Μεταμοσχευση strip 2468 grafts

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Aldo

Well-Known Member
Aldo, υπάρχει μια σημαντική διαφορά. Εσένα σε είδα από κοντά, ξέρω ότι είσαι υπαρκτό πρόσωπο, ξέρω ότι έκανες την μμ στον Αναστασάκη, πόσα έβαλες, έχω δει φώτος σου, την εξελιξή σου, έχεις μιλήσει με 5-10 μέλη από το φόρουμ, άρα και να εξαφανιστείς μετά πό 1-2 χρόνια ξέρουμε ακριβώς τι έγινε. Εξάλλου το αποτυπωμά σου στο φόρουμ μένει, ανά πάσα στιγμή μπορείς κάποιος να το δει, η μσρτυρία υπάρχει. Δεν ισχύει το ίδιο για οποιονδήποτε πετάξει μια φωτοβολίδα χωρίς να έχει άλλη παρουσία. Αυτό δεν είπα ότι τον κάνει αναξιόπιστο, δεν τον κάνει όμως απαραίτητα και αξιόπιστο. Επίσης ΔΕΝ μπορείς να χρησιμοποιήσεις το παράδειγμα του (αναφέρομαι σε αυτούς που το κάνουν) για να κάνεις γενικεύσεις. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου και πλέον για να πειστώ για κάτι και να αποδώσω ευθύνες χρειάζομαι κάτι παραπάνω.
Να ξεκαθαρισουμε κατι, γιατι μαλλον απο εκει επρεπε να ξεκινησω! Δεν γνωριζω που εκανε ο ανθρωπος την μετασμοσχευση που έκανε, και σιγουρα δεν γνωριζω και γιατι αυτο το κεφαλι είναι ετσι όπως ειναι, ουτε απεδωσα ευθυνες και ουτε προκειται! Γενικευσεις δεν εκανα και συμφωνω οτι δεν πρεπει να γινονται!


-Δεν ισχύει το ίδιο για οποιονδήποτε πετάξει μια φωτοβολίδα χωρίς να έχει άλλη παρουσία,
απλα δεν ειμαι σιγουρος οτι συμφωνω απολυτα με την εκφραση ''αλεξιπτωτιστες'', που έχει αναφερθει κ απο αλλους ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Εγώ γιατρέ έπεσα κατευθείαν στο super dence που είχες βάλει και βλέποντας και τα σχόλια ίσως επηρεάστηκα,νομίζω καταλαβες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
-Δεν ισχύει το ίδιο για οποιονδήποτε πετάξει μια φωτοβολίδα χωρίς να έχει άλλη παρουσία,
απλα δεν ειμαι σιγουρος οτι συμφωνω με την εκφραση αλεξπιτωτιστες, που έχει ανφερθει κ απο αλλους ...

Δεν ξέρω ποιος έχει γράψει για αλεξιπτωτιστές, η παραπάνω όμως έκφραση με italic, είναι δικιά μου και λέει το αυτονόητο. Δεν μπορώ να βάλω στο ίδιο επίπεδο αξιοπιστίας κάποιο μέλος που έχει παρουσία με κάποιο άλλο μέλος που θα ρίξει μια φωτοβολίδα και θα εξαφανιστεί το ίδιο ξαφνικά με την εμφάνισή του. Και για να μην παρεγηθηθώ, είπα ότι το λαμβάνω υπόψιν μου αλλά έχω ερωτηματικά τα οποία δεν με αφήνουν να βγάλω σαφές και σίγουρο συμπερασμα. Αν έβαζες και την προηγούμενη φράση μου πριν το "Δεν ισχύει" θα ήταν πληρες.
 

aeratos28

Just aeratos
Αποτέλεσματα με φίνα και διπλή επέμβαση..λέει ο γιατρός.!!
Μάλιστα.
Καταρχην..το ότι είναι δυο επεμβάσεις,διαφωνώ πλήρως..το να γίνει μια επέμβαση σε α ζώνη και να χτιστεί hairline ,κροταφοι forelock με 3000-3200 grafts σε μια επέμβαση και ΑΝ χρειαστεί ένα touch up ΑΝ ξαναλέω με 200-300 για να τελειοποιηθεί το αποτέλεσμα ,αυτό δεν το λες 2 χειρουργεία..δύο χειρουργεία είναι άλλο πράγμα ..το να χρειάζεται κάποιος 3-3.2-3.5k grafts και να μπαίνουν 2000-2200 στην πρώτη επέμβαση είναι το πρόβλημα.που για να γίνει σωστή δουλειά και όχι σκορποχωρι χρειάζεται άλλο ένα παρόμοιο χειρουργείο ..δεν βλέπουμε αυτό έξω λοιπόν..αυτό που είπα πιο πάνω βλέπουμε..το ΑΝ χρειαστεί 200-300 touch up..
Για την φίνα τώρα.
Που είναι το περίεργο?και γτ υπερτονίζει γιατρέ ότι παίρνουν φίνα?από την μια λες για την ανάγκη κάποιος να παίρνει φίνα και για την ασφάλεια της και από την άλλη μας λες ότι τα δικά σου περιστατικά δεν λαμβάνουν φίνα?γενικά μπερδεμένη η (κατηγορία)αυτή..
 

Gianney

Well-Known Member
Αποτέλεσματα με φίνα και διπλή επέμβαση..λέει ο γιατρός.!!
Μάλιστα.
Καταρχην..το ότι είναι δυο επεμβάσεις,διαφωνώ πλήρως..το να γίνει μια επέμβαση σε α ζώνη και να χτιστεί hairline ,κροταφοι forelock με 3000-3200 grafts σε μια επέμβαση και ΑΝ χρειαστεί ένα touch up ΑΝ ξαναλέω με 200-300 για να τελειοποιηθεί το αποτέλεσμα ,αυτό δεν το λες 2 χειρουργεία..δύο χειρουργεία είναι άλλο πράγμα ..το να χρειάζεται κάποιος 3-3.2-3.5k grafts και να μπαίνουν 2000-2200 στην πρώτη επέμβαση είναι το πρόβλημα.που για να γίνει σωστή δουλειά και όχι σκορποχωρι χρειάζεται άλλο ένα παρόμοιο χειρουργείο ..δεν βλέπουμε αυτό έξω λοιπόν..αυτό που είπα πιο πάνω βλέπουμε..το ΑΝ χρειαστεί 200-300 touch up..
Για την φίνα τώρα.
Που είναι το περίεργο?και γτ υπερτονίζει γιατρέ ότι παίρνουν φίνα?από την μια λες για την ανάγκη κάποιος να παίρνει φίνα και για την ασφάλεια της και από την άλλη μας λες ότι τα δικά σου περιστατικά δεν λαμβάνουν φίνα?γενικά μπερδεμένη η (κατηγορία)αυτή..
Αερατε εσένα εμένα και τον vlafo δεν μας έχει στο απυρόβλητο οπότε πρόσεχε μην τον θυμώσεις και άλλο... αχχαχα ένα αστειακι γτ το νήμα του baggio το ...... @CVIAL μιας και ο baggio την έκανε ας αλλάξουμε το τίτλο σε κάτι άλλο.
 

oreo

Well-Known Member
Αερατε εσένα εμένα και τον vlafo δεν μας έχει στο απυρόβλητο οπότε πρόσεχε μην τον θυμώσεις και άλλο... αχχαχα ένα αστειακι γτ το νήμα του baggio το ...... @CVIAL μιας και ο baggio την έκανε ας αλλάξουμε το τίτλο σε κάτι άλλο.
Το χαμένο πέναλτι ?
 

Xristos87

Well-Known Member
Ετσι ακριβως...ιδιαιτερα σε μελη πχ που ζουν σε δισδιαστατο περιβαλλον, καταλαβαινουν πραξεις μαθηματικων(οταν δεν τους συμφερει ξεχνανε κ αυτα), το πνευματικο τους βαρος ζυγιζει οσο ενα γκραβιτονιο και προσπαθουν να ενταχθουν, χωρις να μπορουν, σε ενα 4διαστατο(ναι τεσσαρων διαστασεων) περιβαλλον, με επιστημες, τεχνες, γραμματα και αρετες οπως το ηθος και η ανδρεια....
 

mike1988

Active Member
Ετσι ακριβως...ιδιαιτερα σε μελη πχ που ζουν σε δισδιαστατο περιβαλλον, καταλαβαινουν πραξεις μαθηματικων(οταν δεν τους συμφερει ξεχνανε κ αυτα), το πνευματικο τους βαρος ζυγιζει οσο ενα γκραβιτονιο και προσπαθουν να ενταχθουν, χωρις να μπορουν, σε ενα 4διαστατο(ναι τεσσαρων διαστασεων) περιβαλλον, με επιστημες, τεχνες, γραμματα και αρετες οπως το ηθος και η ανδρεια....
Χρήστο είπαν και οι άλλοι βαριές κουβέντες αλλά εσύ το παράκανες :p ...ειδικά αυτό με το γκραβιτόνιο είναι αρκετά βαρύ...να είμαστε λίγο κόσμιοι....εν τω μεταξύ θα πικάρεις και τον φίλο μου τον @vlafo και θα έχουμε άλλα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αποτέλεσματα με φίνα και διπλή επέμβαση..λέει ο γιατρός.!!
Μάλιστα.
Καταρχην..το ότι είναι δυο επεμβάσεις,διαφωνώ πλήρως..το να γίνει μια επέμβαση σε α ζώνη και να χτιστεί hairline ,κροταφοι forelock με 3000-3200 grafts σε μια επέμβαση και ΑΝ χρειαστεί ένα touch up ΑΝ ξαναλέω με 200-300 για να τελειοποιηθεί το αποτέλεσμα ,αυτό δεν το λες 2 χειρουργεία..δύο χειρουργεία είναι άλλο πράγμα ..το να χρειάζεται κάποιος 3-3.2-3.5k grafts και να μπαίνουν 2000-2200 στην πρώτη επέμβαση είναι το πρόβλημα.που για να γίνει σωστή δουλειά και όχι σκορποχωρι χρειάζεται άλλο ένα παρόμοιο χειρουργείο ..δεν βλέπουμε αυτό έξω λοιπόν..αυτό που είπα πιο πάνω βλέπουμε..το ΑΝ χρειαστεί 200-300 touch up..
Για την φίνα τώρα.
Που είναι το περίεργο?και γτ υπερτονίζει γιατρέ ότι παίρνουν φίνα?από την μια λες για την ανάγκη κάποιος να παίρνει φίνα και για την ασφάλεια της και από την άλλη μας λες ότι τα δικά σου περιστατικά δεν λαμβάνουν φίνα?γενικά μπερδεμένη η (κατηγορία)αυτή..

Για αλλη μια φορα βγαζεις πραγματα από το μυαλο σου.
Ποτε έχω πει "ια την ανάγκη κάποιος να παίρνει φίνα και για την ασφάλεια της"???????
Δειξε μου το ποστ αλλα χωρις να αρχισεις ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.
Ποστ αλλιως ανακαλεσε γιατι ΠΑΛΙ λες αλλα ντ'αλλων.

Όσον αφορα το πρωτο, το οτι διαφωνεις ειναι δικαιωμα σου.
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαστε συναδελφοι/συνεραγτες/συνεταιροι οπότε η απόψη σου ειναι απλα ...σεβαστη
 

mike1988

Active Member
Για αλλη μια φορα βγαζεις πραγματα από το μυαλο σου.
Ποτε έχω πει "ια την ανάγκη κάποιος να παίρνει φίνα και για την ασφάλεια της"???????
Δειξε μου το ποστ αλλα χωρις να αρχισεις ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.
Ποστ αλλιως ανακαλεσε γιατι ΠΑΛΙ λες αλλα ντ'αλλων.

Όσον αφορα το πρωτο, το οτι διαφωνεις ειναι δικαιωμα σου.
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαστε συναδελφοι/συνεραγτες/συνεταιροι οπότε η απόψη σου ειναι απλα ...σεβαστη
Να ρωτήσω κάτι γιατρέ? Σε μεμονωμένες περιπτώσεις είναι απαραίτητη η φίνα σωστά? Η ασφάλεια της όμως δεν είναι στο 99% των περιπτώσεων επιβεβαιωμένη? Με βάση και τα βίντεο σας αλλά και την δική σας προσωπική χρήση θεωρώ ότι είστε θιασώτης της χρήσης φιναστερίδης από άτομα που έχουν εξεταστεί και απαιτείται σωστά?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αποτέλεσματα με φίνα και διπλή επέμβαση..λέει ο γιατρός.!!
Μάλιστα.
Καταρχην..το ότι είναι δυο επεμβάσεις,διαφωνώ πλήρως..το να γίνει μια επέμβαση σε α ζώνη και να χτιστεί hairline ,κροταφοι forelock με 3000-3200 grafts σε μια επέμβαση και ΑΝ χρειαστεί ένα touch up ΑΝ ξαναλέω με 200-300 για να τελειοποιηθεί το αποτέλεσμα ,αυτό δεν το λες 2 χειρουργεία..δύο χειρουργεία είναι άλλο πράγμα ..το να χρειάζεται κάποιος 3-3.2-3.5k grafts και να μπαίνουν 2000-2200 στην πρώτη επέμβαση είναι το πρόβλημα.που για να γίνει σωστή δουλειά και όχι σκορποχωρι χρειάζεται άλλο ένα παρόμοιο χειρουργείο ..δεν βλέπουμε αυτό έξω λοιπόν..αυτό που είπα πιο πάνω βλέπουμε..το ΑΝ χρειαστεί 200-300 touch up..
Για την φίνα τώρα.
Που είναι το περίεργο?και γτ υπερτονίζει γιατρέ ότι παίρνουν φίνα?από την μια λες για την ανάγκη κάποιος να παίρνει φίνα και για την ασφάλεια της και από την άλλη μας λες ότι τα δικά σου περιστατικά δεν λαμβάνουν φίνα?γενικά μπερδεμένη η (κατηγορία)αυτή..

Προφανώς εννοεί ότι όταν σε κάποιον που παίρνει φίνα μπορείς να κινηθείς πιο επιθετικά και να βάλεις περισσότερα graft αφού θεωρείς ότι η ΑΑ του είναι σταθεροποιημένη.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν έχεις κάνει βίντεο και έχεις αναλύσει ότι η φίνα είναι ασφαλής ?? Ας ξεκινήσουμε από αυτό..και συνεχίζουμε μετά..
Και θα καταλήξουμε στη γνώμη μου όπως είπες που πάλι καλά δεν είμαστε συνάδελφοι ..γτ αυτό που λέω είναι η πρακτική πολλών συναδέλφων σου αξιοτιμων και με αυτά που λες είσαι πολύ προσβλητικός προς αυτούς..και θέλω απάντηση σε αυτό ..θα ανεβάσω περιστατικά ακριβώς σαν αυτά που περιέγραψα και θέλω τεκμηρίωση γτ είναι λάθος και ουσιαστικά γτ τους λες αυτούς λάθος ως συναδέλφους σου..
Για αλλη μια φορα βγαζεις πραγματα από το μυαλο σου.
Ποτε έχω πει "ια την ανάγκη κάποιος να παίρνει φίνα και για την ασφάλεια της"???????
Δειξε μου το ποστ αλλα χωρις να αρχισεις ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.
Ποστ αλλιως ανακαλεσε γιατι ΠΑΛΙ λες αλλα ντ'αλλων.

Όσον αφορα το πρωτο, το οτι διαφωνεις ειναι δικαιωμα σου.
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είμαστε συναδελφοι/συνεραγτες/συνεταιροι οπότε η απόψη σου ειναι απλα ...σεβαστη
 

aeratos28

Just aeratos
Το τι εννοεί μόνο αυτός το ξέρει..κάθε φορά λέμε ΕΝΑ πράγμα απλό και μέσω Νέας Υόρκης το πάει για να φανεί σωστός .τι πάει να πει σταθεροποιημένη κατάσταση όταν μιλάμε για α ζώνη σε έναν 35-40αρη,με ένα norwood 3..που μόνο μπροστά χρειάζεται επέμβαση?χρειάζεται ικανότητα και εμπειρία να δουλέψεις σε μια ψιλό κενή έκταση 60 τετραγωνικών 50+ τριχοθυλάκια μεταμοσχευμενα και να βγάλεις καλό αποτέλεσμα σε μια επέμβαση..και όχι φίνα.μιλαω για το συγκεκριμένο σημείο ..μην πάει να τα μπερδέψει πάλι κανένας και να παραφρασει αυτό που έγραψα.το λέω από τώρα.
Προφανώς εννοεί ότι όταν σε κάποιον που παίρνει φίνα μπορείς να κινηθείς πιο επιθετικά και να βάλεις περισσότερα graft αφού θεωρείς ότι η ΑΑ του είναι σταθεροποιημένη.
 

aeratos28

Just aeratos
Eσυ πολύ ξίνεσαι στη γκλίτσα του τσοπάνη και θα υποστείς τις συνέπειες της διαδικτυακής οργής ..αλληλολαικόνεστε με τον μεσιέ τασακης (Άνιστον) (έμαθα ότι η Τζένιφερ έτσι λέγετε κανονικά ,ο πατέρας της Έλληνας και λέγετε Αναστασάκης όποτε ήθελα να δώσω αμερικανικό κύρος και εγώ), και νομίζετε ότι κάτι λέτε..μου έχεις βάλει σκοπό να διώξεις Γιώργο και vlafo και έχεις λυσαξει να το πετύχεις...και πάνω στον ενθουσιασμό σου να αποδείξεις ότι θα το πετύχεις ,έπεσες σε κάποια λαθάκια σοβαρά ,τα οποία όπως είπα σε προηγούμενο μνμ θα γίνω ακριβώς ίδια Κατίνα με εσένα και θα ζητήσω έμπρακτες αποδείξεις ..αν ΔΕΝ τις δώσεις..θα ζητήσω ΑΜΕΣΗ διαγραφή και δική σου από το φόρουμ ..γτ πολλά λες,Χριστάκη.!
Ετσι ακριβως...ιδιαιτερα σε μελη πχ που ζουν σε δισδιαστατο περιβαλλον, καταλαβαινουν πραξεις μαθηματικων(οταν δεν τους συμφερει ξεχνανε κ αυτα), το πνευματικο τους βαρος ζυγιζει οσο ενα γκραβιτονιο και προσπαθουν να ενταχθουν, χωρις να μπορουν, σε ενα 4διαστατο(ναι τεσσαρων διαστασεων) περιβαλλον, με επιστημες, τεχνες, γραμματα και αρετες οπως το ηθος και η ανδρεια....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν φεύγει κανείς, η παράσταση χρειάζεται όλους τους παράγοντες. Μόνο ο γενικός μπορεί να κατέβει κάποια στιγμή.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ αν θέλεις τη γνώμη συμφωνώ απόλυτα να μην φύγει κανείς..πρωτόγνωρα πράγματα βλέπουμε το τελευταίο διάστημα από τον συγκεκριμένο και απαιτήσεις για διαγραφές μελών που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ κάτι τέτοιο..όπως είδες αυτό που είπα,ήταν ότι θα γίνω Κατίνα σαν εσένα στον Χριστάκη.γτ αυτό είναι με αυτό που κάνει και προσπαθεί να πετύχει με τις ευλογίες (like) του Άνιστον..εντωμεταξυ αυτό το μνμ που έγραψε πρέπει να του το έστειλε ο Άνιστον και να το έκανε copy paste για να φανεί μορφωμένη απάντηση ..η να το βρήκε πουθενά ,να μην το κατάλαβε καν και να είπε θα το βάλω να τους αποστομώσω ..μάλλον το πρώτο είναι όμως..
Δεν φεύγει κανείς, η παράσταση χρειάζεται όλους τους παράγοντες. Μόνο ο γενικός μπορεί να κατέβει κάποια στιγμή.
 

vlafo

Well-Known Member
χρειάζεται ικανότητα και εμπειρία να δουλέψεις σε μια ψιλό κενή έκταση 60 τετραγωνικών 50+ τριχοθυλάκια μεταμοσχευμενα και να βγάλεις καλό αποτέλεσμα σε μια επέμβαση..και όχι φίνα.
Φυσικά και χρειάζεται και τα δύο,νομίζεις ότι όλοι μπορούνε να το κάνουνε?
Τότε θα βλέπαμε παπάδες εδώ,αλλά ακόμα το ψάχνουμε με το κιάλι.
Δεν πειράζει έκανα εγώ την αρχή να δούμε πως είναι αυτά τα αποτελέσματα που βλέπουμε στα βιντεάκια της Ισπανίας και μαθαίνουμε..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα