Ποια ειναι η καλυτερη τοπικη φιναστεριδη? και γνωμες

Xristosksps

New Member
Εχετε να προτεινεται καποια καλη τοπικη φινα, που να αξιζει και οικομικα; Μπορω να ζητησω απο φαρκακειο να μου φτιαξει; Εχω ακουσει και για ετοιμες που εχουν και μινοξιδιλη. Θελω να βαλω προληπτικα αλλα και μηπως βελτιωσω το περιεργο προβλημα που ηδη εχω.
Επισης πειτε μου αν καποιος έχει δοκιμάσει και αμα ειχε αποτελεσμα ή παρενεργειες. Δεν θελω να παρω κανονικη απο το στομα επειδη ειμαι μικρος ακομα (18) και πιστευω ειναι λιγο υπερβολικο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλή η ερώτηση σου Χρηστάρα μου και φαντάζομαι κάποια παιδιά θα ξέρουν να σου προτείνουν. Εγώ πάντως θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει άνθρωπος που έχει δει πρόοδο με τοπική φινα καθώς μέχρι στιγμής ακούω περίεργα πράγματα.
 

Xristosksps

New Member
Καλή η ερώτηση σου Χρηστάρα μου και φαντάζομαι κάποια παιδιά θα ξέρουν να σου προτείνουν. Εγώ πάντως θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει άνθρωπος που έχει δει πρόοδο με τοπική φινα καθώς μέχρι στιγμής ακούω περίεργα πράγματα.
Γενικα απο οτι εχω δει φαινεται να δουλευει. Ριχνει και αυτη αρκετα dht και τεστοστερονη και ακομα και εδω καποιος ειχε ανεβασει εξετασεις που ειχε κανει. Κατι που με προβληματιζε ηταν που ειχα διαβασει καποιον να λεει οτι ειναι πιο επικινδυνη επειδη ειναι πιο κοντα στον εγκεφαλο. Χαζο μου ακουγεται αλλα ποτε δεν ξερεις.
Γενικα φοβαμαι. Φοβαμαι τις παρενεργειες, πιο πολυ για το σπερμα, για στησεις δεν με ενδιαφερει για την ωρα. Φοβαμαι και να χασω το μαλλι μου. Δεν ξερω τι φοβαμαι πιο πολυ.
Θελω να δοκιμασω λοιπον τοπικη για να βρω κατι ενδιαμεσο. Απο γιατρους ειμαι απογοητευμενος οποτε αποφασισα να παρω λιγο την κατασταση στα χερια μου
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Να σου πω την αλήθεια εγώ αφού άρχισα το χάπι νιώθω καλύτερα και από πριν. Δεν εννοω κυριως τοσο για το μαλλι καθως με 22 χαπια διαφορα προφανως και δε βλεπεις, αλλα πλεον νιωθω μια αλλη ηρεμία ρε παιδί μου. Ξερω οτι το μαλλι μου σε 6 μηνες θα ειναι καλυτερο οποτε εχω παψει να το σκεφτομαι συνεχως συγκριτικα με πριν που 24/7 ειχα ενα αγχος. Επισης οτι και να παρεις μη διαβαζεις παρενεργειες αλλων οσο το χρησιμοποιεις. ΚΑΝΟΝΑΣ. Τελος άρχισα να ψαχνω πολυ την Ντουτα και σκεφτομαι αν αξιζει να παω απο τον επομενο μηνα σε φαρμακοποιό να του πω να μου κανει καψουλες με 0,7 φινα και 0,3 ντουτα. Βεβαια ολα αυτα μπορει να μη συμβουν καν καθως περιμενω να δω τη Δευτερα τι θα μου πει ο κυριος Αναστασακης
 

Xristosksps

New Member
Να σου πω την αλήθεια εγώ αφού άρχισα το χάπι νιώθω καλύτερα και από πριν. Δεν εννοω κυριως τοσο για το μαλλι καθως με 22 χαπια διαφορα προφανως και δε βλεπεις, αλλα πλεον νιωθω μια αλλη ηρεμία ρε παιδί μου. Ξερω οτι το μαλλι μου σε 6 μηνες θα ειναι καλυτερο οποτε εχω παψει να το σκεφτομαι συνεχως συγκριτικα με πριν που 24/7 ειχα ενα αγχος. Επισης οτι και να παρεις μη διαβαζεις παρενεργειες αλλων οσο το χρησιμοποιεις. ΚΑΝΟΝΑΣ. Τελος άρχισα να ψαχνω πολυ την Ντουτα και σκεφτομαι αν αξιζει να παω απο τον επομενο μηνα σε φαρμακοποιό να του πω να μου κανει καψουλες με 0,7 φινα και 0,3 ντουτα. Βεβαια ολα αυτα μπορει να μη συμβουν καν καθως περιμενω να δω τη Δευτερα τι θα μου πει ο κυριος Αναστασακης
Για ντουτα θα σου ελεγα να το δοκιμασεις πρωτα λιγους μηνες ακομα με την φινα. Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος απο τωρα. Αμα το κανεις ομαλα θα σου βγει και καλυτερα γιατι αυτα χανουν και την δραστικοτητα τους καποια στιγμη. Αφου εχεις αρχισει ηδη φινα δεν προκειται να χασεις αλλο ετσι κι αλλιως. Οποτε χαλαρα κατα την γνωμη μου
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Η πιθανότητα να υπάρξει οποιαδήποτε παρενέργεια με την τοπική φίνα, είναι ελάχιστη έως μηδαμινή.
Την χρησιμοποιώ 8.5 μήνες τώρα.
Ειδικά για εσάς που είστε μικροί σε ηλικία, θα σας την πρότεινα παρά να μπείτε στο χάπι απευθείας από τώρα.
 

Xristosksps

New Member
Η πιθανότητα να υπάρξει οποιαδήποτε παρενέργεια με την τοπική φίνα, είναι ελάχιστη έως μηδαμινή.
Την χρησιμοποιώ 8.5 μήνες τώρα.
Ειδικά για εσάς που είστε μικροί σε ηλικία, θα σας την πρότεινα παρά να μπείτε στο χάπι απευθείας από τώρα.
Χρησιμοποιείς έτοιμη? Αν ναι ποια? Φαίνεται να υπάρχουν πάρα πολλές.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Η κλινική Αναστασάκη έχει μια τοπική φίνα σε μορφή αφρού, η οποία περιλαμβάνει 0.3% φιναστερίδη και 5% μινοξιδίλη.
Ζητήστε την από εκεί.
 

Xristosksps

New Member
Η κλινική Αναστασάκη έχει μια τοπική φίνα σε μορφή αφρού, η οποία περιλαμβάνει 0.3% φιναστερίδη και 5% μινοξιδίλη.
Ζητήστε την από εκεί.
Πολύ δεν είναι 0.3% φίνα; Κοιτούσα κάτι άλλες με 0.05%. Βέβαια δεν ξέρω σχεδόν τίποτα από τέτοια διαλύματα. Από τιμή ξέρεις;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Δεν θεωρώ ότι είναι πολύ 0.3. Είναι τοπική, ελάχιστο ποσοστό περνά στο αίμα.
Θα σου πουν λεπτομέρειες για τιμές κτλ από την κλινική, και μπορούν να στην στείλουν κιόλας, δε χρειάζεται να πας εκεί.
Απλά ένα τηλέφωνο να πάρεις, αν δεν μπορείς να πας εκεί.
 

Xristosksps

New Member
Δεν θεωρώ ότι είναι πολύ 0.3. Είναι τοπική, ελάχιστο ποσοστό περνά στο αίμα.
Θα σου πουν λεπτομέρειες για τιμές κτλ από την κλινική, και μπορούν να στην στείλουν κιόλας, δε χρειάζεται να πας εκεί.
Απλά ένα τηλέφωνο να πάρεις, αν δεν μπορείς να πας εκεί.
Εντωμεταξύ μίλησα χτες με μια εκπρόσωπο τους στο τηλέφωνο. Δεν μου την ανέφερε, ίσως λογο ηλικίας. Μου είπε μονο για απλή μινοξοξιδιλη, για λέιζερ(που προσωπικά πιστεύω ότι είναι μουφα) και για πανάκριβα συμπληρώματα διατροφής. Κατά τα άλλα, της έστειλα φωτογραφίες με το πρόβλημα μου και είπε ότι θα της δώσει στον δερματολόγο της κλινικής (που δεν είναι ο ανάστασης). Θέλω να δω τι θα μου πει να κάνω και αυτός. Ίσως να είναι ο τρίτος δερματολογος που δεν θα αναγνωρίσει την σοβαρότητα της κατάστασης μου. Πάντως θα την ρωτήσω σίγουρα την επόμενη φορά (αν υπάρξει) για να γλιτώσω τις αγορές απο εξωτερικό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν δεν έχεις βάλει ποτέ ούτε μινοξιδίλη, ναι καλύτερα να ξεκινήσεις με μινοξιδίλη πρώτα, για να δεις τι μπορεί να σου δώσει αυτό.
Στη συνέχεια αυξάνεις γραμμικά τη θεραπεία αν δεν δώσει το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Δεν πιστεύω στα λέιζερ. Μόνο μινοξιδίλη και φιναστερίδη τίποτα άλλο.
 

grg19ggls

Member
Trichosol = Liquid
Trichofoam = Αφρός
 

Συνημμένα

  • Finasteride in Trichosol..png
    Finasteride in Trichosol..png
    107.1 KB · Προβολές: 581
  • Finasteride+Minoxidil in Trichosol..png
    Finasteride+Minoxidil in Trichosol..png
    71.5 KB · Προβολές: 560

bobby

Well-Known Member
Να σου πω την αλήθεια εγώ αφού άρχισα το χάπι νιώθω καλύτερα και από πριν. Δεν εννοω κυριως τοσο για το μαλλι καθως με 22 χαπια διαφορα προφανως και δε βλεπεις, αλλα πλεον νιωθω μια αλλη ηρεμία ρε παιδί μου. Ξερω οτι το μαλλι μου σε 6 μηνες θα ειναι καλυτερο οποτε εχω παψει να το σκεφτομαι συνεχως συγκριτικα με πριν που 24/7 ειχα ενα αγχος. Επισης οτι και να παρεις μη διαβαζεις παρενεργειες αλλων οσο το χρησιμοποιεις. ΚΑΝΟΝΑΣ. Τελος άρχισα να ψαχνω πολυ την Ντουτα και σκεφτομαι αν αξιζει να παω απο τον επομενο μηνα σε φαρμακοποιό να του πω να μου κανει καψουλες με 0,7 φινα και 0,3 ντουτα. Βεβαια ολα αυτα μπορει να μη συμβουν καν καθως περιμενω να δω τη Δευτερα τι θα μου πει ο κυριος Αναστασακης
Πας σωστά! Δες τι θα σου πει και ο γιατρός και υπομονή για το εξάμηνο. Εγώ προσωπικά που το πλησιάζω έχω δει διαφορά και δεν είμαι όπως ξέρεις παιδάκι… Σε εσένα πιστεύω θα κάνει μεγάλη διαφορά. Για την Ντούντα μην βιάζεσαι δες πρώτα τι θα δώσει η φίνα.
 

Gianney

Well-Known Member
Η πιθανότητα να υπάρξει οποιαδήποτε παρενέργεια με την τοπική φίνα, είναι ελάχιστη έως μηδαμινή.
Την χρησιμοποιώ 8.5 μήνες τώρα.
Ειδικά για εσάς που είστε μικροί σε ηλικία, θα σας την πρότεινα παρά να μπείτε στο χάπι απευθείας από τώρα.
Εσύ τους 8,5 μήνες που την χρησιμοποιείς,πως πάει;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πας σωστά! Δες τι θα σου πει και ο γιατρός και υπομονή για το εξάμηνο. Εγώ προσωπικά που το πλησιάζω έχω δει διαφορά και δεν είμαι όπως ξέρεις παιδάκι… Σε εσένα πιστεύω θα κάνει μεγάλη διαφορά. Για την Ντούντα μην βιάζεσαι δες πρώτα τι θα δώσει η φίνα.

Bobby μου εσύ προσωπικά τη ντουτα τη σκέφτηκες ποτέ;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εσύ τους 8,5 μήνες που την χρησιμοποιείς,πως πάει;

Εγώ φίλε μου στους 8.5 μήνες που το χρησιμοποιώ, προσπαθω να σταθεροποιήσω κάπως την κατάσταση.
Πέρασα μεγάλο κύμα τριχόπτωσης πριν από περίπου 1.5 χρόνο. Κάπως επιβραδύνει ίσως το ρυθμό καταστροφής στις πίσω ζώνες.
Περιμένω στο χρόνο να δω τη συνολική του αποτελεσματικότητα.
Πιστεύω για ηλικίες κάτω από 30-32 και μη προχωρημένα στάδια, έχει να δώσει αρκετά.
 

jersey

Well-Known Member
Εχετε να προτεινεται καποια καλη τοπικη φινα, που να αξιζει και οικομικα; Μπορω να ζητησω απο φαρκακειο να μου φτιαξει; Εχω ακουσει και για ετοιμες που εχουν και μινοξιδιλη. Θελω να βαλω προληπτικα αλλα και μηπως βελτιωσω το περιεργο προβλημα που ηδη εχω.
Επισης πειτε μου αν καποιος έχει δοκιμάσει και αμα ειχε αποτελεσμα ή παρενεργειες. Δεν θελω να παρω κανονικη απο το στομα επειδη ειμαι μικρος ακομα (18) και πιστευω ειναι λιγο υπερβολικο.
Η καλύτερη είναι ο αφρός της Fagron. Με 0.1% φιναστερίδη. Πας σε ένα φαρμακείο και ζητάς να στον παραγγείλουν.
 
Μπλουζα