Διασημοι/Celebrities

Georgie

Well-Known Member
Το χιούμορ έχει πολλές εκφάνσεις και πτυχές, όταν όμως προσωποποιείς και γελοιοποιείς κάποιον, εκεί γίνεται προσβολή. Δεν μπορεί να βγαίνει και να ξεφτιλίζει το κάθε παλικαράκι γιατί πίσω απο το αμήχανο γέλιο κρύβεται πρόβλημα. Τώρα για τον αυτοσαρκασμό, αυτό συνήθως είναι γνώρισμα των ατόμων που έχουν συμβιβαστεί με την εικόνα τους γιατί έχουν καθρέφτη και βλέπουν πως είναι. Τα πράγματα αλλάζουν όμως αν αρχίσεις εσύ να προσβάλεις αυτά που αυτοσαρκάζονται.
Αυτοσαρκασμος αγαπητέ απαιτεί ευφυία και δεν έχει να κάνει με κανένα συμβιβασμό καμίας εικόνας και εμφάνισης .
Ειναι χαρακτηριστικό υψηλής νοημοσύνης Ανθρώπων .

Το πάτημα επάνω σε χαρακτηριστικά Ανθρώπων που είναι διαφορετικά η πιο unique για παραγωγή humour παράγεται και καταναλώνεται απο χαμηλής νοημοσύνης και αισθητικής άτομα .

Έχει πέραση όμως σε κοινωνίες που έχουν υψηλό δείκτη αμόρφωτων και γιγαντώνονται γεμίζοντας θέατρα και κάνοντας συντριπτικά τηλεοπτικά νούμερα φελλοι σα το Σεφερλή, Α.Πανια , και επειδή βαριέμαι να γράφω name it .
Ατέλειωτη η λίστα !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Αυτοσαρκασμος αγαπητέ απαιτεί ευφυία και δεν έχει να κάνει με κανένα συμβιβασμό καμίας εικόνας και εμφάνισης .
Ειναι χαρακτηριστικό υψηλής νοημοσύνης Ανθρώπων .

Το πάτημα επάνω σε χαρακτηριστικά Ανθρώπων που είναι διαφορετικά η πιο unique για παραγωγή humour παράγεται και καταναλώνεται απο χαμηλής νοημοσύνης και αισθητικής άτομα .

Έχει πέραση όμως σε κοινωνίες που έχουν υψηλό δείκτη αμόρφωτων και γιγαντώνονται γεμίζοντας θέατρα και κάνοντας συντριπτικά τηλεοπτικά νούμερα φελλοι σα το Σεφερλή, Α.Πανια , και επειδή βαριέμαι να γράφω name it .
Ατέλειωτη η λίστα !
Συμφωνώ γενικώς αλλά νομίζω οτι αυτό με τον αυτοσαρκασμό και τον δείκτη ευφυίας έχει γίνει λίγο κλισέ και overrated. Ο αυτοσαρκασμός είναι η καλύτερη άμυνα.
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ γενικώς αλλά νομίζω οτι αυτό με τον αυτοσαρκασμό και τον δείκτη ευφυίας έχει γίνει λίγο κλισέ και overrated. Ο αυτοσαρκασμός είναι η καλύτερη άμυνα.
Εδώ θα συμφωνήσω και εγώ με αυτό.
Δηλαδή ο καθένας που έχει χιούμορ μέσω αυτοσαρκασμού,είναι τόσο ευφυής ρε παιδί μου και εμείς τόσο χαμηλού επιπέδου?
Έβλεπα σήμερα αυτόν τον Μουτσινά αν τον λέω καλά,(βλέπεις αν είσαι άρρωστος κάνεις πολλές μαλακίες)και είχα φρίξει.
Και αυτό τον τύπο κάποιοι τον θαυμάζουνε.

George φιλιά στη μούρη τρελλιάρη. ;) ;)
 

Andreas10

Active Member
Το χιούμορ έχει πολλές εκφάνσεις και πτυχές, όταν όμως προσωποποιείς και γελοιοποιείς κάποιον, εκεί γίνεται προσβολή. Δεν μπορεί να βγαίνει και να ξεφτιλίζει το κάθε παλικαράκι γιατί πίσω απο το αμήχανο γέλιο κρύβεται πρόβλημα. Τώρα για τον αυτοσαρκασμό, αυτό συνήθως είναι γνώρισμα των ατόμων που έχουν συμβιβαστεί με την εικόνα τους γιατί έχουν καθρέφτη και βλέπουν πως είναι. Τα πράγματα αλλάζουν όμως αν αρχίσεις εσύ να προσβάλεις αυτά που αυτοσαρκάζονται.
Ναι σύμφωνοι, αν η γελοιοποίηση ενός ατόμου είναι ο μοναδικός σου τρόπος για να δημιουργήσεις ένα αστείο περιεχόμενο σίγουρα συγχεεις την προσβολή με την πλάκα. Ο Λαμπρόπουλος δεν νομίζω ότι ακολουθεί αυτόν τον δρόμο. Απλα εκφράζει αφιλτραριστα ότι του κατεβάσει το κεφάλι του. Αν έχεις δει μεμονωμένα βίντεο του τότε ναι θα σου δημιουργηθεί η εντύπωση ότι γελοιοποιεί τον κόσμο, αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως είπε και ο @Legwg James ρωτάει και τα παιδιά που πηγαίνουν για το πόσο να τραβήξει τα αστεία ενώ και τα ίδια τα παιδιά γνωρίζουν ότι θα πρέπει να τσαλακωθουν, αλλιώς δεν θα πήγαιναν καν.
Επίσης δεν νομίζω πως υπάρχει μέτρο σύγκρισης με Αννιτες και σεφερληδες. Αυτοί πλούτισαν διακωμωδωντας πέρα απ τα όρια που επιβάλλονται και μάλιστα προβάλλοντας και τον ανθρώπινο πόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Εδώ θα συμφωνήσω και εγώ με αυτό.
Δηλαδή ο καθένας που έχει χιούμορ μέσω αυτοσαρκασμού,είναι τόσο ευφυής ρε παιδί μου και εμείς τόσο χαμηλού επιπέδου?
Έβλεπα σήμερα αυτόν τον Μουτσινά αν τον λέω καλά,(βλέπεις αν είσαι άρρωστος κάνεις πολλές μαλακίες)και είχα φρίξει.
Και αυτό τον τύπο κάποιοι τον θαυμάζουνε.

George φιλιά στη μούρη τρελλιάρη. ;) ;)
Εγώ στο μυαλό όταν μιλάω για αυτοσαρκασμο έχω τον Rowan Atkinson τον Kevin Bridges , και άλλους του ίδιου τύπου κωμικούς . Σε Έλληνες ας πούμε τους τεράστιους Θανάση Βέγγο, Μίμη Φωτόπουλο και άλλους.

Ps ,Σε καμία περίπτωση δε σε θεωρώ χαμηλού επιπέδου ρε τρελε.

Φιλιά
 

Georgie

Well-Known Member
Συμφωνώ γενικώς αλλά νομίζω οτι αυτό με τον αυτοσαρκασμό και τον δείκτη ευφυίας έχει γίνει λίγο κλισέ και overrated. Ο αυτοσαρκασμός είναι η καλύτερη άμυνα.
Εξαρτάται πως το εννοείς .
Εγώ ας πούμε σαν Άνθρωπος δεν έπαιρνα και δε παίρνω στα πολύ σοβαρά τον εαυτό μου .
Γελάω με τις μαλακίες μου πρώτος .
Δε παίζω καμία άμυνα και δεν έχω λόγο να το κάνω επειδή δε νιώθω επίθεση .

Αν το εννοείς ότι κάποιος παρουσιάζει και τονίζει ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει στη κωμική του διάσταση που είναι το πρόβλημα?

Θα ήταν καλύτερα να το έβλεπε σα δράμα και να το κρύβει από τα μάτια μας ας πούμε ?
Αφού έτσι και αλλιώς γνωρίζει ότι θα μιλάνε πίσω από τη πλάτη του .
Ενίοτε κάποιοι μαλακές θα γελάνε και θα το ξέρει .
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ στο μυαλό όταν μιλάω για αυτοσαρκασμο έχω τον Rowan Atkinson τον Kevin Bridges , και άλλους του ίδιου τύπου κωμικούς . Σε Έλληνες ας πούμε τους τεράστιους Θανάση Βέγγο, Μίμη Φωτόπουλο και άλλους.

Ps ,Σε καμία περίπτωση δε σε θεωρώ χαμηλού επιπέδου ρε τρελε.

Φιλιά
Καλά εσύ το πηγές βαθειά το θέμα.
Συγκρίνεις τους Τιτάνες με τα σκουπίδια.
Να σου θυμίσω βέβαια πως τότε τον Βέγγο τον λέγανε σαχλό,για ρώτα κανένα μεγαλύτερο να σου πει.
Υπήρχαν άπειροι τότε και αστέρια,Αυλωνίτης,Σταυρίδης και πολλοί άλλοι τους ξέρεις άλλωστε.
Ps:Καλά αυτό πήγαινε γενικά,το ξέρω μη μασάς.
 

nine

Active Member
Γιάννης Πλούταρχος - 51 ετών.

Επειδή τον θυμάμαι και απο παλιά album (15 ετίας) απο πολύ πιτσιρικάς έχει ένα ανοιγμα στους κροτάφους και ενώ δεν έχει temple points (!!!) δεν έχει χαλάσει καθόλου το μαλλί του σε ποιότητα. Είναι μάλλον το σπάνιο pattern που ανοίγουν τα temples στα 20 και δεν προχωράει η ΑΑ.

Έχει πάρα πολλά χρόνια το επιτρεπτό άνοιγμα των κροτάφων που εκτός ότι του πηγαίνει το καλλύπτει πολύ καλά αφηνοντας λιγο μακρια τα μαλλια πισω απο τους κροταφους. Και απο κληρονομικοτητα δεν τα πηγαινει καλα που ειχα δει καποια βιντεο με συγγενη.

Στο ξεκίνημα τις καριέρας του:

giannis_ploutarxos.jpg


73abdc5a3298acba9a5397c665d226a6.jpg


2021


giannis2.png


giannis1.jpg


giannis3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Ναι σύμφωνοι, αν η γελοιοποίηση ενός ατόμου είναι ο μοναδικός σου τρόπος για να δημιουργήσεις ένα αστείο περιεχόμενο σίγουρα συγχεεις την προσβολή με την πλάκα. Ο Λαμπρόπουλος δεν νομίζω ότι ακολουθεί αυτόν τον δρόμο. Απλα εκφράζει αφιλτραριστα ότι του κατεβάσει το κεφάλι του. Αν έχεις δει μεμονωμένα βίντεο του τότε ναι θα σου δημιουργηθεί η εντύπωση ότι γελοιοποιεί τον κόσμο, αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως είπε και ο @Legwg James ρωτάει και τα παιδιά που πηγαίνουν για το πόσο να τραβήξει τα αστεία ενώ και τα ίδια τα παιδιά γνωρίζουν ότι θα πρέπει να τσαλακωθουν, αλλιώς δεν θα πήγαιναν καν.
Επίσης δεν νομίζω πως υπάρχει μέτρο σύγκρισης με Αννιτες και σεφερληδες. Αυτοί πλούτισαν διακωμωδωντας πέρα απ τα όρια που επιβάλλονται και μάλιστα προβάλλοντας και τον ανθρώπινο πόνο.
Ο Λαμπρόπουλος έχει πει πολύ αστείες ατάκες, όπως και ο Σεφερλής που δεν τους σύγκρινα, αλλά προτιμώ να κρατάω απο τον καθένα ατάκες που έχουν ουσία. Αυτό το ουγκανιστικό αφιλτράριστο που προσωποποιείται δεν μου αρέσει. Ο πιο εύκολος τρόπος να βγάλεις γέλιο είναι να προσβάλεις και να χρησιμοποιήσεις ύβρεις και χυδαιότητες. Σκέψου για παράδειγμα να ανεβασει εδώ κάποιος φώτο για συμβουλές και να αρχίζουμε να τρολάρουμε την καταστασή του. Σίγουρα θα παίξουν ατάκες φωτιά και θα κλάψουμε στο γέλιο εμείς. Εμείς , αυτός όμως ?
Αυτό θέλω να πω.
 

oreo

Well-Known Member
Εξαρτάται πως το εννοείς .
Εγώ ας πούμε σαν Άνθρωπος δεν έπαιρνα και δε παίρνω στα πολύ σοβαρά τον εαυτό μου .
Γελάω με τις μαλακίες μου πρώτος .
Δε παίζω καμία άμυνα και δεν έχω λόγο να το κάνω επειδή δε νιώθω επίθεση .

Αν το εννοείς ότι κάποιος παρουσιάζει και τονίζει ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει στη κωμική του διάσταση που είναι το πρόβλημα?

Θα ήταν καλύτερα να το έβλεπε σα δράμα και να το κρύβει από τα μάτια μας ας πούμε ?
Αφού έτσι και αλλιώς γνωρίζει ότι θα μιλάνε πίσω από τη πλάτη του .
Ενίοτε κάποιοι μαλακές θα γελάνε και θα το ξέρει .
Εννοώ οτι δεν χρειάζετε κάποιος υψηλός δείκτης ευφυίας για να διακωμωδήσεις τον εαυτό σου. Και εγώ γελάω με την πάρτη μου και τα στραβά μου, απλά δεν θεωρώ οτι κρύβει κάποια υψηλή νοημοσύνη αυτό, παρα μόνο οτι όταν κοιτάω τον εαυτό μου και δεν εθελοτυφλώ.
Η αλήθεια είναι οτι όλοι γελάνε με όλους και αυτό δεν αποφεύγετε.
Λατρεύω έξυπνη ατάκα είτε είναι εγχώριο και μη προιον , έχοντας βέβαια μια παραπάνω αδυναμία σε George Carlin.
 

oreo

Well-Known Member
Γιάννης Πλούταρχος - 51 ετών.

Επειδή τον θυμάμαι και απο παλιά album (15 ετίας) απο πολύ πιτσιρικάς έχει ένα ανοιγμα στους κροτάφους και ενώ δεν έχει temple points (!!!) δεν έχει χαλάσει καθόλου το μαλλί του σε ποιότητα. Είναι μάλλον το σπάνιο pattern που ανοίγουν τα temples στα 20 και δεν προχωράει η ΑΑ.

Έχει πάρα πολλά χρόνια το επιτρεπτό άνοιγμα των κροτάφων που εκτός ότι του πηγαίνει το καλλύπτει πολύ καλά αφηνοντας λιγο μακρια τα μαλλια πισω απο τους κροταφους. Και απο κληρονομικοτητα δεν τα πηγαινει καλα που ειχα δει καποια βιντεο με συγγενη.

Στο ξεκίνημα τις καριέρας του:

Προβολή συνημμένου 42631

Προβολή συνημμένου 42636

2021


Προβολή συνημμένου 42632

Προβολή συνημμένου 42634

Προβολή συνημμένου 42633
Ναι κρατιέται πολύ καλά χωρίς έξαρση. Οι κροταφοί του ανέβηκαν λίγο , αλλά σε γενικές γραμμές κρατάει το ίδιο pattern.
Μου ήρθε στο νου και κομματάρα:

Μην έρθεις… Μην έρθεις…
Γιατί αν σε δω ότι μου έκανες φοβάμαι μη ξεχάσω
Κι αντί να πω αυτά που πρέπει σ’ αγκαλιάσω
Μην έρθεις…
Γιατί αν σε δω φοβάμαι γι’ άλλη μια φορά θα με κερδίσεις
και πως ακόμα σ’ αγαπώ θα μου θυμίσεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Και για να μην νιώσει ο φίλος Georgie οτι δεν σκεφτήκαμε την έφεση του στο ξένο στίχο, αφιερωμένο ενα σκανδαλιάρικο
Bryan Adams - Run to you.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μάγκες να αλλάξω λίγο το θέμα, Τσολο Σιμεονε έχει πειράξει καθόλου το μαλλί; Τι λέτε; Δίνουν κάτι πλάνα οι σκηνοθέτες που το μαλλί κάνει κάτι περίεργες γουβες. Δε ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος.
 

vag25

Well-Known Member
Λατρεύω έξυπνη ατάκα είτε είναι εγχώριο και μη προιον , έχοντας βέβαια μια παραπάνω αδυναμία σε George Carlin.

Aυτοι (+ Louis C. K. , Stanhope κτλ) εχουν αποψη, σε βαζουν να σκεφτεις. Ειναι πανεξυπνοι, πιανουν κοινωνικα θεματα και αν σατιρισουν καποιον θα το κανουν για τον ''ανθρωπο'' γενικα οχι για συγκεκριμενο ανθρωπο η group ανθρωπων.

Ενταξει αυτοι ειναι 10 κλασεις πανω (και βαλε) απο τον καλυτερο Ελληνα σταντ απ. Οι οποίοι ελληνες εχουν ταλεντο στο να ειναι ετοιμολογοι και να γενουν ιδεες, αλλα η κριτικη τους σκεψη ειναι για τα μπαζα (η δεν την χρησιμοποιουν και περιοριζονται στο αντρας vs γυναικα και αλλα τετοια). Εκτος αν μου εχει ξεφυγει κανενας :p
 

oreo

Well-Known Member
Aυτοι (+ Louis C. K. , Stanhope κτλ) εχουν αποψη, σε βαζουν να σκεφτεις. Ειναι πανεξυπνοι, πιανουν κοινωνικα θεματα και αν σατιρισουν καποιον θα το κανουν για τον ''ανθρωπο'' γενικα οχι για συγκεκριμενο ανθρωπο η group ανθρωπων.

Ενταξει αυτοι ειναι 10 κλασεις πανω (και βαλε) απο τον καλυτερο Ελληνα σταντ απ. Οι οποίοι ελληνες εχουν ταλεντο στο να ειναι ετοιμολογοι και να γενουν ιδεες, αλλα η κριτικη τους σκεψη ειναι για τα μπαζα (η δεν την χρησιμοποιουν και περιοριζονται στο αντρας vs γυναικα και αλλα τετοια). Εκτος αν μου εχει ξεφυγει κανενας :p
Έτσι είναι φίλε υπάρχει μια πολύ ωραία "πάσα" που σου δίνουν μαζί με τις ατάκες τους. Με έβαλες σε comedy trip στο youtube τώρα :p
 

Kostas97

Well-Known Member
Εαν οι κωμικοι και οσοι αυτοσατιριζονται τα ειχαν τελεια με τους εαυτους τους, κατα διαστηματα δε θα ειχαμε αυτοκτονιες. Νομιζω πως σε πολλες περιπτωσεις αυτη ειναι και η αμυνα τους..
 

leas

Well-Known Member
Νομίζω πρέπει να είναι χαζός καποιος για να πιστεύει ότι το πιο δύσκολο ζήτημα που θα αντιμετωπίσει στην ζωή του είναι η καράφλα .Σίγουρα οι περισσότεροι εδώ μέσα θα έχουν φάει σοβαρές μαπες σε διάφορα θέματα ερωτικά ,υγείας,οικονομικά και κάθε λογής χαστούκι.

Θυμάμαι πάντα τον βαγγ 25 να λέει πως οι περισσότεροι εδώ έχουμε θέματακι.Δεν ξέρω ίσως επειδή σπαταλάμε ενέργεια εδώ μέσα για τρίχες, επειδή φρικαρουμε για τρίχες, επειδή δίνουμε σοβαρά λεφτά για τρίχες ή κουμπωνουμε χάπια για τρίχες.Ο καθένας θα μπορούσε σίγουρα να ψάξει τι θεματακι έχει .

Για τον Λαμπρόπουλο συγκεκριμένα όπως είπε ο james μπορεί να είναι το καλύτερο παιδί και επίσης το παλικάρι πήγε στην εκπομπή και ήξερε πως θα "εκτεθεί"στο γυαλί.Εγώ απλά προσπάθησα να μπω στην θέση του μετά το σχόλιο και σκέφτηκα ότι δεν θα ένιωθα ωραία.

Πραγμα το οποίο όσο μεγάλωνα το κάνω περισσότερο δεν θέλω να το παίξω υπερασπιστής δεν ξέρω και γω ποιων,απλά θεωρώ πως κάθε άνθρωπος πρέπει να αντιμετωπίζεται με ευγένεια και καλοσύνη γιατί δεν ξέρει κανείς για τον άλλο τι σταυρό κουβαλάει.

Σε όλους τα καλύτερα μάγκες.
 

oreo

Well-Known Member
Νομίζω πρέπει να είναι χαζός καποιος για να πιστεύει ότι το πιο δύσκολο ζήτημα που θα αντιμετωπίσει στην ζωή του είναι η καράφλα .Σίγουρα οι περισσότεροι εδώ μέσα θα έχουν φάει σοβαρές μαπες σε διάφορα θέματα ερωτικά ,υγείας,οικονομικά και κάθε λογής χαστούκι.

Θυμάμαι πάντα τον βαγγ 25 να λέει πως οι περισσότεροι εδώ έχουμε θέματακι.Δεν ξέρω ίσως επειδή σπαταλάμε ενέργεια εδώ μέσα για τρίχες, επειδή φρικαρουμε για τρίχες, επειδή δίνουμε σοβαρά λεφτά για τρίχες ή κουμπωνουμε χάπια για τρίχες.Ο καθένας θα μπορούσε σίγουρα να ψάξει τι θεματακι έχει .

Για τον Λαμπρόπουλο συγκεκριμένα όπως είπε ο james μπορεί να είναι το καλύτερο παιδί και επίσης το παλικάρι πήγε στην εκπομπή και ήξερε πως θα "εκτεθεί"στο γυαλί.Εγώ απλά προσπάθησα να μπω στην θέση του μετά το σχόλιο και σκέφτηκα ότι δεν θα ένιωθα ωραία.

Πραγμα το οποίο όσο μεγάλωνα το κάνω περισσότερο δεν θέλω να το παίξω υπερασπιστής δεν ξέρω και γω ποιων,απλά θεωρώ πως κάθε άνθρωπος πρέπει να αντιμετωπίζεται με ευγένεια και καλοσύνη γιατί δεν ξέρει κανείς για τον άλλο τι σταυρό κουβαλάει.

Σε όλους τα καλύτερα μάγκες.
Δεν πρέπει να συγχέουμε την βαρύτητα του οποιουδήποτε προβλήματος υγείας με το θέμα της αισθητικής αποκατάστασης και απορώ πως έχει προκύψει αυτό το θέμα σε ένα φόρουμ τριχόπτωσης. Το οτι εδώ κάνουμε την τρίχα τριχιά είναι απόρροια οτι υπάρχει μια ενεργή κοινότητα που εμβαθύνει στο πρόβλημα της αλωπεκίας μέσο ανταλλαγής απόψεων και ιδίας εμπειρίας με απλό και κοινό σκοπό, την καταπολεμησή της. Η αλωπεκία δεν είναι θανατηφόρα, υπάρχει όμως ως παθογένεια που έχει υψηλό δείκτη ψυχολογικής βαρύτητας στην αντίληψη του εαυτού μας. Αν ίσχυει το αντίθετο, θα εκπλαγώ ευχάριστα να ακούσω 100 καραφλούς μεταξύ 20-60, που προτιμούν το κεφάλι τους χωρίς μαλλιά. Ο άνθρωπος πρώτα απο όλα είναι εικόνα ως αντίληψη του εαυτού μας και ως τρόπου που μας αντιλαμβάνονται οι γύρω μας, πριν φτάσουμε βέβαια στα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του καθενός και συντεθεί όλο το κομμάτι.
Αν θεωρούμαστε ψιλοσφαλτοί, λόγω της ενασχόλησης με την αυτοβελτίωσή μας, ας είναι λοιπόν. Βέβαια με την ίδια λογική σφαλτός είναι και ο οποιοσδήποτε παθιάζεται και ασχολείται παραπάνω με οποιοδήποτε αντικείμενο.
Δεν είναι απάντηση προς εσένα φίλε Leas , απλά το σχολιό σου ήταν έναυσμα να αποτυπώσω κάποιες σκέψεις μου, σωστές η μη.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό το ερώτημα είναι λίγο λάθος .επειδή το έχω ακούσει πάλι και από άλλους .να ρωτήσεις 100 καραφλους αν θα ήθελαν να είχαν μαλλιά η όχι .προφανώς και θα σου πουν να είχαν μαλλιά..δεν είναι ερώτημα αυτό..είναι σαν να λες σε φτωχό αν θα ήθελε να ήταν πλούσιος..για εμένα το ερώτημα ,είναι άλλο..αν όλοι αυτοί που θα ρωτήσεις ,το έχουν ακριβώς το ίδιο σαν πρόβλημα στο μυαλό τους. Τους έχει επηρεάσει στη ζωή τους ,στις σχέσεις τους στη δουλειά τους ακριβώς το ίδιο σε όλους?άλλοι σίγουρα τους έχει διαλύσει ψυχολογικά και άλλοι ούτε που τους έριξε στο ελάχιστο..εγώ αυτό πιστεύω
Αν ίσχυει το αντίθετο, θα εκπλαγώ ευχάριστα να ακούσω 100 καραφλούς μεταξύ 20-60, που προτιμούν το κεφάλι τους χωρίς μαλλιά
 

oreo

Well-Known Member
Αυτό το ερώτημα είναι λίγο λάθος .επειδή το έχω ακούσει πάλι και από άλλους .να ρωτήσεις 100 καραφλους αν θα ήθελαν να είχαν μαλλιά η όχι .προφανώς και θα σου πουν να είχαν μαλλιά..δεν είναι ερώτημα αυτό..είναι σαν να λες σε φτωχό αν θα ήθελε να ήταν πλούσιος..για εμένα το ερώτημα ,είναι άλλο..αν όλοι αυτοί που θα ρωτήσεις ,το έχουν ακριβώς το ίδιο σαν πρόβλημα στο μυαλό τους. Τους έχει επηρεάσει στη ζωή τους ,στις σχέσεις τους στη δουλειά τους ακριβώς το ίδιο σε όλους?άλλοι σίγουρα τους έχει διαλύσει ψυχολογικά και άλλοι ούτε που τους έριξε στο ελάχιστο..εγώ αυτό πιστεύω
Δεν γίνεται να επηρεάζει όλους ένα πρόβλημα ακριβώς στον ίδιο βαθμό, αλλά όντως είναι σαν λες σε ένα φτωχό αν θα ήθελε να είναι πλουσίος.
 
Μπλουζα