτές,βλέπω,πως στους 6 μήνες ,η κατάσταση ήταν σαφώς καλύτερη,από ότι στους 9 μήνες..επίσης,αν δείτε,όπως βλέπουμε τη φωτό,στα δεξιά,πάνω από hairline υπάρχει ένα κόκκινο σημείο στους 6 μήνες το οποίο έτους 9 δεν υπάρχει ..το σημείο αυτό,είναι το σημείο το οποίο είναι σήμερα πιο αραιό .παρατηρήστε τις φωτό.Προβολή συνημμένου 52008

Δεν μπορείς να το ξέρεις, είναι πολύ marginal η διαφορά και άνετα το χτένισμα και το layering μπορεί να κάνει την διαφορά. Εγώ είδα τις φώτο postop και preop με κοντό μαλλί, εκεί καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα. To κοκκινό σημείο στον 6μηνα είναι μάλλον από σπυράκια από τρίχες που βγαίνουν, είναι συνηθισμένο φαινόμενο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Shock loss μάλλον θα είναι...Γενικά πάντως Ιούλιε, έχεις κάνει κάποια μέτρηση να δεις αν πήγε καλά η φύτρωση της 1η επέμβασης ; γιατί μου φαίνεται σχετικά αραιό σαν αποτέλεσμα και οι αποστάσεις των grafts μεταξύ τους μου φαίνονται κάπως μεγάλες
Δες την δική μου 1η με ίδια g και ίδιο κεφάλι και μετρημένα g να καταλάβεις. Τώρα που το είπες όμως θα στείλω ένα pm στον γιατρό γιατί είχε πάρει φώτο από την 1η μμ, μήπως και τα μετρήσουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί ενώ σε άλλα νήματα λες το αυτονόητο, περίμενε μέχρι κάποιον μήνα (σοκλος, κλπ_, εδώ προδικάζεις μια εξέλιξη χωρίς πάλι να πεις το αυτονόητο ότι δηλαδή υπάρχει περίπτωση σοκλος μιας περιοχής αφού προηγήθηκε μμ.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Το κόκκινο σημείο στη φωτογραφία του έκτου μήνα είναι ένα μικρό χτύπημα πιο επιπόλαιο από ότι φαίνεται στη φωτό.
 

aeratos28

Just aeratos
Πάντως εκεί τυγχάνει και υπάρχει η αραίωση αυτή που βλέπεται κύριε Ιουλιε .μου έκανε εντύπωση και το είπα..γτ έτυχε ακριβώς στο ίδιο σημείο
 

alex7

Well-Known Member
Γιατί ενώ σε άλλα νήματα λες το αυτονόητο, περίμενε μέχρι κάποιον μήνα (σοκλος, κλπ_, εδώ προδικάζεις μια εξέλιξη χωρίς πάλι να πεις το αυτονόητο ότι δηλαδή υπάρχει περίπτωση σοκλος μιας περιοχής αφού προηγήθηκε μμ.
Δεν προδίκασα .Μου αρέσει να λέω την αλήθεια .Εδώ η στιγμή όπως αποτυπώνεται δεν είναι ευχάριστη .Εύχομαι ολόψυχα να ανατραπεί προσεχώς .Εξάλλου στο ίδιο καζάνι βράζω .Και εγώ στον Lorenzo έκανα.
 

tasos33

Well-Known Member
Ιουλιέ επειδή σε είδα από κοντά την μέρα της πρώτης μμ δεν θυμάμαι να υπήρχε αυτό το κενό ,το θυμάμαι πιο ομοιόμορφο στο σύνολο, πιθανόν να υπαρχει ένα σοκ Λος στην περιοχή. Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάς ότι εσύ και ο @Konjaap είστε 3step και στις δύο πρώτες σας πάει συντηρητικά όσον αφορά και τον λόγο εξαγωγής, πιστεύω και στους δύο σας στην τρίτη μμ θα πάει ψηλά ,όσο περισσότερο μπορεί να δώσει η κεφαλή σας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπλουζα